Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

liszaa 2010. febr. 20. © 10349
Igen valszinű az lesz a 720, Nixon70 is irta hogy kilowattonként 50 lityi az kábé annyi, csak az a gáz hogy ez magassabb mint az ezres, igy lehet ezres lesz majd ANNÓ, én látok a kazánba annyit hogy jó lesz neki a köbös puffer is, ha nem akkor megy direktbe is váltóval és a maradék megy pufferba.
Előzmény: etyien (10348)
etyien 2010. febr. 20. © 10348
Hali,
a te kazánod teljesítményéhez (és még nagyobb teljesítményűhöz is) a kazánwebáruházban 500 literes Funke tartályt ajánlanak, de van 720 literes is.
Előzmény: liszaa (10320)
Blue_Sky_007 2010. febr. 20. © 10347
A csatornánál már működik. Akinek nincs csatornája, csak emésztője az valami környezetterhelési adót fizet. Ha jól tudom.
Előzmény: liszaa (10345)
Blue_Sky_007 2010. febr. 20. © 10346
Hm. És miből táplálkozik majd a növekedő fa?
Előzmény: Mihály Épületgépészet (10344)
liszaa 2010. febr. 20. © 10345
És majd figyeljük meg kitalálják a füstadót.Mert hát rá fogják hogy mennyire szennyező, meg széndioxidot bocsájt ki meg ecetera ecetera, csak azzal is tisztába kéne lenni ha fát nem vágják ki és kidől, elrohad akkor is ugyan anniy széndioxidot termel mikor bomlik. Nem gyere be ez a tigáznak ennyi ki esés, ebből az állami elesik, tehát jön a politika meg az adó, oszt megint suttyomba kell füstölni.:):):):
Előzmény: Mihály Épületgépészet (10344)
Mihály Épületgépészet 2010. febr. 20. © 10344
Sztem. megélhetjük az "energiaerdők" korszakát, van realitás benne, az akác fa jó fűtőértékű kemény fa és nagyon gyorsan nő, környezetkímélően elégethető elgázosítva jó hatásfokkal, megújuló és nem szabadítunk több széndioxidot a levegőbe mint amennyit a fa növekedése során felvett.
Előzmény: holicse (10334)
liszaa 2010. febr. 20. © 10343
Állitólag most Áfa akció volt buderuséknál én bruttó 195 ezerért vettem a FUNKE II 16/20at.ESBE 60 al meg a kazánba épitett biztonsági hőcserélővel, termikus elfolytó szeleppel volt 275, az nem sok, ez mellé létesült a fixer kft által gyártott és szerelt saváló 6m , átmérő 200as kémény, kazán bekötéssel etázzsal az is rozsdamentes 262, plussz az uj kazánt anyaggal 100 ezereért kötötték rá a meglévő rendszerre, 6/4es cső, golyóscsapok stb.Ja meg a 43 centis alapom a pincébe 350es furatot a kéménynek ugyancsak még 35pézé furták. NA ennyi volt nekem fixen. Többe is kerülhetett volna ha 2 hete nem hivom a tűzöltókat, mert már a parketta alatt füstölt a megrepedt kémény, szét égett mint a szar.2 napig izzott, addig spóroltam gázt. Kész az uj rendszerem, örülök neki minden faxa, osztom majd a tapasztalatokat.
lisza
Előzmény: etyien (10340)
nixon70 2010. febr. 20. © 10342
Ha felfűtött,a kazán leállhat,csak meg kell oldani,hogyha kihül a puffer ne tudja visszahűteni a kazánt,
Előzmény: liszaa (10338)
nixon70 2010. febr. 20. © 10341
Mérsékelten tűzveszélyes(D) a garázs, úgyhogy megfelelően le kellene választanod belőle a kazánházat(már ha van annyi helyed)tömör fallal és ha megoldható külön bejárattal.
Előzmény: papsoka (10339)
etyien 2010. febr. 20. © 10340
Köszi, sok örömet leld a kazánodban! Hajlok rá, csak a költségeket rágom még, a meglévő téglakémény bélelésére sajnálom kiadni a nem kevés pénzt, de állítólag kéményseprő szakvélemény nélkül nem lehet beüzemelni... ahhoz pedig kell....
Helyhiány miatt is ez lehet a legjobb megoldás nálam, mivel oldalával közel lehet tenni a falhoz.
Később is írd meg majd a tapasztalataidat, lécci!
Tavaszi projekt lesz nálam....
Előzmény: liszaa (10332)
papsoka 2010. febr. 20. © 10339
A gépkocsival (benzines) egy térben lehet-e a vegyestüzelésű kazán. Erre lennék igazából kíváncsi!
Előzmény: nixon70 (10336)
liszaa 2010. febr. 20. © 10338
Köszi!És ezt 80-85 fokra kell felküldeni? meddig elég ez?ha felfűtött a kazán leállhat?Nyitott rendszerem van jó két colos csövek a pincében, régen gravitációval ment, tehát kb most van benne 4-500 liter viz a rendszerbe.
Előzmény: nixon70 (10335)
P.edka 2010. febr. 20. © 10337

