Keresés

Részletes keresés

Laraa_ Creative Commons License 2019.04.10 0 0 2819

Sziasztok!

 

 

Szeretnék segítséget kérni Virágkötő tanfolyammal kapcsolatban. Budapesten melyik iskolát ajánljátok? Nem a papírra van szükségem, gyakorlatias képzést szeretnék.

A Gazd.hu-n hirdetett virágkötő tanfolyamot esetleg ismeri valaki?

 

Köszönöm szépen a segítséget!

sickboy79 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2818

Üdv!

 

Nem vagyok szakmabeli, azonban hozzám jutott hagyatékból egy olyan eszközből több darab (vadiúj dobozában), ami kapcsolódhat a virágkötészethez:


Cartier Rossi curling machine

 

Olasz márka, elvileg krepp papír tud hullámosítani, rollnizni. Nem tudom, hogy ma használják-e, használható-e még valahol virágkötészetnél, dekorációnál egyáltalán....

 

19.990,-Ft van ráírva, természetesen mélyen áron alul adnám.

 

Ha van rá érdeklődő a gallg@vipmail.hu e-mail címen lehet!

indya Creative Commons License 2013.05.16 0 0 2817

Sziasztok!

 

Virágkötő (és eladó) tanfolyam érdekelne, Debrecenben. Sok internetes keresgélés után találtam egyet-kettőt, akik most nem indítanak. A többi honlap, amit kidob a google, vagy csak pesti oktatású, vagy távoktatás. Nos, én vagyok a béna, vagy tényleg nem találni virágkötő tanfolyamot mostanság, akár őszi indulással is??

Ha valakinek van ötlete, írjatok.

 

Köszi, indya

B.Betti66 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 2816

Kedves Maja, röstellem, hogy sokáig nem néztem fel ide, pedig érdemes lett volna. Maximálisan megértem, hogy egy tanfolyami szintű gyakorlatot kevésnek érzel. Tényleg az. Pedig a "diák" joggal várhatná el, hogy legalább az alapokat tanítsák meg neki rendesen. Úgyhogy marad a mélyvíz egy virágüzletben, már ha sikerül elhelyezkedni gyakorlat nélkül. 

Örömmel segítek, amiben tudok. Kérdezz bátran! Ezen a területen hihetetlen szakmai őnzés van. Féltve őrzött kincsként vigyáznak a kolleganők a szakmai tudásukra. (Ezt már lehet, hogy tapasztaltad is)  Én ezzel a "tradícióval" maximálisan szembemegyek. Ha van valamilyen sos kérdésed írj nyugodtan a bakonyibetti@faragogep.hu-ra. Igyekszem neked hamar válaszolni. 

Üdv. Betti

Előzmény: Mayci3 (2812)
5tunde Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2815

Kedves Bálint!

Friss növényeket szépen lehet tartósítani glicerinnel. Amennyiben ki lehet emelni a virágokat a kompozícióból, ez megoldás lehet. Én kisebb fejű rózsákkal próbáltam, a szárukat kicsit visszavágtam, majd glicerinnel teli üvegbe állítottam, s vártam míg telítődnek ezzel a folyadékkal. A tartósítást követően a rózsa csaknem olyan volt mint a friss, a szirmok lágyak, nem törékenyek, s a színük is minimálisan változott.
Nagy, laza virágfejeknél a szilikagéles szárítás is szóba jöhet. Ez is nagyon szép eredményt ad, de a szirmok törékennyé válnak.

Előzmény: Tetova Balint (2814)
Tetova Balint Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2814

Kedves Virágszeretők!

 

Segítséget kérek...a minap jutottam hozzá egy kötészeti költeményhez, ami élő virágokat is tartalmaz. Főleg friss, illatos rózsát!

A mű méretére jellemző, hogy 90 cm x 60 cm-es táblára készült el! A nappali falára szeretném feltenni, egy erre méltó helyre.

 

Kérdésem, hogyan tudom tartósítani a munkát, hogy a virágok színe is megmaradjon (elevennek hassanak) és a rózsák ne hullassák le a szirmukat?

