Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2013.03.16 0 0 49863

Sajnos itt ebben a témában, mindenkinek igaza látszik. De soha nem engednék be a lakásomba olyan iparost, akinek a "kapcsolat" rovat egy feltöltős mobil telefonszámban merül ki.

Legyen fizikálisan megközelíthető elérhetősége. Ha nincs akkor jónapot!

Előzmény: bnorci71 (49862)
bnorci71 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 49862

agysebész felemeli a telefonkönyvet és kinéz belőlle egy szakit

jó esetben esetleg 3-t és eldönti kivel csináltatja

majd amikor kész, kifizeti

télen meg kiderül nem működik.......

 

 

szóval nem olyan egyszerű ez, ha a fodrász munkája nem tetszik következő hónapban máshová ülsz be, de a fűtés és sok minden más nem ilyen

 

ja és attól, hogy drágán dolgozik nem biztos, hogy jól is

hallottam olyat hogy 3 konvektort 25e gyújt be ősszel a szerelő.

OK ez a másik véglet

Előzmény: gmkiev (49859)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.16 0 0 49861

gmkiev 

A leírtak, sajnos fedik a valóságot, de nem feltétlen indokai a saját kivitelezésnek.

Te egy eberrel találkoztál, aki a szakma alja. Egyenesítsd ki a derekadat és a feljebbieket is megleled.

Azok viszont nem osztanak tanácsot. Már én is egyre ritkábban. Ha nem nekem kell, elkészítenem, akkor törje a buksit az, aki majd felel érte. Feltéve, ha fellehető marad.

Mindezt csak tisztánlátás végett írtam, nem bántásként: :)

 

Ez is így van. Nyilván Te más nézőpontból látod ezeket a dolgokat, mint Mi, akik itt tanultunk meg sok értékes dolgot.

 

hadhazik1 

Egy kivitelezésnél mindig felmerül az anyagiak függvényében a kivitelező kérdése. Lehet profi, kontár-profi, amatőr és kontár színvonalú, az eredmény ennek következménye.

Az érdekes, hogy a támogatások legkevésbé a fogyasztót hozzák könnyebb helyzetbe.

 

A kutya valóban itt van elásva, mert a szűkös anyagiak miatt, sokan inkább az olcsóbb kivitelezőt válasszák, úgy, hogy a szakmai felkészültségét nem ellenőrzik le, illetve hozzáértés híján nem is tudják leellenőrizni. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 49860

Egy kivitelezésnél mindig felmerül az anyagiak függvényében a kivitelező kérdése. Lehet profi, kontár-profi, amatőr és kontár színvonalú, az eredmény ennek következménye.

Az érdekes, hogy a támogatások legkevésbé a fogyasztót hozzák könnyebb helyzetbe.

Előzmény: WendelkeS (49849)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.16 0 0 49859

A leírtak, sajnos fedik a valóságot, de nem feltétlen indokai a saját kivitelezésnek.

Te egy eberrel találkoztál, aki a szakma alja. Egyenesítsd ki a derekadat és a feljebbieket is megleled.

Azok viszont nem osztanak tanácsot. Már én is egyre ritkábban. Ha nem nekem kell, elkészítenem, akkor törje a buksit az, aki majd felel érte. Feltéve, ha fellehető marad.

Mindezt csak tisztánlátás végett írtam, nem bántásként: :)

Előzmény: WendelkeS (49849)
hhfer Creative Commons License 2013.03.16 0 0 49858

 A képecske az egy kezes

Előzmény: WendelkeS (49836)
hhfer Creative Commons License 2013.03.16 0 0 49857

 Jó szerszámmal öröm dolgozni!   6/4

Előzmény: WendelkeS (49836)
Gogol69 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49856

Én speciel drótokat ,,kötözgetek" + programozok.

Ha kell hydraulikát szerelek , vagy vizet. igaz nem passzol.

:-)

Előzmény: kingoftailor (49855)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49855

" Viccet félre téve nem volt szándékom megkérdőjelezni hogy az megy, avagy nem."

Nehogy azt hidd, hogy megsértődtem. :-)

Amúgy meg biztos olcsóbb és biztosabb menetet vágni, mint hegeszteni menetvéget. Majd ha aktuális lesz akkor el lesz döntve, hogy ki csinálja és hogy.

Egyenlőre még a szerelvények összekaparásánál tartok.

 

" Akkor bizonyára az összeszerelés sem gond."

Azért mégse fűtésszerelő.

Előzmény: Gogol69 (49854)
Gogol69 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49854

Üdv.

,, Elég jól tudok hegeszteni."

Ennek örülök . Én nem. :-(

 Talán ha többet gyakorolnák ??

 Viccet félre téve nem volt szándékom megkérdőjelezni hogy az megy, avagy nem.

