Keresés

Részletes keresés

wdriver Creative Commons License 16 órája 0 0 1254

néztem most a weboldalt, nagyon profi.

mi a hadtörténetiben voltunk, az is szuper volt, jópár óra elment.

másik, hogy nekem egész Athén egy nagy múzeum volt, mármint autók motorok tekintetében is.

még a szigeten is mikor átmentünk Egina-ra.

olyan szép régi csodák, nincs sózás, meg annyira zord idő, így max a tengeri sós levegő tudja őket tönkretenni.

plusz a sok sok motor az úton, szerelők előtt halomban minden az utcán, 

nem is tudom melyik utca volt, amit úgy neveztem - az autók motorok szalonok utcája :-)

egy is kerület szinte. villamossal mentünk asszem, és csak nyílt a szemem milyen jó helyek. :-)

Előzmény: Jahno (1253)
Jahno Creative Commons License 17 órája 0 0 1253

Múzeum érdekes hely, mert mint mondottam asszonyt is érdekelte, pedig aztán fogalma sincs az autókról, teljesen kívül esik mindenen, de volt pár modell ami miatt még egyszer körbejártuk a szintet, vagy csak filmekben emlegetett klasszikus Fiat, satöbbi ami jó volt Neki is.

Előzmény: wdriver (1251)
wdriver Creative Commons License 17 órája 0 0 1252

nincs mit, nagyon szívesen,

én is csak egyszer voltam de az a 10 nap csodás volt. próbálom átadni amit tapasztaltam mint a többiek :-)

Pittapappou mondom ilyen autószerelős gumis környéken van, én élveztem,

ha meg villamosoztok a tengerparton vagy felé, érdemes a partról felsétálni, aztán kaja után be az óvárosba.

vagy ha csak belül sétáltok akkor megértem.

annyi szól mellette hogy jó áron jó adagokat adtak és kedvesen.

fél liter vörösbor mellé és kész is a vacsora :-)

Előzmény: almostevil (1249)
wdriver Creative Commons License 18 órája 0 0 1251

hű szerencse hogy nem leltünk rá a múzeumra mert kaptam volna hogy miért kell ezt nézegetnünk a város helyett :-))

legközelebbre betervezem. köszi!

a kisvendéglőt sajnálom hogy elrontották...

Előzmény: Jahno (1248)
almostevil Creative Commons License 22 órája 0 0 1250

...Ez a Pittapappou úgy látom a tengerpart felé van, valószínűleg nem megyünk le oda, de elég csábítónak néz ki a dolog. Talán, ha nagy lesz a zavargás a városban március 25-én, akkor szóba jöhet.

A Veikou-n lévő éttermet (rendőrség mellett) megtaláltam, elég közel lesz a szállásunkhoz, 3-4 utcányira.

Már csak valami pékséget / kávézót kellene találni a szállásunkhoz közel, ahol reggelizhetünk és ihatunk valami fincsi kávét. A szállásunk a Sikelias utcában lesz, viszonylag közel a Modern Művészetek múzeumához, ez kb 2 metrómegálló a Syntagma tértől a 2-es metróval a tengerpart felé.

Előzmény: wdriver (1236)
almostevil Creative Commons License 22 órája 0 0 1249

Wdriver!

Köszi a sok infót, már jegyzetelem is. Nem nagyon lesz időnk keresgélni, próbálgatni a kajáldákat, de ha célirányosan megyünk és tudjuk hogy mire számítsunk, akkor sokkal jobb a helyzet.

Plakát úgysem hagyjuk ki, úgyhogy a menüs étteremre is rápróbálunk.

Köszi még egyszer!

Előzmény: wdriver (1234)
Jahno Creative Commons License 1 napja 0 0 1248

Mi próbálkoztunk többször is, mert a bort és sört azért meg lehet inni. Azt talán írtam, hogy asszonynak mondtam válasszon egy helyet neten,kb-ra belőttü azt a darabot erre sikerült ugyanabba a lépcsőházba foglalni, ahol előtte laktunk, csak most egy földszinti, hátsó udvarra kijáratos lett. Öreg helyett egy másik középkorú fószer volt, berendezés is kicsit átalakult és két antiszociális kiscsaj szeretne nem kiszolgálni.

Autós múzeum ez: http://www.hellenicmotormuseum.gr/en/

Volt 1-2 sor Ferrari, meg régi vasak és cuccok.

Teraszon kávé, sör és minket ezek nem szoktak érdekelni, de nagyon jól el voltunk, belépő valami minimális és csak pislogtunk, mert 1-2 Cadillac, Aston Martin és hasonló csoda azért rendben van, vagy régi T Fordok, bekurblizós Mercik :-O

Alatta szinten meg éppen retro zenekaros fellépőkkel megcsapott lemezbörze. Vettem is nagyon olcsón egy bontatlan Uriah Heep vinylt, szóval ott éppen a világ öszses pénzét el bírtam volna verni, nagy jó ritka cuccok és egyebek is voltak. Visszafelé volt az olcsó kávé és narancslé (meg pisztácia, egyéb péksütik, desszertek) amirőlberaktam a képet.