 

Köszönettel: Bálint

5tunde Creative Commons License 2012.12.16 0 0 2813

Sziasztok! Mindjárt itt a karácsony, és még nincsenek ünnepi képek a fórumon :((  Idén ilyen kis asztaldíszeket készítettem. Ha valaki szeretne hasonlót összeállítani, lépésről lépésre leírás sok képpel a blogomon: http://5letshop.blogspot.hu/2012/12/gyertyas-asztaldisz-lepesrol-lepesre.html

Mayci3 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 2812

Kedves B.Betti66 :)

 

Én, kezdő virágkötő vagyok, nagyon kezdő ahogy Te, mondanád Iskolai tanulmányaimat befejeztem és  gyakorlat megszerzése előtt vagyok! Tanfolyamot végeztem... sajnos nagyon nem volt jó nagyon kevés volt a gyakorlat és ezáltal nem tudtam sok mindent tanulni! Elfogadnék pár jótanácsot mert szeretnék a szakmámban dolgozni imádom :)

 

Előre is köszönöm !

 

Üdv : Maja

Előzmény: B.Betti66 (2811)
B.Betti66 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 2811

Kedves Meliful! Könnyebben tudnék neked válaszolni, ha tudnám, hogy a virágkötő szakmában mennyire vagy kezdő. Iskolai tanulmányaidat befejezted és  gyakorlat megszerzése előtt vagy? Tanfolyamot vagy szakiskolát végeztél? Addig is talán ez segít: Számomra nagyon sok információt nyújtott a Magyar Virágkötők, Virágkereskedők Szakmai Egyesületének honlapja: http://www.mvvsze.hu  Itt találsz virágkötészeti könyvet, szakmai kiadványokat. Van még ötletem, tippem a fejlődéshez, de ehhez fontos a szakmai szinted.

 

Sikerült nicknevet váltanom, mert a faragógép nem én vagyok, hanem a párom, csak az én e-mailemmel regisztrált. Elnézést, ha félreérthető volt.

 

Várom válaszod. Betti

Előzmény: meliful (2810)
meliful Creative Commons License 2012.06.01 0 0 2810

Sziasztok!Én leginkább képeket szerettem volna látni az elkészült remekművekből,vagy egyszerű praktikákat hallani,de úgylátom mostanában nem igen ír senki...

Egyébként Faragógép hogy így kérdezed miben lehetsz segítségünkre,megragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem milyen virágkötészeti könyvet ajánlanál?Köszi előre is.

Faragógép Creative Commons License 2012.05.31 0 0 2809

Sziasztok virágkedvelő fórumozók!Miben segíthetek a  kezdő virágkötőknek? Írjatok, megpróbálok legjobb tudásom szerint válaszolni.

 

Egy szakmáját imádó, land-art irányzatot kedvelő virágkötő.

meliful Creative Commons License 2012.05.21 0 0 2808

Engem is érdekelne,szintén kezdő virágkötő lennék..

Mayci3 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 2807

Sziasztook ! Látom kicsit kihalt a blog pedig, engem érdekelne kezdő virágkötő vagyok :) :)

Mayci3 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 2806

Sziaaa :)

Én Alexandra könyvesboltban vettem !

Előzmény: Szabi0101 (2805)
Szabi0101 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 2805

Sziasztok!

 

Keresek egy könyvet, amit sajnos sehol nem lehet kb. beszerezni. Elekné Ludányi Zsuzsanna: Virágkötészeti dísznövényismeret. Kérem ha valakinek megvan, és akár csak ideiglenes kölcsönadná vagy eladná, jelezzen nekem itt: a.szecsenyi@freemail.hu. Köszönöm!

forcer Creative Commons License 2012.01.12 0 0 2804

Sziasztok!  Műfenyő koszorúalaphoz műanyag vázakat hol lehet beszerezni? Ha valaki tudna segíteni megköszönném. Üdv!

5tunde Creative Commons License 2011.12.24 0 0 2803

A karácsonyi ajándékcsomagok díszítéséhez idén ilyen tobozokat készítettem. Hogyan készült videója itt látható: http://5letshop.com/magyar/projects11/videok/toboz-feher.html   Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

 

megabuga Creative Commons License 2011.12.10 0 0 2802

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy tudtok-e olyan könyvet ajánlani, amiből jól el lehet sajátítani a virágkötészet alapjait.

A páromat nagyon szeret itthon kézműveskedni, és azt tanácsoltam neki, hogy ahelyett, hogy mindenféle belekap, inkább próbáljon egy irányba elmenni, lehetőleg olyanba ami szakmának is tekinthető (pl ne a dekopácsolás, stb), így jutottunk arra, hogy talán a virágkötészettel megpróbálkozhatnia.

 

Találtam egy könyvet:

http://www.szaktudas.hu/termekek+virag+a_viragkoto_mester_konyve.html

Ezt megvebbém neki karcsonyra.

 

Ismeri valaki ezta  könyvet, vagy másikat ajánlotok esetleg?

