Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

cápaFeri Creative Commons License 6 órája 0 0 26825

Ennyire el lenne ....va a benzines áttétele? Előző off 1,4-es benzines 5 sebességes autóm szintén ezeket a fordulatokat tudta adott sebesség mellett. Igaz az is koreai volt, de messze nem ceed.:-)

A telefont nem értem. Hogyhogy csak az előző számot tudod hívni? A kijelzőn az utolsó 6 szám látható, de lehet görgetni is.

Előzmény: Hozeee (26821)
KAti Creative Commons License 14 órája 0 0 26824

Jól mondod.

1.6 GDI, egyszer mértem tisztán 130-as pályatempót, Bp-Pécs, M6, nulla forgalom, szinte folyamatos 130, úgy emlékszem 7.5-et mutatott az autó.

A 130 tényleg annyi, nem óra szerint - bár elég keveset csal.

Előzmény: dokeee (26823)
dokeee Creative Commons License 30 órája 0 0 26823

Nekem ez a matek nem jön ki. Ha 130-nál 3500-at forog, akkor 4000-es fordulatnál majnem 150-et kéne mennie, az meg teljesen rendben van. A fogyasztásod nem tudom mennyi, ilyesmi benzines autónál 130-as tempóval 8 liter körüli normális, 150-nél 10 körül. Félreértések elkerülése végett ezek nem átlagsebességek, hanem nagyjából ennyivel mész, aztán a forgalmi helyzetek miatt az átlag jóval kevesebb lesz.

boli77 Creative Commons License 30 órája 0 0 26822

Szia ! 

Nem tudom ,hogy amit írtál azt pontosan nekem szántad-e vagy sem de ha igen ,köszönöm . Az ,hogy sok a fogyasztás mindenkinek más és más . Mindennek ára van :-) . Persze ha én veszek akkor jó lenne ha legkevesebbel be érnél. De mivel nagy a kaszni a mostanihoz képest azt a többletet le nyelem :-D .

Hozeee Creative Commons License 2 napja 0 0 26821

Hello,

2011-es kombi 1.6-os benzines Ceedet vettem meg tavasszal (ez mar a faceliftes). 

Alapvetoen elegedett vagyok vele, par furcsasag van azert, de alig talalok olyan embert akinek hasonlo van.

Ami nagyon fura, a beepitett bluetooth, felvenni nem lehet ha hivnak, hivni meg csak a telefonban az utolso szamot tudja hivni. (ez egyebkent eleg veszelyes manovereket igenyel vezetes kozben - ha hivnak, akkor a telefonon kinyomom, gyorsan tarcsazom, kinyomom, es a kormanyrol ujra hivom...)

Ami meg rossz: tankolasnal mindig kikattan a pisztoly, allitolag sok ceed-nel van ez, kitisztitjak es jo. Kitisztitottak, es megint rossz. :)

Atvetel utan derult ki egy fura extra, a visszagurulasgatlo, amit tok veletlen vettem eszre, sehol sincs emlitve, es nem tudom ez ma mar alapkovetelmeny, vagy csak nem reklamozzak? 

Nem bantam meg hogy nem a kisebbet vettem, minden helyzetben boven eleg (megpakolva autopalyan felfele meg siman gyorsit is 130rol), viszont ami nagyon furcsa a valto kiosztasa, ez mar a 6 gangos peldany, en azt hittem hogy ennek megfeleloen majd palyan szepen kisebb fordulatot nyerek, de nem, 130-nal kb 3500-t porog, 140 korul mar 4000, itt mar hangos is, es fogyaszt nagyon. (lehet ez tok realis, de az elozo autom ugyanezt a fordulatot tudta de az 1.3-as volt, es kisebb kategoria 5ganggal). A fogyasztas ennek megfeleloen mar 130-nal is eleg nagy, nem ertem hogy akkor az 5gangos megrosszabb, vagy tok ugyanaz, akkor meg minek a 6.? Ha veletlen valakinek lenne hasonlo autoja szivesen vennem a tapasztalatot hogy ez ilyen by design, vagy en nezek rosszat:) Azt hozzatennem hogy cserebe varosba is engedi a 6ot eleg hamar, es kb ugyanazt a fogyasztast kihozom mint palyan, ha nincs nagy dugo. 

aamen Creative Commons License 3 napja 0 0 26820

én nem tenném

Előzmény: Metttt (26819)
Metttt Creative Commons License 3 napja 0 0 26819

Értem. Akkor nem érdemes a 2 literes változatban gondolkodni?

