Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 4 órája 0 0 74720

Szerintem a kutya ott van elásva,hogy ez nem egy esztergált  fa henger.

Gondolom sok számítás és tapasztalati értékeken alapul a fa, faj szerinti

közép- vagy csúcsátmérővel való köbözése.

Előzmény: bnorci71 (74719)
bnorci71 Creative Commons License 5 órája 0 0 74719

van köztünk erdész?

köbözőkönyv szerint pl 32cm csúcsátmérő esetén 2m-es rönk köbtartalma 0,172m3

ha kiszámolom akkor 3,14*0,162*2=0,1607

hmmm hol a "csalás"

Kapocska Creative Commons License 5 órája 0 0 74718

Szerintem töltéskor keletkezik hidrogén ami oxigénnel durranógázt alkot(2:1).

Rövidzár esetén számolni kell az áram hőhatásával

A keletkezett hőmennyiség arányos az áram munkájával, vagyis a feszültség az áramerősség és az idő értékétől függ.

Ha kellő mennyiségű hő keletkezik, az elektrolit gőzzé válhat, amit nem tud követni a „tartály” :-)

Előzmény: kormi07 (74717)
kormi07 Creative Commons License 5 órája 0 0 74717

Akkor tud felrobbanni, ha a rövidzár annyi ideig tart, hogy az aksin belül is sérül az áramfolyam útja, szikra keletkezik valahol, és az meggyújtja a belül lévő H2-O2 keveréket.

Létezik a jelenség, nagyon hosszú idejű rövidzár, vagy amúgy is sérült akku kell hozzá, de igen ritka(azért írtam, hogy nem valószínű).

Egy jó 7Ah-s aksit ha multiméterrel rövidrezár, akkor kábé 1 másodperc alatt elfüstöl a multi, annyi történik.

Előzmény: 42tibcsi (74715)
42tibcsi Creative Commons License 9 órája 0 0 74716

És ehhez mit szólsz? Az árán kívül a gond az vele, hogy 10pa-t levesz a huzatból, már pediglen ha nincs vent. ez probléma lehet.

Előzmény: joevagyok68 (74714)
42tibcsi Creative Commons License 10 órája 0 0 74715

Pedig jó ha elhiszed, mert volt rá példa (nem kicsi) teher gk. aksi felrobbant.

Az önindítóhoz menő fő kábel zárlatos lett. Tehát nem csak a kazán robbanhat fel. De az is előfordult, hogy ua. oknál fogva leégett az egész fülke. (kamion fülke)

Persze kis kézi műszertől biztos nem fog felrobbanni, legfeljebb elfüstöl a műszer.

Alap szabály amper mérésnél a fogyasztóval sorba kell kötni a műszert, feszültségnél párhuzamosan! (ez utóbbi nem neked szólt hanem pimpának)

Előzmény: kormi07 (74712)
joevagyok68 Creative Commons License 12 órája 0 0 74714

"se egy rajz se egy fénykép"

Pedig ez/az/erről engem is érdekelne !  :-)

"A függőleges hőcserélőknek köszönhetően a hamu kevésbé tapad le, illetve a huzamváltásoknál a pernye és a füstgázban lévő por a kazánban marad."

Előzmény: bnorci71 (74708)
Hegyi82 Creative Commons License 13 órája 0 0 74713

Akit érdekel egy kis HALEX plusz info, írjon az adataimnál megtalálható mailcímre és átküldöm a kapott emailt. Fotókkal továbbra sem lettem elárasztva :(

Előzmény: Hegyi82 (74710)
kormi07 Creative Commons License 29 órája 0 0 74712

komolyabb aksit hirtelen kisütünk még fel is robbanhat.

Nem valószínű, inkább elpukkan a műszer.(komolyabb aksik ezer amper feletti áramerősséget is letudnak adni robbanás nélkül)

Előzmény: 42tibcsi (74711)
42tibcsi Creative Commons License 2 napja 0 0 74711

Szerintem is ez a megoldás.

Ráadásul lehetséges, hogy a műszere is tönkre ment ha azzal akarta kisütni az aksit, szerencse talán, hogy kis 7A –os, de ha egy komolyabb aksit hirtelen kisütünk még fel is robbanhat. Nem sértésnek mondom de suszter maradjon a kaptafánál az elektromosság veszélyes és ha nem értünk hozzá csak nagyobb kárt okozunk.

Előzmény: bnorci71 (74703)
Hegyi82 Creative Commons License 2 napja 0 0 74710

Én írtam nekik most, kértem több fotót és árakat a 30KW-os verziókról. Ha válaszolnak, beillesztem ide.

Előzmény: 110lóerő (74705)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 74709
Előzmény: pajaci (74706)
bnorci71 Creative Commons License 2 napja 0 0 74708

nem tudom..... nekem egy kazánnak sose a burkolata érdekel hanem a belseje, arról meg se egy rajz se egy fénykép

zord rabszolga Creative Commons License 2 napja 0 0 74707

Nekem van rokonom  ott (Zalaszentgrót), megpróbálok tőle infót szerezni.

pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 74706

Nagy blabla, konkrét adatok, méretek meg sehol.

