Keresés

Részletes keresés

hencsesz Creative Commons License 2013.12.31 0 0 138

Sajnálom ezt a sok negatív hozzáállást...mi 2x voltunk kórházban 2 hónap alatt felső légúti fertőzés miatt...én nem kívánom senkinek ezt az érzést!!!! De az tény, hogy nekünk az Immunotrofina bevált...és ha csak 1 családnak is segít, aki ilyen helyzetben volt, mint mi..akkor már megérte leírnom...tényleg örülök, hogy vannak olyan családok, ahol a gyerekek nem betegek...mi sajnos nem ezek vagyunk...de nekünk is kell segítség!!!

Boldog új évet! :-)

aagica Creative Commons License 2013.12.12 0 0 137

Hú, sajnálom, nem is tudtam, hogy ilyen történt veletek. Nagyon durva, ha tényleg van köze a két dolognak egymáshoz. 

Én azt gondolom, hogy az "immunerősség" egy adottság, van, aki minden nyavalyát elkap és van, aki (szinte) semmit. Én ez utóbbi vagyok és szerencsére Zsófi is, volt olyan, amikor az oviban terjedt a hányós-fosós, péntekre már csak hatan maradtak a huszonfős csoportban és ő akkor sem kapta el. Egyedül a tavaly karácsonyi bárányhimlő verte le, magán a betegségen hamar túlesett, de az utána következő hetekben egy hét ovi, egy hét betegség mintát nyomtuk, a harmadik után ő is kapott  valami immunerősítőt a dokinénitől és azzal helyreállt a rend.

Előzmény: H_G (136)
H_G Creative Commons License 2013.12.11 0 0 136

Tényleg, de csak mert az Immunotrofinát mi is használtuk, és tényleg orvos ajánlotta (pulmonológus). Alternatívaként pedig a Béres-cseppet, de nem a ráírt adagolásban, csak 2 cseppet /nap. (Négyéves gyereknek.)

Az eredmény, hogy ezután az időszak után került a gyerek kórházba életveszélyes autoimmun jellegű problémával. Nem állítom, hogy ehhez köze volt az immunerősítőknek, vagy teljesen véletlen egybeesés -- valószínűleg még ha orvos lennék, se tudnám, melyik lehetett. De azért levontam a következtetést, hogy egy ilyen a nagyon bonyolult természetes rendszert veszélyes kívülről piszkálgatni. Erősítsék csak, amiket a természet erre szánt.

Well, ha reklámnick miatt jött elő a kérdés, talán akkor se haszontalan, ha leírtam, későbbi érdeklődők számára.

Előzmény: aagica (134)
aagica Creative Commons License 2013.12.10 0 0 135
Előzmény: aagica (134)
aagica Creative Commons License 2013.12.10 0 0 134

Jaj, profi létedre bedőlsz két reklámnicknek? :)

Előzmény: H_G (133)
H_G Creative Commons License 2013.12.10 0 0 133

Nyilván ezerszer hallottad már, de a féléveseket még elsősorban az anyatej védi a fertőzésektől, nagyon hatékonyan.

Előzmény: Sviri (132)
Sviri Creative Commons License 2013.12.10 0 0 132

Szia! Azt mondod kórhatár nélkül? Fél éves a kisfiam ő is szedheti az Immunotrofinát? Nagyon féltem őt a fertőzésektől! Írnál róla néhány dolgot, a többi mind nagyobbaknak ajánlott.

Előzmény: hencsesz (131)
hencsesz Creative Commons License 2013.12.05 0 0 131

Sziasztok!

Szerintem a megelőzés a legfontosabb... nálunk erre az Immunotrofina szirup vált be, korhatár nélkül lehet adni és nekünk 3 hónapra elegendő volt 1 üveg. Patikában vettük gyerekorvosi ajánlásra. :-)

Homokdűne Creative Commons License 2012.12.02 0 0 130

"A Normaflor semmit sem ér."

De, hasznot hoz a gyártónak :-)

Mi napi egy joghurt, sima, nem a cukros szar, mindenféle gyümölcsnek álcázott vacakkal. Csodát tesz a bélflórával.

Előzmény: monkat (129)
monkat Creative Commons License 2012.12.02 0 0 129

Ezen az oldalon még látható pár hsz-om, azóta annyit változott a helyzet, hogy C vitaminon kívül én sem nem adok már semmi mást a gyerekeimnek, nincs hurut,nátha, torokgyull, stb... Viszont:nagyon odafigyelek a táplálkozásra, szerintem az legfontosabb! (és ezalatt nem a sok gyümölcsöt értem. )

Kúraszerűen szoktam 1-1 doboz ProGastro Kid-et adni nekik a vastagbél erősítésére, az immunrendszer 90%-a a vastagbélben található! A Normaflor semmit sem ér.

