Keresés

Részletes keresés

pk1 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 799

Akkor nem katolikus szellem.

Előzmény: Eaglet (798)
Eaglet Creative Commons License 2024.02.26 0 0 798

franc tudja hogy van ez, megint van kopogás, egyelőre csak a Feleségem hallja. Szóval ezek szerint egy hangyányit se léptünk előre....

Előzmény: Eaglet (797)
Eaglet Creative Commons License 2024.02.13 0 0 797

👌

Előzmény: pk1 (796)
pk1 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 796

Én azért még várnék a véleményalkotással, míg visszatérnek a fagyok.

Előzmény: Eaglet (795)
Eaglet Creative Commons License 2024.02.12 0 0 795

Egy másik papnak is elküldtem a hírt, nem is válaszolt :)  Feleségem ugyanezt végigcsinálta Nála nem történt előzőleg semmi.  Lehet, ezek szerint nem mindegy ki hinti a szenteltvizet, esetleg hogy milyen imát mond, mit csinál. Nekem is leesett az állam a gyakorlatilag érzékelhető eredményen...

 

Előzmény: pk1 (794)
pk1 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 794

Ha jól értem, most éppen meggyőztél egy papot a túlvilág létezéséről.  :p

Előzmény: Eaglet (793)
Eaglet Creative Commons License 2024.02.12 0 0 793

Lakásszentelés volt, azóta nincs kopogás, mindenesetre érdekes....Mondjuk picit gyanakodtam hogy Sógorom halála után kezdődött, de ez a megoldás meglepett.

Előzmény: Menroting (792)
Menroting Creative Commons License 2024.02.10 0 1 792

Nem a Tv-ből jön ez a hang ?  Lehet hogy egy szoftverfrissítés indul el minden este ugyanabban az időpontban,  ami először hőtágulást, utána meg hőcsökkenést okozhat. S emiatt valamelyik alkotórésze a tévének kattoghat. Tehát próbaként húzd ki a készüléket a konnektorból hogy akkor is hallod e majd.

Előzmény: Eaglet (786)
Eaglet Creative Commons License 2024.02.05 0 0 791

Most beszétem egy pappal, azt mondja nem tud ezzel mit kezdeni...

Eaglet Creative Commons License 2024.02.05 0 0 790

Most nekifutunk, hogy kértünk lakás szentelést, de a pap csak szombaton 10 kor ér rá, nincs ideje a lakás szenteléseknek.

Ha szellem, akkor nem szeret utazni, mert amikor 200 km-re hazautazunk ott nincs kopogás, csak itt vidéken ahol Após és nemrég Sógor is meghalt. Mai éjszaka folyamán három eltérő alkalommal volt egy kopogás. De csak akkor van kopogás amikor a nagyszülők szobájába bemegyünk és lefekszünk, egyébként máskor nincs. Az hogy pl. pont 23 és 00 óra azért kétségessé teszi hogy fütési rendszer, vagy butor anyagfáradás okozza. A másik hogy  nem csak én hallom hanem Feleségem is, aki rokonok tanácsára elmond egy rövid imát, van amikor én is. Ha csak én hallanám akkor tiszta lenne a helyzet: meghülyültem...

 

Eaglet Creative Commons License 2024.02.02 0 0 789

Macskák barátaim, csak nem a lakásban, azok kívül tartózkodnak.

Előzmény: pk1 (788)
pk1 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 788

Ha netán nem kideríteni akarjátok a jelenséget, hanem megszüntetni, a macskát tudom javasolni. A miénk pl. egész éjjel kopog. Ha van is egy-két idegen kopp, fel sem tűnik.

Előzmény: Eaglet (786)
Eaglet Creative Commons License 2024.02.02 0 0 787

Kérdés hogyan tudnám a hangot és a hang képet a ChatGPT nek valahogy benyomni , hátha tudna valamit erre mondani...

Eaglet Creative Commons License 2024.02.02 0 0 786

Igen egyik Fiam pont ilyen javaslatokkal állt elő. Mondjuk az a fura, hogy miért volt szinte pont 23 és 24 órakor. Tegnap éjszaka is kopogott, de mindig csak egyet. Próbáltuk nyitva hagyni az egyik szekrény ajtaját, ma este a tv alatt lévő ágynemű tartót probáljuk nyitva hagyni, dohányzó asztalt kivinni, bár nem azon jön a kopogás. Após képe van a tv mellett ahonnan jön a kopogás. Tegnaptól pont a kép elé teszem a hangrögzitőt jó erős a kopogás. Amikor elmegyek fürödni általában akkor mindig jön egy kopogás, azt az Asszony hallja, de viszont sehol egy cső, vagy bármi ami kapcsolatban lenne a fürdőszobával.

