Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Readme13 Creative Commons License 14 órája 0 0 28379

Hali!

Tegnap tankoltam. Mivel beszéltünk róla most megjegyeztem a dolgokat.  25km volt vissza az autó szerint. A mutató a 0 fölött van egy mutatónyival és 44L tudtam tankolni. Ez azt jelent, hogy 0-nál még mindig megvan a ~8L biztonségi tartalék.

Üdv

Előzmény: Mr. Rocketfinger (28378)
Mr. Rocketfinger Creative Commons License 21 órája 0 0 28378

köszi az infot.

Előzmény: Readme13 (28311)
stefi001 Creative Commons License 1 napja 0 0 28377

Talán itt lehetne érdeklődni:

http://www.navigacio-magyaritas.com/

Előzmény: David.K (28372)
Glovas Creative Commons License 1 napja 0 0 28376

A KIA Assistance témához:

- Valóban csak 1 év, köszönöm a figyelemfelhívást, és nem kell folyamatosnak lennie :)

- A kereskedőnél/márkaszervizben bármikor megkötik gariidő alatt, csak egy rendszám meg km óra állást kell bediktálni amit telefonon el is intéztem, nagyon kedvesek voltak.

- Emailben jött is a tájékoztató, szerződés és számlaszám ahova utalni kell a 4999-t, és postán ajánlva elküldték a szerződést, aminek egy példányát aláírva vissza kell küldeni.

RadiX Creative Commons License 1 napja 0 0 28375

Ha olyan LG navi van benne, mint a Sportage-ban és a Tucsonban volt még tavaly (WinCE alapú LGE 5020EH??), akkor próbálkozhatsz ezzel: www.tucsy.it

Előzmény: David.K (28374)
David.K Creative Commons License 2 napja 0 0 28374

Igen, lehet egy pár modelt frissíteni, viszont pont a ceedeket nem. Ez nem fair. 

Előzmény: gyüri (28373)
gyüri Creative Commons License 2 napja 0 0 28373

Hivatalosan nincs rá esély. Az alábbi cikk alapján én is bíztam a szebb jövőben. https://mobilarena.hu/hir/szoftverfrissitessel_okositja_fel_korabbi_autoit_a.html

Nyáron voltam a kötelező átvizsgáláson, és elvittem magammal a kinyomtatott cikket, hogy mikor tudnák feltenni a jelzett frissítést. Szerintem a márkaszervízesek még most is röhögnek a naivitásomon, hogy az ilyen blöfföket beveszem.

Ha esetleg valaki mégis tudna valamilyen nem hivatalos megoldást, akkor örömmel venném én is az információt.

Előzmény: David.K (28372)
David.K Creative Commons License 2 napja 0 0 28372

Sziasztok!

Tulaja vagyok egy 2016-ban gyártott ceed sw spiritnek és ugye ebben még a "buta" navi van, viszont szeretném használni navigáláshoz a telefonomat, láttam, hogy a 2017-es modelleken működik már az Android Autó és az Apple Car is, sajna nekem nincs ilyen.

Létezik megoldás, hogy én is tudjam használni a fent említett appokat a Navimon? Lehetséges mondjuk egy firmware frissítés vagy valami hasonló?

Köszi a segítséget!

barnaceed Creative Commons License 2 napja 0 0 28371

Köszönöm eszerint csináltam én is de hiába. Akkor valami szorulás van ott.

Üdv !

Előzmény: stefi001 (28369)
aamen Creative Commons License 3 napja 0 0 28370

érdekes
asszem megfontolom a lurdyt

Előzmény: P.URBANUS (28367)
stefi001 Creative Commons License 3 napja 0 0 28369

2013 KIA Cee'd kezelési:

https://carmanuals2.com/kia/cee-d-2013-kezelesi-utmutato-99491

Izzók a 84. oldalon.

Előzmény: barnaceed (28368)
barnaceed Creative Commons License 3 napja 0 0 28368

Tisztelt Tagok !

