Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

hóapóka 10 órája Creative Commons License 69549

Én is úgy szintén minden olvtársnak!!!!!!!

nixon70 20 órája Creative Commons License 69548

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves topiklakónak!

nyárimádó 1 napja Creative Commons License 69547

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek!

nyárimádó

mislenyi 1 napja Creative Commons License 69546

Békés, Boldog Ünnepeket kívánok minden olvtársnak!

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

rézműves1 1 napja Creative Commons License 69545

...meg is vagyok vele elégedve, pedig minden paraméter, a gyári beállításon van...igaz ez pelletfüggő is, aminek az egyik legfontosabb tulajdonsága nálam a fűtőérték...október eleje óta, már többféle pelletet kipróbáltam, különböző árakon, különböző színűeket, de egyre rájöttem, ha nem a nyáron veszed meg egyben, nemigen van két egyforma tétel, még ugyanattól a szállítótól sem...persze már azt is tudom, hogy a normális gyártók életét, az alapanyag beszerzés keseríti leginkább...

...most már egy ideje, az Unitrakos fórumtársunk Pesti telepéről veszem és igaz, hogy nem DIN+-os, mert kicsit több a hamuja, de gyönyörűen muzsikál vele az égő...mivel pedig minden nap lent bütykölök a pincében, nem jelent gondot az égető kehely kipucolása, mert egy mozdulattal ki lehet venni és azt a kis hamut kiönteni belőle...egyébként azt is kipróbáltam, hogy napokig nem tisztítottam, de így sem volt semmi gond, simán gyújtott elsőre és szépen égett...nincs salak és nem ég rá semmi...

...ami pedig az eddigi fogyasztást illeti, az utolsó 33-nap átlagában, nem ment el, napi egy zsákkal (15kg)...azt hiszem ez nem nem rossz, közel 100-négyzetméterre...és szeretjük a meleget...

Előzmény: tgwh8 (69528)
bnorci71 1 napja Creative Commons License 69544

ma legyet láttam odakint repkedni......

Előzmény: 42tibcsi (69529)
bnorci71 1 napja Creative Commons License 69543

most miért? :)

lesz tél tőlem függetlenül

egyébként reggel hagytam kialudni a faelgázt és begyújtottam a gázt, egész nap be se kapcsolt tegnap is csak a parázstartás ment egész nap, ugye a karácsonyi sütés főzés, na meg a tavaszi idő

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Előzmény: pajaci (69527)
Kapocska 1 napja Creative Commons License 69542

Kívánok mindenkinek boldog,békés ünnepeket!

lala1961 1 napja Creative Commons License 69541

A "tetvesség"legyen legalább pártsemleges,megvan nekik így is a saját bajuk!! Amúgy meg minden Kedves Olvtársamnak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!!OFF:Nekem a legszebb ajándékom lett amit egy nagypapa kaphat,mert 21.-én megszületett második unokám!!Miklóskámat a Mikulás,Lottikámat a Jézuska hozta!!! ON.

Előzmény: Amperszag (69539)
smith 1 napja Creative Commons License 69540

OFF

Hazaküldik. Csak egy kellően talpraesett védőnő kell hozzá...

ON

Előzmény: Amperszag (69539)
Amperszag 1 napja Creative Commons License 69539

Próbálnák most hazaküldeni. Azonnal ombudsman, Brüsszel és a többi merthogy kiközösítik meg szegregáció meg kutyafüle. Elcseszett világban élünk, de ez kellett a buta népnek, demokrácia.

Visszatérve egy kicsit a fórum témájához nekem nem sokkal kevesebb fa fogyott az elmúlt héten, mert a nedves, párás vagy szeles idő csalóka. Úgy szivattyúzza a házból a hideget hogy észre sem veszem pedig műanyag ablakok vannak stb. Mondjuk nem bonyolult mert ha hűteni akarunk mondjuk egy hűtőbordát az levegőátfúvással hatékonyabb.

