Keresés

Részletes keresés

Centi the real Creative Commons License 1 napja 0 0 10134

Biztosan nem a lemez problémája.    Egy jó futóműnek el kellene rángatnia a full karcos lemezen is a tűt, (még akár úgy is, hogy kiugrik a barázdából, és  össze vissza kolbászol a lemezen, ez általában valamilyen rácsöppent, majd rászáradt cucctól szokott lenni  ) bár   PU-nak ez rendkívül káros....   Inkább motor vezérlés (ha van Pitch controll, akkor esetleg a potméter) vagy maga a motor, vagy laza szíj (már ha szíjhajtású).  Ha Idleres, akkor azt is meg kell nézni... 

Előzmény: JojoZé (10130)
btamas70 Creative Commons License 1 napja 0 0 10133

Az erősítő miatt nem kell aggódnod, a régi PMA-k 4 ohmossal is tökéletesen stabilak.

Előzmény: dudi6 (10131)
Mono SE Creative Commons License 1 napja 0 0 10132

"sima villamos vezetés is jó"

a HFM és D.L. óta terjed a hír a sima, másfeles tömör villanyvezetékről mint hangszórókábelről - csak az infó lényege kopott le azóta:

- a pvc szigetelést mindenképp le kell húzni a drótról

- rendszerben gondolkodva, a jelút többi szakaszában is egyeres tömör szerkezetű drótra kell cserélni a jelvezetéket (pl. az interconnectet is néhány tized milliméteresre - és így már azért nem annyira gyakorlatias a dolog :)

Előzmény: dudi6 (10131)
dudi6 Creative Commons License 5 napja 0 0 10131

Sziasztok!

Van egy Dual 505-3 lemezjátszóm.

Ehhez most vettem egy Denon PMA 320-t. Első kérdésem, hogy mi a különbség a sima (320) és a 320A között?

Denonnal együtt vettem egy Arcus AS3-t is.

Eladó ezt együtt használta, de látom hogy a Arcus 4 Ohm-s a Denon PMA320 pedig minimum 6 Ohm.

Lehet gond belőle ha összekötöm ezeket? Szerezzek be másik hangfalat ami minimum 6 Ohmos?

Ha 50% hangerő alatt használom akkor jó lehet? Eladó együtt használta, remélem max. 50%-s hangerőn nem lesz gond.

Lágy zenéket hallgatok jazz, blues, pop(U2, Beatles, stb...). Esetleg tudnátok ajánlani ehhez a rendszerhez és a zenei ízlésemnek megfelelő hangszórót 15-20 nm-s szobába?

Hangszóró kábelt milyet vegyek ehhez az Arcushoz? Több helyen olvastam, hogy a sima villamos vezetés is jó, ha igen, abból milyet?

JojoZé Creative Commons License 2018.07.12 0 0 10130

Sziasztok!

Vettem egy lemezt az egyik oldali utolsó dal lejátszása közben a hang egyszercsak elmegy, a lenez belassul, úgy néz ki mintha a tű nem tudna akadálytalanul ”haladni”, erőlködik a forgató motor hol gyorsabban, hol lassabban, de hang nincs. Ez mitől lehet? Hibás a lemez? Külsőre semmi jele nincs ennek, végig látszanak a barázdák a lemezen. Köszönöm a segítséget!

spacc Creative Commons License 2018.07.11 0 0 10129
Előzmény: Rózsa Balázs (10128)
Rózsa Balázs Creative Commons License 2018.07.11 0 0 10128

Sziasztok!  SM-PH20 USB lemezjátszóhoz szeretnék tűt vásárolni! Tudtok segíteni?

Mádi Gerg Creative Commons License 2018.07.10 0 0 10127

Hmm, na, igen. Egy egyszerű kis szobába szeretném, semmi extra. 

Szerintem az én fülemhez bőven jó a színvonal alatti is. Illetve ez még csak az első kör.. Nyilván, ha belelendülök a témába, mert megtetszik, úgy sem fogom beérni azzal, amit most összerakok szerintem.

Mit, milyet érdemes nézni hangfalból? Nyilván a top kategóriát is szívesen megnézem, de egyenlőre szerintem csak nézem. :) 

Köszönöm!

Előzmény: tibtiborkaba_new (10119)
megott Creative Commons License 2018.07.10 0 0 10126

Itt azért vannak kis eltérések ha megnézel egy Michell Tachoweightet ott is teljes menettel csücsül egy hernyócsavarral rögzített "függesztett ellensúly" (alacsonyra ejtve e súlypontot), az isokinetik szintúgy viszont rugalmas kötéssel mint az eredeti Rega. Az Origin Live használja a már általad belinkelt csavaral csillapított felfüggesztést amire szintén hernyócsavaral van rögzítve a függesztett ellensúly. Na most legyen okos az ember, hogy melyik a jó megoldás!