2013. 11. Ceed JD. A jobb oldali menetfény kiégett viszont nem bírom kivarázsolni az izzót belőle. Van ötlet hozzá mielőtt törik valami ? Milyen izzó / watt / való bele a ködfény melletti izzóról van szó olyan mint a sima irányjelző.

Köszönöm.
Üdv !

P.URBANUS Creative Commons License 3 napja 0 0 28367

Érdi M6-ban anno talán kétszer voltam, de nem éreztem túl nagy szakértelmet náluk. A kormánymű felől jövő kopogást nem tudták megjavítani. A Lurdynál meg igen.

(Ismerősnek ennél durvább negatív élménye is volt velük.)

A Pappastól meg Kiára vagy 10 éve várom e-mailben a beígért ajánlatot. Illetve egy ideje már nem várom.

Máskor ismerőst kísértem el hozzájuk Mercedest nézni, de az üres kereskedésben 25 perc után sem foglalkoztak velünk, így eljöttünk. Ismerősből meg BMW-s lett. :-)

aamen Creative Commons License 3 napja 0 0 28366

én meg itten vagyok érden, tíz éve voltam szabóéknál és szintén igen szimpatikusnak találtam őket, de az óra utat a városon keresztül meg a másik órát vissza kevésbé
az érd m6 meg itt van öt percre, viszont ezek voltak a legdrágábbak akikkel dolgom volt
a lurdynál meg nemtom hogy állnak műszerezettséggel...

Előzmény: tuzer (28365)
tuzer Creative Commons License 3 napja 0 0 28365

Megjegyezném, hogy a hülye problémámmal ma a Szabóéknál viziteltem, csináltak egy hibaolvasást és ingyé az utamra bocsájtottak. Szimpatikus társaság.

dokeee Creative Commons License 3 napja 0 0 28364

Az én autóm még nincs 3 éves, egy sima köztes olajcserére vittem hozzájuk, ezért nem is számláztak semmit, viszont az előző kötelező szerviznél a Pappasnál 85e ft-ért ez nem fért bele. Ekézni is fogom őket mindenkinek, az tuti. :)

Előzmény: aamen (28363)
aamen Creative Commons License 3 napja 0 0 28363

ez még garis volt vagy mennyibe került?

Előzmény: dokeee (28362)
dokeee Creative Commons License 3 napja 0 0 28362

Én a Szabóéknál voltam most, frissítettek a motorvezérlőn, sokkal jobb lett az autó, eddig nagyon bebutult 1500-as fordulat alatt, úgy voltam vele, hogy ez ilyen turbodízel betegség, együtt lehet élni vele, de most sokkal harmonikusabb.  

Előzmény: aamen (28361)
aamen Creative Commons License 3 napja 0 0 28361

a gari idő alatt márkaszervizbe hordtam, egyszer szabó egyszer m6 az összes többi esetben lurdy
egyszer dugtak rá kábelt amikor a lurdynál valami kötelező szofferfrissitést toltak fel
csak úgy hogy diagnosztika önszorgalomból soha
megjegyzem, azóta magánszervizbe hordom, ott se
ott először két hete dugtak rá kanócot, amikor hibát kerestek
aztán találtak egy "ismeretlen hiba" című valamit, erre mondták hogy akkor fáradjak be egy márkaszervizbe ahol van erre gyári céleszköz mert az övék ezekszerint kevés ennek a hibának a megfejtéséhez

Előzmény: dokeee (28358)
dokeee Creative Commons License 3 napja 0 0 28360

Ezek normaidők, fölösleges vele foglalkozni.

Előzmény: gahen (28359)
gahen Creative Commons License 3 napja 0 0 28359

Bő másfél óra alatt megvolt vele, csak utólag láttam én is a számlán.

monitoron láttam csak az autót, h mit csinálnak.

