A kormány keddi ülésén úgy döntött, hatvankét alapítvány tevékenységét vizsgálja át, és azok további működésére javaslatot tesz le - mondta Soltész Miklós, a szociális, család- és ifjúságügyi államtitkár szerdán a Parlamentben újságíróknak.
Az alapítványok közül példaként emelte ki a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítványt (MNÜA); mint mondta, működését felül fogja vizsgálni a kormány. Hozzátette: szeptember 30-ig letesznek egy javaslatot a kormány részére, mely azt mutatja, hogyan tudja az üdülési csekk a magyar turizmust, a családokat szolgálni. Kiemelte: az üdülési csekkre mindenképpen szükség van, és a kormány fenn is kívánja azt tartani. Azt azonban ki kell dolgozni, hogyan tudja az üdülési csekk a családok és a turizmus érdekeit szolgálni - tette hozzá.
Soltész Miklós közölte: a vizsgálatnak arra is ki kell terjednie, az MNÜA miért gondolta azt, hogy négymilliárd forintért egy külön televíziót kell létrehoznia közpénzből. Arra az újságírói felvetésre, hogy az alapítvány 2009-ban az ATV-nek egymilliárd forintot adott, azt mondta: a kormány azt is vizsgálni fogja, milyen alapon kap egy televízió ekkora összeget.
Akkor szerintem olvasd újra még mielőtt a film kijön mert az első 3 kötet: Alapítvány, Alapítvány és Birodalom, Második Alapítvány 3 nagyonis egymásra épülő összefüggő történet.
Nem beszélve a későbbi folytatásokról: A. Pereme I-II, A. és Föld, amit a mai napig a leglogikusabban felépülő sci-fi történetnek tartanak.
Szerintem az volt a gond, hogy hülyén próbálták a franchiset bevezetni, összegányoltak egy valami olyasmi forgatókönyvet innen-onnan szemezgetve, és akcióval vélték helyesnek feldobni amikor túl gyengére sikerült, holott az Acélbarlangok tökéletes alapanyag lett volna. Az elejére narrált történelmi zanza robotokról, felemelkedő gyarmatokról, a Föld vereségéről (akció), majd idegen kultúrák találkozása (ez divatos téma + bemutatható vele a setting), némi akció (bolt, szalagfutás, kicsit felpumpálva), egy pont alkalmas méretú (felvattázott novellányi) detektívtörténet, fantasztikusan látványos díszlet lehetősége, Baley gondolatait a társadalmi tagoltság, jegyrendszer, etikett, ilyesmik hangsúlyozásával megjeleníteni, esetleg a végére egy kis plusz akció (Enderby túszul ejti R. Daneel-t pl). Tovább vezethető a későbbi Baley-Daneel kötetekkel, és ha már működik, akkor hegeszthetők prequelek a robottörténetekből.
Amúgy az előzetesben látva az, izé, alagútban robotszállító kamionon ugrálást vagy mit, inkább nem néztem meg :)
Ugyanigy szinte lehetetlen jol filmre vinni a Chandler krimiket(Phil Marlowe) tortenetek, talan egyedul a Big Sleep(Hosszu alom) elfogadhato Humphrey Bogarttal de az sem adja vissza a konyv eredeti hangulatat .
Viszont a Mason sztorik (Erle Stanley Gardner) remekul filmre vihetok voltak ahogy Agatha Christie is,sot sok regenye szinpadi adaptacioja is kivalo. Igaz volt amit eleve annak irt.
Pontosan.Vagy ha jo akkor semmi koze a konyvhoz es onmagaban jo.A Rejto konyvek a korabeli pesti kabare szlengjeben irodtak joreszt,bar hasonlo ponyvaparodiakat filmesitettek meg de nem regenyadaptacio alapjan ilyenek pl a Bud Spencer filmek
Szerintem ezt szinte lehetetlen megfilmesiteni, mert nem egy akciokkal teli konyv,hanem inkabb a szereplok dumaja erdekes es raadasul az elso 3 kotet az inkabb egymassal alig oszefuggesben levo rovid tortenetek gyujtemenye