Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.15 0 0 140

Ha a tárhelyszolgáltató csinál biztonsági mentést és abban szerepel, akkor biztonsági mentésből helyreállítható.

Előzmény: ElyonMidlothian (139)
ElyonMidlothian Creative Commons License 2023.01.01 0 0 139

Tudna valaki segíteni, hogy ha véletlenül töröltem a szerverről az egész saját sablon mappáját, akkor azt vissza lehet-e állítani valahogy?

Törölt nick Creative Commons License 2022.12.20 0 0 138

Látom már megoldódott a probléma... a DNS beállításokon kellett változtatni, gondolom volt egy nem kívánt átirányítás beállítva a www előtagra.

Előzmény: Árnyék_Roló (137)
Árnyék_Roló Creative Commons License 2022.12.16 0 0 137

Sziasztok! 

Segítségre lenne szükségem a honlapommal kapcsolatban.

 

Amennyiben ugy írom be hogy arnyekrolo.eu így betölt rendesen a honlapom de ha elé írom a www.-t www.arnyekrolo.eu akkor egy másik honlap töltbe (https://home.pl/strony/)

 

Ez miért van, hogyan tudom orvosolni?

 

 

Üdv

Viktor

 

IvanBoi Creative Commons License 2022.12.09 0 0 136

hirek-egyszeruen.huoldalon a Magazine News sablont használom ingyenesen. Nagyon jó, de a bélyegképek az első oldalon torzak. A legtöbb túl keskeny, de némelyik túl széles.

Tudtok tanácsot adni, hogy lehet a bélyegképek arányait helyreállítani?

ferenc-s Creative Commons License 2021.05.10 0 0 135

Szép napot!

Személyes előfizetéssel tényleg nem lehet egy térképet az embed kóddal beilleszteni, mert az automatikus xhtm javító kiírtja?

R-Péter Creative Commons License 2020.11.19 0 1 134

Szép napot!

 

Az alábbi képen látható a problémám, hogy a végösszeg össze esik a szövegévvel. Egyszer még jó volt, és most már ilyen. Próbáltam minden plugint kikapcsolni kivéve 2-őt a woocommerce és a product add-ons-t. De nem oldotta meg a problémát. Másik témával kipróbálva ez a probléma nem jelentkezik. Szóval valószínűleg a theme a probléma. Letöröltem és újra raktam de ugyanaz (előtte napokig nem volt semmi ilyen probléma). Lehet tudni, hogy miért ilyen és valahogy orvosolni a problémát?

 

Előre is köszi szépen a segítséget! 

 


Sharkdesign Creative Commons License 2020.10.04 0 0 132

Sziasztok!!

Tudná esetleg valaki, hogy Wordpress+Woocommerce bővítmény esetében hogyan tudom beállítani a szállítási és fizetési opciókat? Probléma az, hogy ha pl utánvéten van 1990Ft engedi kijelölni a bankkárytás fizetést ami 990Ft az előre utalást számlára szintén 990Ft és ugye az utánvét is ottvan. Kigenerálódnak az opciók. Ingyenes szállítás teljesen jól átáll magától, de a három fizetési opció közül mindent össze lehet variálni ami nem egyértelmű és összezavaró.

Köszönöm előre is annak aki tud segíteni!

NorbertL Creative Commons License 2020.09.16 0 0 131

Fakó fotók...

 

Sziasztok!
Fotósnak készül egy weboldal.
Problémám amivel még nem találkoztam,h a feltöltött fotók kb fele színüket veszítik feltöltés után.
Több galéria modult is próbáltam már és a jelenség ugyanaz.
Ha img src-vel hívom meg őket akkor nincs gond.

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel?Ha igen mi volt nálatok az ok?

Köszi előre is!

gusztavbecker Creative Commons License 2019.06.16 0 0 129

Üdvözlök mindenkit,

 

Magam műkedvelő órásként sajnos nem értek a virtuális világhoz, így segítségeteket szeretném kérni a témával kapcsolatban. Szinte minden publikációmból eltűnik pár fotó, és a helyén csak egy keret marad azzal a szöveggel hogy "sorry, the parameters you provided were not valid" Némelyiket már pótoltam, de sajnos azóta megint eltűnt.

 

Köszönöm szépen szakértő válaszotokat előre is. Kőnig Levente

Utazó456456 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 128

Sziasztok!

Ingyenes, de mégis jó minőségű beépülőt / beépülőket keresnék Wordpresshez, amivel lehet

  • galériákat beilleszteni
  • eseményeket importálni Facebookról

Várom megtisztelő válaszotokat! :)

attka001 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 127

Sziasztok,

SEGÍTSETEK PLEASE!!!