Előzmény: gmkiev (69535)
tgwh8 1 napja Creative Commons License 69538

Hadd írjak erről is, itt is két út van. Van a szegény, meg az igénytelen. A szegények nem mindig választhatnak iskolát, holott ez elvileg ingyenes és szabadon választható. Mert pl. egy vallási iskola azt mondja, az a feltétel, hogy fizessék az egyházi adót - megtörtént eset -. Na de akinek nincs pénze, nem tudja fizetni. Máris szegregál az iskola. Másik véglet, amikor a hatalom baromkodik, mondván szegregál az iskola. De könyörgöm, ha egyszer a gyerek képességei - akár a család szegénységéből adódóan, akár testi/lelki fogyatékosság kialakulása miatt (erre is vannak példák, pl. ütik a kismamát, mert több segíly jár, vagy csak ,,egyszerű'' vérfertőzés...) - a gyerek nem képes hozni az átlagot, akkor teljesen jogos hogy kettéválasztják az osztályokat. Most hogy roma meg nem roma, mert ugye most már nem az van, hogy magyar meg kisebbségi, vagy magyar meg cigány, az tök mindegy, ha egyszer átlag alatti, akkor nehogy már az átlagos gyerekeknek kelljen szenvedni, meg lassítani a tempót az átlag alattiak bekényszerítése miatt...

Mondom én már évek óta, el van bszva az egész rendszer...

Előzmény: ja nyugi (69536)
tgwh8 1 napja Creative Commons License 69537

Minden csak nézőpont kérdése. Ha nincs pénz megvenni a tetű elleni szert, akkor nem veszik meg. Meg amúgy is visszafertőződnek. Megint írom, más az igénytelen, és más a szegény. 

Iskolába, óvodába muszáj menni, mert az a feltétele a támogatásoknak - településenként változó, de úgy tudom egységesen a minimális ellátásnak feltétele -, ha sokat hiányzik, kivágják. A jelenlegi rendszer senkinek sem jó, csak a szőnyeg alá söpri a problémát. Ezt sajnos másodsorban az unokáid szívják meg, meg a szüleik. Elsősorban az, aki terjeszti. Mindent meg lehet oldani, csak akarat kérdése. Persze a legfőbb akarat az állam. És ők nem akarják megoldani a problémát. Volt egy magyar találmány, ami mindenféle szemétből présel lemezeket, amiket akár egységesített házak gyártásához lehetne felhasználni. Gondolom kiviszi külföldre a találmányt, mert itthon egyszerűen nincs arra akarat, hogy hasznosítsák a szemetet, meg a házfalakon kívül egy rakat más, hasznos dolgot is gyártsanak.

De hogy magyarázod meg az óvodás, kisiskolás unokádnak, hogy ne barátkozzon ezzel meg azzal, mert tetűt kap tőle? Rosszabb eset, ha megverik. Mit tud csinálni a szülő? Semmit... jobb helyeken meg lehet fenyegetni a jegyzővel, ő képes elindítani a szükséges eljárást.

ja nyugi 1 napja Creative Commons License 69536

Hát igen!

Akik a törvényeket hozzák, azoknak nem kell integrált ovodába, osztályba járatnia a gyermekét, unokáját. Az integrált oktatás csak a pórnép számára kötelező. Minnél gyengébb a nemzet, annál jobb a törvényhozok gazdái számára.

Bocsánat, áldott ünnepeket.

Üdv:

Józsi

gmkiev 1 napja Creative Commons License 69535

Régen, akinek volt, azt pár napra otthon tartották, hogy ne fertőzze a többit. De most ha ovis, ha iskolás úgy szarják le ahogy va és hiába tiszta az én unokám, meg a környzete, úgy hozza haza mint a vihar.

Előzmény: tgwh8 (69532)
smith 1 napja Creative Commons License 69534

Itt van már a kertek alatt, még egy kis hó is kinéz hozzá! :-)

http://www.eumet.hu/magyarorszag-reszletes/

Áldott, békés Karácsonyt mindenkinek!

Előzmény: tgwh8 (69528)
proxinauta 1 napja Creative Commons License 69533

Már évek óta január közepén-végén, február elején jönnek a nagyobb hidegek, már ha jönnek, valószínű most is így lesz. 2-3 hét -10 fok azért jó lenne, ha lenne, pockokat nem győzi a kutya fogdosni a kertben. 

tgwh8 1 napja Creative Commons License 69532

Azt nem. Egy-két gyerek behozza, aztán sokan elkapják. A tetű úgy tudom alapvetően a rossz higéniai körülmények miatt terjed. Most hogy valaki igénytelen, vagy nincs pénze rendszeresen mosni az ágyneműt, az már más kérdés. Vannak olyan gyerekek, akik nem szeretik a téli szünetet. Mert nincs pénz karácsonyra, így egyszerű hétköznap nekik végig ez a hét, vagyis rosszabb, mert nem mennek iskolába, azaz nem kapnak elegendő meleg ételt.