Előzmény: btamas70 (10125)
btamas70 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 10125

"az első néhány szériaánál, még volfrám ellensúlyt (nekem is ez van)használtak"

Az ellensúlytartó csatlakoztatásának módja sokkal inkább hatással van a hangminőségre...

Előzmény: megott (10123)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.07.10 0 0 10124

Homogén anyagból készült tárgyak tömegközéppontja nem az anyagtól függ, hanem a tárgy alakjától. Szóval mindegy, hogy volfrám vagy acél, ha ugyanolyan az alakja, akkor ugyanott van a tömegközéppontja is.

Szvsz itt inkább az eltérő sajátrezonanciára gondolt a költő... 

Előzmény: megott (10123)
megott Creative Commons License 2018.07.10 0 0 10123

Várj, ha egy picit figyelmesen olvasod az első néhány szériaánál, még volfrám ellensúlyt (nekem is ez van)használtak, utána tértek át rozsdamentes acélra, a volfrám tömegéből adódólag teljesen máshol van a tömegközéppont mint az acélnál, így jobb lesz a kar csillapítása. Mvel még nem fejeztem be a modolásokat így nem felejtettem ki az ellensúlyt sem a sorból, nagy valószínűséggel Origin Live lesz belőle.

Előzmény: btamas70 (10118)
btamas70 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 10122

"manapság alig van rádióadó, ami megüti a szinvonalat"

Mo-n nem "alig van", hanem nincs. Mégis, perceken belül kiderülhet, hogy felső- vagy középkategóriás tunert hallunk. De a legnagyobb vicc, hogy a MR-hangzás jellege miatt itt a loudnesses Revox és társai szólnak jól, nem a színezetlen hangúak.

Előzmény: tibtiborkaba_new (10119)
Mono SE Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10121

bolerókkal? jaah, az tényleg teljesen más!

Előzmény: tibtiborkaba_new (10120)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10120

Lehet, azért költött el sok pénzt, hogy barkácsolhasson. Én pl képes vagyok elkölteni sok pénzt valami roncsra, amiből aztán rengeteg munkával lemezjátszót faragok. Most pl dolgozom valamin, aminek az árából mások egész rendszereket vesznek, quadro Bolerókkal...

Előzmény: Mono SE (10113)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10119

Először is, milyen a szoba, az akusztikai környezet, ahol használni szeretnéd. Ahhoz kell válasszál hangfalat. A hangfalhoz erősítőt. A tuner érdekes kérdés, mert manapság alig van rádióadó, ami megüti a szinvonalat. A lemezjátszó külön történet....

Előzmény: Mádi Gerg (10117)
btamas70 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10118

Akkor el se mondjam, mit hagyott ki a karnál? Talán a legfontosabbat;)

Előzmény: Mono SE (10115)
Mádi Gerg Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10117

Sziasztok! 

Kis segítséget szeretnék tőletek kérni. 
Igazából érdeklődnék, hogy hogyan is kellene nekikezdeni egy hifi összeállításának. 

A cél egy lemezjátszó, rádió, erősítővel, hangfallal lenne.. Tudom, ez így még kezdésnek is kevés, a lehetőségek gondolom határtalanok. 

Mit, mihez kéne párosítani, mivel kellene kezdeni? A tudásom a témában nulla sajnos, így fogalmam sincs, hogy merre induljak. 

A segítséget előre is köszönöm!

caliyoung Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10116
Mono SE Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10115

mi nem tetszik? ez meg az én tapasztalatom, és ilyen röviden összefoglalható

Előzmény: megott (10114)
megott Creative Commons License 2018.07.09 0 1 10114

Mit is vártam tőled..... :(

Mono SE Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10113

Ha ráköltött pénzhez hozzáadtad volna a modokkal és folytonjobbítással elbaxott idő alatt megkereshető lóvét is, sokkal jobb minőségben, sokkal több lemezt hallgattál volna meg meg ez idő alatt. ;)

Előzmény: megott (10112)
megott Creative Commons License 2018.07.09 0 2 10112

Sziasztok!

Hosszú lesz...

