Keresés

Részletes keresés

csöszke 63 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 198

Kérdeznék tőled valamit. Én is örökbe fogadtam egy 1 1/2 évest nem rég. Kan. Nemsokára megy szegény ivartalanításra. Sokan ijesztgetnek, hogy megfogja enni a családomat. Van a családban egy 6 éves, és egy 75 éves.

Most nagyon barátságos, nagyon jó idegrendszerűnek tűnik....(fűnyíró, vihar, sikítóval vágás, meg sem rezdül ) A felnőttekre néha ugrik örömében, vagy dörgölőzik olyan erősen, hogy alig állunk a lábunkon :-)))) De a kicsilányra, és a 75 éves mamára soha. Odamegy simiért, leoszt jópár puszit, de hozzájuk sem ér.

Szval igazán nagyon barátságos, kiegyensúlyozott kutyának tűnik. Érhetnek meglepetések?

van egy yorki szukánk is, és teljesen alárendeli magát neki....a nő az úr a házban:-))))

Előzmény: Törölt nick (195)
csöszke 63 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 197

Hát jahh...nem is szokták őket nagyon odaadni 10 hetes kor előtt...

Teljesen természetes hogy az öledbe akar aludni, vagy veled. De ő nem öleb. Ne engedd...!

Előzmény: Andorkina (196)
Andorkina Creative Commons License 2010.06.10 0 0 196

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne hétfőn hoztuk el a 7 hetes  kis staffinket a tenyésztőtől,most lesz a jövő hétevégén 8 hetes a kutyus. Nem sírt sokat, de nem tudom megszokott dolog-e hogy  csak úgy alszik ha ölben van vagy odabújik az emberhez, addig hisztizik,nyűszít még  fel nem  veszük magunkhoz. Nem akarjuk elkapatni,csak nem tudom engedjük még neki  a 8-dik hétig,vagy már most legyünk kőkemények vele.  Az az igazság régebben egy rotink volt őt már 10 hetesen idősebb korábba hoztuk el,és vele nem volt ilyen probléma, így nem tudom azért csinálja a kiskutya  mert fiatalabb és hiányzik neki az anyukája+testvérei, vagy csak nagyon rafinált.

Köszi előre is tanácsokat!

csöszke 63 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 194
Te egy tíz éves kutyától megválnál, mert alacsony a kerítés?????? Gratulálok!!!
Előzmény: elexys (170)
treedog Creative Commons License 2010.04.20 0 0 193

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekel még több infó

http://www.fakutya.eoldal.hu/

Toxicapbt Creative Commons License 2010.04.07 0 0 192
ha már ilyen fajtákat szeretnél,a nevüket leírni is megtanulhatnád
Előzmény: Törölt nick (191)
Vöröshaj Creative Commons License 2010.01.05 0 0 190
Itt mindent eltudtok olvasni a kutyákról.Sok hasznos jó tanáccsal,erről a fajtáról!

http://hunamstaff.hu/forum/
leokuty Creative Commons License 2010.01.02 0 0 189
KIÁLLTVÁNY A KUTYÁKÉRT!

2009. karácsonya táján minden magyar emberhez elérkezett a változás szele! A gleccserek, jégmezők olvadása már nem színes dokumentumfilm többé. Emlékezünk az egész napos hóviharra, a mínusz 18 fokra. Majd a négy nappal későbbi plussz 20 fokos nyárelőre.

Ideje felismernünk, hogy a közös jövőnkért itt kell tenni a mában, most. A környezettudatosságot nem lehet levenni a polcról, betenni a kosárba és kifizetni. Azt magunkban kell kialakítani!

Most nem szólunk a madarakról, az erdőkről, a kipufogó gázokról, az elpocsékolt energiafelhasználásunkról, a csomagolóanyagokról, a kommunális hulladékainkról, a felesleges vásárlásainkról.

Most a kutyákról szólunk!
Több tízezrük él menhelyeken, ketrecben, a szerencsésebbje némi jó szóval, némi törődéssel.
Több ezrük él utcákon, az éhhalál küszöbén, autók, kamionok, vonatok között állandó életveszélyben.
Több tízezren élnek láncon, udvari portákon, elhanyagolva, élelem, orvosi ellátás, szeretet szűkében. Rettegésben, félelemben, bizonytalanságban, agresszivitásban, vagy teljes közönyben, méltatlan szerepben.

Ma elérkezett az idő, hogy észrevegyük, erről nem mások tehetnek, hanem mi magunk.
Itt az ideje, hogy ma, gondolkodást váltsunk.
Képesek legyünk egymással beszélni és megvizsgálni, én mit tehetek értük.

Be kell látnunk, hogy a kutyák tenyésztése tanulmányokat, pénzt, időt, szelektálást és minőségi követelményeket igényel. Meg kell értsük, hogy ők érző lények, akik ki vannak szolgáltatva nekünk embereknek. Mi hoztuk létre őket, nekünk is kell értük felelősséget vállalni.