 

 

Kiskertész Creative Commons License 2011.12.05 0 0 2801

Nagyon hangulatos lett :)

Előzmény: CBNora (2796)
Eva0824 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2800

nem valami élettel teli ez a topik:-(

Eva0824 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2799

Íme a szerzeményeim. bár hétvégén szerintem elkelnek.

Eva0824 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2798

Sziasztok. Én is szeretek ilyen olyan dolgokat alkotni. küldök majd képeket.

 

almabimbo Creative Commons License 2011.11.29 0 0 2797

Nagyon ügyes vagy, kedves Nóra! Gyönyörűek.

Előzmény: CBNora (2796)
CBNora Creative Commons License 2011.11.28 0 0 2796

Az idei adventi koszorú. Az alap u.az, mint tavaly.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2795

Sziasztok!

 

Hol lehet virágkötészeti alapanyagokat nagyban eladni/vásárolni?

akváriumbébi Creative Commons License 2011.10.03 0 0 2794

Sziasztok!

 

Ha virágkötöket esetleg érdekel, a közelgö mindenszentek miatt, koszorúalapnak ingyen elvihetö 2 db körülbelül 10-12 méter magas fenyö (luc talán?) a fenyök kivágásának ellenében.

Tehát aki kivágja az viheti!

Érdeklödni lehet : 06 30 473 2625

 

Györ-M-S megye, Sopron mellett.

nemzetikonyves Creative Commons License 2011.09.27 0 0 2793

Sziasztok!


Egy kedves ismerősöm virágkötő állást keres, 12 év gyakorlattal, üzletvezetői

és beszerzési tapasztalattal, megbízható, munkájára igényes korrekt hölgy!

 

Bemásolom ide az álláshirdetését, hátha felkelti valakinek a figyelmét!

 

Segítségeteket nagyon köszönöm!

 

-------------------------------

 

 

Önnek is virágüzlete van? Szüksége van egy megbízható, szakmáját
szerető virágkötőre? Ne keressen tovább, megtalálta!

 

 Amit nyújtani tudok Önnek:


- 12 éves szakmai gyakorlat, kreativitás
- Üzletvezetői gyakorlat
- Beszerzési, készletgazdálkodási tapasztalat
- Tájékozottság az új trendekben
- A vásárlók korrekt kiszolgálása, ügyfélhez méltó hangnemben
- Az üzlet tisztán tartása, rendszeres növényápolás
- Önálló, becsületes munkavégzés
- A külföldi vásárlókkal is jól megértetem magam
- 13 éves jogosítvány

 

Amit leendő munkáltatómtól elvárok:


- Teljes munkaidős állás
- Munkám megbecsülése, emberhez méltó hangnem
- Korrekt megélhetést biztosító bérezés
- Utazási támogatás (adómentes, teljes mértékben leköltségelhető!)
- Havonta legalább egy 2 napos szabad hétvége
- Nagy forgalmú üzlet, ahol nincs időm unatkozni

Amit tőlem biztosan nem fog látni:


- Rendetlen üzlet, kornyadozó virágok, poshadó víz
- Az ügyfelekkel történő lekezelő hangnem
- Vásárlók lebeszélése a vásárlásról, jellemzően
inkább többet szoktam eladni mint amennyit a vásárló
eredetileg vásárolni szeretne

Hol keresek állást?


- Budapesten lehetőleg a belvárosban (Nyugati-pályaudvartól
metróval vagy villamossal könnyen megközelíthető helyen)
- Monor, Üllő, Vecsés, Kőbánya-Kispest, Zugló, Rákoskert és környéke
- Pavilonos vagy temetői munkát nem vállalok
- ÜGYNÖKÖK, MLM és egyéb jutalékos fejvadászok kerüljenek!

Bővebb információt rólam és munkáimról itt talál:
http://www.viragkotorita.hu/

Amennyiben felkeltettem érdeklődését, kérem írjon
a viragkotorita KUKAC gmail PONT com emailcímre.

lazarov Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2792

Sziasztok!

 

Remélem jár erre hozzáértő.

Tud valaki ajánlani valamit amivel az élővirág ragasztó (gyúrma) lemosható fa tárgyról?

melissa73 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 2791

sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, hol érdemes elkezdeni a szakmát tanulni? Van-e olyan iskola vagy mester, aki kifejezetten ajánlott, ha színvonalas oktatást szeretnék? Elsősorban Pest vagy a balatoni régió érdekelne, vagy esetleg Debrecen. Nagyon köszönöm :)

Baracklekvár Creative Commons License 2011.05.21 0 0 2790

majd figyelek!

Előzmény: 5tunde (2789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!