Keresés

Részletes keresés

btamas70 Creative Commons License 1 napja 0 0 10224

Fene azt a jó szemedet)) Azt hittem, sikerül valakit csőbe húzni)))

Előzmény: tibtiborkaba_new (10223)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 1 napja 0 0 10223

A piros vonal ugyanott van a két képen...

Előzmény: tibtiborkaba_new (10222)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 1 napja 0 0 10222

Mit kell itt nézni? Szvsz teljesen rendben van a kivágás. Téglalap alakú, mint rendesen. Az első képen azért tűnik furának, mert nem a kivágást látod, hanem a kivágáson keresztül a szubsasszit (az U alakú kivágást a hangkarnak), azért tűnik srégnek (az U alját nézed a ferdén kivágott kávának). Van kis perspektíva is, de alapvetően rendben van.

Ui.

Javasoljak szemészt?

:)

Előzmény: btamas70 (10221)
btamas70 Creative Commons License 1 napja 0 0 10221

Erre varrjatok gombot... a kardeszkakivágást figyeljétek.

elölről

oldalról

Állítólag mindegyik fénykép az eladó lemezjátszóról készült:o)

AudiJo Creative Commons License 6 napja 0 0 10220

Én mondjuk nem is a NAD újkori árából indulnék ki, hanem a használt piaci medián árból, ami működőképes példány esetén 20-25eFt körül alakul egy elfogadható pu-pel.

Igaz, hogy nem mindig található, de sztem megéri várni - az eredeti ProJect debut-tel hasonlítottam és annál sztem jobb volt a NAD (persze lehet, hogy csak a valamivel jobb MM pu miatt). Az AT LP5-el direktben nem tudtam összehasonlítani csak azt meghallgatva otthon hallgattam rá a NAD-ra és nem tűnt jobbnak az AT (persze tudom, az audio memória elég rossz hatásfokú). 

AJ 

Előzmény: gabocza1 (10218)
AudiJo Creative Commons License 6 napja 0 0 10219

Igen, de itt a 3-ast linkelte a kérdező ami a teszt szerint állítólag lényegesen gyengébb megépítettség és hang mint az 5-ös vagy 7-es (én nem hallottam csak az 5-öst).

Időnként akcióznak az 5-ösre és így viszonylag közel kerül a 100e-es kerethez (én 125-ért láttam) és azt ennyiért inkább érdemes megvenni mint a 3-ast. 

A phono (és az USB) állítólag kikerülhető az 5-ösnél.

AJ 

Előzmény: btamas70 (10217)
gabocza1 Creative Commons License 6 napja 0 0 10218

Így van, Ausztriában is láttam 87-ben, az itthoninak a többszöröséért!

Előzmény: btamas70 (10216)
btamas70 Creative Commons License 6 napja 0 0 10217

Ne legyünk ennyire igazságtalanok az AT-vel, egy LP5 már méltó vetélytársnak mondható. Csak sajnos árukapcsolásként muszáj megvenni a beépített, viszonylag gyenge minőségű phonót...

Előzmény: AudiJo (10212)
btamas70 Creative Commons License 6 napja 0 0 10216

A rendkívül kedvező itthoni ár főként annak köszönhető, hogy a szoc. országok importőrei közvetlenül Csehszlovákiából rendelve kb. féláron megkapták, és még azt sem nyugati devizában kellett kifizetni. 

Előzmény: gabocza1 (10214)
_percy_ Creative Commons License 6 napja 0 0 10215

Én csak arra emléxem hogy mennyit kellett spórolnom rá hogy végre megvehessem és a szüleim NZ-xxx kristályos pörgetője helyett végre egy sokkal jobbat és tartósabbat használhassak :-)

Előzmény: gabocza1 (10214)
gabocza1 Creative Commons License 6 napja 0 0 10214

Nem jól emlékszel! A NAD 4700 Ft-ba került...

Előzmény: _percy_ (10213)
_percy_ Creative Commons License 6 napja 0 0 10213

A NAD 5120 szerintem drágább volt, de lehet hogy rosszul emléxem.
Bár az is igaz hogy ez már a végefelé volt, a sajátom a nyolcvanas évek közepén vehetettem valamikor....