 Csak leírtam hogy olcsóbb a metszéssel elkészíteni. + a hegesztésnél lévő hibák is kimaradnak. 

 ,,15 évig vas és fémszerkezet lakatos"

 Akkor bizonyára az összeszerelés sem gond.

Sok sikert és minden jót

Gogol

Előzmény: kingoftailor (49852)
lala1961 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49853

Pár napja probáltam győzködni az olvtársakat,hogy aki teheti szereljen be VTA keverő szelepet a rendszerébe.Akkor emlitettem,hogy nekem egy ESBE VTA 572-s 45-65 c fokos van. A mai napon kíváncsiságból kipróbáltam a hőfoktartományt,és nem kis meglepetésre az alsó az 40 c a felső határa meg 72 c fok.Igy még jobban hasznosítható a szerelvény amit mindenkinek csak ajánlani tudok.Egy kérdésem lenne van-e valamilyen höfok ami már károsítja a fütési redszert?Én a 90-95 c -ig szoktam a pufit felmelegíteni és igy az áthidaló idöt próbálom megnövelni.

kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49852

15 évig vas és fémszerkezet lakatosként dolgoztam. Elég jól tudok hegeszteni. Amúgy sem biztos hogy SK fogom csinálni a rendszert, vagy nem az egészet. Lehet, hogy így is kölcsönzök, ha van itt a kölcsönzőnél. Meglátom milyen árajánlatot kapok majd a szerelőtől.

Mindettől függetlenül megtervezem a rendszert a többiek segítségével, aztán majd a fűtésszerelő kezébe nyomom. Így a hibás rendszer eséje kissebb. A szerelés még képlékeny.

Előzmény: Gogol69 (49850)
Gogol69 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49851

Az idéző jel lemaradt ,,hegyesztek" + :-)).

Előzmény: Gogol69 (49850)
Gogol69 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49850

Szia !

Nekem sincsen metszőm .

 Az utolsó alkalommal viszont megfogadtam , hogy legközelebb inkább megint kikölcsönzök 1-et.

 Olcsóbb is + elég sokat szívtam mire, sehol sem csöpögött. :-((

 Ugyan is sajnos aparátom sincs .(Tehát egy inverteres hegesztőt használtam )

 Persze nekem a hegesztés annyira nem megy + naon ritkán hegyesztek. (Évente kb. 1-2)

 Gondold át neked mi áll kézre.

 

Előzmény: kingoftailor (49843)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49849

"Nem támogatom a fűtésszerelést sem saját kivitelezésben!"

 

Alapvetően egyetértenék veled, de kettő dolgot azért megemlítenék.

 

1. Akinek van némi műszaki vénája, esetleg még végzettsége is, némi tanulás árán azt hiszem, hogy jól és biztonságosan meg tudja otthon építeni a rendszerét.

 

2. Ha nem lenne annyi kókler, aki magát fűtésszerelőnek hívja, - roszabb esetben ez is a végzettsége -, miközben azt sem tudja, hogy mi az a puffer, meg a VTC VTA stb.(És itt most természetesen nem Rád gondolok)

 

Amikor megkérdeztem egy, szerintem egyébként jó viz-gáz-fűtés szerelőt a pufferről, azt kérdezte, hogy minek az. Amikor kész lett az enyém, megmutattam neki és úgy tűnt, hogy most sikerült neki újat mutatni.

 

A kazánomat ahol vettem, tettem egy látogatást a kazángyártó cégnél, beszélgettünk erről, arról, ahol is mondtam, hogy pufferre fogom kötni a kazánt. Válasz: minek a puffer, az hülyeség....

 

Viszont rá egy évre már elkezdték forgalmazni a puffereket is:-)

Előzmény: gmkiev (49845)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49848

Egyet értek veled maximálisan, én is ugyezt írtam volna. Viszont neked akkor lehet, hogy még új volt a menetmetsződ:) Az enyém már erősen használt kivitelű.:)

Előzmény: Amperszag (49846)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49847

Kösz a jó tanácsot! Igazából a kazánt és a puffert kell összekötni és bekötni a rendszerbe. Volt vegyes csak a zárt rendszer végett, ki kellett dobni. Pár helyen érdeklődtem a kazán iránt és rákérdeztem a beszerelésre, sokaltam a 100ezer forintot.

Előzmény: gmkiev (49845)
Amperszag Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49846

A kazán-puffer kör nálam végig 5/4"-os és bizony kellet néhány menetet is vágni, de az még nem az a méret ami közben átgondolja az ember, hogy tulajdonképpen kell-e nekem ez a variálás :)  A 2"-os az már igen, abba bele kell kapaszkodni rendesen.

Nekem sem volt nagy kedvem a menetmetszéshez, de azt még mindig jobban meg tudtam oldani magam mint a hegesztést.

Megmondom őszintén nagyobb bizodalmam van a jól bekócolt, faggyúzott 5-6 menetet fogó kötések iránt mint a forrasztott rézcső kötések iránt. 