Előzmény: wdriver (1243)
Badora04 Creative Commons License 1 napja 0 0 1247

Nagyon Köszönöm. Megkeressük a kifőzdét. Lesz a társaságban aki ennek nagyon fog örülni. Még egyszer köszönöm.

Előzmény: Blue Scenic (1245)
Badora04 Creative Commons License 1 napja 0 0 1246

Nagyon köszönöm. Négyen megyünk abból ketten nagyon szeretik a pacalt. Megkeressük a lelőhelyet és előadom az itt szerzett tudományom és rendelek nekik! :D :D :D Ez lesz  a nap fénypontja. :)

Előzmény: suzi_mou (1242)
Blue Scenic Creative Commons License 1 napja 0 0 1245

Görögül πατσας, vagy nagybetűvel ΠΑΤΣΑΣ. Angolul tripe soup (patsas). Nekem azt mondták, hogy az autentikus változatban a pacal mellett bárányláb is van, ezt tripe and leg soup néven árulták a piacon. Én itt ettem, a húsok és halak közötti séta meg jó pár fénykép elkészítése után: https://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g189400-d7794299-Reviews-Oinomageireio_H_Epirus-Athens_Attica.html

Epirus Tavern, a Monastiraki és az Omonia metróállomások között félúton, bent a piacon.

Előzmény: Badora04 (1240)
wdriver Creative Commons License 1 napja 0 0 1244

csak nehogy Putszász-t mondjon, mert akkor balhé lesz :-D

-

pacallevest szerettem volna a nagy piacon megkóstolni, a kifőzdében benn is voltunk és nem volt éppen.

:-/

anno Bulgáriában ettem, de most ez más lett volna..

Előzmény: suzi_mou (1242)
wdriver Creative Commons License 1 napja 0 0 1243

lehet hogy a "zöreg" már nincs szegény és lezüllött?

nagyon szívesen visszamennék Athénba, remélem hamarosan megyünk is majd,

ferraris múzeum az melyik??

Előzmény: Jahno (1238)
suzi_mou Creative Commons License 1 napja 0 0 1242

Ugy kell kerni, hogy: PÁTSZÁSZ, a masodik á-t kicsit hosszabban kell ejteni.

Előzmény: 'szti (1241)
'szti Creative Commons License 1 napja 0 0 1241

chaniában a piacon ott ette egy öreg velem szemben, locsolt bele egy csomó ecetet és láthatóan nagyon ízlett neki :-)

van otthon egy kajaneves listám, megnézem hátha rajta van, de sajnos kicsi az esélye

Előzmény: Badora04 (1240)
Badora04 Creative Commons License 1 napja 0 0 1240

Köszönöm a tippet, majd betájolom mely napokon leszünk a környéken és útba ejtjük a területet egy korai vacsora célzattal.

Nagyon érdekelne a pacalleves Görög neve, mert van a társaságban aki él-hal a pacalért...  :)

Előzmény: Jahno (1239)
Jahno Creative Commons License 2 napja 0 0 1239

Aztán ezek is érdekesek, kávé és narancslé árfekvés a Syntagma környékén és a külváros felé (Ferraris múzeum környékén találtuk, repetáztam mindenféléből):

Előzmény: Badora04 (1237)
Jahno Creative Commons License 2 napja 0 0 1238

Veikou 2est lehúzhatjuk, már nem olyan barátságos :-/

Akropolisz felé kimenet viszont még jó a hely, arról keresek képet.

És Veikou 40, ott van szemben a pékség és most Googlén még egy virágboltos/kínais hely, de jó kis nyársas saslikos kajákat adnak mindenfélével.

Azért Veikou mert folyton errefelé jártunk, város másik végén viszont nem ajánlok. Habibi az jó vízipipás hely, mellette meg jó a kebab, csirkés szendviccsel. Ide strandra jövet-menet betértünk, nagy palack víz, kaja, kész.

Badora04 Creative Commons License 2 napja 0 0 1237

Szorgosan olvasok  előre és vissza is. Gyűjtöm az információkat.

Nagyon dícsérte itt egy  Hsz a pacalleveset. Esetleg meg tudná mondani valaki , hogy ezt hogy mondják / írják a görög étlapokon. Hátha a Pittapappou-nál nekünk is lesz szerencsénk hozzá. Oly sok jót írtatok róla, hogy májusban  valszeg mi is felkeressük ezt a helyet.

Előzmény: wdriver (1236)
wdriver Creative Commons License 2 napja 0 0 1236

Pittapappou Athén:

https://www.pittapappou.gr/shops/agios-dimitrios.html

Agiou Dimitrou 317.

igen ezt kerestem. :-)

full görög, nincs más nyelven semmi kiírva, de nagyon kedvesek segítettek hogy mit együnk.

Előzmény: wdriver (1235)
wdriver Creative Commons License 2 napja 0 0 1235

Plakás 30 euro / 2 fő full kaja 

http://www.scholarhio.gr/

és az olcsó ahol feléért ettük degeszre magunkat ketten az egy nem turistás utcában volt

"Pittapappou" nevű.

ha még megvannak. :-)

wdriver Creative Commons License 2 napja 0 0 1234

megtaláltam kolléga,

Almostevilnek:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137919271&t=9146644

második képsorozat. egyszerű, de lehet jót enni. nem óriás adagok de próbálni lehet.

ami nekem még tetszett az a menüs étterem a plakán fenn.

sok kicsi jól is laksz és még ital is volt benne.