Előzmény: quad (10210)
AudiJo Creative Commons License 6 napja 0 0 10212

Pedig pont az történt amit ócsárolsz - többen jelezték, hogy az általad említett 2 új LP-játszó semmivel nem jobb mint a NAD5120 vagy Dual-505, amelyeket az újakhoz képest töredék áron lehet megvásárolni!

Ha ez nem vág egybe az általad elképzeltekkel, azért talán nem ránk kellene haragudni!:(((

Az összes többi a Te írói munkásságod része!:)))

AJ

Előzmény: dpf_killer (10207)
btamas70 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 10211

"csak remélni tudom hogy senki sem  abból él, hogy véleményt formál, ne adj isten döntést hoz mert az nektek nem megy"

Örvendetes, hogy a jó lelkiismerettel vállalható ajánláshoz (döntéshez) elengedhetetlen információk professzionális döntéshozóhoz méltóan korrekt megadása után a válaszolni merészelő kalandorok szellemi képességeire is fény derül:)>

Fogadni mertem volna, hogy az "audiofilből" hamarosan belépőszintű hifi lesz, de nem az egykori, hanem a mai, reménytelenül elkoptatott, pejoratív értelmében.

Birkapásztorok vagyunk, nincs mit tagadni. Jobb ez így nekünk, mint valami felelősségteljes munkakör, melynek jövedelméből csak a márkás termékek legolcsóbbjaira futja...

quad Creative Commons License 2018.10.16 0 0 10210

Tényleg, valaki emlékszik rá, hogy mennyibe kerültek pontosan a cucializmusban kapható MM hangszedős lemezjátszók?

Ha jól emlékszem a legdrágább (de valószínűleg nem a legjobb) egy DD Lenco volt, kb 8 ezer Ft-ért

quad Creative Commons License 2018.10.16 0 0 10209

Sajnos nincs más választás, vagy egy használt elfogadható áron, vagy egy új csillagászati áron.

Mióta világ a világ az új, normális lemezjátszók durván 50-100db  új lemez árába kerültek. (Lehet számolni) 

phammill Creative Commons License 2018.10.16 0 0 10208

Szia,

ha érdekel egy fekete DUAL 505-3 + Ortofon Blue, fórumtárs által átnézve, dobj egy privit.

dpf_killer Creative Commons License 2018.10.16 0 0 10207

Gyerekek azért nem egyszerű veletek ..  csak remélni tudom hogy senki sem  abból él, hogy véleményt formál, ne adj isten döntést hoz mert az nektek nem megy .. nagyon nem . na mind1 :)

Tehát akkor konkluzio :

• Minden új készülék szar-fos a <100E ft-s kategórában
  • Vegyek használt DUAL 505-3  -t   

Köszönöm mindenkinek

Barna

Előzmény: btamas70 (10204)
_percy_ Creative Commons License 2018.10.16 -2 0 10206

;-pppp

Előzmény: tibtiborkaba_new (10205)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.10.16 -2 0 10205

Hát ja. Még DAB-ot sem tudnak...

:)

Előzmény: XNC (10202)
btamas70 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 10204

A konkrét tipp tehát az alábbi kívánalmaknak kellene, hogy megfeleljen:

- "audiofil"

- fejleszthető *

- max. 100eFt

- nem lehet használt

Mivel úgy tűnik, ragaszkodsz a (konkrétan ki nem mondott) negyedikhez, nem szolgálhatok jó hírrel. Kb. 15 éve volt utoljára ilyen lemezjátszó a piacon.

* hogy miért húztam ki, azt szándékosan nem írom le;))

Előzmény: dpf_killer (10200)
btamas70 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 10203

Nem baj... a lényeg, hogy hozzád bármikor bizalommal fordulhat. Posztjaidból mazsolázgatva könnyedén felmérheti, milyen hihetetlen audiofil tapasztalattal rendelkezel, különösképpen az analóg lemezjátszás világát illetően:))>

Előzmény: XNC (10201)
XNC Creative Commons License 2018.10.15 -3 0 10202

"azért valakinek van konkrét tippje .. ne tartsa magában"

Csak néztem, amiket kinéztél......