Sziasztok!

Füstölés megoldva:-)

2hete használom az új kazánt, s most jutottam el odáig, hogy örülni is tudok neki, sőt egyenlőre már csak áradozni tudok róla.

Felfűtéssel semmi gondom nem volt( csak a visszacsapó füst az ajtón, ami tényleg sok volt, de mostmár az sincs.

Arról ne is beszéljek, hogy mennyivel kevesebb fát használ a fűtéshez ez az öntvény kazán mint a régi kazánom.

Sokkal hamarabb felmelegszik benne a víz, ami nálam nagyon fontos,mert ha a munkából hazaérek még akkor szoktam begyújtani, s így már nem kell annyit várni, hogy melegítsen.-)

A hatrásfok elérése mondjuk kb 1 hét volt, utána jött a huzatszabályozó lezárásos módszer, s csak utána résnyire kinyitni a tűztér ajtaját, s megint várni egy kicsit, míg a maradék füst is kiment, s utána lehet nyitnom a tűztér ajtaját.

Már csak a puffer tartály beépítése érdekelne, meg hogy az hogy működik. Jó volna, ha valaki megírná úgy hogy én is, mint nő megértsem komolyabb számítások nélkül.-) Azzal mennyi ideig lehet utánpótolni a fűtést? Nyílt rendszerre is beszerelhető? Mert most azt találtam ki, hogy a behányt kazánt, ha esetleg beheggesztettem tartálynak az szerintetek milyen lenne?

Esetleg használ valaki napkollektoros rásegítést, Arról van már vkinkek vmilyen tapasztalata? Azt olvastam több helyen, hogy rásegítésnek nagyon jól lehet használ,hogy annyira ne hüljön ki a rendszer?

Találkoztatok már ilyennel?

Ezt hogyan lehet megoldani?

nixon70 2010. febr. 20. © 10336
Be,ha van hozzá kéményed.
Előzmény: papsoka (10321)
nixon70 2010. febr. 20. © 10335
Min 50l/kazánkilowaatt.
holicse 2010. febr. 20. © 10334

Így nem tudom abba hagyni a kedvenc témám. Állandóan ingergazdag környezetben tartotok. :)

Magyarország erdő törvénye kimagaslóan jó, uniós viszonylatban talán a legjobb. Oka, hogy azon kevés törvények egyike, amit konszenzussal hoztak a politikai résztvevők, és azóta sem vesztek rajta össze. (és talán a távlati múltból is jó alapokat hoztunk, ezt nem tudom..) Vagy végtelen egyetértés, vagy ugyanilyen érdektelenség az oka az azóta is megtartott, el nem rontott törvénynek, de mindegy is.

Eredménye, magyarországnak van működő erdőgazdálkodása (mert ugye amíg el nem nagyon veszünk belőle, addig kevés pénzből is jól nőnek a fák). Kérdés, meddig lesz ez így, ha komolyan képpe jön majd az energetikai súlya ennek az ágazatnak. És akkor mennyire fognak rajta összeveszni a politikai erők.

