Keresés

Részletes keresés

Zsuzsuci Creative Commons License 2008.02.20 0 0 481

Hú, ez furcsa.Fogalmam sincs, miért csinál ilyet. Nekem még nem volt ilyen, de nem is ajánlom neki.

A VGC-sekhez egy telefon? Hátha ők találkoztak már ezzel a problémával.Hátha van távgyógyítás...

Előzmény: Márta néni (480)
Márta néni Creative Commons License 2008.02.18 0 0 480
Lehetséges, hogy imádott Aurórám megbolondult? A második tűt töröm el a miatt, hogy egyenes varrás közben magától átvált egy díszítőöltésre.  Persze nem olyan talp van rajta. Csinált már a tietek ilyet?  
zanoli Creative Commons License 2008.02.18 0 0 479
Köszönöm, így gondoltam én is akkkor megrendeltetem, meg az átlátszó cik-cakk talpat is, mert a fém meglehetősen takar.
Előzmény: katafa (477)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.02.18 0 0 478

ÉN??? miért?

Nem vesztem el, csak amióta létrehoztam a blogomat, azóta inkább oda irogatok.

Sue

Előzmény: Márta néni (475)
katafa Creative Commons License 2008.02.17 0 0 477
Nekem van. Nagyon jó, mert a műanyagon át lehet látni, plusz alul van neki kb. 2 mm-es vájata, és ezért nem nyomja le a cikkcakkolást
Előzmény: zanoli (476)
zanoli Creative Commons License 2008.02.17 0 0 476
Applikációs talpat szeretnék venni a 23-as számú néztem ki a füzetből, van valamelyikőtöknek tapasztalata róla?
Márta néni Creative Commons License 2008.02.17 0 0 475
Csakhogy megvagy. Nagyon elvesztél.  
Előzmény: sunbonnetsue (469)
metyi Creative Commons License 2008.02.14 0 0 474
Természetesen,tel.-on megbeszéljük.
Előzmény: N.Lonci (473)
N.Lonci Creative Commons License 2008.02.14 0 0 473
köszi a választ, ha megengeded, valamelyik nap meglátogatlak.Addig is további jó foltozást
Előzmény: metyi (472)
metyi Creative Commons License 2008.02.13 0 0 472
Szia Lonci! Én eddig nagyon meg vagyok elégedve az Aurórával,ami nekem az elvárásom volt varrógéppel kapcsolatban megtaláltam benne.Mióta megvettem csak ezzel dolgozom.Szerintem csodálatosan varr és rengeteget tud,pedig én még nem is ismerem az összes tudását.
Előzmény: N.Lonci (470)
metyi Creative Commons License 2008.02.13 0 0 471
Szia Sue!
Nagyon köszönöm,megnéztem a videót.Már kipróbáltam olyan fonallal ami van nekem éppen,sikerült vele.Akkor ezután célirányosan ilyen vastagságu fonalat veszek.
Előzmény: sunbonnetsue (469)
N.Lonci Creative Commons License 2008.02.13 0 0 470
Szia Metyi!
Látom illetve hallom, vagyis olvastam, hogy mit vettél. bevállt, már tidsz vele dolgozni?
Majd ha lehet megnézném, mert én most akarok veni egy aurórát, de feltételeim, és félelmeim is vannak, mert ahhoz túl drága, hogy befaragjak vele. Más gépek működése is érdekel előtte. Majd hívlak.
Előzmény: metyi (466)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.02.13 0 0 469

Szia Metyi,

 

megnéztem, azt javasolják, hogy használj hozzá kb.1,5 -20mm vastag zsinórokat.

 

 

http://www.thequiltshow.com/bernina/10.html

 

SUe

Előzmény: metyi (468)
metyi Creative Commons License 2008.02.11 0 0 468
Igen,ez a 43-as talp.
Előzmény: sunbonnetsue (467)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.02.11 0 0 467

Ez szám szerint melyik? 43 vagy...?

 

 

Sue

Előzmény: metyi (466)
metyi Creative Commons License 2008.02.10 0 0 466
Sziasztok! Vettem a Berninámhoz egy zsinórvarró talpat. Első nekifutásra nem akart sikeredni vele a zsinórozás,de kaptam telefonos segitséget.Megzavart,hogy nem ért le a talp és persze a továbbitot nem süllyesztettem le.Szeretném megkérdezni,hogy milyen milyen minőségü ill.vastagságú zsinórt ajánlatok hozzá?
36évi Creative Commons License 2008.02.04 0 0 465
Üdv itt is, használd nagy egészséggel! :)
Előzmény: zanoli (463)
boszi99 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 464

Veled örülök én is!nagy örömmel babusgatom én is az enyémet,de még nem  ismerem minden csinját-binját!

Előzmény: zanoli (463)
zanoli Creative Commons License 2008.02.02 0 0 463
Szervusztok Aurora tulajdonosok!
Egy hete birokolom én is ezt a csodát és nagyon kedvelem. Az első pillanattól kezdve magaménak érzem, és valóban nagyon könnyű a kezelése, mindent megmutat. Kérdéseimet és tapasztalataimat a későbbiekben is szeretném veletek megosztani. Köszönöm mindenkinek aki szorított nekem azért, hogy vágyam teljesüljön. Ili
Kria Creative Commons License 2007.12.25 0 0 462
Szia Sue!
Igazad van. Az az igazság, hogy el kellene venni tőlem a Pfaffot, akkor rá volnék kényszerülve az Aurorára. Ez az egyik érvem, a másik ha annyira széles volna a foltos palettám, mint a tied akkor biztos az Aurórát használnám. Megpróbálom rászoktatni magam.
Előzmény: sunbonnetsue (461)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.12.25 0 0 461
Senkit nem szeretnék rá, de lebeszélni sem.

