Keresés

Részletes keresés

asztalosistvan2 Creative Commons License 2018.04.07 -2 0 1265

Sziasztok. Parommal majus 7en Athenba utazunk, 4 ejszakat szeretnenk ott eltolteni. Olvasgatni kezdtem, latom van nehany hely amit jobb elkerulni, mint pl Omonia Square vagy Metaxourgio. Hotelt meg nem foglaltunk, viszont a repulo mar megvan (tehat biztosra megyunk).

Talaltam 1 szep hotelt jo arban, Hotel Katerina, csak latom kozel van az Omonia zona. Kerdes (aki mar volt) : tudtok hotelt ajanlani biztonsagos, jo helyen, Athenban? Google maps-en figyelgetem az utcakat, az eddigi latogatott varosokhoz kepest eleg lepukkantnak tunik :)

Elore is koszonom az esetleges valaszokat!

mana41 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 1264

Kolozsvárol  mentünk a Athénba a első rész videó  

 

 

https://youtu.be/zF4uy5XpQHw

Pontikos1 Creative Commons License 2018.03.27 0 0 1263

Csekkolj be otthonról (neten), vagy Budapesten mindkét járatra. Ha van feladandó csomagod, akkor már Budapesten eleve a végcélig (Zakynthos) add föl!!!!

Athénban így nem kell kimenned, érkezéskor kövesd a táblákat, amik az átszálló utasokat irányítják a beszállókapukhoz. És figyeld a monitorokat, hogy honnan fog menni a géped!

Építettek át részeket az athéni reptéren, így még olyan szerencséd is lehet, hogy a busz pont jó helyen rak ki a termináloknál (ahol egyébkén check in automaták is vannak - de erre nem alapoznék, mert nem biztos, hogy a reptér minden részén elérhető már ez az átszálló utasoknak).

Jól kitáblázott reptér, don't worry!

Előzmény: attila718 (1260)
almostevil Creative Commons License 2018.03.21 0 0 1262

 

Acropolis Museum:

Free entry: 6 March (In Memory of Melina Mercouri), 25 March, 18 May (International Museum Day), 28 October

 

Máshol meg azt írja, hogy zárva van március 25-én minden kiállítás, látnivaló.

 

Szerintetek a Monastiraki piacon lesz valaki vasárnap március 25-én vagy mindenki megy a Sintagmára tüntetni?

 

Előzmény: wdriver (1228)
geodo1 Creative Commons License 2018.03.20 -1 0 1261

Akkor szokd meg a gondolatot.:) A reptér mérete amúgy nem számít ebből a szempontból: vannak kicsi és nagy átjárható repterek is és fordítva.

Ha kijösszk akkor amúgy látni fogsz táblát, hogy merre kell mennie az átszálló utasoknak, de itt is lesz majd szeku sajnos. Ám valszeg kevesebben lesznek azért.

Előzmény: attila718 (1260)
attila718 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 1260

Sziasztok!06.14.-én 19.10-kor érkezünk Athénba Aegean Arlinessal,majd 20.45-kor repülünk tovább Zakynthosra.Egy jegyen van a két járat.Ki kell-e menni és újra végig menni a biztonsági ellenörzésen?A Budapesti Aeegen iroda szerint igen,de nem tudom elképzelni,hogy egy ekkora nemzetközi reptéren erre szükség van.Köszönöm.

 

ZsB Creative Commons License 2018.03.17 -1 1 1259

mi metróval mentünk be, sajnos, elment az orrunk előtt, és csak félóránként jár. Két óra alatt értünk az Akropolira. Amíg nem megy csőbe, ronda külváros van, aztán meg baromi tömeg. Melegen ajánlom a Wecome Pickups taxiszolgáltatást, online itthonról megrendeled, megkapod, ki lesz a sofőr (név, fotó, telefonszám), figyelik a járatot, úgy várnak, 38 euró, fix ár, előre fizetsz online. Mi hazafele mentünk velük, mert korai volt a gép, halál pontosan jött a Merci, 40 perc alatt ért a reptérre. https://www.welcomepickups.com/athens/ wc: igen, múzeum, étterem (egyébként irigykedem, egy hete jöttünk haza...)