Hogyan cseréltem lemezjátszót és picit szemléletet.
Úgy 20 évet harcoltam kisebb nagyobb kihagyásokkkal a NAD 5120-asommal, szerettem, imádtam, de nem tudtam helyén kezelni, elégnek érzetem minden tekintetben,  váltogattam a hangszedőket majd egy hirtelen ötlettől vezérelve átalakítattam Vass Andrássi Györggyel, sokat javult a hangja és az egész valahogy csendesebb szellősebb lett. Viszont nem tudtam megbarátkozni az egész gép valahogy bazári hangulatával. Keresgetéssel kezdtem, elsősorban a sokat tapasztalt barátomat kérdeztem meg, jó irányt mutatott egy Rega Planar 3-as személyében. Az akkori Goldring Elektrámhoz ez tűnt a legjobb házasításnak, bár kabáthoz a gombotnak tűnik így.

Elkövettem azt a hibát hogy rákerestem a Rega modifikációkra is, nem kellett volna, elszabadult velem a tett és birtoklási vágy.
Angliából vásároltam egy régi Planar 3-ast RB300-as kar 110-es motor, gyönyörű állapotban karcmentes plexivel 175Euróért szállítással, a hülyének is megéri felkiáltással.

Megérkezett és vele együtt az új narancsszinű szilikon szíj is, majd elindult a fórum olvasgatás és a DIY lavina is.
Szinte mindenhol ajánlják a karkábel cserét, meg is rendeltem az ezűstözött réz kábelt bronz kardugóval (a gyári műanyag helyett), közvetlenül a hengszedőtől az erősítőig. Meg is érkezett szakszerűen szétborítottam a lemezjátszót és a kart, majd befűztem az új kábelt űgyelve a karcsapágyakban lévő gumidugókra és testkábelre is. Az ellensúlyom még  volfrámból készült (később ezt cserélték rozsdamentes acélra költségcsökkentés végett), az ezt tartó 'konzolt' (endstub) kemény izommunkával lehetet csak leszedni mert a gyárban a menetes részre is került festék így szépen össztapasztotta a karral, finoman átmelegítettem hőlégfúvóval (csak a 'konzolt'!) és széepn elengedte magát. Az eredeti testelési pontot a karcsapágy tetején megtartottam, ez azért is fontos mert a függőleges karcsapágy galvanikusan elválasztja a kart, így szükséges a megfelelő árnyékolás miatt. Az RB300 dinamikus VTF csillapítással rendelkezik (egy spirálrugó megfelelően ellenfeszítve, ha már itt jártam a műanyag gyűrű helyett, csináltattam egyet alumíniumból, ez legalább nem öregedik el soha!))ami sajnos picit döglötté teszi a hangképet nosza kivettem a helyéről, továbbiakban csak az ellensúllyal fogom a megfelelő tűnyomást beállítani. Összeraktam örültem, egészen addig amíg neki nem álltam antiskatinget állítani, mint kiderült nagyon fontos a karkábel engedékenysége, megfejelve a torziós ellenállásával is. Említettem a két kis gumidugót a függőleges karcsapágyban ezek hivatottak megvezetni a benne futó karkábeleket és rugalmasan csillapítani is őket. Ezekből újakat készítettem sorbothane-ből, (ez egy zsellés-gumi szerű polimer aminek roppant jó a rezgéscsillapítása) sajnos a rideg kábelek helyzetén nem sokat javított. Nosza akkor csere hagyományos 33-as réz Cardas litzékre, ezeket egy rémálom forrasztani egészen addig amíg nem gyakoroljuk be a spirituszos forrasztást, utána már gyerekjáték, a kábelek végére aranyozott klipszek kerültek színkódhelyes zsugorcsövekkel. A karkábel teljes cseréje óriási változást hozott dinamikában és térérzetben is a tiszta magastartományt már nem is említem. Viszont szembetaláltam magamat egy következő problémával a motorzajjal.
Sajnos több összetevős ennek csillapítása, a legjobb ha elcsatoljuk a motort a kasznitól, erre vannak különfőle megoldások én egy egészen egyszerűt alkalmaztam, esztergályoztattam egy 100*20mm-es acélkorongot fúrtam bele két átmenő furatot a motor rögzítéséhez valamint egy süllyesztett furatot ha később a motorcsapágyazást egy ruóó és egy acélgolyó ellenében meg szeretném támasztani(újabb mod...). A motort két 3-as menetesszárral és anyákkal rögzítettem és hogy biztos legyek a dolgomban sorbothane lapokra helyeztem (ezekből jutott a lejátszó eredeti gumitalpjai alá is). Így a motor fix és remekül csillapított is lesz. Ha már lúd legyen kövár alapon, kicsit szemügyre vettem az eredeti motorelektronikát is mi egy kondenzátorból és egy ellenállásból áll, így biztosítva a segédfázist és a 110V-ot a motor számára. Ezt leváltottam egy Geddon PSU klónnal, magyarán vettem egy 110Vos (kb 500VA-es )szekunderű trafót és pár alkatrészt is hozzá (dobozt, tápcsatikat, varisztort, biztosítéktartót+üvegbiztit, bekapcsológombot, 2*100nF X2-es kondit, próbanyákot) ebből készítettem egy remekbeszabott tápegységet kapott árnyékolt vezérlőkábelt és a végére egy szép 4 pálusú csatit, amivel bontható a motor kábeleiről. Lett egy stabil tápom, a motor sem fog melegedni (mert hűti a közel 2kilós acélpogácsa) és a vibráció legnagyobb részét kizártuk a kasztnitól.