 

A néhány hónapja készített és eddig tökéletesen működő wordpress weboldalam a tegnapi nappal elérhetetlenné vált.

A tárhelyszolgáltató szerint részükről minden rendben van, így a szolgáltatói hibát ki is zárnám.

 

A wp-admin, vagy wordpress dashboard felületet amikor szeretném elérni és authentikálni egy teli fehér képernyőt kapok, a bal felső sarokban pedig a következő elemek jelennek meg:

 

Password: ______________________ Submit

 

Az admin jelszót reseteltem myphpadmin felületen, az eredményen viszont nem változtatott. 

 

 

Minden segítséget nagyon köszönök!

playerhun Creative Commons License 2019.01.01 0 0 126

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy a Wordpress-ben hogyan lehet megoldani, hogy az egy adott kategóriába tartozó bejegyzések előtt a bejegyzés URL-jében megjelenjen egy általam kiválasztott előtag?

Például: www.valami./[Általam választott előtag]/[Bejegyzés címe]

 

Van erre egyáltalán lehetőség, és  ha igen, akkor hol?

Köszönöm a segítséget! :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 125

Szia!

 

Kíváncsi voltam, hogy milyen okokat sorolsz fel annak érdekében, hogy áttérjek a Wordpress CMS-rendszerre,

és annak segítségével  menedzseljem a weboldalamat. 

Nos, nem győztél meg.

 

1.

A Wordpressnek gyakorlatilag csak a keretrendszere ingyenes. Minden további sablon, bővítmény pénzbe kerül.

Oké, valóban vannak - hogy úgy mondjam - ingyenesen letölthető sablonok, amik egy kezdőnek lehet némi alap,

de amint egy kissé bővítené az oldalát, például blog, zene-, illetve videólejátszóval, már nem talál jól használható 

ingyenes sablont. Ezek már mindegyike fizetős.

 

2.

Ez a pont a fenti véleményemet erősíti. Azaz normális és jól menedzselhető weboldal-sablonért fizetned kell.

 

3.

A Google pont leszarja, hogy az oldalad milyen CMS-rendszerben íródott.

A Html5/CSS3/Jquery/ oldalakat ugyanúgy megjeleníti, ha a szemantikai kódolás megfelelő.

Ha az oldalam kódjának első sorában ott van hogy: <!DOCTYPE html> ; a Google azonnal tudja, hogy Html5-ben

írtam a fájlt.

 

4.

-------

 

5.

Aham. Épp most olvastam a Wordpress hivatalos oldalán, hogy 22 ezernél is több oldalt fertőzött meg egy botnet-hálózat.

Szóval csak óvatosan az olyan kijelentéssel, hogy a Wordpress egy biztonságos keretrendszer.

 

6.

Ez a pont a legszebb.

Tudsz olyan keretrendszert, vagy bármilyen weboldal szerkesztőt, amely szövegírásra korlátozódik?

A Notepad++, meg a Brackets és társai nem szerkesztők, csak kódíró segédprogramok, azokat ne sorold ide.

A beágyazással meg éppen az a gond, hogy ha nem szeretnék beágyazni egy médiatartalmat, mert például

később eltávolítja a YouTube, hanem magam írnám meg a videó-, vagy az audiolejátszó programot,

máris ki kell lépnek a keretrendszerből, és Jquery/Javascript nyelven kell megírnom, majd azt bele kell illesztenem a rendszerbe. 

 

Egyébként szétnéztem a sablonok között, mert kíváncsi voltam, hogy van-e azonnal és jól használható

médialejátszó. Olyan alapra lett volna szükségem, mint a listakészítés, album képi megjelenítés,

a zenébe vagy videóba való beletekerés, előre-hátra léptetés, információ a zenéről, és mindez legyen reszponzív.

Hát ilyen nincs. 

 

 

És csak zárójelben.

Mióta megjelent a Bootstrap 4, illetve a Flexbox a Html5-ben, azóta - legyen az médiakiszolgáló,

blog vagy akár üzleti weboldal, annak mobilbaráttá (reszponzív) átalakítása gyerekjáték. 

 

Azaz továbbra sem látom az előnyét annak, hogy használjak egy olyan keretrendszert, amelyhez ráadásul

mindenféle pluszt kell beszereznem - PHP MySQL,  apache (wamp/xampp server és a többi és a többi)...

 

Köszi, de jól megvagyok a Html5/Css3/Jquery/Javascript/ kombóval is.