Itt az ideje, hogy elfogadjuk a problémát és kitaláljunk különböző megoldásokat. A törvények, rendeletek és szabályok csupán időt húznak és altatnak.
Eljött az idő, hogy felébredjünk mély álmunkból és megoldásokat keressünk, tettekkel!
Ideje, hogy megvizsgáljuk mivel tudunk tenni itt a mában, hogy a sok problémára megoldások szülessenek.

Néhány maroknyi csapat igyekszik erőn felül tenni a kutyákért. Mentik őket, élelemhez, gyógyuláshoz és otthonhoz juttatni őket. Mind emellett szükség lenne tájékoztatásra, megelőzésre, és mindenek előtt gondolkodásmód váltásra.
Ideje, hogy valami picit tegyünk értük is, csatlakozzunk hozzájuk. Éppen annyira ami nem erőn felüli, hanem ami jól esik. Nem várhatjuk egymástól, hogy megszakadjon, de jólesően adhatunk bele egy apró dolgot, hogy megszülethessenek a megoldások!

Van, akinek pénze van. Van, akinek ideje. Van, akinek szállítóeszköze, valaki jól tud kommunikálni, valaki ért a számítógéphez, valaki az internetet bújja, valaki szívesen ápol, valaki szívesen gyógyít, sétáltat, nevel. Valaki csak a másik emberhez szól, de a lényeg, hogy tehetünk valamit értük.
El kell jutni az állatvédelemmel minden emberhez, hogy megelőzzük a felesleges szaporulatokat, a kóborlást, az utcára dobást, a kutyák ezreinek felesleges létét és halálát.

Szükségünk van nevelőkre, akik a gyerekeknek mutatják a jövő kutyatartásának elveit. Türelmes emberekre akik elmagyarázzák a chipeztetés és az ivartalanítás jelentőségét.
Tettre kész emberekre, akik elhárítják a bajt, akik kimentik a rászoruló kutyát a legsanyarúbb körülményből, legnagyobb veszélyből. Szükségünk van egymásra, hogy meghalljuk egymás gondolatait.
Még az is segítség, hogy meghallgatjuk az állatvédőket. Kezdetnek elég nézni és hagyni őket ahogyan teszik a dolgukat. Majd meglátva tettük jelentőségét, elismerve munkájukat, jó ha magunkénak érezzük már nézeteiket. A többi jön magától.
Lassan megszületnek a cselekedetek, a tettek, a megoldások.
Mi emberek, tudunk tenni a kutyákért, jobb sorsukért, európai körülményeikért!

Itt az ideje, hogy változzon a gondolkodásmódunk!
A kutyákért, a környezetünkért, az emberiségért és egy új földért!

Sztrucska Ildikó
bad48 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 188
bad48 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 185
úúpsz egy kicstsok is lett
bad48 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 184
remélem fel tudok róluk rakni képet
bad48 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 183
Sziasztok nekem van két stafford terrierem és olyan furik az egyik már nagykutya a lány 3éves a másik az még kiskölyök de ari nagyon ja és nagyon szeretem őket
bico xix Creative Commons License 2009.05.29 0 0 182
Ja láttalak már a Netboardon,szerintem szőrzet alapján a farkas kutya tényleg elképzelhető,de nagyon szép kutya.Írj az amstaff topicba.
Előzmény: mikiking1991 (181)
mikiking1991 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 181
Előzmény: mikiking1991 (180)
mikiking1991 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 180
Előzmény: mikiking1991 (179)
mikiking1991 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 179

Sziasztok van egy kutyum... most 12 hetes..fül levágatás megvolt a mult hét kedden... Tudom,hogy nem tiszta Amstaff.... Mivel lehet keverve ??? Én német juhászra gondolok,vagy pitbullra.... szerintetek ????

 

 

bico xix Creative Commons License 2009.05.18 0 0 178
És melyik az a kennel lecsekkolnám?Kíváncsiság...
Előzmény: Edina & Süti (177)
Edina & Süti Creative Commons License 2009.05.18 0 0 177

szia! :D

ááá tegnap ahogy írtam ide meg is világosodtam mert az volt a baj hogy beírtam ugyan a keresőbe a kennel nevet, csak épp kihagytam egy betűt így persze nem találta de hála égnek megvan, ma beszélek is vele :D örülök hogy megtaláltam mert tudom hogy ha tőle hozunk kutyust akkor mire számíthatok, sajnos mostanában egyre több az olcsó és rossz idegrendszerű kutya... elképesztő hogy megnézek egy hirdetős oldalt és tizen ezer forintokért 'dobálják' a staffikat... ááá nagyon kész :S:S:S

bico xix Creative Commons License 2009.05.17 0 0 176
Nézd át a Magyar kenneleket hátha megtalálod az embered,de ha esetleg mégsem akkor gyönyörű kutyát biztosan fogsz látni.