A szubtányér cseréje valamint annak csapágyazásának cseréje szintén elég gyakori mod. Valljuk be az eredeti műanyag szubtányér már nem illik ehhez a géphez valamint az acél csapágygolyót is illik cserélni és az egész csapágyházat laposan kimosni és tiszta olajjal feltölteni, a motor csapágyazásra és a tányércsapágyra ugyanazt az olajat használtam (teflonos), az acél csapágygolyót rubinra cseréltem valamint a műanyag szubtányért egy acéltengelyű alumínium tányérra, ez is kapott pici sorbothane lapokat, az üvegtányér elcsatolásához. Persze felvetődhet a kérdés mi lett a VTA-val, miután az egész miskulancia 2mm-et emelt a lemezfelületi síkján? Beszerezhető szinte bármelyik kerékpárosboltban a menetes villanyakakhoz anya, ami tökéletesen passzol az RB300 menetes részére, így megoldható a precíz VTA állítás mindenféle alátétek nélkül. Későbbiekben erre még szükségem lesz ugyanis készül az üvegtányér helyett egy POM (derlin) tányér, aminek az alja egy pici csalással 2mm-re lesz a kasztnitól, ezzel is növelve a tömeget, egyenletesebbé téve a forgási sebességet.

A végére sajnos a Goldring Elektra kifutotta magát, ebben a konfigban, így hangszedőcsere is lett belőle a legnagyobb MM testvére vette át a helyét egy G1042 személyében. Persze most kérded miért nem MC? Valami szórakozás kell majd későbbre is!
Hogy megérte e ez az egész hercehurca? Nekem igen, fülig ér a szám és újra felfedezem a teljes lemezgyűjteményem!

dixie chicken Creative Commons License 2018.06.22 0 0 10111

sziasztok

eladó Lenco L-75 bontásábol származó alkatrészek:

2db fakáva,1 hez van fedél is,de törött,zsanérok jók

2db kar,1 komplett,másiknál hiányzik az ellesúly,a shellek jó állapotban vannak (1db lyukacsos,másik a "teli")

érd telefonon:30/637-3660

NGA Creative Commons License 2018.06.05 0 0 10110

Na kiderült, mi a nyávogás oka. Kiegyensúlyozatlan volt a lemeztányér. Mindig ugyanott állt meg, ha szíj nélkül pörgettem. Felragasztottam a hátoldalon az ellenkező pontra egy pénzt, és csaknem tökéletes lett. Aztán hangra is jó lett.

NGA Creative Commons License 2018.06.01 0 0 10108

Irtam nekik többször, hogy miért 200 usd a webshopban a szállítás 1 szíjra, de nem válaszoltak.
Sokat nem akarok beleölni ebbe a cuccba, mert összesen 12e-ért vettem játékszernek, vettem hozzá 1200-ért egy 12V-os adaptert, meg egy szíjat 3e-ért postával, igy még nem olyan drága szobadísznek, csak gondoltam ha vendégek jönnek, olyan menő elindítani :-)

Előzmény: tibtiborkaba_new (10107)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10107

Szerintem a 200 dolcsi a Gramovoxnál a komplett készülék postázására vonatkozik. Én most vettem valamit az usából, komplett lemezjátszót, 130 dolcsi a posta. Egy sima bubis boríték légipostán kb 20 dolcsi.

Előzmény: NGA (10104)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10106
Előzmény: tibtiborkaba_new (10105)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10105

Milyen keresztmetszetű kell?

O-ring, 310 mm internal diameter, 2.65mm átmérő 20 dolcsi postával...

https://www.ebay.com/itm/2-65mm-Section-Select-ID-from-205mm-to-430mm-VITON-O-Ring-gaskets-M-M-S/302512352871?hash=item466f242e67:m:myaNYLvqHMGyfvbVvIsHi7Q

Előzmény: NGA (10104)
NGA Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10104

A gond ott van, hogy ez 304 mm átmérőjű, és ekkora, vagy ennél nagyobb méretben nincs semmi. A gyári szíj 10 usd lenne, de 200 usd a posta

Előzmény: AudiJo (10102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!