Meg ha már itt vagyunk, tegyük hozzá, vezírünk valami olyant mondott, hogy aki szerint 4 millió szegény van az országban, az egyszerűen hazudik...

Minimális tüzelő fogyást és kellemes ünnepeket mindenkinek, valamint -10°C-os szilvesztert és boldog új évet!

Előzmény: gmkiev (69530)
pajaci 1 napja Creative Commons License 69531

Inkább a szappanadó előjele :-)

Előzmény: gmkiev (69530)
gmkiev 1 napja Creative Commons License 69530

Erről a kullancsos dologról jut eszembe, hogy lehet az iskolai tetű áradatot is ennek az időjárásnak köszönhetjük?

Előzmény: 42tibcsi (69529)
42tibcsi 1 napja Creative Commons License 69529

Csak nehogy böjtje legyen ennek a tavaszias télnek. Nálunk napok óta min: +1° max. +10°. Kétségtelen fűtő anyaggal spórolunk napi 10m3 gáz fogy átlag mindennel.

A kutyákból meg csak kapkodjuk ki a kullancsokat, felborult a természet rendje, sok lesz a kártevő. 

tgwh8 1 napja Creative Commons License 69528

Üdv. Szerintem ennél többet nagyon nem lehet kihozno a fafűtésből :D

pajaci, bizony kéne egy kis -5 -10, hogy jól átfagyjon minden. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg nincs fűtés a házban XD

Kb. egy hete tartja bent a 8-9°C-ot, azt azért el tudnám viselni tavaszig, de tényleg kéne már egy jó kis fagy.

Előzmény: rézműves1 (69526)
pajaci 1 napja Creative Commons License 69527

Kikapsz!

Előzmény: bnorci71 (69523)
rézműves1 1 napja Creative Commons License 69526

.pályinkás jó reggelt...kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek...

...lassan egy újabb tesztidőszak végére érek a pelletfűtéssel, az én Ferroli SUN-P7-es fejemmel, amit a Celsius vegyes kazánomba építettem...

...időközben történt egy műszeres füstgázelemző mérés is, ami a beüzemeléskor elmaradt...az eredménye eléggé meglepett (kellemesen)...többféle paramétert is elemez, kezdve az O2-től, a Co2-ig, helyiség hőmérséklete, távozó füstgáz hőfoka és ebből egy hatásfokot is számol, amit a többi adattal együtt kinyomtat...ezekből az jött ki, hogy 84%-os hatásfokkal dolgozik az égőfej a kazánban...mivel gyanítom, hogy a kazánom sem igen tud ennél többet, a három ferdén eltolt hőcserélőjével, azt gondolom, hogy evvel a 84%-al nagyon meg lehetek elégedve...

kormi07 2 napja Creative Commons License 69525

Nekem is ~9m magas, de csak 14x14-es.Közeljövőben tervezném felfúrni/bélelni, olyan 160-as környékére, az szerintem vinni fog egy ekkora kazánt.Tőlem a legközelebbi domb 30km-re van:-D

Köszi.

Előzmény: 42tibcsi (69516)
pecka10 2 napja Creative Commons License 69524

.

bnorci71 2 napja Creative Commons License 69523

én nem bánnék már egy kis -5-10 fokot

had dübörögjön a Vigas

és a fába lévő kártevőket is elintézné

tényleg tegnap volt egy kis fűrészelés, az egyik fán egy szép színes lepke volt .......

ezek szerint a farakás belsejébe kellemes lehetett ahőmérséklet

Előzmény: hegizoli 307 SW (69522)
hegizoli 307 SW 2 napja Creative Commons License 69522

Nálam meg 16 fok árnyékban,a napon lévőn meg 20.na de majd péntektől....... - - - -

Előzmény: pajaci (69519)
hadhazik1 2 napja Creative Commons License 69521

Néztem a tavalyi fafogyást, 46 kg volt, kb ma is ennyi lesz, ez egy átlagos nap lesz.

Előzmény: bnorci71 (69520)
bnorci71 2 napja Creative Commons License 69520

napi max rekord 2009 Sellye 18,5

napi min rekord 1933 Orosháza -22,8

mai max 15,9 Barcs

Előzmény: hadhazik1 (69518)