Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
-peter 2014.04.12 20:46:30 © 24362

ezt olvastátok?

Mi lehet a gond?!

buci222 2014.04.09 10:23:41 © 24361

Szia!

Esetleg kiderült mi volt a hiba oka?  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118848266&t=9151084

Sajnos nálam is előfordul, hogy nem indul az autó, bár érdekes módon olyankor jelentkezik inkább a hiba amikor egy rövidebb / hosszabb út után még majdnem teljesen meleg állapotában szeretném újból beindítani. 1.4-es 2008-as Ceed.  (néhány próbálkozás után beindul)

Köszi

Előzmény: rags (24289)
cs.csabika 2014.03.24 21:03:47 © 24360

Szia!

Én szeptemberben vettem egy ugyanilyen ceed-et 5 évesen (4 év 10 hónap) 74.4000 km-el B.örsön a Gablininél. Régi tervem/álmom vált valóra. Az értékesítővel így utólag már nem vagyok megelégedve mert egy-két lényeges dolgot nem mondott el, pl azt, hogy (valószínű) megtörték a bal elejét az autónak.

Az autó maga parádés! A legésszerűbb vétel!!! Már letudtam vele kicsit több mint 12.000 km-t és borzasztóan elégedett vagyok vele! Kényelmes, tágas, komfortos, jól pakolható, stabil és megbízható. Sajna a futóműve kemény az ócska hazai utakhoz. A csatornafedlapokét megtorlás a driver sorsa, cserébe a 40-es kanyart 60-al úgy veszi be, hogy az ESP lámpának eszébe se jut felvillanni. Jól kezelhető. A fékek is jók! Csak az a kemény futómű! :( Cserébe az ülései nagyon komfortosak, jól tartanak, az ülőlap kellően hossz (190 magas vagyok), a lábtér hibátlan ahogy a fejtér is. Minden kézre esik, könnyen kezelhető, egyértelmű. A szélvédő fűtés csak az ablaktörlő alatt fűt. A digit klíma elég sok levegőt adagol, de ez engem nem zavar. A rekeszek jól pakolhatóak. A 2/3-1/3-os hátsó ülések, nagyon jól variálhatóak, vízszintbe helyezhető, sőt ha még több hely kell ki is vehető az ülőlap. Én így tettem bele átlósan egy 2méteres lapra szerel szekrény átlósan. A csomagtér alatti tálca is hasznos széria. A hi-fi 6hangszóróval és USB-bel parádés! Sajna van az a bass tartomány aminél rezeg körülötte a burkolat, de tisztán, szépen szól. Jók kormányba épített távirányítók is, kényelmesek. Alapvetően nyugis vezetésre hangolja az embert a motor de amikor oda kell kicsit pörkölni akkor a 115 ló nem tétlenkedik :) Városban gyorsan ki lehet vele ugrani a töketlenkedők mögül, előzésnél is jó hasznát lehet venni a ménesnek. :) Cserébe van pofájuk 5,5-6 literrel beérni. Napi 65-70 km-t megyek, 90-95% városi forgalomban és így volt télen 6,3-6,4 most, hogy jobb az idő lement 5,6-ra (téli gumival is). Dizelesen zajos, de nem tolakodó. Hiányolom a 6. sebességet, a ráncfelvarrott modellben állítólag már benne van a +1 gang. :) Az én autómat a Papashoz hordta az elődöm én a Duna - Autóhoz hordom (közelebb is van). Eddig elégedett vagyok velük. A 60.000 Ft.-os kötelező alapszervizzel nem, de mindenhol ennyi. Sajna erre rájönnek az időszakos extra alkatrészek (pl. üzemanyag szűrő 60.000 Km-enként 18.000 Ft.ért) Cserébe ahogy hallom, látom elég tartósak és megbízható ez a blokk. Garis cserém volt pár. Az tank rögzítő pántokat visszahívásban cserélik ennél a sorozatnál mert rozsdásodik. Nekem a bal ajtótömítő gumi szétfoszlott, cserélték. Féklámpa kapcsoló cser (ESP OFF felirat bekapcsol és csak leállítás után kapcsolható ki az ESP gombbal) a féklámpa amúgy hibátlanul működött, de a fedélzeti szerint hibás, és ami hatalmas mázli volt a bal első lámpám beázott, szerviz, fotó válasz: csere. Juhúúú. Autó kinn, új lámpa bent, Csabi boldog. Szervizvezető: rossz hír, a lápa javított volt ami csak kiszerelés után volt látható. Az egyik rögzítési pontnál hegesztve volt a műanyag. Sokkot kaptam (új lámpa 41.000 -Hella. Faja). Szerviz: Így utólag már nem lenne korrekt kifizettetni Önnel. Ügyfélkezelésből Duna Autó nálam 5*! 

