Keresés

Részletes keresés

katafolt Creative Commons License 2010.11.15 0 0 705

A blogomban kérdeztem pár dolgot az Aurorával kapcsolatban a hétvégén. Gondolom nem nagyon voltak gépközelben az Aurora-tulajdonosok. Megnéznétek, kérlek?Örülnék a válaszoknak. Köszi.

sunbonnetsue Creative Commons License 2010.08.11 0 0 704
nem, de köszönöm szépen , átnézegetem.
Előzmény: katafolt (703)
katafolt Creative Commons License 2010.08.11 0 0 703
Láttátok ezt? Új, ingyenes Bernina-újság.
Márta néni Creative Commons License 2010.02.09 0 0 702
A hiba sajnos a gépben van, mert a varrás vége ikon meg se jelenik, ha megnyomom a gombot. Minden más kis ikon megjelenik, csak ez nem. Így nem várhatom, hogy működjön. Kár, hogy nem akkor néztem meg, mikor megvettem.
Előzmény: sunbonnetsue (701)
sunbonnetsue Creative Commons License 2010.02.09 0 0 701
Szia Márta néni,

ha nem teszed be a memóriájába, addig csinálja, amíg nyomod.
Ha beteszed, egy konkrét szót pl: Márta, szintén addig varrja egymás után amíg te szeretnéd.
Ha megnyomod a 'minta vége' gombot, megáll, ha befejezte, de ha nem veszed figyelembe és újból rálépsz a pedálra kezdi előröl.

Sue
Előzmény: Márta néni (700)
Márta néni Creative Commons License 2010.02.08 0 0 700

Jajj de régen írtunk már ide. Nem baj,hátha mégis elolvassa valaki.

 

Betűket akarok írni, vagyis szöveget, de a vége gonmbot hiába nyomom, se a könyvben írt ikon nem jelenik meg a képernyőn, meg nem is hagyja abba az betűt, hanem kezdi előről. Bevallom, eddig még nem volt rá szükségem, most próbálom így először, és nem sikerül. Miért vajjjh?

katafolt Creative Commons License 2009.11.07 0 0 699
HELP !Nem tudom leengedni a tűt az anyagba,sem a gombbal,sem kézzel,mi baja lehet ?
Márta néni Creative Commons License 2009.10.14 0 0 698
Lányok ez a gép nekem még mindig tud újat mondani. Most jöttem rá, hogy kukacoláshoz az öltéshosszt minimumra kell állítani.Józan eszemmel azt hittem, hogy mivel a lépéstovábbító le van eresztve, annak mindegy hol van. Hát nem! 
katafolt Creative Commons License 2009.09.12 0 0 697
Nna,azt hittem,először nem ment el...hátha ez a bicajos kütyű megoldaná a gondjainkat ?
Előzmény: katafolt (696)
katafolt Creative Commons License 2009.09.12 0 0 696
Lányok,használ valaki ilyent ?

Ez a blog kötelező házi olvasmány :-)
katafolt Creative Commons License 2009.09.12 0 0 695
Lányok,használtatok már ilyent ?

Ez a blog egyébként kötelező házi olvasmány :-)
Márta néni Creative Commons License 2009.07.16 0 0 694
Mivel sokszor varrok vékony anyagokat, és a drága Aurórám az elején igen szereti begyűrni az egészet a tűlemez alá, vettem hozzá egy olyan tűlemezt, aminél a tű nem egy vizszintesen hosszúkás lyukba megy be, hanem csak egy tűnyi lyukba. Úgy tűnik bevált.  É hogy hogy alakult a forint árfolyama 1971-től: az akkor vett naumannomból kettő darabot vehettem a mostani tűlemezem áráért.
36évi Creative Commons License 2009.02.16 0 0 693
Na, ez nem hangzik jól...