Komolyan megéri erre ennyi pénzt elb@szni??

XNC Creative Commons License 2018.10.15 -2 0 10201

"szándékosan nem írok típust"

Jobb is, ha ezeknek nem írsz semmit.

dpf_killer Creative Commons License 2018.10.15 0 0 10200

Köszönet , egy DENON eszköz úton van erősítő gyanánt (STEREO) szándékosan nem írok típust ..  annyit mondok, hogy belépő szintű új készülék innen már nincs sok variáns :)

Szóval már "csak" egy lemezjátszó kell ..   

Visszaolvasok , okosodom, ha azért valakinek van konkrét tippje .. ne tartsa magában <100E kategóriában . 

Köszi

Előzmény: quad (10196)
btamas70 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 10199

Ha nem értem félre, RIAA-korrektort később szeretne venni;)

Az is megérne egy misét, mivel nem könnyű olcsó pénzért jót találni. Egyszerűbb lecserélni az erősítőjét olyanra, amiben elfogadható minőségű phonó van...

Előzmény: quad (10197)
btamas70 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 10198

Néhány dolgot talán érdemes tisztázni.

- Quad fórumtárs kizárólag használtakat ajánl, akárcsak én. Lehetne idelinkelni jó ár/minőség arányúnak ígérkező ebayes, vaterás liciteket, alkulehetőséget, de úgy végül garantáltan nem lesz jó vétel, illetve elviszik, mire elolvasod. A senkiföldjére (belépőszintre sok; alsó-középkategóriához karcsú) meghúzott árhatároddal nagyon ügyesnek, kitartónak, és türelmesnek kell lenned, csak így férhet bele a ~30eft értékű Dual 505-3 -nál lényegesen jobb futómű+hangkar+hangszedő kombó.

- Ha egy 30 éves hangszedőben ha nem lett kicserélve a tűbetét, akkor a felfüggesztés elöregedése miatt mindenképpen visszaesik a hangminőség. Nagyon elkopva a lemezeidre is veszélyes lehet.

Előzmény: dpf_killer (10195)
quad Creative Commons License 2018.10.14 0 1 10197

Bocs, összekevertelek egy másik kérdezővel, aki szintén lemezjátszó ügyben érdeklődött.

Mivel említetted a phono előerősítőt, ezek szerint csak szimpla lemezjátszóra van szükséged. 

Ez esetben azt kell eldöntened, hogy végálláskapcsolós készüléket akarsz, vagy sem. Én ragaszkodom a végálláskapcsolóhoz, de az itteni többség lehurrog miatta.

Végálláskapcsolósban én a Dual 505-ös késöbbi szériáit javasolnám (Az elsőben spéci hangszedő csatlakozó van, azt nem ajánlom) vagy pedig a Thorenseket,

Ezenkívűl az alapkategóriában szóba jöhetnek egyes, szíjhajtású japán tipusok is, de azokkal nekem nincs tapasztalatom.

quad Creative Commons License 2018.10.14 0 1 10196

Az Origós linket csak érdekességnek linkeltem be, főleg a "haladó" lemezjátszósoknak.

Ami a használt lemezjátszó javaslatot illeti, tudni kell pontosan mire van szükséged?

Elég a szimpla lemezjátszó, amit a meglévő (ha van) erősítőddel és hangfaladdal hallgatsz, vagy pedig komplett, beépített erősítős készülék kellene?

Egyébként ez a kérdés itt elég sokszor elhangzik, szerintem olvass kicsit vissza. 

Igaz egy dolog, hogy mit ajánlunk, és más, hogy mit árulnak épen.

dpf_killer Creative Commons License 2018.10.14 0 0 10195

Ok Köszi !

Egyet esetleg linkelnél ?  Mire gondolsz ? 100E alatti sávban mindenképp

Az Origos linket nem vágom miért raktad be

thx

Előzmény: quad (10193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!