Előzmény: kovani1 (1258)
kovani1 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1258

Sziasztok. Metróval vagy busszal érdemesebb bemenni a reptérről / kimenni a reptérre. Nem az árkülönbség érdekel, azt ismerem. Csak hogy pl. mennyire ragad dugóba a busz, milyen a felszíni közlekedés? A metró mennyit negy föld alatt/mennyit lehet nézelődni útközben? Illetve másik: városnézés közben hol lehet elmenni mosdóba? Itt is úgy van, mint sok külföldi városban, hogy nyilvános wc kevés van, de egy kávézóba pl simán be lehet menni? Gondolom, múzeumok, nevezetességek közelében azért van lehetőség.

suzi_mou Creative Commons License 2018.01.22 0 0 1257

aramis.gr

Probald meg oket. Baratnomek (gorogok) mindig toluk berelnek ha Athenba jarnak. Irodajuk a repter mellett van, hoznak-visznek oda. Azt mondta nem zarolnak a szamlan semmit es hogy a regebbi tipusu autoik az olcsobbak. 

 

Előzmény: rudiandi67 (1255)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.21 -1 0 1256

Athén más világ, mint a szigetek vagy akár Szaloniki. Eddig sajnos senki nem lelt ott olyan klasszik kis görög céget, mint amilyenekre gondolsz. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs is, hátha valaki egyszer jelzi a tuttit.

Előzmény: rudiandi67 (1255)
rudiandi67 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 1255

Sziasztok! Tudtok segíteni autóbérlés ügyben? Megvettem a repjegyet Athénig, és a szállást is lefoglaltam Tolóban. Az unokámat viszem nyaralni, és autóval mennénk le Athénból Tolóba, és bejárnánk a környéket is. Már 2-szer voltunk Tolóban 3-3- hetet, de saját kocsival. Kérdés van-e olyan kölcsönző, akit ajánlotok, és esetleg tudtok-e olyat, ahol nem kérnek el több ezer eurót letéti díjnak. Az elmúlt években a többi helyen (Zakynthos, Rodosz, Sarti, Thassos találtunk ilyen céget) találtunk ilyet, de most vagy nem akadok rá, vagy nincs. Előre is köszi a segítséget.

wdriver Creative Commons License 2018.01.19 0 0 1254

néztem most a weboldalt, nagyon profi.

mi a hadtörténetiben voltunk, az is szuper volt, jópár óra elment.

 

másik, hogy nekem egész Athén egy nagy múzeum volt, mármint autók motorok tekintetében is.

még a szigeten is mikor átmentünk Egina-ra.

olyan szép régi csodák, nincs sózás, meg annyira zord idő, így max a tengeri sós levegő tudja őket tönkretenni.

plusz a sok sok motor az úton, szerelők előtt halomban minden az utcán, 

nem is tudom melyik utca volt, amit úgy neveztem - az autók motorok szalonok utcája :-)

egy is kerület szinte. villamossal mentünk asszem, és csak nyílt a szemem milyen jó helyek. :-)

 

Előzmény: Jahno (1253)
Jahno Creative Commons License 2018.01.19 0 0 1253

Múzeum érdekes hely, mert mint mondottam asszonyt is érdekelte, pedig aztán fogalma sincs az autókról, teljesen kívül esik mindenen, de volt pár modell ami miatt még egyszer körbejártuk a szintet, vagy csak filmekben emlegetett klasszikus Fiat, satöbbi ami jó volt Neki is.

