Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 2016.08.05 0 1 2367

Ha valaki esetleg tervez errefele utazást, akkor itt van egy kis leírás a tavaszi Boa Vista-i nyaralásunk osszefoglalója:

http://seci.co.uk/2016B/index2016B.html

-seci

Laci_BP Creative Commons License 2016.02.09 0 0 2366

Igen valószínű 880 ezer Ft-ra gondolt, de valahol 880 EUR max az összeg amennyiért ezt el tudja passzolni. Kartagonál én is 790 ezer körül láttam minden költséggel, így nyilván senki nem fogja elvinni 880 ezer -10%-ért, hogy még az átírással is kelljen szarakodni. Vagyis ha nem akarja az egészet bukni, akkor oda kell adni 200-300 ezerért az utat ebben a maradék néhány hétben.

Én ha 880 ezret akarnék utazásra költeni, akkor vagy elmegyek háromszor 1 hétre Egyiptomba, vagy egyszer 3 hétre Thaiföldre vagy egyszer egy hétre Maldívra, vagy egyszer két hétre Mexikóba/Kubába/Seychellre/Dominikára. De semmikép nem ide egy hétre. 

Ezért is kérdeztem ironikusan, hogy 880 EUR, mert kb ez a reális ár, luxusszálloda ide vagy oda.

Laci

Előzmény: seci (2365)
seci Creative Commons License 2016.02.09 0 0 2365

A 880Euro kicsit hihetetlen 2 fore. A 880ezer HUF meg egy kicsit tobb, mint amennyiert a Kartago Tours hirdeti (vagy van meg itt-ott bujtatott koltsege, a fene se tudhatja ezt egy magyar utazasi irodanal).

-seci

Előzmény: Laci_BP (2364)
Laci_BP Creative Commons License 2016.02.09 0 0 2364

880 EUR?

Előzmény: Osziszi (2363)
Osziszi Creative Commons License 2016.02.08 0 0 2363

Kedves Tagok! Hirdetek egy nyaralast marc 8-15 a Zöld-foki szigetekre mert van egy all incl foglalasunk, 2 fore 880-ert es nem tudunk menni. 5 csillag Oasis Hotel Salinas Sea. Atadnank 10% kedvezmennyel , akit erdekel irjon kérem! Koszonom!

seci Creative Commons License 2016.01.21 0 0 2362

Hali!

En vegigolvastam tegnap az egesz forumot es a Boa Vistat erdemben emlito hozzaszolasok szama 1 (na jo, lehet, hogy 3), azok is olyanok tapasztalatai, akik vagy island-hoppingot csinaltak, vagy huzamosabban ott eltek valamely masik szigeten es atugrottak oda is.

A topik 95%-a SAL, 4% off-topik, 1% a tobbi sziget. Ami vegul is ertheto, hiszem a Kartago oda visz (es csak ok, es csak oda Mo-rol).

Amit nem ertek, hogy az elmult evekben azert eleg sokan valamilyen ugralassal utaznak (avagy Becsbol), de ok vagy elkerulik a Zold-foki szigeteket, vagy nem irnak ide.

Tegnap este talaltam ezt: http://gigglinggeckoadventures.com/#_=_ hatha hasznos lesz szamodra (is).

Mivel mi majus elejen megyunk szivesen olvasnank majd egy beszamolot az utadrol!

-seci

Előzmény: 00bence (2361)
00bence Creative Commons License 2016.01.10 -1 0 2361

Sziasztok!

Úgy néz ki március közepén megyek a Boa Vista szigetre. Milyen tapasztalataitok vannak a szigettel kapcsolatban? Miket lehet csinálni, van valami információ amit jó tudni?

Olvastam, hogy márciusban szokott lenni a porfelhő a Szaharából. Mennyire vészes, érzékelhető valami?

Néztem átlag hőmérsékletnek 25 °-ot írnak, de írtátok, hogy írtóan süt a nap. Akkor nem éreztétek hidegnek? Víz milyen?

