Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Tech1210 Creative Commons License 18 órája 0 0 74445

Nálunk még üzemel . Ma is befütöttünk 

Előzmény: tgwh8 (74442)
bnorci71 Creative Commons License 18 órája 0 0 74444

bizony be...

ma ki lett szépen takarítva, mindenhol

szeptemberig pihenőn lesz

Előzmény: tgwh8 (74442)
nyárimádó Creative Commons License 19 órája 0 0 74443

Kb 400 liter vizet számoltam kazánnal, vastag csövekkel és a régi tagos radiátorokkal. A nyitott tágulási helyére mérőórát és biztonsági lefúvót tettem. Lent alap 1 bar, fent 0.8 bar van a rendszerben, a biztonsági szelep 2.5 bar-os, a 18 literes zárt tágulási tartályt 50 literesre cserélem. Valaki anno nem jól számolta ki a rendszerben lévő vizet. Télen 1.7 bar fölé sosem ment a nyomás.

A tartályt amúgy 1999- ben tették fel, azóta senki nem ellenőrizte.

Előzmény: 42tibcsi (74441)
tgwh8 Creative Commons License 19 órája 0 0 74442

Na mi történt, befagytak a kazánok? :D nyári szünet?

42tibcsi Creative Commons License 24 órája 0 0 74441

A leg hatékonyabb vészhűtés ha a lakásfűtés bekapcsol a szobatermoszától függetlenül.

Persze ehhez nélkülözhetetlen a szünetmentes táp.

Többször ki lett próbálva főleg parázs tartásnál. 90°-nál lezár a huzat ablak, ekkor még felmegy 93°ra majd lassan vissza hűl. Ha direkt kinyitom az ablakot felmegy 95-re és bekapcsol a lakás fűtés, rendkívül hatékony, max 1°ot még emelkedik aztán radikálisan visszahűl. Igen csak komoly kazán kéne, hogy az egész lakás radiátoraiban fel forralja a vizet. Persze vannak a radiátorokon termosztát szelepek egy kivételével, de a rendszerben lévő víz mennyiség bőven elég ahhoz, hogy a kazánt lehűtse. (sokkolás nélkül)

42tibcsi Creative Commons License 25 órája 0 0 74440

A régi Opop 18- nál is volt gyárilag beépítve biztonsági hűtő. Kezdő ként egy elzáróval lehetett váltani gáz v. vegyes módra. Elzárva maradt, sokat nem ért ez a hűtőkör, inkább a biztonsági szelep. (ebből is tanultam) Szerintem nincs párhuzamban ezeknek a vész hűtőknek a teljesítménye a kazán teljesítményéhez képest. Következés kép ha 93-95°- nál működésbe lép nem emelkedhetne a kazán 100°főlé, de ez a gyakorlatban nem így van. A huzat ablak pedig le volt zárva. Azóta több biztonsági szelepet használok szünetmentes tápot és kerülöm az olyan megoldást, hogy manuálisan kelljen átváltanom a rendszert.

Előzmény: nyárimádó (74436)
nyárimádó Creative Commons License 3 napja 0 0 74439

Értem, más oldalakon is ezt írják.

Az én cikkemben nem szerepelt a kivéve szó, de így már érthető.

Köszönöm.

Előzmény: gmkiev (74438)
gmkiev Creative Commons License 3 napja 0 0 74438

"Szilárd fűtésű meleg víz kazánt, kandallót zárt fűtési rendszerre kötni tilos.

Kivétel, ha gyárilag beszerelt, segédenergia nélkül működő, automata visszahűtő spirállal van ellátva"!

tgwh8 Creative Commons License 3 napja 0 0 74437

Fel is kéne nyomni pár kazángyártót a fogyasztóvédelemnél... 

Nekünk zártnak álcázott nyitott van :D tartály a padláson, de ha jobban megnézed, ki van vezetve egy cső, a vége az eresz fölé :D

nyárimádó Creative Commons License 3 napja 0 0 74436

" Igen fontos még tudni, hogy zárt tágulási tartályt csak gáz- vagy olajtüzelés esetében szabad alkalmazni. Szilárd tüzelőanyaggal (fa, szén) üzemelő berendezés esetében a fűtési rendszert zárt tágulási tartállyal felszerelni biztonságtechnikai okokból tilos! "

No itt fostam le a bokám....

nyárimádó Creative Commons License 4 napja 0 0 74435

Köszönöm, elolvastam.

Előzmény: Kapocska (74434)
Kapocska Creative Commons License 4 napja 0 0 74434

"de ehhez még tett ezt azt" , hogy miket erről olvashatsz itt:

http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=166112

Előzmény: nyárimádó (74432)
nyárimádó Creative Commons License 5 napja 0 0 74433

No persze a legrosszabb / legmagasabb 100 C'-os vízre számolva, amúgy 60-65-70 C'-ra van beállítva a szivattyú.

Előzmény: nyárimádó (74432)
nyárimádó Creative Commons License 5 napja 0 0 74432

Üdv !

Eredményben 17,2 liter tágulást számolt a program is, de ehhez még tett ezt azt, és a végeredmény 51 literes lett a tágulási.

Itten ni:

http://vizfarago.hu/zart-tagulasi-tartalyok-meretezese/ 

Lap alján a link..

Előzmény: Kapocska (74431)
Kapocska Creative Commons License 5 napja 0 0 74431

Üdv !