Előzmény: wdriver (1251)
wdriver Creative Commons License 2018.01.19 0 0 1252

nincs mit, nagyon szívesen,

én is csak egyszer voltam de az a 10 nap csodás volt. próbálom átadni amit tapasztaltam mint a többiek :-)

 

Pittapappou mondom ilyen autószerelős gumis környéken van, én élveztem,

ha meg villamosoztok a tengerparton vagy felé, érdemes a partról felsétálni, aztán kaja után be az óvárosba.

vagy ha csak belül sétáltok akkor megértem.

annyi szól mellette hogy jó áron jó adagokat adtak és kedvesen.

fél liter vörösbor mellé és kész is a vacsora :-)

 

Előzmény: almostevil (1249)
wdriver Creative Commons License 2018.01.19 0 0 1251

hű szerencse hogy nem leltünk rá a múzeumra mert kaptam volna hogy miért kell ezt nézegetnünk a város helyett :-))

legközelebbre betervezem. köszi!

 

a kisvendéglőt sajnálom hogy elrontották...

 

Előzmény: Jahno (1248)
almostevil Creative Commons License 2018.01.19 0 0 1250

...Ez a Pittapappou úgy látom a tengerpart felé van, valószínűleg nem megyünk le oda, de elég csábítónak néz ki a dolog. Talán, ha nagy lesz a zavargás a városban március 25-én, akkor szóba jöhet.

A Veikou-n lévő éttermet (rendőrség mellett) megtaláltam, elég közel lesz a szállásunkhoz, 3-4 utcányira.

 

Már csak valami pékséget / kávézót kellene találni a szállásunkhoz közel, ahol reggelizhetünk és ihatunk valami fincsi kávét. A szállásunk a Sikelias utcában lesz, viszonylag közel a Modern Művészetek múzeumához, ez kb 2 metrómegálló a Syntagma tértől a 2-es metróval a tengerpart felé.

Előzmény: wdriver (1236)
almostevil Creative Commons License 2018.01.19 0 0 1249

Wdriver!

 

Köszi a sok infót, már jegyzetelem is. Nem nagyon lesz időnk keresgélni, próbálgatni a kajáldákat, de ha célirányosan megyünk és tudjuk hogy mire számítsunk, akkor sokkal jobb a helyzet.

Plakát úgysem hagyjuk ki, úgyhogy a menüs étteremre is rápróbálunk.

 

Köszi még egyszer!

Előzmény: wdriver (1234)
Jahno Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1248

Mi próbálkoztunk többször is, mert a bort és sört azért meg lehet inni. Azt talán írtam, hogy asszonynak mondtam válasszon egy helyet neten,kb-ra belőttü azt a darabot erre sikerült ugyanabba a lépcsőházba foglalni, ahol előtte laktunk, csak most egy földszinti, hátsó udvarra kijáratos lett. Öreg helyett egy másik középkorú fószer volt, berendezés is kicsit átalakult és két antiszociális kiscsaj szeretne nem kiszolgálni.

 

Autós múzeum ez: http://www.hellenicmotormuseum.gr/en/

 

Volt 1-2 sor Ferrari, meg régi vasak és cuccok.

 

Teraszon kávé, sör és minket ezek nem szoktak érdekelni, de nagyon jól el voltunk, belépő valami minimális és csak pislogtunk, mert 1-2 Cadillac, Aston Martin és hasonló csoda azért rendben van, vagy régi T Fordok, bekurblizós Mercik :-O

 

 

 

Alatta szinten meg éppen retro zenekaros fellépőkkel megcsapott lemezbörze. Vettem is nagyon olcsón egy bontatlan Uriah Heep vinylt, szóval ott éppen a világ öszses pénzét el bírtam volna verni, nagy jó ritka cuccok és egyebek is voltak. Visszafelé volt az olcsó kávé és narancslé (meg pisztácia, egyéb péksütik, desszertek) amirőlberaktam a képet.

Előzmény: wdriver (1243)
Badora04 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1247

Nagyon Köszönöm. Megkeressük a kifőzdét. Lesz a társaságban aki ennek nagyon fog örülni. Még egyszer köszönöm.