110lóerő Creative Commons License 2 napja 0 0 74705

Halex3 és TW sorozat. Mond ez a név valamit valakinek, esetleg használ valaki ilyen kazánt? 

http://vegyestuzelesu-kazan.hu/kazanok

Amit írnak róla:

A HALEX kazánok főbb jellemzői, előnyei

• Pénztárcakímélő: magas hatásfokúak, mely értékben a piacon az elsők között állunk.
  • 100%-os pályázati megfelelés.
  • Bizonyított minőség: MSZ EN 303-5:2000 és ISO9001/2000 szabványokkal és CE minősítéssel rendelkezik.
  • 2 év teljeskörű garancia.
  • Az egész országot lefedő szervíz.
  • Egyszerű kezelés, karbantartás, tisztítás.
  • Környezetbarát fűtési megoldás.
  • Biztonsági hűtőkörrel van ellátva
  • A függőleges hőcserélőknek köszönhetően a hamu kevésbé tapad le, illetve a huzamváltásoknál a pernye és a füstgázban lévő por a kazánban marad.
  • Az esetleges lerakódások a tisztítóajtóknak köszönhetően könnyen eltávolíthatóak.
  • A kazán a függőleges kialakításnak eredményeként viszonylag kis helyen elfér.
  • A tűztér megfelelő vastagságú kazánlemezből készül, ezzel biztosítva a hosszú élettartamot.
  • A több huzamnak és a víznyelves fordítóknak köszönhetően a kazán magas, 85% feletti hatásfokú.
  • Nagy tűztérajtó, a nagyobb fahasáboknak.
  • Zárt és nyitott fűtési rendszerbe is beszerelhető.
  • Folyamatos alkatrészellátás, a gyártási időtől függetlenül.
  • Magyar termék.

Különösképpen a hőcserélő része érdekelne, mert az más mint az eddigi kazánoké (ebben a kategóriában). Túl sok műszaki infót nem találok róla.

kovi555 Creative Commons License 3 napja 0 0 74704

Köszönöm 

Előzmény: Kapocska (74690)
bnorci71 Creative Commons License 3 napja 0 0 74703

keress egy RTV műszerészt nézzen bele

Előzmény: pimpa19740303 (74702)
pimpa19740303 Creative Commons License 3 napja 0 0 74702

Ok :D

Azért kösz a próbálkozást a segítségre .

Azt hiszem nem kínozom tovább magam vele hanem keresek olcsón neten másikat ami megy és esetleg ha mákom van akku kukás nekem meg van :D

Mert most hogy figyelmesen végig bogarásztam nagyon gyanús hogy éreztem valami kis enyhe égés szagot szóval elő fordulhat hogy valami el pesszent csak nem látom hogy mi :(

Hát ennyi.

Kösz még egyszer.

Előzmény: nagykunsági (74700)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 74701

ON BAT nincs hálózati fesz-jól értelmezted.

Vegyél le róla minden fogyasztót és az előlapon kapcsold be.

Ha nem áll fel ,nézzél benne biztit v. feszfigyelőt.

Elvileg a hátulján a 230-as betápnál van valami biztonsági kapcsoló

ami túláramra v. zárlata leold.

Áramot csak valamivel sorba mérjél mert különben olyan mintha egy rézdróttal rövidre zárnád .

Ami égésnyomokat hagy maga után még rajtad is.

Előzmény: pimpa19740303 (74699)
nagykunsági Creative Commons License 3 napja 0 0 74700

Az, hogy egy multiméter tud 20 amperig mérni az a méréshatára. 

Ettől még nem lesz benne műterhelés. 

Van speciális árammérő akkumulátorhoz, de az is inkább terhelésmérő, azon van műterhelés, nagyobb mint az egész multimétered, és melegszik is piszkosul. 

Egészen más egy akkumulátor üzemi árama és rövidzárási árama. 

Egy rövidzárral  rögtön tönkre lehet tenni egy akkumulátort. 

Érdemben nem tudok segíteni, mert  háromszor javítattam szünetmentes tápegységet először utoljára és soha többet. 

Majdnem annyiba került a végén mint egy új és nem sokat bírt. 

Előzmény: pimpa19740303 (74699)
pimpa19740303 Creative Commons License 3 napja 0 0 74699

Hali

:D

oké igazad van de ugye az is meg van hogy a multiméterek a jobbak elvileg tudnak 20 A. áramerősségig mérni? vagyis van bent a műszerben direkt valami cucc ami meg terheli az akkut vagy épp amit mérsz. Vagy neked nem ilyen van vagy melyik áram erősségre mérnél te rá??

Amúgy most voltam a boltban ahol adták a 2 szar akkut és kaptam helyettük 2 jót :D

Aminek a feszültsége darabonként 12,8 Volt. Áram erősségét nem tudom.de zsír újak.