Helyi erdészünkel beszélgetve, mondta el, hogy a 80-as évek országos gázosítási projekt törzsének lefutása óta tetemesen tudott nőni az erdőterületek részaránya. Kár, hogy akkor nem kérdeztem bele, mi volt viszonya a szénnek a gáz kontra erdő összefüggésben.

gmkiev 2010. febr. 20. © 10333

Részlet egy szaklapból:

Fa utánpótlás, ellátás.

Minden téves hiedelem ellenében ma Magyarországon az erdőgazdaságok, nem „írtó”, területcsökkentő, erdőgazdálkodást folytatnak. Igen gondosan, és előrelátóan, egy évben sem vágnak ki annyi területről erdőt, mely az összterület csökkenését okozná. Az ország erdeinek terület nagysága nő, és így arra is van ideje a szakág művelőinek, hogy nem telepített erdőkkel növekedik a fával újra benőtt terület. Ezt a telepítésformát, mely a területről kitermelt fák magjáról hajtott kisfák tömege, „újulatnak” nevezik. Kivágni, mondotta az Ipoly mentén egy erdész, viszont akkor kell, és érdemes az erdőt, mikor az abban lelt fa, a legnagyobb gazdasági értéket képviseli. Legyen a felhasználás ága olyan, ami tovább élteti, csak más megjelenési formában, vagy mikor fűtőanyagnak használja fel az ember.

További fűtési fa alapanyag lehetőségek.

Nem tudom, hányan tudják, miért van rengeteg kidőlt, letört fa, faág az erdők alján?

Ennek igen prózai a magyarázata.

Az általános hiedelemmel ellentétben ezek a „holt” fák, nem segítik a humuszképződést. A humusz az elhullajtott falevelekből van!

Ezt egyszerűen nincs, aki összegyűjtse!

Aki járt már erdőben az láthatta, és láthatja ma is, milyen felbecsülhetetlen mennyiségű, fa fűtési alapanyag van szerte széjjel. Talán egyszer ezt is felfedezi valaki és megoldja a gazdaságos begyűjtését.

Végezetül azt megállapíthatjuk, hogy fa illetve pelletálható, egyéb alapanyag jó ideig áll rendelkezésünkre.

Ha nem?

Abban az esetben mondhatni, könnyedén termelhetünk!

Hogy miért szántam ennyit a fűtőanyagra. Ma a fogyasztók egy részét ezek a gondolatok is foglalkoztatják. Nem csak a gáz, olaj, elérhetőségét, kiaknázásának végtelenségét kérdőjelezik meg. A szilárd fűtőanyagok berendezéseinek megtekintésekor a fa, és faalapú illetve pelletálható anyagok ellátását is tudakolják. Megjegyzem jogosan.

Az ilyen esetekben felvetett kérdésre a válasz.

A fa fejlődése, nem politika függő.

Nem csak szerencsés természeti adottságokkal rendelkező országokban fellelhető.

Megfelelő fagazdálkodással, nem csak a fűtő, de egészségbeli környezetünket is segíti.

És végezetül a kémények.

Sajnos az épületgépészek és kéményseprő szakemberek között, egy, nevezzük sajátosnak, viszony alakult ki.

Nem helyes az egymás iránt táplált szakmai, és emberi viselkedés. Ezen változtatni kell, és itt van az újlehetőség, ami a pellet készülékek kémény követelményeinek egyeztetésekor talán egymásra találást és összhangot is eredményezhet.

Ma a vízteres, és légfűtésű, fával fűtött kandallók kémény szükséglete nem vitatott.

Adva van a műszaki leírás, melyben a gyártó leírja a huzatigényt, és kémény keresztmetszet igényét a fűtőberendezéseknek. A visszaszűkítéseknél, már néha van egyeztetni való, amit általában megold a területi kéményseprő, és a gyártó műszaki szolgálata, normális párbeszéddel és műszaki indokolásokkal.

A pellet, mindenki számára, új fűtési megoldás. A füst elvezetés itt a beépített füstgáz ventilátor segítségével, távoztatja a füstöt, az elvezető kéménybe.