Az elődöm rakatott tolató kamera-radarr kombót a kocsiba. NAGYON JÓ! A kamera hátsó szélvédő mögött felül van. Sokkal jobban belátható így az autó mögötti tér mint az új modell gyári kamerájával. Ha koszos a kaszni akkor is kilát mert az ablaktörlő hatósugarában van, nagy a látószöge, színes és a távolságot is méri.

Hátrány: hátsó ablaktörlőből nincs utángyártott, a gyári meg 4000,-Ft. Ha lemezfelnit kell venni a téli szetthez jó használtat venni szinte lehetetlen az ritka méretezés miatt (új nem gyári db-ja 11.000 körül mozog). Ha téli gumit veszel akkor a Continental T850-et határozottan ajánlom. Brutál jó. Akkor vettem észre, hogy jeges az út mikor én megálltam mint a cövek, mellettem az SX4 meg csúszott 3m-t. Drága gumi, de minden fillért megér!!! (főleg mert az ember az életét bízza rá).

Összegezve. Nem éri meg Golfot vagy Octavia-t, Astra-t vagy más Európai autót venni mert abba még a kormány is feláras extra volt így egy ilyen felszereltségű azokból alsó hangon 1 millával kerül többe. (Az Olasz Francia autók csak földrajzilag európaiak). A Japánok is drágák. Ár - érték arányba NINCS jobb!

Remélem segíteni tudtam! 

cs.csabika 2014.03.24 19:57:15 © 24359

Szia!

A szemüvegtartó alatt van két csavar amiket ha kihajtasz, ki tudod billenteni a komplett panelt. Lehúzod a sarut és már hozzá is férsz. Visszaszerelésnél ÓVATOSAN hajtsd be a csavarokat mert ha túlhúzod eltörik a műanyag rögzítés és lógni fog a panel. (nekem azért kellett leszedni mert aki előttem leszedte az túlhúzta :( ) Sok sikert!

Előzmény: david.lazar (24358)
david.lazar 2014.03.18 22:00:49 © 24358
Sziasztok! Ha valaki tud, kérem segítsen! Kiégett a ceedben a belső utastér világításom! Tudja valaki hogyan kell kicserélni? Előre is köszönöm!
Kensington19 2014.03.02 23:54:26 © 24357

Sziasztok,

Ebben a fórumban én még nagyon új vagyok, de szeretnék segítséget pontosabban véleményt kérni.

Gondolkozom egy KIA CEE'D 1.6 CRDi EX Limited gépkocsi vásárlásában de sok tapasztalatot nem sikerült még  Kiáról összegyűjtani, mert ismerőseim között nincs akinek lenne. Olvasható sok site-on, hogy a fenntartása olcsó az alkatrész és a szerviz, mennyire helytálló ez a kijelentés? Mennyit esznek ezek a gépek városban és országúton? Vannak típikus kia ceed betegségek amire feltételen oda kell figyelni egy vásárlás esetében? Van ami széria hiba? Mi az ami pozitívum és mi az ami negatívum? Menni kilométer szám az aminél már az mondható hogy az auto régi leharcolt? 

Nagyon megköszönném ha valaki összefoglalná ezeket és sokat segíteni a döntésben választásban.

Köszönöm.