Előzmény: aamen (26817)
home user Creative Commons License 3 napja 0 0 26818

Sziasztok!

Most lettem egy 2009-es Kia Ceed 1.6 CRDI tulajdonosa. Nem sokat mentünk még, de az első tapasztalatok nagyon jók. A kézikönyv átolvasásánál tartok.

Hirtelen fel is merült egy kérdés. Remélem tudtok segíteni. Akkumulátor csere esetén szükségem lehet a rádió kódjára, vagy jelszavára. Azt látom a gépkönyben, hogy ki lehet iktatni, de ahhoz is a jelszó kell, ha le van védve.

Hol találom meg? Hogy juthatok hozzá, ha nincs feljegyezve valahova? Hívjam a márkaszervizt, vagy keressem az előző tulajt? Valamilyen megoldás biztosan van.

Köszönöm az esetleges segítséget, előre is.

Üdv.

aamen Creative Commons License 3 napja 0 0 26817

a két literes egy régi nem nagyon sikeres kia konstrukció, magyarországon a ceed-ben nem is forgalmazták, azokon a nyugateurópai piacokon árulták ahol az akkori 115 lovas csúcsteljesítmény nem volt elég
aztán amikor az 1.6-os motor is 136 lovas lett le is álltak vele

Előzmény: Metttt (26816)
Metttt Creative Commons License 3 napja 0 0 26816

Sziasztok! Autó vásárlás előtt állok, azon belül pedig egy Kia Ceed SW a kiszemelt. (08-09-es évjárat.
Mindenképp dízelt szeretnék, így csak az 1.6CRDI vagy 2.0 jöhet szóba. Sok jót hallottam a CRDI motorokról, de a kérdésem a kettő közötti különbség lenne. 116 ill. a 140LE változat pontosítva. Mindkét motor láncos hajtású? Mennyivel másabb a 2 literes? Az 1.6-ról sok jót hallani, de a kétliteres változatról kevés infót találtam. Megéri a nagyobb nyomatékú motort választani? (Igaz, ritka mint a fehér holló..) Vagy nincs akkora nagy különbség érzetre? Előre is köszönöm a választ!

jwkllr Creative Commons License 3 napja 0 0 26815

Erre én is kíváncsi vagyok!

Előzmény: ceed1969 (26814)
ceed1969 Creative Commons License 3 napja 0 0 26814

Aug.18.-án megyek szervízbe,akkor megkérdezem!

Előzmény: cápaFeri (26812)
cápaFeri Creative Commons License 3 napja 0 0 26813

Csak azért csodálkozom, mert ilyen kiegészítő fűtés pár éve még a prémium kategóriában volt csak. Csodálkozva hallgattam sógórómat is, aki újságolta, hogy az 1,5 dci renault clio grandtourjában van kiegészítő fűtés. Csak azért érdekelne a dolog, mert télen városban kímélés okán nem szoktam fűtést kapcsolni, had melegedjen a motor. Megelégszem az ülés és kormány melegével amíg eléri az üzemi hőfokot + 1-2 perc. Első a motor védelme aztán a kényelem.:-)

cápaFeri Creative Commons License 3 napja 0 0 26812

A kormányfűtésrúl tudtam, előszeretettel használtam is a télen. Kérdésem a kiegészítő fűtésre irányult volna. Arról nem tudok. Állítólag van benne valami elektromos fűtőszál?

Előzmény: ceed1969 (26802)
tudományos Creative Commons License 3 napja 0 0 26811

Szép napot mindenkinek.Szeretném megkérdezni hogy 2007-es 1.4 típusú pótféklámpát hogyan kell cserélni.

Köszönettel . Péter

boli77 Creative Commons License 3 napja 0 0 26810

Szia ! Évjárat alatt azt értem,hogy 4.5 év alatt mennyiért mehet ? Mi az az összeg amit el kérnek érte . Ha ide haza nincs akkor kintről hozott kocsit megéri meg venni ? 

Előzmény: zenezsalu (26809)
zenezsalu Creative Commons License 3 napja 0 0 26809

Szia!

Jól látod a kombihoz elengedhetetlen az 1,6 ereje, megpakolva klímával, épphogy jónak bizonyul. Az évjárat-árat nem nagyon értem a HAHU-n szinbte fellelhetetlen fiatalabb kombi Ceed, ez azt is jelentheti, hogy nem szívesen válnak meg tőle a tulajok. Új autó árak, egy millióval magasabbra kúsztak másfél év alatt. Vajon miért? (forint erősödött)

Előzmény: boli77 (26805)
toxicdog21 Creative Commons License 3 napja 0 0 26808

Szia!