Itt az egyik félreértés az, hogy ezt un „turbós” fűtőberendezésként kezelik.

Tévedés.

A pelletes berendezéseknél, a ventilátor, a tökéletes égéshez nyújt segítséget, a megfelelő levegő mennyiség adagolásával az égőtérbe. A pelletes fűtőkészülékek, kandallók kéményhuzat igénye átlagosan, 12 Pa, de a kémény nem kell túlnyomást, kibírjon. Tehetjük ezt az engedményt, ezért mit előzőekben leírtam, miszerint a füstgáz ventilátor csak segíti, nem kierőszakolja az égésterméket a tűztérből.

A kémény megfelelő béleléséről nem kell felmentést adni. Különösen érvényes ez a vízteres pellet kandallók esetében. Ezeknél a berendezéseknél, a 150-es inox-al bélelt szerelt-szigetelt, vagy épített kémény szükséges. A légfűtésű pellet kandallók nem érzékenyek ennyire a füst elvezetésre. Ott számtalan helyen szerelték, un. parapetes megoldással, amit a kéményseprők még nem tudtak hová sorolni. Így ezek az elvezetések, ha kiállják a helyi építésügyi hatóság előírásait, szabályosnak mondhatók. Működési rendellenességet, kizárólag egyedi légköri, örvények kialakulása esetén okozhat, amit a berendezés egy hibakód kiírásával hoz a fogyasztó, illetve a szervizes szakember tudomására.

Ebben az esetben utólag felszerelhető külső szigetelt szerelt kémény a berendezés tökéletes működésének biztosítása érdekében.

Remélem sikerült az érdeklődést felkelteni az új generációs szilárd, főleg fa és megújuló energia alapú fűtőanyaggal működő kandallók, kazánok iránt. Magam harmincöt esztendőn át főleg gáz berendezésekkel foglalkoztam, és „mellékhatásként” szilárd fűtő berendezésekkel. Ez ma egyértelműen átfordult, a szilárd fűtés, irányába. Fő tevékenység a vízteres berendezések, és nagy szakmai kihívás a pelletes berendezések viselkedésének, pontos megismerése, megismertetése. Olyan csatlakoztatási módozatok kialakítása, mellyel bármilyen már meglévő fűtésrendszerhez világos egyértelmű tervezési segédletet, tanácsot, útmutatást, tudjunk adni a beszerelő kollégák részére

