"No ki volt az az MSZMPS- politikus aki a "forradalom" kifejezést használta az ellenforradalom és az októberi sajnálatos események helyett?"
Pozsgay '89-ben (a történészbizottságra hivatkozva) a népfelkelés szót használta. Lett volna ki mögé bújnia, ha elered a zápor:
"Népünk dicsőséges felkelése lerázta a nép és az ország nyakáról a Rákosi-uralmat, kivívta a nép szabadságát és az ország függetlenségét, amely nélkül nincs, nem lehet szocializmus. Bátran elmondhatjuk: ennek a felkelésnek eszmei és szervezeti vezetői, előkészítői a ti soraitokból kerültek ki."
Ujra javaslom a történelemkönyveket. 1989 magyarország. No ki volt az az MSZMPS- politikus aki a "forradalom" kifejezést használta az ellenforradalom és az októberi sajnálatos események helyett?
Igen en is javaslom neked, hogy en az orok-dajcsos en komcsim jo, hat megvaltoztatjuka tortenelmet elvet kovesd.
IME mit is mondott a szeretett Pozsgaid! EPP, hogy NEM akarta hogy forradalom legyen! Es a jobboldal ezt a patkany tuntei ki eletmudijjal ezek utan?! Hat szo se rola, Pozsgainak van egy elvitathatalna erdeme. Profi Agitator es Propagandista...nem hiaba volt ezen kommunista osztaly vezetoje.
Pozsgay a PB 1989. február 7-i ülésén világosan kifejtette saját és pártja motívumait. Szerinte a népfelkelés szó azért különösen jó, mert „nem hordoz szovjetellenes tartalmat, de antisztalinista és kielégíti jelen pillanatban azokat is, akik egyébként ezt túlhajtó, másik variációt dédelgetnek magukban, a forradalom, nemzeti forradalom és függetlenségi háború, függetlenségi harc gondolatát. [...E]z az összefüggés az, ami véleményem szerint a pártot kisegíti egy aktuálpolitikai kényszerből született fogalom fogságából anélkül, hogy teljes identitását és önbecsülését aláásná, anélkül, hogy az egész párttal szembenézve kellene itt valami különleges számonkérést és elszámoltatást véghez vinni. [...] Tehát nem arról van szó, hogy szakítani az ellenforradalom kategóriájával, hanem arról is, hogy nehogy újra forradalom legyen a neve egyértelműen.”
Te, geszthi, valaki megtanította neked, hogyan kell kezelni a szkennert? Vagy rábukkantál egy digitalizált arcképcsarnokra? Esetleg meghekkelted a BM számítógépén a körözési nyilvántartást? Ezért boldogítsz minket ilyesféle topikjaiddal ill. hozzászólásaiddal?
Azt követelték, hogy az ENSZ Közgyűlése ne tárgyalja az ún. Ötös Bizottság jelentését, amely az 1956-os Magyar Forradalom vérbe fojtásának körülményeit tárta fel. A tiltakozó levél nem kevesebbet állított, mint hogy „1956. október 23-án az események olyan sorozata indult el Budapesten”, amelynek során „a fasizmus minden üledéke felkavarodott és néhány napra az 1920-as fehérterrorra emlékeztető állapotokat teremtett.”
Azert az szep, hogy a mostani KE biralja/hozza kinos helyzetbe az elozo KE-kot!
MTI / 2006. december 8., péntek 20:03
Sólyom László köztársasági elnök és Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója mondott beszédet Salgótarjánban a december 8-i sortűz 50. évfordulóján tartott városi gyásznapon.
1956 öröksége azért súlyos, mert saját életünkkel szembesít, mondta a köztársasági elnök Salgótarjánban.
'56-ra nem lehet úgy emlékezni, hogy ne emlékeznénk egyszersmind a Kádár-korszak hosszú éveire, jelentette ki Sólyom László.1956 nem tűri a kétértelműséget, ezért nem lehet viszonylagossá tenni az elhatárolást. "Ragaszkodnunk kell ahhoz, hogy nincs folyamatosság a Kádár-rendszer és mostani, demokratikus jogállamunk között".
"Szegyen gyalazat latni is hogy masik topikban milyen gorcsosen vedik Pozsgayt" - Ujra javaslom a történelemkönyveket. 1989 magyarország. No ki volt az az MSZMPS- politikus aki a "forradalom" kifejezést használta az ellenforradalom és az októberi sajnálatos események helyett?
De ha mar aprostok, Horvath STUMPF Istvan belugyminiszterrol is szolhatnatok...O meg 1982 is is mocskos imperialista ugynokoknek nevezte az ellenzekieket.
Te Eszthi! Mi a kapcsolat végül is ötvenhattal? Csak nem az, hogy végül is éltek már akkor nevezettek?
Mondd csak, az ötvenhatban a forradalmárok ellen kalasnyikovot szorongató Horn, vagy a lövész-páncélos tetején az oroszokkal Budapestre bevonuló Apró esetében egy szavad sincs? Tudod, utóbbi politikai pályája alapozott meg lánya, Apró Piroska kapcsolatrendszerének és ez vezettett egyenest a Piri-vő miniszterelnökségéhez.
Hires polgarok az 56-os forradalommal kapcsolatban (Abc sorrendben...lehet sorban hozni a tobbit)
Horvath Istvan (kep nincs rola). Rendor, kesobbi belugyminiszter
1955-6 Birosagi Titkar
1961-63 allami kikuldott Nyugatra jogot tanulni
1957. december 15
Forradalom gyalazasa "Tépett szájú, hasított körmû sok kis senki, háta mögött több úri bitanggal, megcsinálta az 'Elsõ Hazai Nemzeti Forradalmat'. Hogy megis nem 'Nemzeti Szocialistanak' keresztelték vivmányukat, az talán azzal magyarázható, hogy a két szó így együtt hányingert okoz minden becsületes embernek. A 'Nemzeti Forradalom' olyan nevezetes renegátot sorolhatott a vezetõi közé, mint Nagy Imre, akinek szellemi képességeit ugyan csak adóvégrehajtói karrierhez szabtak, de jellemtelensége biztositotta, hogy miniszterelnök legyen a legdühöngõbb fehérterror napjaiban."
1965-68 Kommunista Agitacios- es Propagandaosztaly vezeto
1956-ban átiratkozott az MSZMP-be az MDP-bol!
1959 és 1960 között a Külügyminisztérium előadója, 1962-ig főelőadója. 1962-ben a berlini nagykövetség harmadtitkára, 1965-től az MSZMP KB külügyi osztály politikai munkatársa,