Keresés

Részletes keresés

guba2002 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 3786

Szerintem így elég nehéz, de a szín és a virágforma alapján inkább susanra tippelek, de  majd hátha jönnek a hozzáértők.

 

Timi

Előzmény: Lavadome (3785)
Lavadome Creative Commons License 2016.04.03 0 0 3785

Sziasztok!

 

Segítsetek! Ez milyen Magnólia lehet? Arra emlékszem csak, hogy amikor nézegettem két éve vásárlás előtt ,akkor a Susanokat és a Nigrákat néztem.

 

Köszi! :)

 

wieder Creative Commons License 2016.03.30 0 0 3784

Én is úgy tudom.

Saját tapasztalatom (bár még csak  2. éves nálam), hogy inkább soulangiana, virágja is inkább az.

Edig nem volt semmi probléma vele. Nagyon kis kompakt.  

Tavaly alig nőt pár centit, de a virágbimbók (az a pár) szinte egymást éri.

 

Sötét színű - bár nem annyira - a rustica rubra ami egy valóban szívós, edzett fajta.

Előzmény: guba2002 (3781)
wieder Creative Commons License 2016.03.30 0 0 3783

Előzmény: Niracska78 (3782)
Niracska78 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 3782

tegnapi kép

guba2002 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 3781

Szia!

 

Jól gondolom, hogy a genie is liliflora hibrid, mert az egyik szülő a nigra? Akkor ő mennyire érzékeny a lisztharmatra, ajánlod-e illetve ha nem mely sötétvirágú fajtát ajánlanád, mert egy ilyen még hiányzik a kertemből. 

 

Köszi Timi

Előzmény: wieder (3780)
wieder Creative Commons License 2016.03.22 0 0 3780

Szerintem jól gondoskodsz a növényekről azzal nincs gond. A tippem lisztharmat fertőzés.

A liliflora hibridek nagyon érzékenyek a lisztharmatra (a susan is az).

Nekem van jópár soulangianám,  stellata is van, de anno nagyon sok bajom volt az egyetlen liliflora nigrával, amit utána el is tüntettem, hogy ne fertőzze a többit.

Azóta egyáltalán nincs fertőzés, permetezni nem szoktam őket semmivel.  Nem mondom, hogy a nyári közel 50 fokban nincs egy két levél pörkölődés, de keresni kell, hogy észre vegye az ember.

Amennyiben ilyen tünetek vannak, akkor meg kell kezdeni a lisztharmat elleni védekezést, még a tünetek elött, vagy hasonlóan hozzám lemondasz a susanról.

 

Előzmény: fan62 (3779)
fan62 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3779

Üdv mindenkinek!

 

Néhány évvel ezelőtt - mikor telepítettem a növényeimet (6 éve) - végigolvastam a bejegyzéseket. Követtem az utasításokat. A három tő növény (Susan, Soulangeana, Stellata) telepítése sikeres volt. Én így csináltam: a helyben lévő talajt kevertem savanyú tőzeggel, vasgálic porral és savanyú tőzeggel. Utána az évek folyamán tavasszal vasgálic port kevertem a talajba tartós rhododendron trágyával alkalmanként megszórtam. A talajt fenyőkéreggel takartam. A növények minden évben sokat nőttek, bőségesen virágoztak. A Susan és a Soulangeana esetében nem volt ritka a másodvirágzás sem. Az utóbbi két évben viszont fellépett egy kis probléma. A virágzással nem volt baj, de nyáron (sőt már tavasz elején, amikor még nem volt hőség sem, a levelek széle kezdett száradni és pöttyösödni is. Tavaly már a Stellata esetében is jelentkeztek enyhén a tünetek. Jellemző volt még a levelek "megmerevedése" is. Szinte pattanva törtek. A Susan nagyon megsinylette a tavalyi évet. Most tavaszra 2 (azaz kettő) db virágrügyet hozott. A Soulangeana és a Stellata esetében van virág rendesen. A növényeket nyáron permeteztem mindenféle szerrel. Felszívódó gomba -és rovarölővel is, mert már abban sem voltam biztos, hogy milyen kórokozóval, vagy esetleg károkozóval állok szemben. Semmilyen hatást nem értem el. Tudom, hogy ezek a növények elsősorban a virágaikkal díszítenek, de azért nyáron nagyon csúnyák az elszáradó rideg törékeny levelek látványa. Továbbá egyértelműen látszik, hogy ez visszavevetette a növények növekedését is (rövidebb és gyengébb hajtásokat hoztak, a Susan szinte kiszáradt (azért még él). Szóval ennyi a történet. Létezik, hogy tavaly a nagy aszály okozta ezeket a tüneteket? Korábban is volt pedig ilyen forró nyár. Többet kellene talán locsolni? Vagy esetleg rosszkor rossz szerrel permeteztem? Bocs a hosszú bejegyzését. Aki tud segítsen. Köszi. 