Hőmérséklet ( °C )                            1 kg víz térfogata ( dm3 )                 

1,0018                                            

20

100                                                     1,0434                                             

A változás      400x 0.0416 = 16.64  dm3  de az átlag 100 foknál alacsonyabb,ha zárt akkor ehhez jön

a gáz (levegő kb. 1/3 víz  2/3gáz)térfogata + tartalék.

Előzmény: nyárimádó (74430)
nyárimádó Creative Commons License 5 napja 0 0 74430

Üdv !

Nézegettem a tágulási tartály méretezést, és a program 400 liter vízre és egyéb adatra ( ház, magasságok, max nyomás, víz max hőmérséklet stb...) 50 literes tartályt írt elő. Ez tök jó, ugyanis 18 literes van felszerelve :( Anno 30 éve épült a ház.

Másik: a biztonsági / lefúvó szelepre azt írja elő az olvasott oldal, hogy 0,5 bar nyomással nagyobbat vegyek. Nos, ha a földszintre teszem, akkor 2,5 bar-os legyen, ha az emeletre tenném, akkor pedig 1,5 bar-os is elég ??? Vízoszlop nyomás miatt gondoltam így.... Amúgy 1,7,  max 2 bar-ra vetítettem az értéket ( kazán max nyomása).

Kapocska Creative Commons License 5 napja 0 0 74429

Még a szakik is ilyen "szórásképet" állítottak össze.

Előzmény: kormi07 (74427)
Kapocska Creative Commons License 5 napja 0 0 74428

„Azt, hogy miért így csapozgattam... mondjuk úgy, hogy jobban szerettem a nyitott rendszert.”

Az egyszerűség kedvéért becsaptam a gázkazánt egy kapcsolóval, ami párhuzamosan van kötve

a nyomáskapcsolójával(2-3 éve) így csak azon zárok 1 csapot, amelyikkel nem akarok fűteni.

Előzmény: nyárimádó (74411)
kormi07 Creative Commons License 5 napja 0 1 74427

Értem.Nekem is kb. ennyire jön ki a kg/em3 súly, tölgy, akác, bükk, meggy átlagban, de a hozzáértők keveslik.

Előzmény: hadhazik1 (74414)
sankó36 Creative Commons License 5 napja 0 0 74426

Nézd meg a Focus és a 3k kazánokat is .Mind a kettő 3 táskás.

A Focus  rövidebb de magasabb tűzterű,a 3k hosszabb de alacsonyabb tűzterű.

Amelyik a szimpatikusabb.

Előzmény: Hegyi82 (74415)
Hegyi82 Creative Commons License 6 napja 0 0 74425

:))

Köszi!

Előzmény: nyárimádó (74422)
pajaci Creative Commons License 6 napja 0 0 74424

:-)))

Előzmény: nyárimádó (74422)
nyárimádó Creative Commons License 6 napja 0 0 74423

Nem az.

Előzmény: Hegyi82 (74421)
nyárimádó Creative Commons License 6 napja 0 0 74422

Passz, mindenki a sajátját dicséri, mint a viccben:

- Te, oszt' milyen a zasszony az ágyban ?

- Van aki dicséri...

Nekem Celsiusom van, lehetne benne még 1-2 víztáska, de amúgy meg vagyok vele elégedve, no meg persze árban is alul van. Meglátjuk...

Előzmény: Hegyi82 (74418)
Hegyi82 Creative Commons License 6 napja 0 0 74421

Köszönöm, szétnézek köztük is!

Annyit kértek, hogy ne legyen vizes rostélyos.

Előzmény: rézműves1 (74420)
rézműves1 Creative Commons License 6 napja 0 0 74420

...én tavaly egy kicsit körülnéztem a hazai "vegyespiacon" és ebben a kategóriában a Celsius lemezkazánok voltak a legbarátságosabbak árban is...nekem is, meg a szomszédomnak is ilyen van, 3-db ferde (táska) hőcserélő van bennük, mélységében is eltolva, de van 4-hőcserélős is... ...tulajdonképpen a klasszikus "vízcsöves" kazán házi megfelelője, elég jó hatásfokkal...

Előzmény: Hegyi82 (74418)
rézműves1 Creative Commons License 6 napja 0 0 74419

...én is így gondolom, úgyhogy szerintem egy jól működő, jól bevált vegyes kazánban, azért egészen jól muzsikálhat egy nem túl drága pelletégő is...az biztos, hogy most egy jó gázkazánnal, olcsóbban jönnék ki, de nálunk nincs az utcában gáz és vajon meddig lesz ez is olcsóbb??..DD..

Előzmény: joevagyok68 (74416)
Hegyi82 Creative Commons License 6 napja 0 0 74418

Szerdán megyünk hozzájuk és beszélek személyesen is vele a témáról, és megvizslatom a kazánt is tüzetesebben. Köszi!
Mindenki: márkából esetleg van-e valamelyik ami jobban bevált, vagy nem ajánlott mostanság?

Előzmény: nyárimádó (74417)
nyárimádó Creative Commons License 6 napja 0 0 74417

A kazán huzatigénye és a teljesítménye legyen azonos a mostani kilyukadtéval, ha nem volt kátránygyár a régi kazán. 

Ha teljesen elégedettek voltak mindennel...

Szerintem.

Előzmény: Hegyi82 (74415)
joevagyok68 Creative Commons License 6 napja 0 0 74416

Jól emlékszel !  :-)

Elég baráti, ha azt nézzük, hogy nincs gond vizes fával, nem vernek át kilóval/m3-el, nincs  "házimunka" a fával , könnyű tárolni ...

és nincs gáz !   :-)

Előzmény: rézműves1 (74405)