Nekem úgy tűnik, Kria még mindig nem ismeri az Aurora gépét eléggé. A BSR-nek nem az az előnye, hiszen varrni is tudsz vele pedál nélkül. Hanem a már rengeteget emlegettt öltés figyelő rendszer, ami azt figyeli, milyen gyorsan mozgatod az anyagot és ahhoz igazítja a varrás gyorsaságát. Így érheted el, hogy mindig egyenletes legyen a tűzésed.
Nekem is van Pfaff gépem, de meggyőződésem,hogy a beépített ITD-nél sokkal hatásosabb a Bernina felsőanyag továbbítója, ha 2-nél több réteget varrok vele.
De ez csak 2 kiemelt tulajdonsága, ami mellett még számtalan van!!!
Nekem egyetlen egy dolgog hiányzik: nem szól, ha elfogyott az alsószál.
Ha még ezt is tudná.....!!!
Ha bárkinek van még kérdése, csak írjon.

Kellemes Ünnepeket!
Sue
zanoli Creative Commons License 2007.12.24 0 0 460
Köszönöm a válaszod Márta néni. Még van időm gondolkodni, szeretném addig a tapasztalatokat összegyűjteni, esetleg mindkettőt kipróbálni.
Előzmény: Márta néni (459)
Márta néni Creative Commons License 2007.12.24 0 0 459
Nekem összehasonlítási alapom nincs a két gépről, de az Auróra legfőbb vonzereje a BSR, szerintem azzal is csak az tud szépen és egyenletesen  tűzni aki a nélkül is tud.  Te viszont, aki már tud szépen tűzni, ... a nélkül is pont olyan jól elboldogulsz. (Mellesleg mostanában vettem észre, hogy időnként elfelejtettem bekapcsolni a BSR-t, és  alig volt különbség a kétfajta tűzés közt. ) 
Előzmény: zanoli (458)
zanoli Creative Commons License 2007.12.22 0 0 458
Cic! 36évi és Kria!
Köszönöm a válaszokat és segítségeket. Még bizonyára kereslek benneteket mielőtt végső elhatározásra jutok. Annyi már biztos számomra, hogy csak azért nem választom az Aurórát mert az most olyan népszerű a foltvarrók körében. Kicsit félek a félfordulatos gépektől. Az öltésfigyelő rendszere viszont csábító.
A Pfaff mellett szól a beépített felső anyagtovábbító és a körforgós rendszere.
Ezek miatt nem tudtam még dönteni.
Előzmény: Törölt nick (454)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 457

;-))

Előzmény: 36évi (455)
Kria Creative Commons License 2007.12.22 0 0 456
Sziasztok!
Nekem Pfaff 1540-em 2 éve és Aurórám van 1 éve. Lehet megköveznek most az Aurórások, de szivesen kicserélném az Aurórám Pfaffra. Nem tetszik a felső anyagtovábbitós talpa. Végül is a BSR-nek mi az előnye, hogy nem kell lábbal taposni a pedált. Még mindig többet használom a Pfaffot, ami nem tud annyit mint az Auróra. No ezzel nem akartam lebeszélni azokat akik most Auróra vásárlás előtt vannak.
36évi Creative Commons License 2007.12.22 0 0 455
Arci végülis Pfaffot választott, a Babakészítős topikban olvashatsz tőle, hogy miért. (keress rá oldalt a szavakra)

Nehéz kérdés, mindnek megvan a maga előnye és hátránya... Én az aurórát csakis a BSR miatt favorizáltam. Ha később jött volna ki, már rég Pfaffom lenne. :)
Előzmény: zanoli (453)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 454

zanoli!

nekem 2046-os van (a 2048-as elődje), a teljesség igénye nélkül olvashatsz róla ezt-azt a honlapomon, de bármi kérdésed van, szívesen segítek

 

az aurórások meg itt tudnak választ adni a kérdéseidre :-)

Előzmény: zanoli (453)
zanoli Creative Commons License 2007.12.22 0 0 453
Arcencil!
Szinte szóról szóra leírtad az én dilemmámat a varrógépvásárlással kapcsolatban. Első nekifutásra a Pfaff 2048 Quilt gépet céloztam meg, de most inkább a Bernina Auróra gépet nézegetem.
Én is kérem és várom a fenti tipusu gépek tulajdonosainak tapasztalatait, hogy jól tudjak dönteni.
Előzmény: arcencil (452)
arcencil Creative Commons License 2007.12.13 0 0 452

Bocs, hogy idekotyogok de kérdésem lenne:

Néhány héten belül összejön az új gépre a pénzem és nem tudok két gép között választani. Úgy látom itt vannak szép számmal akik ismerik mind a kettőt. Az egyik a Pfaff Quilt Expression, a másik meg a Bernina Aurora.

Rólam annyit, hogy 10 éve varrok komolyan, eddig főképp ruhákat, a pizsamától a télikabátig. A patchwork és a többi (babák stb..) pár hónapja jött be nálam, de látom, hogy ez is szenvedély lesz.

Most szeretném lecserélni a régi alapgépem, fedőzőm. lockom már van.

 

A kutyafáját nem tudok dönteni a két gép között.... Várok minden hasznos gondolatot.... Esetleg negatívumokat a gépekkel kapcsolatban.

Előre is köszi!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!