Teszt: Jeep Wrangler Unlimited Rubicon 2.8 CRD - 2014.

Nem a világ legjobb autója

Az esetek nagy többségében csak annyi történik, hogy bemegy a jól kereső a szalonba, rábök a kocsira: a nagy pirosat kérem. A terepjárók és a pickupok elsődleges ellensége a hozzá nem értő tulajdonos.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
info_77 13 órája Creative Commons License 24480

45Ah-s volt benne szerintem gyárilag is ( indítóáram 410A volt ráírva... ).

Így végülis 45Ah-sat vettem.  Nem ISG-s az autó.

üdv,

-peter 13 órája Creative Commons License 24479

Én a legnagyobbat venném, ami befér a tálcára.

de egy 56Ah már bőven elég a benzineshez.

Előzmény: info_77 (24475)
Chewwbacca 13 órája Creative Commons License 24478

ISG-s kocsid van? (Ecodynamic)?

Előzmény: info_77 (24470)
ilias 13 órája Creative Commons License 24477
A külméretre valóban figyelni kell. Nekem 6.5 év alatt nem kellett cserélnem, így személyes tapasztalatom ezen a téren nincsen. :D
aamen 16 órája Creative Commons License 24476

ha nem vagy biztos benne hogy belepasszol vedd olyan helyen ahol visszaveszik ha megse jo bele

info_77 16 órája Creative Commons License 24475

Értem köszönöm.

Bosch S3 45Ah J+, ezt néztem ki cserének. A gyárija ( Solite 410A, Ah gondolom 45... ) egy kicsit magasabb, de a Varta is olyan magas, mint a Bosch. Területre szerintem befér... Köszönöm

Előzmény: ilias (24474)
ilias 17 órája Creative Commons License 24474

Nem kell hozzá szerviz.
aamen 17 órája Creative Commons License 24473

nekem nem volt semmifele tanitgatas

amikor az uj akksival eloszor kialltam a garazsbol akkor vilagitott valami harombetus lampa, aztan par meter utan elaludt

a mester aszonta, annyi ido kellett neki amig megtanulta hogy melyik kerek hogyan forog

vagy valahogy igy

Előzmény: info_77 (24472)
info_77 17 órája Creative Commons License 24472

De ez a garanciát nem befolyásolja? Engem olyannal "rémisztgettek", hogy csak a márkaszerviz cserélheti az akksit,  be kell tanítani, stb...

Mellesleg a szerelési kézikönyv annyit ír, hogy az akksi kivehető, tölthető, ha lemerült, akkor ki kell venni, feltölteni és visszarakni... Ha egy új feltöltött akksi kerül a helyére, nem hiszem, hogy gond lehet. Nem? :-)

Köszönöm

Előzmény: aamen (24471)
aamen 18 órája Creative Commons License 24471

nekem a crdi-be ismeros szerelo cserelte az akksit

jol megnezte mifele van benne, aztan hozott bele

na az nem passzolt a regi helyere

visszavitte, hozott ujat

az mar jo lett

a felfogatasa nem mindegy, asszem

info_77 19 órája Creative Commons License 24470

Sziasztok,

egy kérdésem lenne. Kia Ceed 1,4 2009-es gyártású, lemerült benne a gyári akksi ( bekapcsolva felejtett fogyasztó miatt ). Az akksi már amúgy is gyenge volt, gondolom, kicserélem egy másikra. Megtehetem ezt minden probléma nélkül? Vagy a márkaszerviznél kell végeztetni a cserét? Köszönöm

blueye 19 órája Creative Commons License 24469

Mi itt élünk.

Nem is kapcsolom ki :)

Előzmény: Lacus 51 (24467)
Lacus 51 20 órája Creative Commons License 24468

Az ülés alatt van egy gyorscsatlakozó, először nézd meg nincs e szétcsúszva. Ha az oksz, irány a szervíz.

Előzmény: reddel0 (24465)
Lacus 51 20 órája Creative Commons License 24467

Valóban jó dolog, hogy az újabbakat menűből lehet kapcsolni. Napi használatra vidéken én is kikapcsolom, de ha felmegyek a fővárosba azonnal bekapcsolom, mert fő a bizalom! :) 

Előzmény: blueye (24464)
aamen 1 napja Creative Commons License 24466

hivogasd a szervizeket, hatha valamelyik tud ugy idopontot adni hogy nem kell otthagynod, megvarhatod

Előzmény: reddel0 (24465)
reddel0 1 napja Creative Commons License 24465

Sziasztok!

2013-as Kia Cee'd SW-ben az vezetőoldali ülésben lévő ülésfűtést ha bekapcsolom akkor felvillan a 3 led majd a 3. kialszik és a maradék két led erős villogásba kezd... persze nem is fűt... Gondolom sok jót nem jelent...

Ha esetleg valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja, akkor szívesen venném ha megírná, hátha könnyen orvosolható a dolog. (Sajnos nincs lehetőségem most az autót hosszabb időre leadni a szervizben, de reggelente jó lenne kicsit komfortosabban indulni!)

Előre is köszönöm a választ!

blueye 1 napja Creative Commons License 24464

Érdekes hogy így utáltad... szvsz ez egy jó dolog.
A mostani verzióban menüből kapcsolható.

Előzmény: Chewwbacca (24463)
Chewwbacca 1 napja Creative Commons License 24463

kötelező szervizen voltam, e közben kértem ezt a beavatkozást, mert marhára idegesített a magától záródó ajtó.