Előzmény: Homokdűne (128)
Homokdűne Creative Commons License 2012.12.01 0 0 128

Bizony :-) Mi sem szedünk soha semmit, mégsincs bajunk :-)

Előzmény: Törölt nick (127)
piros02 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 126

Sziasztok!

Béres cseppet szedünk, de nem nagyon segít. Igaz nem sikerül minden alkalommal kúraszerűen szedni. Mennyi idő kell, hogy igazán hasson. Lányom ovis nagycsoportos, de augusztus óta kínlódunk egy hét ovi, 2 hét itthon.  Kisfiam bölcsis tavaly óta, akkor havonta egy hetet volt csak otthon, most ő is 1 hét bölcsi, 1 hét itthon, sőt most 2 napot ment, de már megint köhög. A lányommal nagyon nehéz gyümölcsöt, zöldséget etetni, ellenben a fiam rengeteg gyümölcsöt, zölséget eszik. Mit csináljak. Nem lehetnek folyamatosan otthon...Segítsetek!!!

Előzmény: secretlove (125)
secretlove Creative Commons License 2011.10.17 0 0 125

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot és maradok az eredetinél:-)

BÉRES CSEPP NAPONTA KÉTSZER 5 CSEPP ÉS MELLÉ JUVITA C VITAMIN CSEPP UGYANENNYI. ESTÉNKÉNT MARSLAKÓCSKÁK SZIRUP.

Eddig úgynéz ki bevált, kétszer volt a gyerek augusztus vége óta ugymond beteg, egy nap alatt lement a lázasállapot és az orrfolyás. Közben bölcsibe jár, tehát aktívan ott van a közösségben.

A béres szerintem nem vitamin, csak nyomelemeket tartalmaz és mellé nem ajánlott, hanem muszály adni a c vitamint.

fantasy010 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 124

Úristen de benéztem a dátumot, Ti ezeket már 1éve írtátok :))) hát sebaj !

fantasy010 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 123

Sziasztok!

GaGa tőled szeretném megkérdezni honnan lehetne ilyen gombakefírt beszerezni???

Mi FLAVON KID gyümölcs és zöldség koncentrátum lekvárt szedünk , nagyon bevállt bár nem olcsó de még a háziorvos is rábólintott hogy nagyon jó termék!

Tavaly a kisfiam bölcsibe járt egyfolytába hozta haza a kórságot , így a 3hetes kislányom torokgyulladással kezdte a kis létezését . :( Most már mindketten eszik .

Előzmény: GaGa in the room (110)
monkat Creative Commons License 2010.11.18 0 0 122

Ne minősíts, nem kell ezzel Neked egyetértened, azt adsz a gyerekednek amit akarsz.

Káromra nem válik ha gyanakodok, pláné hogy van alternatíva.

Előzmény: H_G (121)
H_G Creative Commons License 2010.11.18 0 0 121

Szerintem elkezdhetnél kicsit gyanakodni a termékek mellett az olvasmányaid minőségére is :/

Előzmény: monkat (119)
monkat Creative Commons License 2010.11.18 0 0 120

Az enyémek Béta-glükánt szedtek, jól bírják eddig, annak ellenére, hogy a nagy kiskamaszodik, ilyenkor állítólag gyengül az immunrendszerük, a kicsi pedig krónikus beteg.

Folyamatosan csak a C vitamint kapják.

Előzmény: --zerge-- (118)
monkat Creative Commons License 2010.11.18 0 0 119

Igen,így  van, de sajnos ha külön nem jelzik a terméken, csak azt, hogy aszkorbinsav, akkor az tuti, hogy szintetikus.

Egyébként olyat olvastam erről, hogy létezik L-aszkorbinsav, ez a természetes forma, és D-aszkorbinsav, ez az amit a szervezet nem tud hasznosítani, terheli a vesét, és ez van a termékben ha csak annyit írnak aszkorbinsav.

Előzmény: --zerge-- (117)
--zerge-- Creative Commons License 2010.11.17 0 0 118

Az én egyik gyerekem is most fejezett be egy üveg Immunoglucan-t, vagy mi a neve. Kíváncsi leszek, használ-e valamit. Akŧívan teszteljük, ui. a fél ovis csoportja beteg és az ott levők fele is köhög...