Oshuama 2014.02.27 19:29:28 © 24356

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon ezért elnézést, ha korábban már téma volt, de szeretném ha valaki segítene. Nemrég vásároltam egy 1.6-os dízel Kia Ceed SW-t. A kocsi másfél éves ( 32.000 km van benne) és csúnyán megkopott a vezető oldali ülése a háttámla oldalsó részén. Nem tudom mással is előfordult-e már, de nagyon csúnyának látom és nem tudom, hogy ez garanciában javítható vagy cserélhető-e. Ha van tapasztalat kérem írjátok meg. Előre is köszönöm.

Sarkany 2014.02.14 10:22:46 Creative Commons License 24355

az aux és az usb totál halott. Mi lehet a gondja?

Gyanítom, biztosíték.

Előzmény: adamka0523 (24354)
adamka0523 2014.02.01 17:45:13 © 24354

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 2007-es évjártaú ceed, de az aux és az usb totál halott. Mi lehet a gondja? Másokkal is előfordult már, hogy meghalt ez a része a rádiónak?

Laciso 2014.01.13 13:56:01 © 24353

Kedves márkatársak!

Kia Cee'd SW 1,6 CRDi EX járgányom van 2008-ból. Érdekelne egy olyan autórádió, amely egyben DVB-T, MP3, NAVI és telefonmemória stb. is. Ebay-en lehet kapni, nem túl olcsón, de csak a Cee'd II-be lehet betenni, mert más csatlakozása van. Tudjátok-e, hogy át lehet-e szerelni a csatlakozókat, vagy létezik valamilyen átkábelező adapter, ami által ebbe a korábbiba is be lehet szerelni és még működni is fog?  Ha valaki tudna segíteni beszerzési lehetőséggel vagy dokumentációval, ötlettel, megköszönném.

Más  kérdés: lehet-e kapni valahol ehhez az autóhoz javítási kézikönyvet magyar v. idegen nyelven?

Köszönöm előre is a válaszokat.

-peter 2014.01.06 13:48:58 © 24352

ilyen Avensisem volt: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_kecskemeten-7341922

2 méter hosszú 90cm széles szimpla ágy úgy belefért, hogy be tudtam zárni a csomagtartót.

Viszont teljesen előre kellett húzni az ülést, alig fértem be a kocsiba, csak 10km-t kellett így megtennem vele.

Nem tudom mit kell ezen ennyit variálni:

Teljesen előre kell tolni az első ülést, ledönteni a hátsó ülést és egy 2 méteres mérőszalaggal megmérni mennyi a max hossz.

Én is ezt tettem az ágy költöztetés előtt, ezért mertem rácsukni a csomagtartót. :)

Előzmény: Notes (24351)
Notes 2014.01.06 08:41:23 © 24351

Nagy kérdés, hogy mit értesz az alatt, hogy "befér"? Ha nem csukod le a hátulját hanem ki is lóghat a cucc akkor elképzelhető. Nekem kombim van, abben 180cm volt a leghosszabb csomag (asztal) amit úgy tudtam szállítani, hogy le volt csukva a hátsó ajtó. De már alig fértem oda a kormányhoz, se kényelmes, se biztronságos nem volt, de csak pár kilómétert kellett így megtennem.

Előzmény: bloon77 (24350)
bloon77 2014.01.04 21:55:42 © 24350

Sziasztok!

Van egy első szériás CEED -m. Nem kombi. Szerintetek beleférhet valahogy egy ilyen méretű tárgy (cm)?

185/115/20

köszönöm szépen.

aamen 2013.12.22 11:44:01 © 24349

"A fűtőmotornak (ventillátor?) egyébként mi volt a baja, Tönkrement?"

nemtom

eccercsak nem futott:-(

mikor mondtam a tunetet a szerviznel, meg se neztek, csak rendeltek egy uj futomotort, egy het mulva vittem be az autot fel ora alatt elkeszultek a cserevel, gariban, azota fut

Előzmény: Andrew40 (24348)
Andrew40 2013.12.22 11:40:52 © 24348

Nekem a korábbi komplett fűtésbox csere és a hiba kapcsán arra hivatkoztak, illetve azzal indokolták a komplett box cseréjének szükségességét, hogy az egészet úgynvezett forrasztásos technikával gyártották és csak egyben cserélhető, illetve ha megbontják akkor már barkocsolás a történet. Persze manapság már közismert, hogy a szakszervizek "nem szerelnek, hanem alktrészt cserélnek", ami nem is lenne baj, ha ebben az esetben nem járna/jár a csere aránytalanul magas költségekkel. 