Mediterránum Creative Commons License 2015.11.05 0 0 3778

Magnóla Grandiflóra magok eladók!

wieder Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3777

Ha nem örökzöld magnoliád van, akkor ez ősszel,  lombhullás előtt előszokott fordulni :) 

Nem színeződik olyan szépen a levélzete, mint sok más növénynek pl. japánjuhar, szárnyaskecskerágó, stb.

Előzmény: time99bt (3776)
time99bt Creative Commons License 2015.10.22 0 0 3776

Sziasztok! Barnul a magnóliám levele. Mi lehet a baj?

wieder Creative Commons License 2015.09.29 0 0 3775

Sőt minden növénynél, sőt élőlénynél így van. 

Egyszerű példa a születendő gyermek sem egy az egyben az édesanyja, max, nagyon hasonlít rá, de nagy eséllyel keveredik benne az édesapja, valamint a nagyszülők genetikai anyaga. A növény magoncok ugyanígy.

Amennyiben teljesen ugyanazt a biztosan szép növényt szeretnénk, akkor kell oltani, vagy dugványozni, mert ez gyakorlatilag klónozás, ugyanaz a növény.

És mivel már egy virágzó növényről veszik le a hajtást, ezért nem mellesleg a virágzás is, 2-3 év múlva esedékes (magnoliáknál)

Előzmény: guba2002 (3774)
guba2002 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 3774

Szia!

 

Köszönöm a választ, megpróbálom a magvetést, már csak a tapasztalatszerzés miatt is, aztán meglátjuk mi lesz belőle. Egyébként a magnóliánál is az van, mint pl. a leander magvetésénél - abban van tapasztalatom - hogy nem feltétlenül lesz azonos a virágja az anyanövényével. Ha gy van, kivárom a 10 évet, bőven belefér még. 

 

Timi

Előzmény: wieder (3773)
wieder Creative Commons License 2015.09.25 0 0 3773

Azért annyira nem bonyolult. A piros húst leszeded róla akár körömmel is könnyen lejön és alatta megtalálod a fekete színű kemény magot. A mag elég olajos, zsíros és ennek van egyfajta csíra gátló hatása, ezért ezt érdemes lemosni letörölni róla, mert akár évekig is "elfekszik" csírásodás nélkül. Ezt követően egy virágcserépbe, laza virágföldbe elveted a magokat akár most is. Nyugodtan hagyhatod kint a fagyban, tavasz végén kifognak kelni, ( persze ha csíraképesek a magok) mert nem mindegyik szokott az lenni.

Egyébként ahogy írtad, kell neki vagy 10 év hogy elkezdjen virágozni, ezért szokták inkább dugványról, vagy oltással szaporítani, max alanynak érdemes felhasználni oltásnál.

Előzmény: guba2002 (3772)
guba2002 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3772

Sziasztok!

A magn. Soul. Magtokot hozott, benne 4 db bordó héjú maggal. Utànaolvastam kicsit és elég bonyolult szàmomra a magvetése, ráadásul min 10 évre mondjàk a virágzásàt. Vakakinek van- e tapasztalata a témàban? Köszönöm a vàlaszokat.

timi

wieder Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3771

Fontosabb,  elültetés elött kicserélni a talajt kb. 1 méter sugarú körben és kb. 40-50 cm mélyen, savanyú talajra. Hogy jól induljon a kezdés. Idővel úgy is belenő a saját földbe, de hozzá is szokik.

 Savanyú talajt legegyszerűbben savanyú tőzeg hozzáadásával tudsz elérni, de legalább 60-80 liter tőzeget érdemes egy akkora ültetőfelülethez keverni. Esetleg rododendron földet veszel, de az jóval drágábba jön ki. 

Később ültetés után vasat (vasgálicot) lehet adagolni a töve köré, amit igen "szívesen" vesz, (hogy ne alakuljon ki klorózis.)

Előzmény: Schanyi87 (3770)
Schanyi87 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3770

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy Ti mit tesztek a liliomfák/tulipánfák törzséhez, hogy megfelelő földet biztosítsatok neki?

 

Köszönöm előre is

Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.08.19 0 0 3769

Elnézést, hogy csak most válaszolok ...nálam 5 db van szinte mind déli fekvésben tűző napon! Félárnyék-napos mindegy, a virágzás hosszát befolyásolja mert ugye tűző napon hamarabb elvirágzik. Fagyzugos, huzatos helyre ne kerüljön! 

Előzmény: Mazsola1972 (3768)
Mazsola1972 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 3768

Kedves Lady Gyöngyös!