Külön ezért nem kellett fizetni, viszont a szerviz először azt mondta ez nem megoldható dolog, de erősködtem hogy a szervizszoftver tudja, és meg is találtuk közösen a laptopon, hol kell kikapcsolni :)

Előzmény: -peter (24462)
-peter 2 napja Creative Commons License 24462

ugye megmondtam hogy szervízben ki lehet kapcsoltatni :)

kértek érte pénzt tőled? Vagy csináltattál pl. olajcserét vagy csak emiatt mentél be?

Előzmény: Chewwbacca (24461)
Chewwbacca 2 napja Creative Commons License 24461

szervizben, computerrel 2 kattintással kikapcsolták nekem, csak kérnem kelett

Előzmény: -peter (24459)
ilias 3 napja Creative Commons License 24460
Nincs.
Előzmény: -peter (24459)
-peter 3 napja Creative Commons License 24459

szerintem Szervízben rádugják kompjúterre és leprogramozzák róla.

Kis szerencsével megoldható szervíz nélkül is. Nincs benne a használatiban, hogy ezt ki lehet kapcsolni és hogyan?

Előzmény: fisha (24449)
ilias 3 napja Creative Commons License 24458
Szerviz kitudja kapcsolni és 20 km/h-ra is be lehet állítani a 40 helyett.
Előzmény: fisha (24446)
P.URBANUS 3 napja Creative Commons License 24457

hátsó ajtók

Előzmény: P.URBANUS (24456)
P.URBANUS 3 napja Creative Commons License 24456

"Akkor leteszek a kikapcsolási terveimről, bár azt továbbra sem értem, hogy a bentről nyitást mi értelme van megnehezíteni."

Korábban már utaltak rá: ez biztonsági funkció, nehogy meggondolatlanul szálljon ki az utasod. A központi zár lezárt állapotában a hátsó ajtó nem nyithatóak belülről, csak ha a középkonzolon levő gombbal kinyitod a zárakat. A jobb első az nyitható, ha a belső kilincset kétszer húzza meg az utasod. A sofőrt meg korlátozás nélkül (egy kilincshúzásra) hagyja kiszállni a kocsi.

Ebben az lehet a logika, hogy hátul gyakran ülnek gyerekek, akik a sofőr engedélye (=nyitógomb megnyomása) nélkül ne tudjanak kiszállni, a jobb egyen már értelmesebb utast feltételeztek a tervezők, neki csak a dupla kilincshúzás az akadály, a sofőrt meg teljesen beszámíthatónak gondolják, ő azonnal kironthat a kocsiból. :-) 

Előzmény: fisha (24455)
fisha 3 napja Creative Commons License 24455

Köszi a válaszokat. Akkor leteszek a kikapcsolási terveimről, bár azt továbbra sem értem, hogy a bentről nyitást mi értelme van megnehezíteni. Az, hogy kintről esetleg nem nyílik tényleg praktikus is lehetne, de bentről nem akar "afromagyar" kiszállni, vagy ha akarna se szeretném megnehezíteni a dolgát. :)

Kicsit más: tegnapi történet: sajnos csak központi zár van a kocsimban, de távirányítási lehetőség nem volt hozzá. Neten keresgélve egyszerű feladatnak (és aránylag olcsónak) tűnt utólag tetetni bele. Telefonos egyeztetés után el is mentem egy autóvillamossági szerelőhöz, ahol úgy volt, hogy fél-egy óra alatt kész a kocsi és természetesen meg is várhatom. Több mint három várakozás után közölte, hogy feladja, mert nem tudja megcsinálni, jöjjek vissza máskor.

Nem tudom eldönteni, hogy ő volt amatőr vagy tényleg bonyodalmasabb a típus ilyen szempontból az átlagnál. Igazából mindegy is, mert nem szeretnék visszamenni hozzá és újabb órákat várni a kétséges kimenetelre. Esetleg csináltatott már valaki ilyet? Tudtok ajánlni olyan szervizt, akiknek van tapasztalata a típussal. (lehetőleg észak Pest, észak Buda környéken).

u.i.: amúgy beszerelésnél a fő problémát az előzőleg említett automatikus ajtóbezáró okozta

Előre is köszi a segítséget!

fisha

Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (24454)
Ctrl+Alt+Del Pierro 3 napja Creative Commons License 24454

Dehát a műszerfalról te is ki tudod kapcsolni a megállás pillanatára, és akkor nem kenődnek fel a rokonok. Szerintem ez a funkció kifejezetten hasznos meg elegáns dolog.

Ctrl+Alt+Del Pierro 3 napja Creative Commons License 24453

Kedves Kiások,

eladó lett 4 kiváló acélfelnim gumival, ha esetleg valakit érdekel: http://olx.hu/hirdetes/acelfelni-kerektarcsa-garnitura-nyari-gumi-michelin-kia-ceed-h-i30-15-quot-ID31mht.html#435bcf1d06

aamen 3 napja Creative Commons License 24452

"az afromagyar nem tudja kirámolni a csomagtartódat"

nekem egyszer a bal hatso ajtot kezdte rangatni valaki a lampanal

talan a hatso ulesen fekvo kabatomra palyazott

vagy eltevesztette az autot

aztan elszaladt

nepligetnel a kurvanagykoruton

Előzmény: Sarkany (24451)
Sarkany 3 napja Creative Commons License 24451

megállok valahol ők meg kiugranak gyorsan

Az utas ne ugráljon! Láttam már olyan balesetet, amikor az utas ki akart ugrani a bal hátsó ülésről és a hátulról gyanútlanul közeledő kocsi legyűrte az ajtót. Az utas is súlyos sérüléseket szenvedett.

Az utas, amíg az általad vezetett kocsiban ül, te felelsz érte.

Amúgy mi a haszna szerintetek?

Pl. amikor állsz a piros lámpánál, az afromagyar nem tudja kirámolni a csomagtartódat.