Még annyi, hogy a vízum hogy működik?

Nagyon megköszönöm a válaszaitokat előre is, fontos lenne nagyon! :))

szlinda85 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 2360

Szia ! 

Mikor mentek?? Mennyi ideig maradtok??

MI is oda utazunk szeptember 26-án :) emlékeim szerint 10:00 vagy 10:40 körül indul a gépünk Ferihegyről :D

Én úgy láttam van lehetőség kp fizetésre nem csak VISA kártyával lehet rendezni.

De mindenképp az a tuti ha magát a szálláshelyet megkérdezed.

Linda

Előzmény: Perl64 (2359)
Perl64 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 2359

Sziasztok!

Szeptemberben megyünk a Sal szigetre.  OA Belorizante bungalóba.

Valaki tudja hogy a reptérről a szállásig mennyibe kerül a taxi?

A szálláson a foglalást kp-ban tudom-e fizetni?

Visszafelé lisszabonban nagyon sokat kell várnunk.04.45-23.55-ig.Esetleg tud valaki tanácsot adni hogy olcsó motelt a reptér környékén találunk-e?

Köszi előre is a választ!

Gyöngyös

Nona76 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 2358

Sziasztok, Segítsėget szeretnék kėrni az időjárásról. Június közepe után milyen az időjárás, tenger hőfok, eső van -e! Köszönettel várom a válaszokat!

tibi7601 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 2357

Szia Krisz! A Kartago tours foglalkozik már évek óta Zöld-foki szigetekkel,ha jól tudom,január 20-tól lesz heti egy járat Budapestről Sal szigetére.Érdeklődj a Kartagonál,biztos választ kapsz minden kérdésre.

Előzmény: KriszHUN (2356)
KriszHUN Creative Commons License 2015.01.10 0 0 2356

Sziasztok, nemreg bukkantam a Zold foki szigetekre, kivancsiak lennenk ra. Ajanlanatok e az utazast  babaval 2 eves lesz. Mennyire kell tartani a fertozesektol, ebola stb... Lustalkodni mennenk.. mennyire gyermekbaratok a szallodak pl Riu Melie? Februar kozepen utaznank..

sz_szabi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 2355

Na, végül Phuket lett a befutó. :) De majd legközelebb Sal. Ha esetleg valaki megy majd március közepén, legyen szíves írja meg milyen idő volt.

1anita1 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 2354

Kérdés ha valaki tud válaszolni?

Lehet-e napozni és nudizni nem tiltott?

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2353

Apropó. Amit írok, az csak és kizárólag Sal szigetére érvényes. Más szigetre nem mentünk, azokat nem ismerem.

Előzmény: Unerwünschter Gast (2352)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2352

Helyi tömegközlekedés az gyakorlatilag nincs. De szerintem olvass vissza itt kb. egy évre visszamenőleg.

Ha befizetsz egy napos vagy félnapos útra, elvisznek mindenhova. Illetve szervezett programokban az utazás is benne van. Ez tanácsos, mert nagyjából megismered a szigetet. Utána megfontolhatod, hogy magán szervezésben elmész-e még valahová. Rengeteg taxi van, vadásznak az utasra. Santa Marian belül 2-3 Euro a taxi. A repülőtér 10-15 Euró távolság. Ugyanúgy a következő 2 falu.

Azt hiszem kb. 80 Euroért tudsz egy napra autót kölcsönözni.

Angolul lehet boldogulni, esetleg franciával. Ilyenkor talán magyar idegenvezető is van a szigeten.

Vannak független idegenvezetők, szervezők a szigeten. Én Jair-t tudom ajánlani. (Remélem jól írom a nevét.) Korrekt, segítőkész és kedveli a magyarokat.

Előzmény: ibgili (2351)
ibgili Creative Commons License 2014.02.07 0 0 2351

Köszi szépen, tényleg nagy segítség, amiket írsz! Az állatok hiánya pedig akkor mindenképp mellette szól :) 

Csak az angollal el lehet boldogulni ott, ugye?