 

Sajnos nem önszántamból ültettem cserépbe, van egy haszontalan kiskutyám, Maszat, aki fiú, és minden növényt igyekszik kipisilni. Arra gondoltam ameddig megerősödik cserépbe teszem, és utána kiültettem, amikor már nem árthat neki a kutyus. árnyékba helyeztem, remélem ez kedvezőbb lesz a számára. Már gondolkozom a kiültetésében is. Pontosan milyen helyet kedvel szeinted? olyan fél árnyékosat, vagy naposabbat?

 

Várm a jó tanácsaitokat.

 

Mazsola

Előzmény: Lady Gyöngyös (3766)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.07.26 0 1 3767

Ezt csak gyorsan bemásolom a gazda fórumról! én csak annyit csináltam, hogy vettem 250 l savanyított tőzeget /Novobalt kb 3000 ft/ és az ültetőgödörbe egy nagyobb vödörrel beforgattam. meszes talajban nem tudja a vasat felvenni és sárgulhatnak tőle a levelek.

 

"

A magnólia alapvetően a savanyú talajt szereti. Az ültetéskor ki kellett volna cserélni legalább 0,5 köbméteres gödörben a talajt rhododendron-földre. A felszínre szórt savanyú föld hatása lassú. Káliumban és magnéziumban gazdag lombtrágyát kaphat még most is egy-két alkalommal, ami a hajtásbeérést segíti most ősszel. A tápanyaghiányos levelek a lombhulláskor leesnek." 

Előzmény: Lady Gyöngyös (3766)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.07.26 0 1 3766

Kedves Mazsosla!

Szegény magnóliáknak is rosszul esik ez a nagy hőség+ Uv sugárzás nem tudom, hogy mi támadhatta meg szegénykét de az biztos, hogy magnóliát nem szabad cserépbe ültetni hamar felmelegszik a cserépben lévő föld ami csak árt a gyökereknek + télen sem jó neki ....mivel simán bírja a teleinket! Szerintem jobb lenne minél hamarabb kiültetni, hogy télig be tudjon gyökeresedni és majd szépen felkészülni a fagyokra! 

Előzmény: Mazsola1972 (3765)
Mazsola1972 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 3765

Sziasztok!

 

Újként regisztráltam ezen a fórumon, abban bízva, hogy sokat tanulhatok tőletek.

Én kezdő hobbi kertész vagyok, eddig csak szobanövényeim voltak, abból is sok orchidea, vitorlás virág, fokföldi ibolyák és hasonló növényekkel foglalkoztam.

Másfél éve költöztünk családi házba, ahol sajnos a talaj nagyon meszes, köves. A Rózsáim viszont gyönyörűek, bokor és futó rózsa is van a kertemben.

 

A teraszomra leandereket ültettem nagy méretű cserépbe, ők nagyon jól érzik magukat, bár az egyik hatalmas ontja a virágokat, viszont a levelei sárgulnak és folyamatosan hullajtja őket. Hetente egyszer muskátlis tápoldattal dúsított vizzel öntözöm. Egyébként esténként öntözö őket. Szerintetek mi lehet az oka, hogy a levelei sárgulnak, és mit tanácsoltok?

 

Tavasszal vettem egy kics liliomfát, alig volt levele, és egy szem virág nyílt rajta. Átültettem egy nagyméretű cserépbe, rododentron földbe, gyönyörűen kihajtott, rengeteg levele lett és megnőtt, most újra elkezdett virágozni, van rajta vagy 6-7 virág, a növény maga alig 60-70 cm magas. Azonban egy pár napja elkezdett rozsdásodni a levele, a virágok szinte kisem nyílank már le is peregnek, világos zöldek és egy-egy pedig sárga a levelei közül. Mi okozhatja ezt a tünetet? Eléggé tűző napon van, de azt mondták korábban, hogy szereti a tűző napot, de ezek után nem igazán tudom elhinni. :(

Muskátlis tápoldattal szoktam hetente öntözni, és az utóbbi napokban sok vizet adtam neki, mert azt gondoltam erre lehet ebben a nagy melegben szüksége.

 

Szerintetek mit csinálok rosszúl?

Szeretném megmenteni, mert gyönyörű a virága és imádom  a magnóliákat:)

 

Virágzás alatt nem lehet átültetni, és ha jól tudom ősszel kell vagy lehet átültetni. Igaz ez?

Savanyú földet kedvelei, ezért rododentron földbe ültettem.

 

Mivel kell tápzni? Milyen gyakran és hogyan kell öntözni? Sok vagy kevesebb mennyiségű vizet kedveli?

Napsütés vagy fél árnyék kell neki?

 

Várom ötleteiteket, segítségeiteket:)

 

Szép napot neketek!!

