Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2020.04.26 0 0 1754

A Klettersteig nem gyalogtúra, amit avval jelölnek, ott be kell kötni magadat...

Azt ajánlom, hogy installd föl magadnak (nekem mobilon van) a Bergfex Tours app-ot és azon nézegess bármerre a térképen. Adott környéken megmutatja a túrákat és be tudsz zoom-olni egy-egy túrába, ahol annak az ismérvei, paraméterei is ott vannak. Akár pl. beírod a keresőjébe, Schladming, és máris behozza a környéket rengeteg túrával. A 2500 már épp az a magasság, amit azért keresgélni kell abban az értelemben, hogy oda is kell jutni belátható távolságon belül a kiindulópontra, hogy ne mondjuk 30 km-t kelljen abszolválni egy nap.

Erről beszélek: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bergfex.tour&hl=en

De lehet itt is keresgélni: https://www.outdooractive.com/de/hochtouren/oesterreich/hochtouren-in-oesterreich/1437248/

És kicsit magasabbra: https://www.almenrausch.at/dreitausender-in-oesterreich.html

Előzmény: 628 203 (1753)
628 203 Creative Commons License 2020.04.26 0 0 1753

Köszi az infókat. Igazából elsőre minél közelebb gondoltuk a helyszínt, kb. Salzburg távolságig, de a lehetőségekhez képest minél magasabb hegy lenne igazi kihívás, mert a Kriván (2495 m) szintjéhez nézve magasabb, de hasonló nehézségi szintű hegy (ahol nincs Klettersteig, sziklamászás, stb.) lenne a terv.

Mivel Alpok terén nincs sok helyismeretem, így a térképeket nézve sem egyszerű megállapítani, hogy gyalogosan melyik hegy mennyire teljesíthető. Pl. lehet amatőrnek néztek, de a Klettersteig jelöléseknél nekem nem egyértelmű, hogy ott csak sziklamászással lehet felmenni, vagy az kimondottan a via ferrata-soknak épített nehezített szakasz lenne, amely mellett megy ösvény is.

 

 

Előzmény: Veszpremi (1752)
Veszpremi Creative Commons License 2020.04.25 0 0 1752

Rengeteg ilyen van mindenfele. Rajtad múlik, merre akarsz maszkalni. Tirolban a legnagyobb a választék. A Zillertal a kedvencem. De pl. a Dolomitok kulonlegesek.

Előzmény: 628 203 (1751)
628 203 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 1751

Sziasztok!

 

Ausztriában vannak olyan 2400 - 2500 m feletti hegyek, amire mindenféle külön hegymászó felszerelés nélkül, gyalogtúrával is fel lehet jutni egy aránylag jó kondícióban lévő embernek? Ha igen, akkor melyikek a legszebbek, ahova érdemes felmászni?

 

Köszi a válaszokat.

hiba78 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 1750

Hátha jó hasznát veszi, lehet még mindig készül :)

Előzmény: bsyl (1749)
bsyl Creative Commons License 2017.02.20 0 0 1749

Alig 2 éves kérdés :D :D

Előzmény: hiba78 (1748)
hiba78 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 1748

A Brenta nagyon jó, tele van hüttékkel (brentei-ház pl), de a garda-tó környéke is jó mediterrán hangulat, vagy a tre cime környéke. Itt mindenhol sok b-c van, tájilag mindegyik nagyon szép.

Előzmény: DonRazzino (1747)
DonRazzino Creative Commons License 2015.02.17 0 0 1747

Sziasztok! (Na most felélesztem a topicot! :-) ) 

 

Tavaly családdal csináltunk több napos trekkinget a Triglav környékén. Első nap jó 1500 szint aztán fenn mászkálás, Hüttékben alvás. Szeretnék egy ugyanilyet tervezni csak a Dolomitokban (a Triglavon panaszkodtak, hogy kevés volt a vasalt út). Előny, ha sok házból lehet választani az utak max. B/C-sek lehetnek. Az is nagy segítség lenne, ha ajánlanátok egy régiót, valahogy csak kimazsoláznám, mit érdemes mászni. 

 

Előre is köszönöm! 

bsyl Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1746

Túraszezonban pláne nem pörög. Mindenki mászik.

Előzmény: diavolo16 (1745)
diavolo16 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1745

Sajnos valóban nem pörög a topik, pedig jön a túraszezon! Ha valaki van itt, akkor sikítson! :-)

 

Charle Creative Commons License 2014.01.24 0 0 1744

Már rég néztem be ebbe a topikba, de megdöbbenésemre látom mások is így voltak vele. :(

Remélem idén azért jobban fog menni a fórum, esetleg szívesen látnák képes beszámolókat is egy-egy egyéni mászásról.