Tavaly Multi tabs Immuno kidet adtam neki, de azt hiszem, nem sok haszna volt, havonta összeszedett valami légúti vírusos nyavalyát. (Pedig előtte évi 1-2-szer volt csak beteg, nem tudom, mi a franc volt tavaly, reménykedem, hogy idén jobb lesz, majd meglátjuk.)

Előzmény: monkat (107)
--zerge-- Creative Commons License 2010.11.17 0 0 117

C-vitamin = aszkorbinsav. Ez mindenképpen így van, akárhonnan is származik. A gyümölcsben levő C-vitamin is aszkorbinsav, ez a vegyület neve.

(Az más kérdés, hogy milyen egyéb összetevők, segédanyagok vannak egy készítményben.)

Előzmény: monkat (113)
monkat Creative Commons License 2010.11.17 0 0 116

Ja értem, a Multi Tabs Omega3-ra gondoltál, azt ismerem, szedte a nagyobb lányom pár alkalommal.

A kicsi kiköpdöste, neki mindenféleképpen folyékony a megfelelelő.

A folyékonynál az elvárás(om) , hogy szép sárga szine legyen, ez a jó minőség ismérve , hogy ne legyen finomított, és tudjuk, hogy honnan származik, és milyen halból van.Ha ezek nincsenek ráírva, akkor ott ette meg a fene, agyonszennyezett, agyonfinomított hulladék. Halottál az omega-3 botrányról? Van Peruban egy döghalfeldolgozóüzem, onnan szállítanak mindenfelé a világon, ciános, higanyos, agyonszennyezett halakból készítenek valamit, agyonfinomított eljárással. Amelyikre nincs ráírva a pontos származás helye, és a feldolgozás módja, akkor az nagy valószínűséggel onnan származott.(Az algabotrány is jó, műtrágyázott csapvízben nevelt algák, de ugyanígy a grapfruit cseppek is, ezer párszáz ft-ért nem biztos, hogy jó minőséget lehet kapni)

Egy biztos, olyat veszek ami megbízható helyről származik, az én fülembe már elültették azt a bizonyos bogarat, ha igaz, ha nem, veszíteni semmit nem veszítünk, ha tudjuk, hogy honnan származik.A Lysi  szép sárga, hidegen sajtolt, izland partjainál fogott Gadus.....májából készült, állítólag van belőle gyümölcsös ízesítésű, golyós változat is.

Van vadlazac olaj is, most nyomozok, hogy hol lehet kapni, és mennyibe kerül.

Előzmény: H_G (115)
H_G Creative Commons License 2010.11.17 0 0 115

Most nem a multivitaminjukról van szó; kapható uattól a társaságtól halolaj, feketeribizli ízű kapszulák.

Előzmény: monkat (114)
monkat Creative Commons License 2010.11.17 0 0 114

Nem szedtük még az Immuno Kid-et.Hallani már hallottam róla, úgy emlékszem Lactobacillust tartalmaz.De hogy a vitamintartalma mennyire természetes azt nem tudom, úgyhogy én nem tudom megmondani, hogy mi nem jó benne, ellenben  nem is írtam , hogy nem jó:)

Előzmény: H_G (112)
monkat Creative Commons License 2010.11.17 0 0 113

Meg ugye a C vitaminnál az is fontos, hogyha az van rá írva, hogy aszkorbinsav, (és milyen sok esetben ez van) na az sem látott természetes anyagot, az szintetikus C vitamin, csak a vesét terheli. Sajnos a legtöbb rágható C vitamin szintetikus(tisztelet a kivételnek), ráadásul valahol azt olvastam, hogy a világon egyedül csak Kínában gyártják (ugyan hol máshol?) az aszkorbinsavat.

Ha a terméken nem szerepel az aszkorbinsav, csak az,  hogy milyen gyümölcsből van, az akkor természetes.

Előzmény: GaGa in the room (110)
H_G Creative Commons License 2010.11.17 0 0 112

"Ha én készítem sima igazi joghurtból, azt kiszúrja, és nem kell neki:)"

Naja, a profi gyüm.-joghurtoknak van egy jellegzetes kocsonyás állaga, amit nem lehet házilag utánozni. (A Kádár-kori tejipar sem tudta, pedig azoknak azért voltak felszereléseik.)

"(meg azért a joghurt megfelelő probiotikum tartalma számomra azért megkérdőjelezhető)"

Élő baktériumokból nem kell kilószámra bevinni, mert ha számukra jó helyre kerülnek, tovább tudnak szaporodni és majd úgy lesz belőlük sok.