A gumblyuk-memó szerintem kikapccsal törtlődik, mint az összes többi átállítgatás a varratoknál.
Előzmény: Zsuzsuci (691)
A maranta Creative Commons License 2009.02.13 0 0 692
Eddig úgy néz ki, hogy csak egy cseppnyi olaj kellett neki, mert a tgű hegye az megvolt. Még sokat nem volt időm varrni vele, az igaz, de taláén holnap.
Előzmény: sunbonnetsue (689)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 691

Jé, szent meggyőződésem, hogy tegnap éjszaka írtam én ide, de akkor valami megakadályozhatta a megjelenését:)

Lehet, hogy nem böktem meg e mehet gombot:)

Ildi!

Amit leírtál, remekül működik 1 gomblyuk esetén és a 10-es programmal. De egy másik ugyanilyet egyelőre úgy tudok összehozni, hogy újra kapja az utasítást a 10-esre, és irányítgatni kell. Itt tartok most:)

Ja, és megtaláltam a kézikönyvben, tényleg.De látod, ez se segít:(

Évi!

Nekem az első hónapban tönkrement a befűzőm, valahogy elveszítette a szinkront a tű lyukával.Akkor tettem lépéseket a pótlására, de eléggé riasztó ára volt.Meg valami miatt el is maradt, hogy Pestre menjek érte. Nekem azóta sincs befűzőm.

 

 

36évi Creative Commons License 2009.02.13 0 0 690
Édeseim, képzeljéátek, fűzném be valamelyik nap a gépem, erre nincs meg a befűzőben a kis hurkom. persze, hogy egy családtag sem vállalta be az ügyet...
Szóval, tudtok arról valamit, hogy mit kóstál egy ilyen cucc cseréje?
sunbonnetsue Creative Commons License 2009.02.12 0 0 689
Igen volt, letört a tű hegye.


Sue
Előzmény: A maranta (684)
katafa Creative Commons License 2009.02.12 0 0 688
Csak azután automata, hogy egyszer beviszed manuálisan.
Előzmény: Zsuzsuci (687)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.02.12 0 0 687

Köszönöm, Katafa!

Megpróbálom így. Én az automata gomblyukvarrással próbálkoztam, aztán elborult az agyam:)

Angolpólyára kell gombokat tennem...

Előzmény: katafa (686)
katafa Creative Commons License 2009.02.12 0 0 686

Ír a kézikönyv... Ha a 9-es gombra állítod, a piros tolókával beállítod a gomblyuk hosszád, megvarrod az egyik oldalát a tolókáig, megnyomod a "visszafelé" gombot, elvarrja és a másik oldalon visszamegy egyenes öltéssel, majd megint előre cikkcakkal és kész. Utána ez a hosszúság "rögzül benne". De van többféle variáció.

Előzmény: Zsuzsuci (685)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.02.12 0 0 685

Szisztok!

Először akarok az Aurora kisasszonnyal gomblyukat varrni. Szépen elvégzi a feledatot a teljes  talphosszúságú lyukkal, de nekem kisebbet kéne varrnom. Gondoltam, az a kis piros tolóka kell a beállításhoz.De nem tudom, hogyan. És erről a kézikönyv se ír.

Biztos rossz adottságokkal születtem, de itt leblokkoltam.

Az az igazság, hogy utoljára vagy 25 éve, az öreg Neumannommal varrtam gomglyukat, de valahogy a kisasszonytól többet várnék:)

Köszi előre is a segítséget!

A maranta Creative Commons License 2009.02.11 0 0 684

Nekem van ilyen talpam, és egész jó. Nem hullámos vele a varrat, de nem is olyan szép a varrásképe, mint a locknak.

 

Viszont nagy bajom van, vagyis inkább reménykedem, hogymégsem.

 

HA varrok a gépemmel, akkor kattog. Nem bírom megállapítani, hogy a tűrúdból, vagy az alsórészből hallom. Már kitisztogattam, de néhány öltés után kezdi elölről

 

Lehet, hogy vastag a cérna? Tiszta pamut IKEA-s, még régen vettem. VAgy kicsi a tű? Mert az alsó varrásképen nagy hurkokat csinál. Nem értem, mi lehet a baj.

 

Volt neketek ilyen baja? Vagy hívjam holnap a szervízt?