Előzmény: aamen (28357)
dokeee Creative Commons License 3 napja 0 0 28358

A fékfolyadék csere, azért időbe telik, meg elvileg egy komplett diagnosztika is majd fél óra, szóval nem olyan dráma ez, mondjuk amiért én mérges voltam, a Pappasnál basztak rádugni egy diagot, szoftverfrissítést se csináltak.

Előzmény: aamen (28357)
aamen Creative Commons License 3 napja 0 0 28357

nekem az a rész nem tiszta hogy egy olajcserén mi tart 2.1 óráig
beálsz felnyitja megnézi a folyadékokat kicsavarja felemeli leengedi - na itt bejön tényleg 10 perc amíg jól lecsorog - visszacsavarja leengedi feltölti megpróbálja átnézi az égőket
ha ezzel egy szerelő nem végez egy óra alatt akkor vagy nem olyan képzettségű és gyakorlatú ami ezt az óradíjat indokolná, vagy mással is foglalkozik közben, és ugyanazt az órát kiszámlázzák másnak is
asszem

Előzmény: gahen (28356)
gahen Creative Commons License 3 napja 0 0 28356

Szasztok,

Én a debreceni OMP Autóházba vittem 4.éves szervizre, 

- leeresztő alátét: 171 Ft

- pollenszűrő: 9.398 Ft

- olajszűrő: 4.048 Ft

- fékfolyadék, 2dl: 5.142 Ft

- total hks 5w40 olaj, 3l: 15.998 Ft

- szervízdíj, 2,1óra: 29.870 Ft

összesen: 64.628 Ft

én a szervízdíjat sokallom. 1 éve vettem az autót, az előző tulaj meghagyta az első (45.465 Ft) és harmadik (38.920 Ft) éves szerviz számláit, így legalább össze tudtam hasonlítani. Akkor a szervizdíjjak kb.10.000 Ft volt. (Pappas Autó, Bp.Kárpát u.)

KAti Creative Commons License 3 napja 0 0 28355

Azért szerintem az hiba valahol, ha az üzemenyagszintjelző szerint van üzemanyag, csak épp a befecskendezőrendszerbe nem jut el.

Előzmény: tuzer (28353)
GAgyiXyXy Creative Commons License 3 napja 0 0 28354

Igen, kb. olyan volt... De igazán fel sem tűnt, (gondolom folyamatosan jött elő) amíg át nem ültem a vatta új golfba. Na amikor onnan visszaültem, akkor feltűnt a zúgás, ami azóta egyre erősödött (vagy csak egyre jobban zavart).

Előzmény: Readme13 (28352)
tuzer Creative Commons License 3 napja 0 0 28353

Igen, asszem erről van szó. Hibaüzenet meg állítólag azért nincs, mert benzinhiány elmaradt tankolás miatt is lehet, ergo az nem feltétlen hiba.

Előzmény: R. Scherbotsky (28351)
Readme13 Creative Commons License 3 napja 0 0 28352

Szia! 

Mi a tünet? Nekem is olyan furcsa "uszoda" hangja van a hátsó csapágyaknak. SW-ről van szó nem tudom hogy kinek-mi a tapasztalata.

Köszi,

Üdv,

Előzmény: GAgyiXyXy (28349)
R. Scherbotsky Creative Commons License 3 napja 0 0 28351

Jól értem, a benzinnyomás-csökkenés egyszeri eset volt az immo ki nem iktatása miatt, és a hibajelenség ez után jelentkezett, elöször 3000-re, majd 5000-re korlátozott maximális fordulatszámmal? Az ECU próbálta így védeni a motort?

Ettöl még furának találom, hogy nem gyújtott MIL-t.

Előzmény: tuzer (28350)
tuzer Creative Commons License 3 napja 0 0 28350

Na megvan a diagnózis. A fedélzeti komputer hibaüzemre kapcsolt a benzin nyomáscsökkenés miatt, teendő:5x egymás után motorindítás 10 mp járatással, 6-nál hibátlanul indul.

Hibajel nem volt.

Előzmény: tuzer (28348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!