"A halolajat most nem kapja, de csak azért nem, mert az általam megfelelőnek tartott valahogy hiánycikk."

Mi nem jó szerinted a "miénkben", az Immuno-Kid félében?

Előzmény: monkat (111)
monkat Creative Commons License 2010.11.17 0 0 111

Szia, nem egyszerre szedjük, de szerintem semmi baja nem lenne a C vitamin-normaflór-halolaj kombótól sem:)

Az én lányom nem eszik kefírt,joghurtot.Nagy néha benyom egy gyümölcsöset, arra figyelek, hogy az legalább probiotikus legyen.Ha én készítem sima igazi joghurtból, azt kiszúrja, és nem kell neki:) Úgyhogy Normaflór kúrát szoktunk tartani, főleg takonykórban,szerencsére nem hasfájós, emésztése rendben, csak ő még a felköhögött nyákot nem tudja kiköpni, lenyeli, ilyenkor kap egy kis támogatást.(meg azért a joghurt megfelelő probiotikum tartalma számomra azért megkérdőjelezhető)

A C vitaminnal én is úgy vagyok, hogy amit gyümölcsöt megeszik ilyenkor az ebből a szempontból jelentéktelen, azt adom folyamatosan.(Sajnos a nyári gyümölcsöket is kilószámra kellene enni ahhoz, hogy a kellő vitaminhoz jussunk)A halolajat most nem kapja, de csak azért nem, mert az általam megfelelőnek tartott valahogy hiánycikk.

Mást nem szedünk, eszik viszont sok mézet,diót,mogyorót,biotejet kap,és kerüljük a fehércukrot, finomított műkajákat,adalékokat.

Előzmény: barhelg (109)
GaGa in the room Creative Commons License 2010.11.12 0 0 110

Nekünk kefír gombáink vannak és nagyon egészséges. Ha minden nap iszik egy pohár kefírt az ember szinte teljesen biztos h nem lesznek gyomorproblémái soha. Csak ugy kell kezelni mint egy kis háziállatot :D Mindig le kell szűrni friss forralt tejjel felönteni, vigyázni kell hogy ne érintkezzenek fémmel, hűtőben nem lehet tárolni őket, csak a leszűrt kefírt. Nagyon jó íze van és tudod hogy semmi adalékanyag nincs hozzárakva.

Ugyanilyen számomra a Béres Csepp. Maximálisan megbízom benne, 35 éve már létezik és eddig egy negatív tapasztalatot még nem olvastam sehol. Csak ajánlani tudom mindenkinek. A családban a gyerekek sem betegesek és már mi sem hála a házi patikának.

A C-vitamin bevitel is nagyon fontos minden mennyiségben, én csak attól óckodom ha rágótablettaként árulják, mert némelyikben van idegölő aszpartán.

Az ember szerintem ha sokat olvas utána a betegségének, nagyon jó gyógymódokat olvashat a neten. :)

barhelg Creative Commons License 2010.11.12 0 0 109

Monkat, ezt ti mindet szeditek? Vagy néha ezt, néha azt?

A probiotikus készítmények most tényleg egyre nagyobb teret hódítanak, és belegondolva tényleg fontos, hogy ne csak a vitaminokat nyomassuk.. Mi erre mondjuk nem szedünk külön készítményt, hanem most a joghurtból veszünk olyat, ami probiotikus, így az is megvan és mégsincs az az érzésem, hogy 'gyógyszerekkel' kell tömnünk magunkat.. valahogy egészségesebb tudat ez így nekem.

Ez a Calvita folyékony c-vitamin mondjuk érdekelne, ennek majd utána nézek, mert a kapszulákért, mint írtam, nem vagyok oda.. és a téli, import, értelenül leszedett gyümölcsök kétlem, hogy valóban annyi c-vitamint tartalmaznának, mint a nyári napon érettek.. :(

Kis helyzetjelentés: a hét második felében nem mentünk oviba, mert megint csúnyán köhögött a Csibém, de lehet, hogy hatni kezd a Béres, mert a köptetőn kívül semmi mást nem adtam neki, és teljesen jól van már!! Remélem most már a karácsonyi szünetig folyamatosan tudunk menni oviba! :)

H_G Creative Commons License 2010.11.09 0 0 108

A Vitacolan nem szó szerint cukrozott, bár tény, h. nagyon édes, szorbitolt tartalmaz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!