Pontosan ugyanez volt nálam is, 2008-as, először alapjáraton ki-be kapcsolt, később már a motor is elkezdett a normális hőmérséklet felé csúszni ha menet közben bekapcsoltam. Márkaszervizen kívül 55e volt alkatrésszel, munkával, hűtőventillátort cseréltek.

Előzmény: László Kazai (26806)
ilias Creative Commons License 4 napja 0 0 26807
Passz.
Próbáld ki valóban hidegben, hogy feltekered max-ra a fűtés hőmérsékletét. Érezhetően hamarabb kell jönnie a melegnek, mintha akár 1 fokkal hidegebbre lenne állítva.
Előzmény: cápaFeri (26800)
László Kazai Creative Commons License 4 napja 0 0 26806

Hali.elöző posztnál irtam hogy alapjáraton ki ve kapcsol a klima.rájöttem hogy amikor bekapcsolom a klimát nem indul el a hűtő ventillátor!biztositék ugy néz ki jó!köszi a választ

boli77 Creative Commons License 4 napja 0 0 26805

Tisztelet Kia tulajdonosok ! 

Ahogy elnézem a forum nem halott így tennék fel egy pár kérdést . Pár hónapon belül szeretnék kocsit cserélni . Néztem sokat de valahogy a Kia ceed kombi ami megfogott. Ebben kérnék véleményeket. Ami számomra vagy a válaszolásban érdekelt a következők. Évjárat az használt 4.5 fél év alatti (ár)a ??Csak benzin 1.6 szerintem ekkora kell egy kombihoz ,nem kell(ne) sok extra . Minden véleményre kíváncsi lennék . Mindenkinek előre is köszönöm ha segít . 

Tettestárs Creative Commons License 4 napja 0 0 26804

Szia! Az első kérdésedre nem tudok érdemben válaszolni, ha eddig nem csinálta, akkor irány a szerviz! Ami a második kérdést illeti, a lemezeknek a fékdugattyúk felől, tehát belül kell lenniük. De ha te cseréled, látni fogod a régin.

Előzmény: László Kazai (26793)
zöldcorsa Creative Commons License 4 napja 0 0 26803

Szerintetek,ha egy Start stopos kiába sima,de nem gyenge Varta akkut cserélek,akkor mi történik? Hozzáteszem,már jelenleg sem működik az a start stop,de nem is kell,h működjön.. Épp ezért akarnék sima akkut bele.. De ez nem zavarja meg a rendszert?

ceed1969 Creative Commons License 5 napja 0 0 26802

Crdi ,2015. havi,jd,és van benne kormányfűtés!

...és nagyon jó benne a fűtés!

Előzmény: cápaFeri (26800)
dokeee Creative Commons License 5 napja 0 0 26801

Nem tudom mi van benne, de meglepően hamar bemelegszik a motor is, igazából nincs szignifikáns különbség az off 2 literes szívóbenzines autóim, és a Ceed között.

Előzmény: ilias (26797)
cápaFeri Creative Commons License 5 napja 0 0 26800

Kiegészítő fűtés? Ez komoly? Nem tudtam! JD-ben is van?

ilias Creative Commons License 5 napja 0 0 26799
Megnézem azt az ED-t, amelyikben van. ;)
Előzmény: dokeee (26798)
dokeee Creative Commons License 5 napja 0 0 26798

Van kormányfűtés is :)

Előzmény: ilias (26797)
ilias Creative Commons License 5 napja 0 0 26797

"Hamarabb nyomja már a langyos levegőt, mint hogy érezné az ember az ülésfűtést..."

Ez nem azt jelenti, hogy langyos levegőt nyom.

A kocsi nálunk csillaggarázsban áll. Nálam a nagyobb problémát a hideg kormány okozza. Máskülönben nem szoktam fázni.

Az tény, hogy vannak olyan esetek, hogy télen a benyás E12-esünk már "üzemmeleget" mutat, míg a Ceed mutatója alig mozdul meg. Ez akkor jön elő, amikor reggel 30-as övezetben kell kullogni.

Előzmény: KAti (26796)
KAti Creative Commons License 5 napja 0 0 26796

Pont ebben a típusban nem, de másikban éltem együtt dízellel és kiegészítő fűtéssel. Lehet, hogy a KIA ebben (is) nagyon jó, de a pár száz Wattos elektromos rásegítés elég gyengécske. Langyos, ahogy te is írod :-), ha nincs túl hideg kinn.

Előzmény: ilias (26794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!