Előzmény: PetiCsokvaomány (10331)
liszaa 2010. febr. 20. © 10332
Szia! Igazából 5 napja használom mert a régi kazánom túl nagy, meg nem birta a kémény és leégett:( Tehát vettem egy Funke IIőt 16/20 asat.Nyitott rendszeren van, a lakás hőszükséglete 14,6KW igy mertem megvenni. 132m2 ert fűtök vele és kib...sok igy is.Pufferem nincs de jövőre tervezem, mert az még gazdaságosabb lesz. Fa fogyasztás az eddigi tapasztalatok alapján, fele mint a régi 35KWos Carbonkalor kazánnak és azzal kin kesrvesen tudtam 65-70 fokos vizet csinálni.A Buderus 75-80as előre menő alatt nem érzi jól magát. Nincs ventillátorom nem is kell, felesleges.200as saváló szerelt kéményt csináltattam hozzá 6méter magasba. Nyugodt szivvel ajánlom ennyi idő után is, és rámernék kötni még egy ekkora kérót.Prospektusában az van hogy 80-300m2 lakásra való. JAVASLOM ebbe fektess.
Előzmény: etyien (10328)
PetiCsokvaomány 2010. febr. 20. © 10331
Van Mo.-n erdőgazdálkodás, én dolgoztam is az Északerdőnek, csak nem komoly mértékű, nincs elég pénzük, mert nem sok embert érdekel még....de lessz ez még másképp is!
gmkiev 2010. febr. 20. © 10330
Miből gondolod, hogy nincs elkezdve?
Előzmény: david559 (10329)
david559 2010. febr. 20. © 10329
...csak azt a tudatos erdőgazdálkodást már most el kéne kezdeni...
Előzmény: PetiCsokvaomány (10326)
etyien 2010. febr. 20. © 10328
Szia,
Mondj pár szót a Funke kazánodról, lécci! Én is ebben gondolkodom, jól jönne tanács, tapasztalat! Zárt vagy nyitott rendszerben üzemel? Pufferrel vagy anélkül? Mennyire tudod szabályozni? Füstgázventillátort szereltettél rá esetleg? (lehet venni mellé, nem olcsó, ezen vacillálok, hogy kell-e)
Tüzifa-fogyasztással elégedett vagy? A leírásban akár 6-9 óra leégési időt írnak, ez valós lehet?
köszi
etyien
Gábor 2 2010. febr. 20. © 10327
Ebből nem tudom,hogy mi volt a hiba? légyszíves részletezni!
Előzmény: ja nyugi (10314)
PetiCsokvaomány 2010. febr. 20. © 10326
Én csak annyit szólnék a témához, hogy sokkal hamarabb fog elfogyni a gáz és az olaj mint a fa. Ez eddig gondolom nem vitatéma :-) Szóval akármit gondolsz, a jövőben az ember azt fog tüzelni, ami rendelkezésre fog állni, vagy amit nagyobb mennyiségben újra tud majd termelni. Tudatos erdőgazdálkodással óriási mennyiségű fa fog rendelkezésre állni, addig a biogáz telepek hozama elenyésző. Hiába érvelsz ez ellen, ami nem lesz, azt nem is fogod tudni tüzelni.
Előzmény: holicse (10318)
pali74 2010. febr. 20. © 10325
Szerintem feltétlenül arra kell törekedni hogy ha a gáz megy fölöslegesen ne melegítse a vegyesben lévő vizet mert lehet hogy annyi viz van a kazánban mint a mögötte lévő rendszerben nálam ez úgy működik hogy a vegyes visszatérőjébe be van építve egy motoros tolózár és ha a termosztát kéri a meleget/indulna a gáz/ akkor zár a tolózár de sorba van kötve egy csőterm.-al a biztonság kedvéért ,igaz az én rendszerem müa.csöves radiátoros külön körökkel.
Előzmény: ja69 (10323)
Zs:) 2010. febr. 20. © 10324
Visszacsapók nélkül nem életképes. Kell berakni mindkét kazánhoz visszacsapó szelepet, és akkor már csak vezérlés kell.
Előzmény: ja69 (10322)
ja69 2010. febr. 20. © 10323
Ha esetleg nem olvasható piros egyenes előremenő, zöld egyenes visszatérő, piros karika csapok, sárga karika szivattyú
ja69 2010. febr. 20. © 10322

Üdv
Az alábbi kérdésem lenne: a lenti rajzon lévő fütési rendszer müködne-e úgy hogy az 1 számmal jelzett csapokat nyiva hagyom és hol a vegyes kazánnal (ha az leég hül a viz , lakás)hol a gáz kazánnal ( termosztát kapcsolja) fütök. Mindkét esetben a 1 számmal jelzett csapok nyitva lennék, a 2 számmal jelzett csap zárva van mindig. A rendszer vastag csöves, a vegyes kazán megy gravitációról szépen. Eddig mindig nyitogattuk, zárogattuk az 1 számmal jelzett csapokat attól függően hogy melyik kazánt használtuk, de mi van ha mindig nyitva vannak a a csapok, Müködne ez igy?

papsoka 2010. febr. 20. © 10321

Egy láma kérdésem van!

Vegyestüzelésű kazán beépíthető garázsba?

Ha volt már róla szó elnézést, de én nem találtam!

liszaa 2010. febr. 20. © 10320
Sziasztok! Nekem egy Buderus Funke II 16/20Kw-os lemez kazánom van de 75-80 fokos elöremenő alatt nem érzi jól magát, a régi carbonkalorral 35Kw-ossal alig tudtam 65 fokos vizet csinálni, igaz az 14*14es kéménybe volt kötve ki is gyulladt 2 év után.
A normális szabályzáshoz a puffer a megoldás? mekkorra kellene, azaz ez hogyan számolható?