Keresés

Részletes keresés

N75 Creative Commons License 2022.09.24 -2 0 1640

szuper...köszi szépen

Előzmény: K.Töhötöm (1639)
K.Töhötöm Creative Commons License 2022.09.23 -2 0 1639

Centauro. Premium csomaggal nincs deposit, csak az üzemanyag összegét foglalják. Spanyolországban béreltem tőlük, nem volt velük gond.

Előzmény: N75 (1638)
N75 Creative Commons License 2022.09.23 -2 0 1638

sziasztok,

az athéni reptéren tud vki egy olyan autókölcsönzőt, akik nem blokkolnak a kártyán depositot? kifizetem-elviszem-örülünk :) Létezik még ilyen?

köszi a választ

erikanyu Creative Commons License 2022.06.03 -3 0 1637

Szia! Ez nekem most nagy segítség volt. Köszönöm szépen. :) Jövő hétvégén indulunk. Akkor lehet megveszem előre a neten az Akropolisz belépőt. Mi most csak azt szeretnénk megnézni újra. Másnapra strandolást terveztem. Vasárnap meg már hazaút lesz.

Előzmény: I+L (1636)
I+L Creative Commons License 2022.05.30 -3 1 1636

Szia!

Röviden: mi nem regisztráltunk sehol, hanem kombinált jegyet vettünk a Hadriánusz könyvtáránál, majd azt használva mentünk az Akropoliszba is, mindenféle előzetes regisztráció nélkül.

 

Hosszabban:

2022. május 13. péntek – május 16. hétfő között voltunk, wizzair úton, két felnőtt, egy tíz éves gyerkőc.

 

Péntek:

Reggeli indulás, délelőtti érkezés, x95-ös busszal mentünk be, jegyet a buszra a repülőtér kijáratától balra indulva a „bódéban” vettünk, 11 óra körül érkeztünk be a központba, a Szintagma térre. Terv volt a 11 órai őrségváltás, de pár perccel később érkeztünk be, így a szállás felé vettük az utunk. Szállás a központban, az Aioulu utcában volt, már fél 12-től elfoglalhattuk.

Kis pihenés után kezdődött „A program”: a Hadriánusz könyvtárához mentünk, ott vettük meg a két felnőttnek a fejenként 30 eurós kombinált jegyet, és a 10 éves gyermekünknek a 0 eurós jegyet is kikértük. Ezután átmentünk az ókori Agórára, aminek a megtekintésére érvényes a kombinált jegy. Ezután még megnéztük a római fórumot is, amire ugyancsak érvényes a kombinált jegy.

17 órakor megnéztük az őrségváltást, majd bementünk a Nemzeti kertbe. Mikor kijöttünk a kertből, belecsöppentünk egy tüntetésbe, útlezárás, pajzsos, sisakos rohamrendőrök, majd miután elhaladtak, mintha mi sem történt volna… A Plakán vacsoráztunk, majd alvás.

 

Szombat:

Reggel indulás az Akorpolisz céllal, előtte Areopagus hegyről „kötelező” fényképek. Az Akropolisz bejáratánál hatalmas sorok, a kombinált jeggyel egyből a közvetlen bejárat sorába álltunk, rengetegen voltak, de gyorsan haladtunk. Miután kellően kinézelődtük magunkat, nem a nyugati „főbejárat- kijárat” felé, hanem a Dionüszosz templomot érintően a dél-kelet felé található bejárat-kijáraton hagytuk el az Akropolisz területét, és mentünk át az olimpiai Zeusz templomához, ahová ugyancsak érvényes a kombinált jegy. (Kis személyes: nagyon vártam, mert a képek az oszlopokról rendkívül megfogtak, ugyanakkor láttam azt is előzetes internetes tájékozódás szerint, hogy jelenleg fel van állványozva, úgyhogy klassz volt, de… Hát azért az állványozás picit ront az összhatáson.. ;)) Utána visszamentünk a szállásra pihenni, majd felmásztunk a Filoppapou hegyre, közben megnéztük Szokratész börtönét. A hegyről klasszikus látvány az akropoliszra és a városra. Nekünk kihagyhatatlan élmény volt. Az interneten találtunk rá, hogy a mai nap az európai múzeumok éjszakája, vagy mi, ezért este nyolc órától ingyenes az Akropoilsz múzeum, ahová egyébként nem érvényes a kombinált jegy. Szerencsénk volt az időzítéssel, így fél nyolckor odamentünk, épp időben, mert aztán percek alatt eszméletlen sor keletkezett. Ingyen be tudtunk menni, szigorúan maszkban. Utána vacsora a Plakán, majd alvás.

