Keresés

Részletes keresés

mislenyi Creative Commons License 14 órája 0 0 84467

Én csomagkötő szalaggal.

Előzmény: skull87 (84466)
skull87 Creative Commons License 26 órája 0 0 84466

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy ki milyen hálót használt a pufferre feltett szigetelés (gyapott) lerögzítésére? 

mislenyi Creative Commons License 1 napja 0 0 84465

Azok drágábbak.:(

Előzmény: lala1961 (84456)

tgwh8 Creative Commons License 1 napja 0 0 84464

Figyelj, egy próbát megér. Összerakod az utcán, ha olyan jól saccol mint amilyen helyesen ír, még TE fogsz jól járni, piaci árat nem ismernek :D

Láttam olyan hirdetést, szerintem korrekt emberektől, akik még a pincébe is lehordják és összerakják neked, gondolom az időseknek megéri. Van nedvességmérő, nagy gond nem lehet, összerakod egy helyre ahová tudod mennyi fa fér be, ahol már hasogatva van, ott ígyis-úgyis raknak rá valamennyit. Csak sokan abban hisznek, hogy valami magánerdőből adja, és olcsóbban jönnek ki hasogatva vett fával, mint ha az erdészettől vennék... ha nem is olcsóbban, de egy ötezrest megér nekik... mert hogy nincs hol tárolni, meg milyen sokba kerülne egy tárolót építeni, meg szárogatni is kénye, meg hasonlókat hallottam már. És nem, a másik megyéből hozott száraz fa kell nekik, a postán meg sírnak, hogy mennyi csekket kell megint feladni.

Előzmény: selgir (84457)
selgir Creative Commons License 2 napja 0 0 84463

pár éve lomtalanításkor kiraktam egy kevés vasat, tudván hogy akkor megállnak, és megkérdezik, van-e még. mert hát volt még bő 1-2 mázsányi, de cipelje a fene:)

emberünk megérkezik, rákönyököl a kerítésre (amíg a két kutya oda nem ért!), bekiabál. kutyákat bezártam (tényleg tudnak vadállatok is lenni). mutatom mi van, alku nincs, úgyis ingyen viszi.

látom ám, hogy a szeme sarkából nézi a "rossz" biciklit, aggyam má' oda neki aztat is (anyádat!)

betonkeverő és társai is fókuszba kerültek. mondom neki, viszed ami ide van készítve, vagy behívom a következő lomist! a szemed meg vedd le a többiről, mert a lúgos üst a csontot is megeszi...

és hasonló kaliberű alakok árulnak fát is :)

Előzmény: Szumoo (84462)
Szumoo Creative Commons License 2 napja 0 0 84462

Hádefőnök az a kis vását had dobgyukuk mán föl, adok pézt is, többet mint a mételep.

Előzmény: selgir (84461)
selgir Creative Commons License 2 napja 0 0 84461

jönnek, hoznak és talán még visznek is :)

Előzmény: Szumoo (84460)
Szumoo Creative Commons License 2 napja 0 0 84460

Egyenesen az erdőből, éjszakai szállítással.

Előzmény: selgir (84459)
selgir Creative Commons License 2 napja 0 0 84459

:D

ez már nem elütés, meg okostelefonos bénázás! ennyire nincs képben emberünk...:(

ilyentől semmit nem vennék. bár az ár nem rossz, pláne ha tényleg száraz, amit viszont kétlek

Előzmény: joevagyok68 (84458)
joevagyok68 Creative Commons License 2 napja 0 0 84458

Azt hittem viccelsz ! :-)

oszt tényleg ez van a hirdetésben... :-(

Mondjuk ha a feladás dátumát nézed

2 éve, 4 hónapja

akkor azért lehet érdemes vele foglalkozni, mert már tényleg száraz lehet a fa !  :-))

Előzmény: selgir (84457)
selgir Creative Commons License 2 napja 0 0 84457

"tavajivagasu tűziva akcio rendejemeg télitűzelőjét egyenesen a termelőtől száraz akác és tőlgy bűk gyertyán tűzifák konyhakészre hasitot kalodas és őmlesztet is rendelhető árak akác 12250ft vegyes 11950ft mindennap szálitunk jivjo bizalomal "

na most ide elég sok bizalom kellene :D

bár az is lehet, hogy csak én vagyok rasszista

Előzmény: tgwh8 (84451)
lala1961 Creative Commons License 2 napja 0 0 84456

Meg esetleg Mágocs ,Magnet Kft !:-))

Előzmény: mislenyi (84455)
mislenyi Creative Commons License 2 napja 0 0 84455

Nem barátod a gugli?

Egyébként Babóton. 

Előzmény: brainless saulus (84449)
brainless saulus Creative Commons License 2 napja 0 0 84454

Pest megyében

Előzmény: hadhazik1 (84453)
hadhazik1 Creative Commons License 2 napja 0 0 84453

Hol lesz beépítve a puffer?

Előzmény: brainless saulus (84449)
hadhazik1 Creative Commons License 2 napja 0 0 84452

Milyen mennyiségre lenne szükséged?

A lerakodásra mekkora helyed van?

Rönk, vagy hasábfa legyen?

Előzmény: csipesz1960 (84448)
tgwh8 Creative Commons License 2 napja 0 0 84451

Vagy a 30 ezres, vagy a brikett, más nagyon nincs.

Itt az ország másik felén mondják, hogy egy-kettő árus ad száraz fát is, 13-14 ezer / ömlesztett m3. Bár egyesek meg vannak róla győződve, hogy az erdei méter, de még ha összerakod, és megmutatod utána a saját erdei kupacodat, akkor sem fogják elhinni :D

Keresgélj úgy, hogy száraz tüzifa, hátha szerencséd lesz. Még talán van egy-két heted hogy lerendezd... mekkora mennyiség kellene?