Előzmény: Lockstock99 (123)
laa001 Creative Commons License 2018.11.06 0 0 122

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni, van egy magam által készített wordpress oldalam. Ezt az oldalt szeretném teljes szélességűvé tenni, mert nagyobb monitoron kisebb mint az megjelenítendő oldal. Már mindennal próbálkoztam. Nagyon megköszönném a segítségeteket.

getsol Creative Commons License 2018.11.03 0 0 121

Sziasztok!

Talán tud valaki segíteni nekem!Csináltam egy wordpress weboldalt a King Composer bővítmény segítségével.Ahogy publikálni szerettem volna,egy teljesen más külsejű oldal jelent meg(némi átfedéssel) a honlapomon.Mintha egy félig elkészült wordpresses sablon jelenne meg az én képeimmel.Úgy emlékszem nem is használtam sablont a King Composerben.Találtam pár utalást angol nyelvű oldalakon hogy mi ilyenkor a teendő,de nem igazán értem!Aki esetleg találkozott már ilyennel,kérem segítsen!Előre is köszönöm!

ártatlan teremtés Creative Commons License 2018.10.31 0 0 120

Wordpress bloggal kapcsolatban lenne egy kérdésem: blogom írásainak egyes kulcsszavaira rákeresve a Google esetenként furcsán dob ki találatokat. Közel 50 publikált írásom közül csak egy-kettőt dob ki teljes címmel a kereső bizonyos kulcsszavakra rákeresés alapján, jellemzően viszont speciális kulcsszavakat megadva a blogomhoz kapcsolódóan egy címkét (tag) ad ki a kereső, azaz nem pontosan a vonatkozó írást, amiben a kulcsszavak szerepelnek - ráadásul adott esetben egy olyan címkét, ami nincs is megjelölve az adott írásnál (... .wordpress.com/tag/...). Mi az oka ennek a „torzulásnak”, és hogy lehet ezt a helyzetet korrigálni? :)

Kepe1977 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 119

Szia

 

Én ezt találtam  WP Like Button

 

üdv Kepe

Előzmény: Kutyka (118)
Kutyka Creative Commons License 2018.08.16 0 0 118

Hello!

 

Tudtok valami jól paraméterezhető és igazán INGYENES like/dislike plugint?

Ami nagyon tetszett (LikeBtn) sajnos 14 nap után fizetős lett :(

 

 

Webkapu Creative Commons License 2018.07.25 0 0 117

Ehhez véleményem szerint elengedhetetlen lesz egy kis php kódolás.

 

A wordpress a menüt listaként kezeli (alapértelmezett formátumban bulletpoint lista). Azt meg lehet mondani neki CSS-ben, hogy ezt a listát pl. vízszintesen és bullet pointok nélkül tegye láthatóvá. De egy elemét tulajdonképpen a listán kívül kezelni csak php-vel lehet.

 

Honlap készítés Budapest -re kattintva elérsz.

 

 

Előzmény: compaq11 (116)
compaq11 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 116

Sziasztok!

 

Ha már wordpress a téma, egy olyan kérdésem lenne, hogy nem ismer valaki megoldást arra, hogy ha a menüből az egyik fület áttenném máshova, hogy tehetem meg?

 

Pl Van 4 fül "Home" , "Products" , "Blog" , "Contact" , és én a "Home" fület mindegyik felé tenném, azt hogy tudom oda helyezni?

 

Sehol nem találtam erre választ. Csak balra középre vagy jobbra rendezés jön ki együtt az egészet, vagy az egész a banner kép alá tétele. De az nem, hogyha egy fület szeretnék odébb tenni, akkor azt hogy tehetem meg!

 

Köszönöm bármely jellegű segítségeteket ! 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.01 0 0 115

"Minek is kell egy nem hozzáértőnek wamp szerver?"

 

Mer' anélkül nem megy a Wordpress. Például. 

 

Aztán butaságokat írsz.

A Html5 és a CSS3, valamint a JavaScript segítségével és természetesen megfelelő tudással olyan oldalt építek, amilyet akarok! Nézz körül a Youtube csatornákon!

 

Csak egy példa  tiszta Html5 és CSS3 kódolásra:

 

https://youtu.be/Wm6CUkswsNw

 

De ha készen lesz az én oldalam, azt is belinkelem, hogy lásd! Wordpress nélkül is van élet.

 

Előzmény: hófehér-ke (113)
hófehér-ke Creative Commons License 2018.04.30 0 0 114

A wordpess ezeket mind tudja alapból sőt, ezerszer többet :)

Előzmény: copycube (110)
hófehér-ke Creative Commons License 2018.04.30 0 0 113

1. HTML oldalban gondolkozni 2018-ban eléggé fura gondolatmenet :)
2. Ha profi php, jquery, css programozásban, akkor megértem, ha magad szeretnél weboldalt programozni, de egy statikus weboldalt max egy szimpla, a tartalmak sosem változnak oldal esetében lehet szerepe.
Sok profi programozó is inkább használja a wordpresst és ha szükség van valami egyedi megoldásra, akkor lefejleszt az adott oldalhoz egy modult és kész.