 

Vasárnap:

Reggel metróval Pireuszba és kompozás Eigna szigetére. A jegyet a kikötőben vettük, sima komppal, nem gyorshajóval mentünk, igaz, hogy kicsit lassabb, de kedvezőbb áron volt. A terv mindenképp a sziget belsejében lévő Aphaia templom megtekintése volt. A szigetre tíz óra körül érkeztünk, előzetes infó alapján a tömegközlekedéses busz 10:15-kor indul. Sikeresen megtaláltuk a buszmegállót, a kikötőből érkezve balra kell elindulni, a buszra is időben érkeztünk volna, ugyanakkor mégis máshogy döntöttünk, és tömegközlekedés helyett autót béreltünk. A buszmegálló mögött volt egy autókölcsönző, 30 euróért kaptunk egy ütött, kopott Fiat Pandát, de a lényeg, működött. Nem bántuk meg, rendben volt minden. Autózunk a szigeten, kötetlenül meg tudtuk nézni a templomot, megálltunk az Aeginai Nektarios templom és kolostoregyüttesnél, valamint egy szép homokos tengerparti részt találva megvolt a fürdőzés is. Délután négy órakor indult vissza komp. Athénba visszaérkezve séta a Plakán, vacsora, majd alvás.

 

 

Hétfő:

Elköszöntünk a szállástól, felkerestük a halpiacot, séta a Plakán, majd Szintagma tér, és irány a repülőtér az x95-ös busszal. Jegyet a tér jobb oldalán – ha szemben a Parlament, a bódéban vettük. Majd egy órás késéssel indulás haza, estére otthon vagyunk.

 

Előzmény: erikanyu (1635)
erikanyu Creative Commons License 2022.05.29 -3 0 1635

Sziasztok! Látom igen régen írt bárki is ide, azért én megpróbálom. Június elején utazunk Athénba. Aki volt mostanában érdemes előre online jegyet venni az Akropoliszba, vagy ráér a helyszínen? 

Stella70 Creative Commons License 2021.12.29 -3 1 1634

Ez két hónappal ezelőtti infó.. 

Azóta már maszk és teszt is kell..

Jobb ha felkészülsz friss információkkal, mielőtt elindulsz..

 

Előzmény: Krisztina K (1633)
Krisztina K Creative Commons License 2021.12.28 -5 0 1633

Hű, ez vajon január 2-ára is érvényes? De jó lenne :)

Előzmény: COOP (1626)
COOP Creative Commons License 2021.11.11 -3 0 1632

Pénteken mentünk  és hétfőn éjfél előtt érkeztünk Athénból.

Érkezéskor  PLF-t nézték, aki teszttel ment azt elküldték tesztre, aki oltással az mehetett kifelé.

 

Előzmény: S. Marcsi (1631)
S. Marcsi Creative Commons License 2021.11.11 -4 0 1631

Sziasztok,

 

 

Szeretnénk "friss" infót kérni  Tőletek.

Volt valaki mostanában, mióta piros kategóriában van Magyarország, Athénban repülővel?

Olvastam hogy tesztelhetnek a repülőtéren.

Mindkettőnknek van oltása, midenféle, több darab is :)
Nem szeretnénk külföldön karanténba kerülni...

 

Köszönöm a válaszokat előre is.

COOP Creative Commons License 2021.11.01 -3 1 1630

Krétára mentünk helyette, gondoltam az délebbre van.

Előzmény: geodo1 (1629)
geodo1 Creative Commons License 2021.11.01 0 0 1629

tetszett végül kefalónia? :)

Előzmény: COOP (1626)
COOP Creative Commons License 2021.10.25 -3 0 1628

thx :) <3

Előzmény: Sidalina (1627)
Sidalina Creative Commons License 2021.10.25 0 1 1627
Előzmény: COOP (1625)
COOP Creative Commons License 2021.10.24 -3 0 1626

Free Entry to the Acropolis for All

During designated Open Days all visitors have free access to all archaeological sites, monuments and museums in Greece. These days are: 6 March (Melina Mercouri Remembrance Day), 18 April (International Monuments Day), 18 May (International Museums Day), the last weekend of September (European Heritage Days), 28 October (Oxi Day),

 

the first Sunday of each month from November 1st to March 31st.