Üdv. mindenkinek

Tocsibaba Creative Commons License 2013.09.02 0 0 1743

Sziasztok! Szeretnék ajánlani nektek egy egynapos kirándulást az alpokba! 

Lud Creative Commons License 2013.08.21 0 0 1742

eléggé feszes program.

utólag annyit tennék hozzá, hogy a Gebirgevereinssteig ott van a Wildenauer szomszédságában, és akkor már azt érdemes mászni. a W eléggé ipari darab.

Előzmény: DonRazzino (1741)
DonRazzino Creative Commons License 2013.08.15 0 0 1741

Sziasztok!

 

Augusztus 20-ai, ebéd előtti ferrráta program: Start 3:00 Budapestről. Kb. napfelkeltére érkezünk a Hohe Wandra. Vissza indulás 12:00 körül. A vasazásban természetesen nem kötelező részt venni. Még egy (nagyon szűken két) helyünk van.


- Steierspur (C)
- Wildenauer(D)
- HTL (D/E) Blutspur (E) 

 

A "beugró" 3.500 Ft. 

DonRazzino Creative Commons License 2013.08.15 0 0 1740

Köszi! :-)

Előzmény: nsamu (1739)
nsamu Creative Commons License 2013.07.17 0 0 1739

Emlekeim szerint a Gustav Jahn-t ajanlanam, a kalauz is javasolja mint tajilag szep es kalandos utat (technikailag nem nehez max B). En - meg a kalauz is - inkabb az AV steig-Gustav Jahn-Gaisloh teteje utiranyt javasolnam meg ha igy egy kicsit kacifantosabb is az ut az Ottohauzba (picit hosszabb, de nem borzalmas:) )

Előzmény: DonRazzino (1738)
DonRazzino Creative Commons License 2013.07.16 0 0 1738

Elég lapos a fórum. De azért próbálkozom:

 

Ottohaus felé inkább végig AV-Steig, vagy Gaisloch + Gustav Jahn + AV teteje? Melyik a látványosabb? 

DonRazzino Creative Commons License 2013.06.21 0 0 1737

Sziasztok! A HTL és a Mödlinger között keresek szállást. Nyolc főre (két-, max négy ágyas szobák). Akár egy jó campingben lévő faház is jó lehet. Sajnos csak elég drágákat találtam eddig....

Lud Creative Commons License 2012.11.14 0 0 1736

látom fel is találtam a spanyolviaszt... ez mondjuk ASAP, de gondolom a bábut megreptették az összes cuccal

Előzmény: Lud (1735)
Lud Creative Commons License 2012.11.14 0 0 1735

a mellékelt Kong-os ábrát remélhetően nem a cég marketingesei rajzolták meg paint-ben.

korrekt vizsgálat arról szólna, hogy crach-test-dummy repülne és mérnék az erőhatásokat a különböző testrészeken és egy 200fps kamerával vennék az eseményt. 

 

a videó inkább gondolatébresztő és inkább egy tanfolyam gyakorlati bemutatója, mint egy valódi teszt.

a régi szettemmel és beülőmmel (ha veszek végre újat, majd lejátszok én is egy tesztet. majd be kell áldozni egy karabínert és kinézni valami rádiótornyot, ahol a létra mellett hasonló "biztonsági" sín van.

Előzmény: nsamu (1734)
nsamu Creative Commons License 2012.11.14 0 0 1734

Az kulonosen aggaszto, hogy gyari szettek is elhasaltak a demon...

 

Kivancsi vagyok, hogy a gyartok vegeznek esesteszteket (hasonloan, mint a hegymaszokotelnel); en nem tudok ilyesmirol...

Előzmény: Lud (1733)
Lud Creative Commons License 2012.11.14 0 0 1733

nekem is tetszett a film, azt hiszem mindennel egyetértek amit leírtál.

kiváncsiságból utánaolvastam mi az igazság az ember által elviselhető, túlélhető erőhatások körül és elég összetett a kérdés. nem mindegy mennyi időről és milyen irányról van szó.

itt futottam bele John Stapp egészen különleges személyébe, kinek "rekordjainak" megdöntésére aligha akad újabb önkéntes.

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Stapp

 

mindenesetre örülök hogy a Zyper jól vizsgázott.