http://amstaff.lap.hu/
Előzmény: Edina & Süti (174)
bico xix Creative Commons License 2009.05.17 0 0 175
Köszönöm most már legalább teljesen képben vagyok ezzel a Bandog témával kapcsolatban,bár nem tudom minek számít akkor a Staffi -Pit keverék.Ha erről tudsz valamit írd meg légyszí mert nekem is van egy ilyen kombinációjú kutyusom és érdekelne.
Előzmény: oz acosta (173)
Edina & Süti Creative Commons License 2009.05.17 0 0 174
Sziasztok!

talán itt tud valaki segíteni, Veres Attilát keresem, stafikat tenyészt, öt éve hoztunk tőle egy csodaszép kutyát aki sajnos nemrég itthagyott minket, és tőle szeretnénk újra kölyköt... ha esetleg valaki ismeri kérem írjon elérhetőséget...

köszönöm
oz acosta Creative Commons License 2009.05.12 0 0 173

szia, én is úgy tudom, hogy ezeknek a keverékét bandognak nevezik, kivéve a pitbull-amstaff keverék variációt.

 

viszont egy picit olyan a dolog, mint a minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.

 

nincs egységesen kialakult bandog "recept", így elég sok fajtát alkalmaznak aszerint, hogy kinek mire van szüksége, nem csak ezt a hármat (vagy négyet ha az amstaffot és a pitbullt külön számolod ). az biztos, hogy kell bele pitbull és egy masztiff. viszont sokszor mást is belekevernek.

 

valahol (talán pont itt az indexen egy másik topicban) olvastam ezt a kombinációt:

 

először kell egy pitbull és rottweiler, valamint egy  masztiff és rhodesiai keverék kölyök.

 

majd a két kölyök keveréke lesz a cél bandog. csak figyelni kell milyen tulajdonságokat örököl, hogy elkerüljék pl. a rhodesiai keskeny fej formáját.

Előzmény: bico xix (169)
elexys Creative Commons License 2009.05.09 0 0 172
elexys Creative Commons License 2009.05.09 0 0 171
Itt a kép :))
elexys Creative Commons License 2009.05.09 0 0 170
Sziasztok! Egy 10 éves steffordshire terrier kannak keresünk gazdit. Új kerítés lett, nagyon alacsony, amit a kutyus át tud ugrani és a szomszéd azzal fenyegetőzik,hogy megmérgezi,ha mégegyszer átmegy. Amúgy nagyon szép és okos kutya. Ha valaki tud olyat aki befogadná, kertet-házat őrizni, légyszi írjon ide: fiedlergabi@gmail.com ! Ja és a kora egyáltalán nem látszik rajta!
Ő Fáraó
bico xix Creative Commons License 2009.05.06 0 0 169
Sziasztok javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudom ha amstaff,pit,masztiff vagy kanekorzó akármilyen kombinációja áll fent akkor azt fajtát Bandognak hívják.Úgyhogy szerintem 1.4 elite-nek is bandogja van.Persze csak ha a feltevésem helyes.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 168
Ez biztos,hogy steffi,mert mintha az enyémet látnám.
Előzmény: 1.4 Elite (141)
Solyci25 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 167
Szia! Két éves kutyával már nyugodtan sportolhatsz. Ezek a kutyák iszonyatosan univerzálisak, tehát azt sportolsz vele amit csak akarsz, a lényeg azonban a fokozatosság. Mindig csak annyit és azt amihez és amennyihez a kutyának is kedve van, azért, hogy később is örömét lelje a foglalkozásokban. Menj el vele nyugodtan futni, futtasd bicikli mellett, a legjobb neki az úszás, abban nem mennek tönkre az izületei, ehhez persze meg kell várnotok  jó időt.
Előzmény: axel0801 (166)
axel0801 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 166
Sziasztok!van egy 2 éves Staffordshire terrierem,amivel már az alap dolgokat meg is tanítottam(ül,fekszik,maradstb)és azt szeretném megkérdezni tőletek hogy hogy lehetne megerősíteni a kutyát?milyen módszerekkel lehet kicsit izmosabbá varázsolni?a válszt előre is köszönöm!Alex
Solyci25 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 164

A futópad arra jó, hogy ha mondjuk az idő nem engedi hogy rendesen lemozgasd őket a szabadban, akkor otthon ezt meg tudd tenni. Ezek a kutyák úgy igénylik a mozgást mint az ételt vagy a vizet, és ha egy hétig ömlik az eső, nem tudsz velük hová menni,míg ha van futópadod, ugyanúgy biztosítva van nekik a mozgás. Sok kutya viszont nem szereti, és ez is egy olyan dolog amit erőltetni nem szabad, mert ha elmegy a kedve tőle, ímmel-ámmal fogja csinálni, a dolog lényege meg az lenne, hogy szeresse amit csinál.

 

Macska ügy... Hát én azt tapasztalom, hogy ha nem együtt él a kutya a cicával, általában azért szeret a macskákra vadászni. Nálunk van cica is, de nem engedjük ki a kutyák közé, asszem abból háború lenne. Ha már ölt macskát a kutya, akkor én nem próbálkoznék az összeszoktatással. Lehet menne ideig-óráig, aztán meg meglenne a baj.

Előzmény: Törölt nick (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!