Előzmény: COOP (1625)
COOP Creative Commons License 2021.10.24 -1 0 1625

Jól értem, hogy nov 7-én vasárnap ingyenes lesz az Acropolisra a belépés?

meranusz Creative Commons License 2021.08.12 -3 0 1624

Bocs most vettem észre,hogy írtál.Nem volt semmi gond,csak annyi a külömbség az itthonihoz képest,hogy csak közterületen nem kell maszk,máshol kell.Mikor mentek?

A reptérről a busz 5.5 ero 1 út. Van 5 napos mindenre érvényes-a reptéri járatokra nem-jegy és onnan indul amikor először használod.Miben tudok segíteni?

Előzmény: Viza1 (1623)
Viza1 Creative Commons License 2021.08.08 -3 0 1623

Szia Meranusz! Mi 108.13.-án megyünk ugyanoda.

Mi volt a tapasztalatod (ha végül is elutaztatok)? 

meranusz Creative Commons License 2021.07.14 -4 0 1622

Köszönöm,hogy irtál!

Hát nem túl biztató.Mi 07.28-08.04-ig megyünk.

Wizzair,retur 12480ft volt/fő.A szállást 3nappal elöttig lemondhatom,de ha engedik megyünk.

Vissza meg szerintem beengednek még.

Mi csak Athénba megyünk.Van valami tanácsod?

Előzmény: StockHolmi (1621)
StockHolmi Creative Commons License 2021.07.08 -4 0 1621

Szia!

Júl 19-én indulnánk, de sajnos az utóbbi másfél hét alatt megtízszereződött a covid fertőzöttek száma Görögországban (235-ről mára 2061-re nőtt a napi új fertőzöttek száma), így nem merjük bevállalni, mivel a tendencia napról napra egyre emelkedő. Szerencsére szállást és vissza repjegyet nem foglaltunk csak az oda repjegyet bukjuk, ami szerencsére nem volt drága, Ryanairral mentünk volna. Így a görög nyaralás még egy évet várat magára, B tervnek autóval megközelíthető célpontot nézünk, ahol egyelőre még jó a járványhelyzet, így valószínű 5 nap Szlovénia + hazafelé 2-3 nap Balaton lesz belőle. 

 

Előzmény: meranusz (1620)
meranusz Creative Commons License 2021.07.05 -3 0 1620

Szia!Megtudtál valamit,mi július 28-tól megyünk.wizzairrel.

Ti mikor mentek,vagy voltatok?

Előzmény: StockHolmi (1619)
StockHolmi Creative Commons License 2021.06.03 -3 0 1619

Sziasztok!

Lassan kilábalunk a harmadik hullámból és indul a 2021-es nyaraló szezon. Valaki tervez idén athéni nyaralást? Ha valakinek van friss tapasztalata az aktuális görög járványhelyzetről, pl. milyen látnivalók vannak nyitva, éttermek kérnek-e védettségi igazolványt, mennyire van tömeg a látnivalóknál , hova érdemes elmenni ebben az időszakban törekedve hogy minél többet lássunk de biztonságos is legyen a nyaralás covid szempontjából? Illetve mit javasoltok, melyik szigetre lenne érdemes átruccanni pár napra, ahol nincs akkora tömeg, viszont szép, látványos? Július második felében utazunk 1 hétre, 3 napot tervezünk Athénban tölteni, utána pedig az a terv hogy átkompozunk az egyik szigetre Píreuszból. Mivel eddig még nem voltunk Görögországban, bármilyen ötlet jól jönne. Illetve Athén környékén tudtok javasolni kiránduló helyeket, ahová érdemes lenne elmenni?

Köszi szépen előre is az ötleteket! :) 

suzi_mou Creative Commons License 2020.03.02 0 0 1618

Jelenleg egy fertozottrol tudnak Thesszalonikiben. 

Nem gondolom, hogy nagyobb a valoszinusege elkapni a virust Athenban, mint Mo-n. Influenza eselyesebb.

Alapveto higieniai szabalyokat betartani, kezfertotlenitot hasznalni. En biztosan nem mondanam le az utat a helyetekben.

 

 

Előzmény: huziga (1617)
huziga Creative Commons License 2020.03.02 -2 0 1617

Sziasztok!

 

Március 7-ei indulással van valaki, aki elutazik?

Családilag készültünk 2 gyerekkel (ősszel vettük meg a repjegyeket), de úgy döntöttünk nem utazunk😔

Salchicha Creative Commons License 2020.02.22 -2 0 1616

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy juthatok el Athénból Szunion-fokra tömegközlekedéssel?
(Elnézést ha már volt róla szó de nem találtam.)
Köszönöm ha vki tudna segíteni.

erikanyu Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1615

Igen.