Előzmény: nsamu (1732)
nsamu Creative Commons License 2012.11.13 0 0 1732

Szerintem az a 9-12 kN a megtartasi rantas (a maximalis fellepo ero a standard esesteszten). A kotel ennek kb. a duplajat birja statikusan (de én nem:).

 

Valoszinuleg az sem mindegy milyen kotelet fuzok a lapkaba (marmint nyilvanvaloan dinamikus egeszkotelet, de abbol milyen vastag ill. rugalmas). Az is erdekes, hogy a filmen latott ertek rosszabb mint a gyarto altal megadott grafikon...

 

Termeszetesen a filmen bemutatott kiserlet nagyon extrem terheles, a gyakorlatban ennel kisebb terhelesek erhetik a rendszert, mar csak azert is mert az emberi test nem egy fadarab (legalabb is nem mindenkinek:), de igy is elgondolkoztato a demonstracio...

Előzmény: bsyl (1731)
bsyl Creative Commons License 2012.11.13 0 0 1731

Tompít a 25 cm is, csak nem olyan kellemes az.

Ha abból indulsz ki, hogy a Kisaval az 1 m kötél kicsúszásánál a max terhelés 4 kN 0,5 sec alatt (itt a grafikon: http://www.kong.it/doc407.htm), akkor elfogadhatjuk, hogy 25 cm-rel alig van a kötél szakítószilárdsága (9-12 kN) alatt (különben szakadna a kötél, nem?) és mindez ~0,12 sec alatt. Tehát igen durva 'rántás, tekintettel arra, hogy a tested kb. 12 kN-nál adja fel.

 

Előzmény: nsamu (1730)
nsamu Creative Commons License 2012.11.13 0 0 1730

Ne aggodj; nem szakadna el a heveder:) (a beulod szakadna szet...:()

Nem ertem miert mondjak a 25 ill. 40 cm-es kotelcsuszasra azt, hogy nem tompit (40 cm eseten a fekero ugy 8kN/800kp lehet, ez ugy a maszokotelre adott fangstoss erteke, 25 cm-nel  mar kozel a duplaja; ez tenyleg nagyon magas, elviselhetetlen az emberi test szamara/ a felszakado hevedernel ugy 2-6 kN lehet az ebredo ero...)  

Előzmény: bsyl (1729)
bsyl Creative Commons License 2012.11.13 0 0 1729

Nem ismertem, köszi.

Döbbenet tanulságos. A Kong Kisa-n mindössze 25 cm-t futott át a kötél, a többin még annyit sem, az újabb kötélfék meg letépi a kötél köpenyét.

Ami viszont méginkább meglepett, hogy a karabiner a 'majdnem nyírásra' minden esetben sértetlen marad.

Sokáig ellenérzésem volt a felszakadóhevederes energiaelnyelőkkel kapcsolatban, mert 'mi van ha beleesel és felszakad, hogy folytatod?'. Aztán rájöttem, hogy ha akkorát esel, hogy a fék 'beindoljon', akkor már nem folytatod sehogy, örülsz, hogy nem szakadt le a veséd.

A szikla.hu-ról hasonló teszt szlingekkel: http://dmmclimbing.com/news.asp?nid=293&ngroup=1

Ffélelmetes, hogy már puha eséssel szaggatják a 60 cm-es dynema szlinget... Amióta láttam, erősen figyelek, hogy hogyan és mivel rakom mi magam fixre kletteren vagy standba szilkán.

Előzmény: krapulax76 (1728)
krapulax76 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 1728

itt vagy egy kis tesztféle:

lehet,h már ismertétek...

Előzmény: bsyl (1725)
bsyl Creative Commons License 2012.11.10 0 0 1727

elveszne az eszközökbe vetett maradék bizalmam is, ha valami baja esne a standnak, de jobb a békesség :)

Előzmény: nsamu (1726)
nsamu Creative Commons License 2012.11.10 0 0 1726

Igen:), szerintem sem kellene bantani a standokat az Oszolyon...

Előzmény: bsyl (1725)
bsyl Creative Commons License 2012.11.10 0 0 1725

Erősen gondolkodom, hogy most -hogy már van csecse visszahívott-javított kompakt bolti szettem- ki kéne próbálni, a régi, házilag gyártott köteles-fékes szett mit bír.

Szóval lehet, kiviszem oszolyra egy 80 kg-os súllyal, bekötöm valamelyik út standjába egy 3 méteres kötéllel és lehajítom :)

Esetleg valamelyik kilátóból, hogy mégse a standokat nyúzzam...

 

Előzmény: Lud (1715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!