Illetve, már csak egy kérdésem volna: ti használtatok helyi tömegközlekedést (amennyire értem ez alapján: http://en.wikipedia.org/wiki/Transport_in_Cape_Verde csoportos taxi-szerűség van náluk) ?

Előzmény: Unerwünschter Gast (2350)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.02.06 0 0 2350

Mi október vége, november eleje. Én visszamennék bármikor. ;-)

Látnivaló valóban nem sok van, az is főként természeti jelenségek. Egy hétre elég.  De a sziget jelmondata "No stress". Sehová nem kell sietni, nem volt tömeg. Ha úszni, szörfözni vagy búvárkodni akarsz, akkor még több időt is el lehet lenni. (Habár a búvárkodás sem nyújtja a korallzátonyok élményét.) valamint ez nem egy trópusi sziget. Gyakorlatilag kopár kősivatag. Nincsenek kígyók, pókok vagy vadállatok.

Strandolásra, lustizásra való.

Előzmény: ibgili (2349)
ibgili Creative Commons License 2014.02.06 0 0 2349

Köszönöm a gyors választ!

Igen, az biztos, hogy jobb félni, mint megijedni :)

És ti amúgy mikor voltatok kint? Összességében jól éreztétek magatokat (páran írják, hogy nincs túl sok látnivaló, ez egy kicsit még aggaszt) ?

Előzmény: Unerwünschter Gast (2348)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2348

Mi Hepatitis A ellen és hastifusz?) ellen oltattunk, de szerintem felesleges volt. Akik nem oltattak semmi ellen, azoknak sem lett semmi baja.

Viszont nagyon ügyeltünk. Enni csak a szállodában, inni csak ásványvizes palackból és nem ettünk még mosott gyümölcsöket sem. Fogat is csak palackos ásványvízzel mostunk.

A neten található némely info pedig már elavult. A szigeten (Sal) van kórház. Biztos-ami-biztos biztosítás és némi készpénz nem árt. Egyesek szerint egy laposüveg némi szilvóriummal reggelente csodákat tud tenni.

Előzmény: ibgili (2347)
ibgili Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2347

Sziasztok!

Hirtelen ötlettől vezérelve utaznánk hamarosan, így akadtam rá a Zöld-foki szigetekre, mint lehetőségre.

Két dolog érdekelne:

1. oltások: ami világos, hogy a Hepatitis A elleni erősen ajánlott. Ezen kívül találtam olyan oltóközpontot, amely a tífuszt, és egy másikat, amely a sárgalázat emeli ki. 

Ti, akik már jártatok kint, hogy döntöttetek oltás-ügyben?

2. homokvihar-veszély: valamelyik oldalon olvastam, hogy február végén előfordulhatnak.

Valaki járt esetleg az időtájt arra?

Köszönöm előre is a segítséget!

sz_szabi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2346

Még találtam egy ilyen okosságot is:

http://www.surfcaboverde.com/webcam.html

sz_szabi Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2345
szumatra82 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2344

Meg tudnád adni ennek a webcamnek a linkjét?Köszönöm

Előzmény: sz_szabi (2341)
sz_szabi Creative Commons License 2014.01.24 0 0 2343

Szia!

Amennyire én néztem mind1, hogy melyik utazási irodát választod, mert a fő szervező a Karthago, de lehet tévedek... Költségben pedig ha sikerül kifognod egy last minute-ot, akkor olyan 250 eFt/főből (plusz költőpénz) ki tudtok jönni.

An-der-zen Creative Commons License 2014.01.23 0 0 2342

Sziasztok!
Melyik utazási irodával érdemes menni? Mik a tapasztalatok? Kb. mennyiből jön ki egy ilyen út/fő így télen? Nézegettem az árakat és 230ezer körüli árakat találtam de ha az ember szét akar nézni (mert persze világot látni megyünk) akkor kb. mennyi plusszal számoljon az ember?
Köszi!

sz_szabi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 2341

Szia!