 

Mazsola1972

 

 

wieder Creative Commons License 2015.06.23 0 0 3764

Míg nincs rendesen begyökerezve, addig rendszeresen ( nyári kánikulában akár hetente 2 szer is) meglocsolhatod kb. 8-10 liter vízzel, lehetőség szerint esővízzel, vagy az öntöző vízhez: 10 literhez  1 dl. ecetet adagolva.

Könnyen kiszárad a földje és akkor szokott ilyeneket produkálni. 2 hete meg igencsak hőség volt.

A mostani időjárás esetén is érdemes legalább hetente egyszer locsolni.  Nyáron, legalább is az első évben.

Előzmény: mj620di (3763)
mj620di Creative Commons License 2015.06.21 0 0 3763
Szisztok.
Tavadszal ültettünk egy magnolia fát ami szépen be állt,fejlődik,most kb 110-120 cm es viszont elkezdett száradni a felső levelei,az ujabba hajtások.Mi lehet a baja?Mit csináljak vele?
Köszi!
Nam Wan Creative Commons License 2015.06.01 0 0 3762

Szia!

 

Ne aggódj, szép, egészséges a növényed. Természetes jelenség, a tavalyi leveleit most cseréli le. A virágzásra, ha magról vetett, -márpedig az esetedben valószínű erről van szó- gyakran 6-8 évet is várni kell. Ezért oltják őket, azok sokkal korábban virágoznak, és fajtaazonosak.

Előzmény: ceko (3760)
artamira Creative Commons License 2015.05.31 0 0 3761

Ez nagyon rendben szerintem, ráadásul hoz egy csomó új hajtást is. Nem látszik, hogy tápanyag hiányos lenne. Én biztos nem tápoznám még külön.

Egyébként meg türelem is kell a kertészkedéshez, nem kizárt, hogy az idén nyáron meglep 1-2 virággal, de ha nem, majd jövőre

Előzmény: ceko (3760)
ceko Creative Commons License 2015.05.30 0 0 3760

 Sziasztok!

 

Segítsetek légyszíves, a következő képeken ahogy látjátok így felkopaszodott az örökzöld magnólia.Ez normális dolog vagy netán valami baja van ? Ha igen akkor mit tudok vele tenni?

Másik kérdésem pedig az lenne ,hogy milyen tápanyag utánpótlást javasoltok, hogy minél szebb és több virágot hozzon? Mit tanácsoltok, mit vegyek?  2 éve ültettem, tőzegbe és lágyított,semleges és kicsit savas vízzel locsolom ,de még nem virágzott.

 

Köszönöm a válaszokat

 

   

wieder Creative Commons License 2015.05.26 0 0 3759

Többen írtátok már ezt a problémát és Én mindig értetlenül állok e felett, mert nálam mindegyik már az első évtől virágzik és utána minden évben hatványozottabb a virág mennyiség.

Ráadásul ahogy Te is írod, hogy foszforos műtrágyát adtál neki, ráadásul savanyú talajt biztosítottál, vagyis mindent megadtál, hogy virágozzon.

 

Magnoliákat általában bujtással szaporítják, vagyis az egészen fiatal 1 éves növények is már virágoznak. A másik szaporítási mód, főleg a különlegesebb fajtáknál az oltás, ami szintén már nagyon korán virágzó képes növényeket biztosít.

 

Arra gondolnék, hogy ha ilyen körülmények között nem akar virágozni (amit biztosítottál neki), annak esetleg az lehet az az oka, hogy magról nevelt magoncot vásároltál, ami valóban 10-15 év mire eléri a virágzó kórt.

A másik ami miatt esetleg nem virágozhat, hogy árnyékos helyre ültetted, mivel a magnolia kedveli a napfényt, virágzáshoz kell a napsütés.

 

Mindenesetre, a korábban leírt tanácsok nagyon fontosak:

  - ültetőgödör elkészítése ültetés előtt, ( savanyú tőzeg talajba dolgozása )

  - Első évben rendszeres öntözés, esővízzel, hogy ne meszesedjen vissza a talaj a kemény csapvíztől, de azért             vigyázni kell, hogy ne álljon mindig a vízben.

  - vasazás, lehetőleg minden évben legalább 5 éves koráig, de lehet tovább is, mert akkor jó kondícióban marad és     ha egészséges a növény akkor bőségesen virágzik is.

rex009 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3758

Sziasztok!

 

 

Kérdéssel fordulok hozzátok. Többször találkoztam már a problémával, hogy a magnólia soulangeana nem akar virágozni. A foszfor hangsúlyos trágyán, és a savanyított talajon van rá jobb tippetek? Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Elek

Évácska57 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3757

Köszönöm a választ! Remélem nem terjed tovább, mert úgy látom virágozni is fog!

Előzmény: wieder (3749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!