Hamarosan kiderül, de addig is talán lesz valaki a fórumon, akinek volt hasonló problémája és eligazít.

A fűtőmotornak (ventillátor?) egyébként mi volt a baja, Tönkrement?

Előzmény: aamen (24347)
aamen 2013.12.22 09:04:47 © 24347

nekem fűtőmotort cseréltek, szintén gariban:-(

ha amúgy nem oda vinnéd, akkor javaslom a kia lurdy-t szervizügyben, rugalmas és márkaszervizhez képest igen occsó társaság, jó eséllyel találnak megoldást

Előzmény: Andrew40 (24346)
Andrew40 2013.12.22 07:35:00 © 24346

Sziasztok!

A következő problémában kérném segítségeteket, illetve – ha volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata – tanácsot.

A Ceedünk 2007-es, januári üzembe helyezéssel. Első tulajdonos vagyok, a kocsin kijött néhány típushiba, de ezeket mind még garancia alatt orvosolták. A mostani problémám miatt azonban aggódok, mert bár banális, a javítás költsége aránytalanul sok (lehet). A probléma lényege, hogy még 2010-ben, vagy 2011-ben (pontosan nem emlékszem, de még a teljes körű garancia ideje alatt) keletkezett egy olyan hiba, hogy a szellőző a középső állásban ( a középső rostákon) szinte egyáltalán nem fújt levegőt. Ennek télen az utastér gyorsabb felfűtés, nyáron értelemszerűen a gyorsabb lehűtésénél van jelentősége. Semmi gond garancia él, szakszervizbe el. A hibafeltárás során – amikor a komplett középső konzolt (értsd.: fűtésboxot) szétszerelték – kiderült, hogy egy kb. 20 Ft-os nagyságú műanyag korongról, amely a levegő irányát terelő lamellákat forgatja, valószínűleg anyagfáradás miatt valamilyen mechanikai alkatrész letört és ezért nem tudta a megfelelő lamellát a középső állásba forgatni, ezért nem fújt középen egyáltalán levegőt. A hibafeltárás után, amikor megkérdeztem mi a teendő azt válaszolták, hogy mivel a teljes körű garancia él, a komplett fűtésboxot (hűtő és fűtőradiátor, vezérlés) kicserélték, mert állítólag ez egyben vagyon, no meg ügye közölték, hogy szakszerviz vagyunk, nem barkácsolunk. Azt hogy valóban csak egyben cserélhető nem tudom, de nem vontam kétségbe a szavukat, meg a garancia miatt ugye nem is volt jelentősége, hiszen nem járt anyagi kiadással a javítás. Mindenesetre azért akkor kíváncsiságból megkérdeztem, hogy mennyi lenne a komplett fűtésbox csere ára, ha zsebbe nyúlós lenne és közölték, hogy több, mint 300 ezer Ft. Szóval a gond az, hogy most majd 4 évvel később újra ugyan az a hibajelenség keletkezett: Középső állásban egyáltalán nem fúj levegőt a szellőző, de egyelőre a korábbi tapasztalatok alapján még egy hibafeltárásra sem merem elvinni, amit persze nem tudok (lehet) megúszni és januárban sort kell kerítenem rá. Mi a véleményetek? Volt valakinek hasonló tapasztalata?   

A válaszokat köszönöm!

-peter 2013.12.02 15:11:20 © 24345

csavarhúzóval szoktak a vezetéknek lyukat csinálni és ott bevinni, onnan többnyire a padlón a szőnyeg alatt vagy a küszöb diszlécben viszik a csomagtartóba, ahol a lehajtható hátsó üléssor mellé tesznek egy foglalatot, hogy ha le kell hajtani az ülést, a csati ne az ülés háttámláján legyen mert zavaró. És azért kell oldható kötés (pl. 6.3mm jackdugó) hogy könnyen szét és összeszerelhető legyen.