Előzmény: WendelkeS (49836)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49845

Tudod mióta egy műtétet sem végezhettem magamon, pedig ambícionáltam a dolgot.

Nem támogatom a fűtésszerelést sem saját kivitelezésben!

De nem javítok, Tv.-t rádiót autót és nem építek házat.

Nem azért írtam hogy megharagudj, csak elgondolkodtatásnak.

Előzmény: aratóbab (49844)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49844

Gondolod van nekem gépészem? Magam akarom megoldani. 

Előzmény: gmkiev (49841)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49843

Nincs menetmetszőm. Az előző fűtésszerelő se vagdosta a menetet, hanem menetvéget hegesztett a csövekre.

Előzmény: Dolmar__fan (49835)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49842

Tudom, hogy van KB hollanderes golyóscsap, de az nem illeszkedik a pufferhez, ahogy mások jelezték. 

Ha a hollander a puffer felé van, akkor a csap elveszti a funkcióját. Ha kifelé, akkor plusz csavarzat kell a bal oldalon, hogy a csap hollander külső menetét csatlakoztatni lehessen a cső végén lévő menethez.

 

Előzmény: Dolmar__fan (49834)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49841

No, ettől egyszerűbb kötés nincs is! Itt legalább egyszázszor került szóba. De a gépészed is ismerheti. Ha vacillál, akkor keress olyat aki magabiztos a dologban. No ettől még elbaltázhatja, akkor nyomd az orra alá a "szakszeres" rajzot. :)

Előzmény: aratóbab (49840)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49840

Azt hogy oldod meg hogy először a lakás felé fűtök ha az nem kér akkor a pufferba, amikor még hideg a puffer. 

Előzmény: 42tibcsi (49839)
42tibcsi Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49839

Működik ez egy egyszerű termo karos (láncos) huzat szabályzó vall is, nálam egy hétig úgy ment. A Laddomat keringetőjét meg egy kapcsolóval indítottam. Csak nekem meg volt ill. megmaradt a régi kazánomról a rexik. (meg az elektronika egy része)

Most viszont így nem kíván felügyeletet, biztonságos, ha túlmelegedne megszólal a sziréna, meg fent a nappaliban a csipi, de van még egy extra ha le csőken a fűst hőfoka 110°ra a csipi jelzi, így ha szükséges még utána tudok rakni a kazánra mert még nem aludt ki, fent is van info a pufferok töltött ségéről. Nem kell le fel futkosnom tudod egy bizonyos kor után az ember el kényelmesedik.

Előzmény: aratóbab (49838)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49838

Igen, olvastam a fórumon a hózzászolásaidat tudtam az ajtókról. Én a szabályzástól tartok így olvasva kínai (rexi + sestos) azt se tudom mik ezek. De majd belejővök, remélem. Bekötés szerinted jó lessz így , csak nekem zárt rendszerem van.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 42tibcsi (49837)
42tibcsi Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49837

 

Bár jeleztem a gyártónak ezt az ajtó problémát, kérdés reagálnak e. Valaki említtette , hogy ipari tanuló szerűen hegesztették én örülnék ha így tudnák hegeszteni. (persze védőgázossal biztos könnyebb). Az ajtók vízszintes részeinél az a gond, hogy le köszörülték a varratott és így el gyengült. Régebben fikáztam a Hajdut, hogy bádog ból van az ajtaja igen ám de mögötte jó vastag hőálló beton van amire a bádog rá van dolgozva így az nem vetemedik. A B-teel nél 4mm lemezből van a belső rész valószínű vékonyabb de ha közte gyárilag lenne beton v. samott biztos merevebb lenne. Lehet, hogy a beton szilárdabb főleg ha nem három részből van hanem egyben majd a gyakorlat el dönti. A zsanér megoldásra ezt javasoltam, bár én csak a csapszeget alul oda heftőltem,úgy sem lötyög.

   Az eredeti

 A megegoldás

 

Előzmény: aratóbab (49832)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49836

Én is úgy vágtam a  menetet, kézzel:) Az 5/4"-os csővel megszenvedtem, pedig nem vagyok nyámnyila gyerek. A 6/4"-os nem semmi lenne kézzel, bár edzésnek nem rossz:)

Előzmény: Dolmar__fan (49835)
Dolmar__fan Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49835

Menetet vágni nem akarsz, vagy nem tudsz?

(mármint nincs menetmetsződ?)

A hegesztéseknek sem lesz egyszerű a nyomáspróbája.

Előzmény: Dolmar__fan (49834)
Dolmar__fan Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49834

Tegnap leírtam miért kell ennyi idomot használni?

Van K-B hollanderes golyós csap 6/4-ben is.(puffer bekötés)  alul- fölül

Előzmény: kingoftailor (49833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!