A második bejegyzésedhez:

Minek is kell egy nem hozzáértőnek wamp szerver?

Tudod, megfelelő tárhelyszolgáltató, amihez C-panel is van, már eleve rendelkezik Softaculous lehetőséggel, ami neked automatikusan, minimális adat megadásával feltelepíti a rendszert. Aztán mókolhatod a css és jquery tudásod birtokában ahogy akarod.

Az a gyanúm, hogy nagyon nem vagy tisztában a statikus és a dinamikus weboldalak közti különbözőségekkel, de a content managment fogalmával sem. :)

 

https://czirokpeter.eu/

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.09 0 0 112

Nos, én megpróbáltam, tehát nem a levegőbe beszélek.
De! Amikor már olyan alapvető hibákba is belefut valaki, hogy a wampszerver letöltése sem megy simán,

aztán phpmyadmin kell hozzá, aminek a beállítása is kész katasztrófa - mindenféle .ini fájlokban kell turkálni, és ahogy lentebb írtam, nagyon sok szolgáltató nem is támogatja.

Nekem van egy referenciakönyvem Steven Suering és Janet Valade gondozásában készült.

Már a telepítés sem úgy megy, ahogyan ott le van írva.

És már ez elég is ahhoz, hogy az emberfia inkább keressen valami más megoldást, ha saját weboldalt szeretne.

Egyébként - ha az M. Tamás vagy! -, akkor éppen tőled tanultam meg a HTML és a CSS használatát, amiért maximális respekt! 

De azt hiszem, a Wordpress-t inkább kihagyom...

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.09 0 0 111

Annyival vagy előrébb, hogy lesz tartalomkezelő az oldalad mögött.

Előzmény: Törölt nick (109)
copycube Creative Commons License 2018.04.01 0 0 110

Sziasztok! Egy olyan oldalt kéne létrehoznom ahol van egy Galéria + Cikkek menüpont meg egy kettő másik apróbb menü! Segítséget szeretnék kérni.. WordPress-be gondolkodtam de sajnos sose használtam még van valaki aki esetleg tudna nekem segíteni ? :) Nem tudom ez nagy dolog-e de más nem is kéne még annyi hogy egy ember írná a cikkeket ezért neki kéne egy admin még pluszba hogy bármikor tudjon cikket írni. Vagy esetleg Joomla jobb lenne ? 

Elérhetőségem:

Line: copycube

E-mail: csurha@gmail.hu

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.24 0 0 109

Sziasztok!

 

Egy hozzáértő véleményét kérném, mely szerint mennyivel vagyok előrébb, ha a Wordpress-t  használom egy weboldal elkészítéséhez?

Nem trollkodni akarok,  de szerintem egy sima Notepad++ és a HTML5, valamint a CSS3-as, illetve a JS megfelelő verzióival olyan oldalt készítek, amilyet csak a tudásom megenged.

Akkor minek a Wordpress? Már a feltelepítéséhez is oldalak százain keresztül vezet az út, és még így sem mindig jön össze.

Mindenféle adatbázisokat, jelszavakat kell hozzá megjegyezni és beállítani, a szolgáltatók közül sokan csak részben, vagy egyáltalán nem támogatják, ezzel elvéve a kezdők lelkesedését.

Értem én, hogy ez nem biztos, hogy egy zöldfülűnek jó választás, ám akkor ezt jelezni is kellene!

A HTML5 és a CSS ismeretével is csodákat lehet alkotni, ehhez nem szükséges egy keretrendszer, ráadásul pluginok és scriptek százezrei állnak készen, hogy használd őket.

Biztosan így van ez a Wordpress esetében is, de akkor sem látom semmi előnyét a használatának.

Bocsi, hogy kellemetlenkedem, csak kíváncsi vagyok.

 

 

 

 

hófehér-ke Creative Commons License 2018.03.14 0 0 108

 

A Wordpress sebességéről

Sokan azt állítják, hogy a wordpress alapú weboldalak lassúak.
Ezzel szemben én állítom, hogy

 

1. megbízható tárhelyszolgáltatás

2. megfelelő optimalizálás

és nincs gond a sebességgel.


hófehér-ke Creative Commons License 2018.03.14 0 0 107

Ez egy 500-as hibaüzenet. Véleményem szerint először is a .htaccess fájlban kellene szétnézni.

Előzmény: Norby012 (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!