Árnyékolt vastag vezetéket használj, simán vinnék 12 vagy 16-osat, hogy ne ejtsen feszültséget a távolság!

Előzmény: kis_ad (24344)
kis_ad 2013.12.02 14:22:30 © 24344

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy egy 2007-es Ceed-nél milyen fajta az antenna csatlakozó? Szebványos  vagy valami speciális? Gyári fejegységet cserélném, és eddig úgy néztem, hogy kell egy beépítőkeret, egy kormánytávirányító interface. Csak azt nem tudom, hogy az antenna passzol-e vagy arra kell venni esetleg átalakítót.

Illetve, aki csinált már esetleg hasonlót. Kis aktív mélyhez kellene vinnem +12v-ot az akkutól. Merre érdemes menni a vezetékkel? Tűzfalon van valami gumidugó amin átférne a vezeték?

Köszönöm szépen!

lala1983 2013.11.27 22:27:04 © 24343

Hello! Sima vonóhorog jó hozzá!

Nem kell a cambus

Előzmény: zoolee10 (24339)
battafia 2013.11.13 18:35:36 © 24342

Sziasztok! Ködlámpát szeretnék a kocsimba(előre),tudja valaki hogy kell beszerelni,első lököst le kell szedni a berakáshoz?

-peter 2013.11.02 06:24:45 © 24341

semmi gond.

:))

Előzmény: Szeghy1 (24340)
Szeghy1 2013.11.01 20:06:08 © 24340

2100-as aza fordulatszám, csak elírtam!

Előzmény: -peter (24328)
zoolee10 2013.10.28 17:58:27 © 24339

Sziasztok!

Tudnátok segiteni abban,hogy a 2007 kia ceed 1.6d can bus-os vagy sem?

Vonohorog miatt érdekelne,hogy elég e bele a sima visszajelző.

-peter 2013.10.23 10:50:08 © 24338

Nem magamtól féltem az autót/motort/váltót. Én gondos gazda vagyok, feleségem pedig tojással a pedál alatt vezet.

Általában mindig ott a gyerek is Besafe ülésben, nem száguldozunk, nyugodt tempóban haladunk.

Az előző tulajtól sosem tudni mit kaphatott a kocsi, ezért kérdezem, hogy féljek-e tőle.

pl. az amerikai autóknál van rá lehetőség, hogy szoftveresen ellenőrzik a váltó állapotát.

Ilyenre nem tudom itt van-e lehetőség. De ha normális az előző tulaj, akkor nincs mitől félni.

Előzmény: Sarkany (24337)
Sarkany 2013.10.23 09:57:34 Creative Commons License 24337

és bolondbiztosak ezek?

Attól függ, mennyire vagy bolond!?

vajh hány kmt megy el hiba nélkül egy ilyen automata váltó?

Egy váltó normális esetben kétszeresen túléli a motort. Persze csak akkor, ha nem csikorgó kerekekkel indulsz mindig álló helyzetből!

Előzmény: -peter (24336)
-peter 2013.10.22 22:46:24 © 24336

és bolondbiztosak ezek?

vajh hány kmt megy el hiba nélkül egy ilyen automata váltó?

Előzmény: Sarkany (24335)
Sarkany 2013.10.22 18:38:55 Creative Commons License 24335

Ceedben az automata váltó mennyivel növeli meg a fogyasztást?

Kb. 8-10 %-kal.

Előzmény: -peter (24333)
Sarkany 2013.10.22 18:38:09 Creative Commons License 24334

Megbízható, korrekt Kia szakszervizt keresek lehetőleg Pest és környékén.

Cegléd határában, a 4-es út mellett, KIA Zakar szervíz.

Előzmény: Tacskó (24332)
-peter 2013.10.22 11:09:03 © 24333

sziasztok

Ceedben az automata váltó mennyivel növeli meg a fogyasztást?

Őszintén szólva automata kombi 1. generációs használt ceedet vennék de olyan kevés van belőle... és azt sem tudom megbízható e a ceed automataváltója.

Benzin vs dízel kérdést sem döntöttem még el, de ha a dízeles megbizható, amellett maradnék.