Előzmény: akaakaaka (1614)
akaakaaka Creative Commons License 2020.01.28 -2 0 1614

Sziasztok!

Az x95 buszra ami a reptér/város/reptér között ingázik, ugye a sofőrnél is meg tudom venni a menetjegyet, oda és vissza is??

Marci14 Creative Commons License 2020.01.25 0 1 1613

Szia! 

 

Köszönöm szépen!

 

Ami engem igazán érdekel, az a Nemzeti Régészeti Múzeum, az Akropolisz Múzeum, na meg az Akropolisz. Ráadásul ha minden igaz nemzetközi diákkal ezek  helyek ingyenesek (nekem és páromnak van). Ezt egy napba megpróbálnánk besűríteni, reggeltől-estig. :) 

Előzmény: erikanyu (1612)
erikanyu Creative Commons License 2020.01.25 -2 0 1612

Szia!

Először jártam Athénban, de frissek az élmények talán pár dologban tudok segíteni.

A 3 napos metrójegy jó ötlet, főleg ha azzal jöttök be a központba. Mi az x95-es jöttünk nagyon kevesen voltak a buszon. Amiket írsz mind gyalogosan megközelíthető, kivétel a tengerpart, de ide meg lejutsz a metróval. A siklóra nem érvényes a bérlet retur jegy 7,5 euró. Késő estig jár télen is, mi is este voltunk, csodás a kilátás. Ha javasolhatom érdemesebb az Akropolisz múzeumot megnézni előbb, és utáni felmenni az Akropoliszra. Jobban be lehet utána azonosítani az épületeket a hegyen. Múzeumi belépő 5 euró. 

Éttermet nem tudok ajánlani azt majd a többiek, mi mindig kint ettünk, de mindenhol finom volt a gyrosz.

A tengerparthoz rakok fel egy téképet. A végállomás a teherszállító hajókhoz visz, mi ott is sétáltunk, mert érdekelte a férjemet. Egy 20 perces sétával elérhető a Marina kikötő a túloldalon,nem kell megijedni az emelkedős utcától nem vészes. Itt is lehet étteremben enni, mi már siettünk a repülőhőz azért nem ültünk be. A jachtok nagyon klasszak. 

Nem tudom mit szeretnétek megnézni az Akropoliszt csak, vagy kombinált jeggyel az összes látnivalót? Ha csak az Akropoliszt akkor az megy egy nap alatt a múzeummal, de ha a kombinált jegyet veszitek akkor az összes látnivalóhoz kell legalább 2 nap.



Előzmény: Marci14 (1611)
Marci14 Creative Commons License 2020.01.25 -2 0 1611

Sziasztok!

 

Mi február 6-án utazunk Athénba, 9-én jövünk vissza. Nagyon várom már, egyrészt még én se jártam ott, másrészt szüleim számára ez lesz az első repülős utazás, és először sikerül őket messzebb vinni Horvátországnál. :) 

 

Nagyjából próbáltam ki találni a menetrendet, akik nálam rutinosabb Athénba-járok, kérem erősítsék meg, hogy ez reális, teljesíthető, vagy esetleg túl sok mindent szeretnék.

 

Február 6: dél körül érkezünk, szerintem rögtön meg is vesszük a 3 napos, 22 eurós jegyet, és metroval irány a Sytagma tér. Onnan a google szerint kb 1,5 kilométerre van a szállásunk, ami a Razikotzika utcában van, ha minden igaz (airbnbn szállás). Szerintem a fő látnivalók bejárhatóak gyalogosan is, nem? Lényegében első nap délutánjára a nemzeti kertet gondolnám megnézni, a fő teret, és a belvárost. Este talán a Lükabéttosz-hegy lehetne érdekes, nem tudom, hogy a libegő ami ott van, az használható a 3 napos bérlettel, vagy külön kell rá jegyet venni? 

 

Február 7: Erre a napra gondolnám a "kötelező" programokat, Akropolisz, Akropolisz Múzeum, reggeltől estig szerintem ez elég program. 


Február 8: Mindenképpen megnéznénk a piacot, illetve a tengerpartra is kimennénk, nem tudom, hogy a tengerpart melyik részét ajánljátok megtekintésre? 

 

Február 9, reggeli órákban irány haza.

 

Szerintetek ez így teljesíthető? Van bármi olyan látnivaló, amiről nem írtam, de érdemes megnézni? Tudtok esetleg jó, helyi éttermeket/kávézókat ajánlani? Minden segítséget köszönök előre is! :)  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!