Utána amikor lepihenünk néhai Anyós-Após ágyában egy kis idő múlva , tegnap 22,26 kb és amikor már az Asszony aludt éjfél után jött a koppintás. "normális szellem" 2-öt, 3 -at szokott kopogni, arról találtam leírásokat, de ez az egykopogás nem jelenik meg storyban. Amikor vidékről hazautazunk otthon nem kopog semmi. Sógorom temetése óta van ez a hang.

Azért raktam ki a hang "amplitudóját" hátha fizikus, kémikus :) bárki megmondja hogy mi a frász csinál ilyen hangmintát.

Gondolom ide hangfájlt nem tudok csatolni , csak képet. Néhai Apáca ismerőseim mesélték 20 éve hogy nekik éjszaka kopogott valami többször, erre fogták magukat és visszakopogtak :)

Szerintem hiába fogunk bármit nyitogatni, csukogatni ez valami ufo jelenség. Nyilván a hang rajzolatából hozzáértő valami következtetést le tud szürni. Tegyük fel nem szellem, akkor mi a búbánat ez ? Mondjuk a Nagyszülök ágyába a Sógor rákos betegsége miatt kerültünk, mert a Sógor a mi szobánkba - egybenyiló - közel hozzánk akart aludni....

 

Előzmény: pk1 (785)
pk1 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 785

Ha esetleg mégis léteznek szellemek, akkor is egy világi magyarázat a valószínűbb. A "jelenség csak ágyban észlelhető" jó nyomnak látszik. További adatgyűjtés kell a hang forrásának lokalizálásához.

Előzmény: Eaglet (781)
Eaglet Creative Commons License 2024.02.02 0 0 784

ha nem velünk fordulna elő....

Előzmény: repcsepista (783)
repcsepista Creative Commons License 2024.02.01 -1 0 783

Kip kop kopt kalapács csap csap csap...

   Ki az, mi az, ki kopog?

Előzmény: Eaglet (782)
Eaglet Creative Commons License 2024.02.01 0 0 782

Eaglet Creative Commons License 2024.02.01 0 0 781

éjszaka 23 órakor már két napja észlelünk egy koppintást. De északa máskor is ha bent vagyunk az ágyban. Fel is vettük hallható és látható is a hang "rajzolata" amit a hangrögzítő mutat. Hova írjak, kinek tudom elküldeni mert ebből a hangból és annak rajzolatából biztos le lehet vonni valami következtetés. Most éjszaka 3 kopogást található a rögzitón.

Oké, tegyük fel szellemek nincsenek - kétlem - akkor ez mi lehet, ki tudja ezt kiolvasn

pk1 Creative Commons License 2023.10.20 0 1 780

Lehet, hogy csigasort használt. :p

Előzmény: Omar Khajjám (779)
Omar Khajjám Creative Commons License 2023.10.19 -2 1 779

Az embernek sokkal több, mint 5 érzékszerve van, ám ahogy a "modern" tudomány tagadja a metafizika létezését, vagyis a még meg nem magyarázott dolgok közé száműzi, akképpen tagadja a magasabbrendű érzékszervek létezését is.

Ezek az érzékszervek nem holmi misztifikálás céljából, hanem kizárólag a metafizikai jelenségek észlelésére és uralására léteznek.

 

Pl. távolbahatás

Amikor a Csillagok háborújában Obi-wan Kenobi képes a fénykardot a kezébe röpíteni, az pontosan ez.

Amikor Yoda a Dagobah-n kiemeli az X-szárnyút a mocsárból, az a távolbahatás félreértelmezése. Egy értelmes lény ugyanis csak akkora tárgyat tud távolbahatással mozgatni, amit saját maga is képes fizikai valójában felemelni.

Egy akkora kis manószerű lény nem képes egy több tíz tonnás repülőgépet felemelni, viszont egy fénykardot igen.

Előzmény: pk1 (759)
Omar Khajjám Creative Commons License 2023.10.19 -1 1 778

"Elektromos feszültség alá helyezett tárgy koronakisülésének nyoma a fotolemezen."