Lényeg a szünetmentes most sem indul :(

Valaki valami érdembeli segítséget??

Előzmény: nagykunsági (74697)
42tibcsi Creative Commons License 3 napja 0 0 74698

Na ez is egy csapda!

A régi tüzépes-től rendeltem korábban kalodás fát.

Kihozott ilyen hálós kiszerelésben, a gond az vele, hogy ömlesztve van benne.

A külső köbmétere talán meg egyezik a fás erdeivel de mivel ömlesztve van benne nem ua. Nem tudtam vele megállapodni mivel 30e. –ért adta volna akár csak a fás kalodát.

Előzmény: Kapocska (74688)
nagykunsági Creative Commons License 3 napja 0 0 74697

A gond az, hogy azt írtad, megmérted, hány ampert tud.

" A gyengébbiket próbáltam áramerősséget mérni de a multiméter 0 át mutatott a másikon ami a jobbik kb 5 amperrel kezdett és lassan kb 1 perc alatt le ment 0 ra."

Na azt nem lehet úgy hogy ráteszed a multimetert a két pólusra. Azt csak terheléssel lehet, mert az árammérő egy rövidzár. Akkor is azt tudod megmérni, hogy az adott terhelésen hány amper folyik át. 

Előzmény: pimpa19740303 (74696)
pimpa19740303 Creative Commons License 3 napja 0 0 74696

Hali

Kösz a segítséget de mint mondtam vagy "írtam" nem vagyok elektró műszerész.

De azért az a kérdés hogy multiméterrel hogy mértem meg az akku feszültséget ??

Hát hogy méred meg a két pólusra teszed a multiméter érintkezőjét :D

Vagy az volt a kérdés hogy terhelve vagy terheletlenül mértem -e?

Igen a helyéről ki szerelve terheletlenül kaptam az adatot.

A kérdést meg azért itt tettem fel mert itt olvastam hasonló hozzászólásokat.

Ja és még had kérdezzek:Egyedül az a led világít : ON BAT.  Ami ha jól fordított a google

Azt jelenti hogy a készülék akkumulátor módban van és a külső táp ellátás nincs bekapcsolva?????

De én rá dugtam a 220Voltot meg kimenőt is tettem rá egy nem használt monitort hogy legyen kimenő terhelés Nem-e az miatt nem indul be de így sem megy :(

Ezért a sok kérdés.

A lemerült akkuk miatt lehet hogy nem indul el??

Ja és az akkut ő saját maga nem is tölti ha lemerül vagy hogy is van ez??

Mert írod hogy az akkuk le vannak merülve oké ezt nagyjából meg állapítottam én is hogy egy 12volt névleges feszültségű akkuba ha csak 11,8volt van az akkor valószínű le van merülve de naívan arra gondoltam hát mi baj lehet a készülék majd érzi hogy gyengusz az akku aztán meg tölti.

Szóval esetleg ha ezekre kapnék konkrét Szájbarágós magyarázatot meg köszönném

Üdv.

Előzmény: Kapocska (74685)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 74695

A hőcserélőt is savállóból kell csinálni. A kondenzvíz visszafolyását meg kell akadályozni a kazánba, azt el kell vezetni még a hőcserélőből. Valószínű kell füstcső ventilátor is (vagy nem), mert kisebb lesz a huzat.

Előzmény: kovi555 (74689)
mislenyi Creative Commons License 4 napja 0 0 74694

Hálisten túl vagyok rajta, tele a fatároló.

Volt nekem is egy olyan esetem, amelyiket leírta. 2 erdei volt megbeszélve, 15-20 cm vastagok.

Kihozott 2,20 széles, 1 m magasan rakva, fele karnyi vastagságú.

Mikor kiszámoltam, hogy mennyit adok érte, elhúzta a csíkot.

Inkább hozattam az erdészettől, ott a tölgy az tölgy volt, a 2 erdei az 2 erdei volt.

Előzmény: 42tibcsi (74687)
tgwh8 Creative Commons License 4 napja 0 0 74693

Szerintem nem kéne :D

Előzmény: kovi555 (74689)
bnorci71 Creative Commons License 4 napja 0 0 74692

én ezért maradok a rönknél vagy a méterfánál :)

holnap reggel hoznak 4m3-t 4m-es rönkbe szálanként köbözve, csak 2felé vágják felrakás előtt és úgy hozzák

nagyon kíváncsi leszek

Előzmény: 42tibcsi (74687)
hóapóka Creative Commons License 4 napja 0 0 74691

Üdv mindenki. Én meg azt kérdezném attól akik Grundfos Alfát, vagy Villo Picot, vagy van még egy fajta, nem tudom a nevét, vagyis akik ezt használják, meg éri ilyen drága holmira költeni/beruházni/

hozzák azt az értéket amit írnak, vagyis működnek rendesen?