Aki úgy hirdet, hogy száraz tüzifa, az valószínűleg szárazat is ad, hosszú távon máshogy nem maradna a piacon.

Na jó, elsőre ezt találtam, lehet nem lesz olyan egyszerű a dolog :D

http://debrecen.maxapro.hu/tavaj-agusztusban-termelt-szaraz-akac-es-tolgy-tuzifa-akcio-1523980?gclid=CjwKEAjwgo6_BRC32q6_5s2R-R8SJAB7hTG-7iUaEWqxtnOp3YiOqoVwtA4imFlDkoDY4KvDtzwmxxoCTMjw_wcB#.V-PXy29kiHs

Vagy pl.: http://www.tuzelocentrum.hu/tuzifa.html

Csak aztán jól számolgasd át a mértékegységeket, több helyről utánaolvasva, mégis mennyi az annyi, papírt adjon hozzá, trükközésre figyelni, stb.

Vestax Creative Commons License 2 napja 0 0 84450

Helló szinte  mindenhol vizeset fogsz kapni .

http://www.nyirerdo.hu/Erd_hdh.aspx

http://www.nyirerdo.hu/Erd_dbr.aspx

Itt érdeklődj tűzifa után

brainless saulus Creative Commons License 2 napja -1 0 84449

Sziasztok.  Pufferes topikban már kérdeztem, de talán itt sem off és ez jobban pörög, hogy kitől vegyünk szerintetek puffertartályt, 1500-2000 literest keresünk, sima legegyszerűbb fűtési puffert.

csipesz1960 Creative Commons License 2 napja 0 0 84448

sziasztok tudna valaki debrecen vagy környékéröl fa árust ajánlani.Ma kaptam meg a szárazfa ként hirdetett

hálos fámat  aminek a viztartalmát megmértem12-20% helyett 40 volt ha kettévágtam  

kiakadt a müszer vissza is küldtem.A kalodás fát meg nem lehet megmérni mert azt mondják nem sujra hanem

km re adják.van aki 3-4mázsát mond rá ami 12000ft és lehet az is olyan vizes. vagy néztem az 

áruházakban de az is30000ft /0.8km elöre is köszi

sankó36 Creative Commons License 3 napja 0 0 84447

Az alacsonyabb teljesítményű Totyák egy kissé alul méretezettek, kicsi a tűzterük,érdemes belőlük 1 számmal 

nagyobbat venni. Akkor viszont már nem is olyan olcsó.   Ki van ez találva!!!

Előzmény: SnAkE (84444)
SnAkE Creative Commons License 3 napja 0 0 84446

Mi egy nagyobb lemezkazánról váltanánk át, 30 év után, miután kilyukadt a fűtőtér.

Másodlagos fűtésre kellene, csak fával menne, a gáz mellett.

Amúgy annyira nem értek hozzá hogy hasonlítgassak, azt láttam hogy ebben a lowbudget árkategóriában azért nagy választék nincs.

Előzmény: tgwh8 (84445)
tgwh8 Creative Commons License 3 napja 0 0 84445

Régebbi verzió van, így majdnem lényegtelen :D régi öntötvas után szerintem minden csillagrombolónak tűnik :D

Nekem a régi nem tűnik rossznak, csak a másodlagos levegőt kell megoldani, meg a talán magas füsthőt. Az meg hogy mennyit zabál, csak akkor derül ki, ha gyakran cseréled a kazánokat.

Én készítenék egy táblázatot, súly, ár, táskák felülete, stb. alapon, aztán ott pár perc után már látszik melyik jobb elméletileg.

Előzmény: SnAkE (84444)
SnAkE Creative Commons License 3 napja 0 0 84444

Kazi/Totya kazánról mi a vélemény mint legolcsóbb lehetőség a 20kw körüli kazánoknál?

varadyz Creative Commons License 3 napja 0 0 84443

Az enyém sima fafödémes volt alsó és felső padlás deszkákkal. Alulról nádazva. 

Előzmény: Vestax (84442)
Vestax Creative Commons License 3 napja 0 0 84442

Hála isten nekünk E gerendás már a dolog tehát nem a beton tálcás vagy minek nevezték

Előzmény: varadyz (84441)
varadyz Creative Commons License 3 napja 0 1 84441

Az enyém 60-ban épült de vót bőven... macskatetem, darázsfészek, némi egér patkány ürülék, dióhéj, kukoricacsuhéj... meg ki tudja még mit fogsz találni. Ha valami rongyba van bugyolálva érdemes bele kukkantani hát ha arany vagy puska :) (Egyiket se add le még jól jöhet az életben)

Előzmény: Vestax (84439)
tgwh8 Creative Commons License 3 napja 0 0 84440

Tényleg, lehet igazad van :D :D :D

Akkor két födémet ütsz át, és indulsz a pincéből, még koszolni sem fogsz a házban :D egy próbát megér a hozzáértőktől, lehet-e ilyet építeni.

Előzmény: spee981 (84437)
Vestax Creative Commons License 3 napja 0 0 84439

Van biztos 7-8 cm vastag  a terület meg 120 négyzet méter.

Hiába 87ben ezt írták elő

Előzmény: varadyz (84438)
varadyz Creative Commons License 4 napja 0 0 84438

A kohó salak jó buli..... Mint az ördög úgy fogsz kinézni :)

Előzmény: Vestax (84435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!