 

A sok materialista pista szerint.

Kirlián és a felesége, ill. azok szerint, akik értelmezni is tudták a kísérleteiket, nem csupán erről van szó.

 

A Kirlián-fotón lévő "koronakisülés" nem koronakisülés, hanem maga az étertest!!!

Az a bizonyos szellemi entitás, ami fenntartja a fizikai testet.

 

Az egész "koronakisülés" materialista magyarázata egy hatalmas hülyeség.

"Paranormal claims of Kirlian photography have not been observed or replicated in experiments by the scientific community."

Hát persze, hogy nem sikerült replikálni, el kéne felejteni azt, hogy az anyag képes "létrehozni önmagát" és hasonló vadmarhaságok és meg kéne végre érteni, hogyan is keletkezik az anyag, hogyan épül fel az emberi test, és hogyan működik a fizikai test ill. az étertest.

 

Hiszen a "kisülés" vagyis az étertest általunk felfogott fizikai módon visszaadott lenyomata nemcsak élőlények, hanem tárgyak esetében is kimutatható.

Tehát ha valami testtel/formával rendelkezik, azt valami létre kell hozza.

 

Ahogy az ember is folyamatosan létrehoz valamit, amikor gondolkodik, vagy éppen alkot.

Csakhogy maga a teste is így működik, vagyis így jött létre!!!

 

Akik ezeket a dolgokat tagadják vagy "természetes anyagi úton" akarják megmagyarázni, pont maguk bizonyítják be, hogy mennyire képtelenek logikusan gondolkodni.

Még a majmok is magasabb szinten állnak, hiszen nem képzelik magukat a(z ismert) materialista világ uralkodóinak, mint a materialista ember...

Előzmény: pk1 (755)
lxt Creative Commons License 2018.08.10 0 2 777

Mindent létezőnek fogadunk el, amit érzékelünk - és ez így is van rendjén.

Érzékelhetünk nem létezőt?:-)

(Ez már a susnyás határa, csak szólok.:-))

Ha az érzékelés tapasztalás, akkor tapasztalhatunk-e érzékeink révén nem létezőt?

Mire másra volnának valóak érzékeink, ha nem az általunk érzékelhetően létező érzékelésére?

Más.

Nem tökéletesen mindegy, hogy mások mit érzékelnek és mit nem, ha mi mást is érzékelünk, mint mások?

Vagy félre értettem volna valamit?

Attól függően fogadjuk el érzékeléseinket, szellemlátásunkat, hogy arra fogékonyak/képesek-e mások?

Viccelsz?

Semmi más (természetes) élményed nincs, mint amit érzékelsz.

És akkor megkérdezel másokat, hogy látták-e, amit te láttál?

Kérhetnek, jelenthetnek. Vagy nem?

Ha valaki látja a szellemeket és még kapcsolatban is áll velük, annak (minimum) pont le kell sz...rnia azokat, aki pedig nem. Ennyi.

pk1 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 776

"Ezt a videót a felhasználó eltávolította."

Előzmény: pizzaboy_ (770)
Glo-Ria Creative Commons License 2018.07.08 0 0 775

Egyébként mi számítana neked hiteles bizonyítéknak a létükről?

Előzmény: joy (773)
joy Creative Commons License 2018.07.08 0 0 774

yuyyy.
:o(

Előzmény: Glo-Ria (772)
joy Creative Commons License 2018.07.08 0 0 773

Az, hogy semmiféle tudomány nem igazolta, nincs a szellemek létezésére hiteles bizonyíték, csupán mendemondák, zavaros fölvételek, vagy 1*űen hamisítványok.

Ám némelyik történet, film egészen szellemes, szórakoztató.
:o)

Előzmény: BASEBALL_FAN (768)
Glo-Ria Creative Commons License 2018.07.01 -1 0 772
pk1 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 771

Arra viszont vannak bizonyítékok, hogy a "bizonyítékok" kamuk.

 

(Hogy?)

Előzmény: pizzaboy_ (770)
pizzaboy_ Creative Commons License 2018.05.06 0 0 770

Nagyon fontos kérdés, a választ az alábbi videó írja körül legjobban:

 

https://www.youtube.com/watch?v=egtftiMZuZg

Előzmény: BASEBALL_FAN (768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!