Előzmény: violini (679)
violini Creative Commons License 2009.01.29 0 0 683
Köszi Lonci!az érdekelt volna,hogy van-e elég jó az aurórás talp is, mert gondolom azért ugyanazt nem tudja, mint egy komplett lock.
Előzmény: Hanna4901 (682)
Hanna4901 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 682
Van nekem lockkom is, tehát annyira nem vagyok rászorulva, hogy az Aurórához ilyet vegyek, de érdemes, mert ahogy a srácok nőnek, egyre inkább szükséged lesz rá, ezt szintén három gyerkőc mellett annakidején megtapasztaltam.
(nem lesz hullámos) Magam varrtam a pólókat, mert, hol a karhossz nem volt jó a boltinak, hol a háta hossza, vagy annyira bő volt, hogy nem akarta használni. Ekkor döntöttem úgy, hogy elég és vettem a lockomat. A mai napig működik és nem is válnék meg tőle. Sok mindenre használom a mai napig.
Lonci
Előzmény: violini (679)
hajnikri Creative Commons License 2009.01.17 0 0 681

Helló lányok!

 

Eladnám a Bernina Aurora 440 -es varrógéphez való hímzőegységemet. Teljesen új állapotban van, egyetlen öltést sem varrtam vele. Ha esetleg érdekel valakit, küldjön egy mélt és a továbbiakat megbeszéljük.

Márta néni Creative Commons License 2008.12.16 0 0 680

Az az érzésem, hogy egy Auróra tulajdonosának lenni olyan, mint egy házasság egy nagyon izgalmas pasival. Nagyon sokat tud adni, de holtig tanulni kell a lelkét, és sok álmatlan éjszakát is tud okozni.

Most például rájöttem milyen jó pedál nélkül varrni, csak gombnyomásra. Persze tűzni nem lehet így, de egyeneseket varrni nagyon kényelmes, pláne a fájó térdet kíméli.

És arra is rájöttem, hogy a sárga selyemmolinót tűzni vele rémes. (ezt már régen tudom) Még a sárga két árnyalatát is megkülönbözteti, és hisztizik, de  ma még újabb megfigyelésem, hogy sárga-piros átmenetes Güttner cérnával tűzök, szaggatja a cérnát, és az elszakadások többnyire a cérna sárga  részein vannak. Lehet, hogy a BSR még a cérnából se szereti a sárgát?

violini Creative Commons License 2008.12.15 0 0 679

Akinek van lock-talpa: érdemes megvenni?Leánykámnak gondolnék varrni ezt-azt nyúlósabb rugalmas anyagokból  (is). Jól szuperál? Nem nyújtja az anyagot?

Én ahhez tök vagyok, igazi lockot még nem is láttam közelről, a sima talppal képtelen vagyok hullámmentesen varrni, elleneben nagyon szeretnék. Szóval, gyakorlatlan nyúlósanyagvarrónak ajánlanátok?

patchwork-angel Creative Commons License 2008.11.15 0 0 678
Úgy értem, ahogy már egysezr írtam is, hogy amikor megdicsértem, hogy mostanában milyen jól működik, fél percen belül kidobott egy törött rugót. Rá az anyagomra. Állítólag alulról jött. Azóta is megy rendesen.
Előzmény: katafolt (666)
katafolt Creative Commons License 2008.11.12 0 0 677
A vékony anyaggal az elején nekem már nincs gondom,a Pfaff ebben sokkal hisztisebb volt,megszoktam,hogy tű le és a cérnát tartom.S ha jól értem,fészek akkor varrás közben is lehet,nemcsak a varrat elején ?
Előzmény: Márta néni (676)
Márta néni Creative Commons License 2008.11.12 0 0 676

Azzal kínlódok sokat, hogy ha vékony anyagot varrok, a varrás elején begyűr mindent maga alá. Ezt úgy lehet kivédeni, hogy a tűpozicionálóval leküldöm alsó állásba a tűt, és csak utána kezdek varrni.

 

A madárfészekkel az a baj, hogy nem is veszem észre mikor csinálja, csak mikor kész vagyok vele, és megfordítom. Hogy mitől kezdi, és mitől hagyja abba, rejtély. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!