Előzmény: Jahno (1232)
wdriver Creative Commons License 2 napja 0 0 1233

nem írtam oda a címet? talán lehet mert Jahno topiktárssal sokat beszéltük tényleg,

hátha előbb megtalálja mint én :-)

Előzmény: almostevil (1231)
Jahno Creative Commons License 2 napja 0 0 1232

Öreg már kiszállt és nem olyan barátságos, de a rendőrség mellett van egy fasza pékség, friss kajákkal, szendviccsel, csapolt sörrel, szemben meg egy 2 asztalos baráti grillezde. Este mondok számot, de kb.Veikou 40.

Előzmény: almostevil (1231)
almostevil Creative Commons License 2 napja 0 0 1231

Wdriver!

Visszaolvastam 2015-ig a topikot és megakadt a szemem egy éttermen, amit Jahno topiktárssal együtt anno elég sűrűn emlegettetek. Valami kisöregről volt szó, aki talán még a motorját is csomagolgatta az utcán éppen. Aztán többször említitek a helyet, hogy olcsó és finom kaják vannak, volt hogy mindhárom étkezést bevállaltátok nála.

Kérdés, hogy hol a bánatban van ez a hely, egyáltalán működik e még vajon?

Köszi a választ!

Üdv CS

Előzmény: wdriver (1228)
Pontikos1 Creative Commons License 5 napja 0 1 1230

"Másik kérdés: késő este száll le a repülőnk, így csak taxival tudunk bemenni a városba."

Nem, busszal is be tudtok.

"Érdemes előre lefixálni egy bizonyos taxissal (van elérhetőségünk) hogy jöjjön ki elénk vagy inkább fogjunk egy taxit mi a reptéren? Azért kérdezem,mert olvastam, hogy elég rafináltak (és még enyhén fejeztem ki magam) a taxisofőrök és könnyen lehúznak, hivatkozva bármilyen dologra pl csomagok, személyek, súly, naplemente, forgalom, dugó stb."

Rosszul olvastad. A reptértaxi fix áras (nyilván pl. 42 bőröndért már kell pluszt fizetni). Engem még egy görög taxis sem próbált meg átverni, és mindig előre ismert, fix tarifával utaztam.

"Van e előnye vagy hátránya bármelyik megoldásnak?"

Az egyik olcsóbb, a másik gyorsabb, az egyik kényelmesebb, a másik izgalmasabb, az egyik az ajtód előtt tesz le, a másik nem.

Előzmény: almostevil (1223)
almostevil Creative Commons License 5 napja -1 0 1229

Köszönöm az infókat!
A szállásunk a Filopappou hegy déli lábánál lesz (az Akropolisz 20 perc séta), ez kb 2 km-re van a Syntagma tértől. Tehát az X95-ös busz nem biztos hogy jó lesz, főleg hogy lassabb mint a metró vagy a taxi. Március 23 este 11-kor érkezünk, de 25-hez igazodva kell szerveznünk a programjainkat, lehet hogy lemegyünk a tengerhez vagy valami könnyebb program lesz a cél.
Remélem tüntetés nem lesz, pont ezen a napon,de majd kerüljük az általatok leírt helyeket.

Esetleg tudnátok javasolni valami csalódásmentes hangulatos éttermet,ahol lehet ebédelni, vacsorázni?

A leírást köszönöm, el is kezdem olvasni :)

Üdv

Csaba

wdriver Creative Commons License 5 napja 0 0 1228

mondjuk ahogy nézem Akropolis pont zárva lesz 25-én.

Előzmény: wdriver (1226)
wdriver Creative Commons License 5 napja 0 0 1227

mármint jó későn értünk oda..

Előzmény: wdriver (1226)
wdriver Creative Commons License 5 napja 0 0 1226

mi is értünk oda főleg ottani idő szerint Ryan vitt. :-) szerencsére Syntagmára a X95 buszhoz kijött elénk és elvitt a szállásra a vendéglátónk.

számold át mennyire éri meg nem reptértől taxizni hanem onnan busszal be és a térről elmenni szállásra.

legjobb minden esetben nem szívbajosnak lenni és előre megbeszélni az összeget pontosan leírva ne legyen félreértés és ezek szerint tudsz dönteni hogy beülsz-e. én ezt hallottam bár mi sosem taxizunk.

nekünk az október 28 volt benne, szinte minden ingyen volt látogatható, ha tudjátok használjátok ki.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137907123&t=9146644

itt kis beszámoló nézd át hátha lesz benne érdekes. több részes.

de jó is volt Athén!

Imádtuk.

:-)

Előzmény: almostevil (1223)
suzi_mou Creative Commons License 5 napja -1 1 1225

Omonia kornyeke kerulendo, meg ha csabito arakon is kinaljak a hoteleket. 

Előzmény: simor (1215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!