Köszöntem szépen a választ. Az előrejelzést nézem folyamatosan (már most is), bár 20-22 fokot írnak a neten, 24-27 fokot mutat a hőmérő. Találtam egy webcam-et Santa Maria partján, ami percenként frissíti a képet, és az jelzi ezt a magasabb hőmérsékletet. Ahogy néztem a kamerán de. 10-11-ig enyhén felhős az égbolt, de után szépen szokott sütni a Nap kis felhősödéssel felváltva.

Na majd meglátjuk, remélem jó idő lesz...:)

Szeretek utazni Creative Commons License 2014.01.22 0 0 2340

Szia Szabi!

Menjetek nyugodtan márciusban. De azért foglalás előtt figyelgesd az időjárás előrejelzést. De ezt nem lehet kiszámítani, hogy mikor jön egy kisebb lehűlés :( Ez szerencse kérdése is. Persze én is bedepiztem volna, ha pont az alatt az egy hét alatt van hűvösebb, amikor mi vagyunk ott.

A reggelek és esték mindig hűvösek, de napközben lehet "nyaralni", fürödni, napozni. Mivel fúj a szél, alig lehet érezni a nap erejét, de van neki, nagyon is. Én kreol bőrű vagyok, de leégtem. Szóval 20-as faktor mehet szerintem.

Én nem érzékeltem, hogy zavaró lenne a szél és homok a levegőben...

Előzmény: sz_szabi (2339)
sz_szabi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2339

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy igaz-e, hogy februártól március közepéig nem az igazi, mert a szahara felőli szél sok homokot visz a levegőben, és ez nem nagyon kedvez a strandolásnak, napozásnak??? Csak mert ugye az utat március közepére tervezzük...

sz_szabi Creative Commons License 2014.01.15 0 0 2338

Sziasztok!

Először is annyit szeretnék mondani, hogy nagyon jó ez a fórum, sok mindent megtudtam, míg elolvastam...ennek ellenére szükségem van megerősítésre. :) Már régóta szemezgetek a Kanári szigetekkel, és a Zöld-foki szigetekkel is. Úgy néz ki a voksomat a Zöld-foki szigetek mellett fogom letenni. Itt a fórumon, és egyéb más helyen is nézegettem, hogy mikor érdemes menni, bár ahogy olvastam szinte mind1, hogy az év melyik időszakában utazik oda az ember. Szóval a lényeg, hogy eljött a pillanat amikor választanom kellene, hogy idén március közepén, vagy augusztus-szeptember környékén menjünk. Igazából mi nem ilyen "múzeumba be, múzeumból ki" típusú emberek vagyunk...napozni, pihenni, fürdeni szeretünk pár fakultatív programmal egybekötve. Ahogy olvasgattam az ilyen "hivatalos" honlapokon azt írták, hogy márciusban  még nem várható igazából eső sem, az április-szeptemberi időszak csapadékosabb, de elenyésző az is. Márciusra ahogy néztem kb 25 fokot írnak, ami a szél miatt kellemesebb, viszont a leégéssel vigyázni kell. Napvédőbe milyet javasoltak? Itthon max. 10-est használtam, de oda azért gondolom 20-as minimum javallott...:) Azért kérdezem az időjárást, mert amikor szintén egy afrikai országban nyaratunk az idegenvezető mondta, hogy nagyon jó az idő, az előttünk lévő turnusnak végig 30 fok felett volt a hőmérséklet...erre tessék nekünk a 7 napból 4 borongós volt, 3 pedig elfogadható...:(

Szállásban én is a OA Belorizonte-t néztem ki, ahogy olvasgattam negatívat nem nagyon írtatok róla...a bungaló is jó, de ha lehet a főépületben legyen a szállás, a kaja pedig változatos. Végülis semmi extra nem szükséges a szobához, mert úgyis csak aludni megyünk oda.

Legyetek szívesek megerősíteni a döntésemben (én márciusban szeretnék menni, mert az már közelebb van :)), illetve, ha valami okosságot tudok írjátok meg...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!