Előzmény: Blue Scenic (1245)
Badora04 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1246

Nagyon köszönöm. Négyen megyünk abból ketten nagyon szeretik a pacalt. Megkeressük a lelőhelyet és előadom az itt szerzett tudományom és rendelek nekik! :D :D :D Ez lesz  a nap fénypontja. :)

Előzmény: suzi_mou (1242)
Blue Scenic Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1245

Görögül πατσας, vagy nagybetűvel ΠΑΤΣΑΣ. Angolul tripe soup (patsas). Nekem azt mondták, hogy az autentikus változatban a pacal mellett bárányláb is van, ezt tripe and leg soup néven árulták a piacon. Én itt ettem, a húsok és halak közötti séta meg jó pár fénykép elkészítése után: https://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g189400-d7794299-Reviews-Oinomageireio_H_Epirus-Athens_Attica.html

Epirus Tavern, a Monastiraki és az Omonia metróállomások között félúton, bent a piacon.

Előzmény: Badora04 (1240)
wdriver Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1244

csak nehogy Putszász-t mondjon, mert akkor balhé lesz :-D

 

 

-

pacallevest szerettem volna a nagy piacon megkóstolni, a kifőzdében benn is voltunk és nem volt éppen.

:-/

anno Bulgáriában ettem, de most ez más lett volna..

 

 

Előzmény: suzi_mou (1242)
wdriver Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1243

lehet hogy a "zöreg" már nincs szegény és lezüllött?

 

nagyon szívesen visszamennék Athénba, remélem hamarosan megyünk is majd,

ferraris múzeum az melyik??

 

Előzmény: Jahno (1238)
suzi_mou Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1242

Ugy kell kerni, hogy: PÁTSZÁSZ, a masodik á-t kicsit hosszabban kell ejteni.

Előzmény: 'szti (1241)
'szti Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1241

chaniában a piacon ott ette egy öreg velem szemben, locsolt bele egy csomó ecetet és láthatóan nagyon ízlett neki :-)

van otthon egy kajaneves listám, megnézem hátha rajta van, de sajnos kicsi az esélye

Előzmény: Badora04 (1240)
Badora04 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1240

Köszönöm a tippet, majd betájolom mely napokon leszünk a környéken és útba ejtjük a területet egy korai vacsora célzattal.

 

Nagyon érdekelne a pacalleves Görög neve, mert van a társaságban aki él-hal a pacalért...  :)

Előzmény: Jahno (1239)
Jahno Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1239

Aztán ezek is érdekesek, kávé és narancslé árfekvés a Syntagma környékén és a külváros felé (Ferraris múzeum környékén találtuk, repetáztam mindenféléből):

 

Előzmény: Badora04 (1237)
Jahno Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1238

Veikou 2est lehúzhatjuk, már nem olyan barátságos :-/

 

Akropolisz felé kimenet viszont még jó a hely, arról keresek képet.

 

És Veikou 40, ott van szemben a pékség és most Googlén még egy virágboltos/kínais hely, de jó kis nyársas saslikos kajákat adnak mindenfélével.

 

Azért Veikou mert folyton errefelé jártunk, város másik végén viszont nem ajánlok. Habibi az jó vízipipás hely, mellette meg jó a kebab, csirkés szendviccsel. Ide strandra jövet-menet betértünk, nagy palack víz, kaja, kész.

Előzmény: wdriver (1234)
Badora04 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1237

Szorgosan olvasok  előre és vissza is. Gyűjtöm az információkat.

Nagyon dícsérte itt egy  Hsz a pacalleveset. Esetleg meg tudná mondani valaki , hogy ezt hogy mondják / írják a görög étlapokon. Hátha a Pittapappou-nál nekünk is lesz szerencsénk hozzá. Oly sok jót írtatok róla, hogy májusban  valszeg mi is felkeressük ezt a helyet.

Előzmény: wdriver (1236)
wdriver Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1236

Pittapappou Athén:

https://www.pittapappou.gr/shops/agios-dimitrios.html

 

Agiou Dimitrou 317.

igen ezt kerestem. :-)

full görög, nincs más nyelven semmi kiírva, de nagyon kedvesek segítettek hogy mit együnk.

Előzmény: wdriver (1235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!