Keresés

Részletes keresés

tavimami Creative Commons License 2014.10.25 0 0 643

Sziasztok!

Tudom, majd csak tavasszal fogják nyírni a barikat,de a most induló ovink gyerekivel (cirka 40 gyerkő) nemezelni szeretnénk és ehhez keresünk gyapjú felajánlásokat.nem baj,ha nincs tisztítva,kártolva legalább ezeket a mozzanatot is látják a gyerekek.előre is köszönöm:

szilágyi réka

rekszi@gmail.com

Szilhun Creative Commons License 2013.12.05 0 0 642

szia ! Már hogyne lehetne mosni, hisz azáltal készül, víz és szappan, én igaz  kézi mosást ajánlom és nem a gépit. 

nyugodtan lehet gyömöyzködni alaposan öblíteni és ne ilyedj meg a szagátl mert az is lesz, ázott gyapjú szag :)

Utána fektetev formára igazítva száríthatod. igaz jó sokáig kell. 

 

Előzmény: Hen22 (641)
Hen22 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 641

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, ami elég naív, nem nagyon foglalkoztam még nemezzel (csak kiskoromban csináltam) most pedig tervezési célból kell ezzel foglalkoznom. A problémám a következő: lehet-e mosni a nemezt? Vagy lehet-e olyanná tenni, hogy lehessen mosni anélkül, hogy alakváltozást szenvedne, és különösebben körülményes legyen a tiszítása?

Előre is nagyon köszönöm! :)

mezeizsurló Creative Commons License 2013.10.12 0 0 640

forog még a lap? nagyon nagy szükségem volna a segítségetekre. Kezdő nemezelős vagyok, és van némi kártolt gyapjúm( natur). Többször próbáltam már  nemezelni ebből a gyapjúból és egyszer sem sikeredett normálisan. mit is értek ez alatt? egyszerűen nem áll össze. a legutóbbi próbálkozásom nagyon szomorú lett, mivel háromtól fél hétig simogattam-dörzsöltem-nyújtófáztam-gyúrtam, szappanosan szépen néz ki, de ha kimosom a szappant, vége mindennek.mitől lehet ez? bármennyire is béna vagyok, ennyi idő alatt illene történnie valaminek... esetleg rossz az anyag?iszonyatosan szeretnék már végre alkotni, de a legnagyobb szeretet ellenére sem sikerül...:( segítsééég

kustrae Creative Commons License 2013.04.29 0 0 639

Van egy kilónyi hófehér szalaggyapjúm,a Rikkeréktől.Nem nemezelődik.Viszont aki fonni szeretne belőle,arra alkalmas.Nem cserélné el velem egy kilónyi paplangyapjúra?

kustrae Creative Commons License 2013.04.29 0 0 638

Sokszor eltöprengek azon,hogy hová kerül az a rengeteg levágott birkaszőr,amit a szanaszét legelő állatokon látok?Voltam az Első Magyar Gyapjúfesztiválon,Taliándörögdön,és nem láttam őstermelőt,aki a kazalnyi natúr gyapját szerette volna értékesíteni!Külföldről vásárolt-festett az volt,dögivel,de natúr-zsákos sehol...

 

Hanna4901 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 637

szia! Írtam mélt, megkérlek, ha tudsz válaszolj. Akár mi is a válasz, de jó lenne tudni, mire számíthatunk! Üdvözlettel: Lonci

Előzmény: SchAnti (635)
Hanna4901 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 636

mélt küldtem!

További szép napot!

Lonci

Előzmény: SchAnti (635)
SchAnti Creative Commons License 2013.04.05 0 0 635

Sziasztok!

Nekem van 2 fehér, illetve egy fekete (kicsit barnás beütéses a bundája) rackám.

Pár héten belül nyírjuk őket. Ha valaki tud valamit kezdeni a bundájukkal, szívesen odaadom.

Jelentkezni értük a publikus e-mail címemen lehet.

Anti

kustrae Creative Commons License 2013.03.28 0 0 634

Szia!Írd be a google keresőbe,hogy ,,felted elf hats,,.Aztán válassz! :)

 

Előzmény: Daniel550 (633)
Daniel550 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 633

Üdvözletem!

 

Segítségeteket kérném a következőkben:

Varázsló/manó sapkát szeretnék készíteni, és nincs egy normális képem, amiről mintát vagy ötletet tudnék venni és az elkészítés technikájában sem vagyok a toppon.

Aki már jártas ezen a téren, kérem segítsen.

Kedvességeteket előre is köszönöm!

bubilla Creative Commons License 2013.03.11 0 0 632

Sziasztok, talán titeket is érdekelhet ez a rendezvény :) http://gyapjufesztival.hu/

kustrae Creative Commons License 2012.10.10 0 0 631
kustrae Creative Commons License 2012.09.26 0 0 630

Ezt nézzétek!Ez vizes,vagy tűnemez?Meg vagyok veszve érte,hogy megtanuljak ilyen térbeli formákat vizes nemezeléssel!Tud valaki segíteni?

http://filzkram.blogspot.hu/

Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 629

selyemfestés és más

címszó alatt megnyitottam a kívánt topikot!

Látogassatok oda és kérek feltenni alkotásokat!

Köszönöm: Lonci

Márta néni azéris Creative Commons License 2012.06.10 0 0 628

Lehnert Renáta engedélyével teszem ide ezt a meghívót: 

 

A SZÁLAK ÚTJA“ NEMEZ-NAPOK  I.

 

Pécsett 2012 07.07.-07.08.-án,  a Zsolnay Kulturális Negyed egyik tágas, világos  terme ad teret  “A SZÁLAK ÚTJA” NEMEZ-NAPOK I.-nek.

Családias hangulat, kellemes légkör a célunk. Kezdő nemezelni vágyók és haladó nemezelők részére.

A nemez rejtelmeibe kisérő személy, Lehnert Renáta.

Program:

 Július 07. (szombat) 9.00-12.00      -         rövid anyagismeret, nuno-nemez sál/stóla tervezése, kirakása, 100% selyem-pongé anyagra,                                                                                                                különböző szálak (gyapjú, selyem, bambusz, szójabab…) bevonásával. Kezdőknek igény szerint                                                                       próba készítése.

12.00-13.00                                                -                      ebédszünet

13.00-18.00                                   -         nuno-nemez sál/stóla megnemezelése

Július 08. (vasárnap) 9.00-12.00       -                                virágok elgondolása, tervezése, színek és különböző szálak, anyagok kiválasztása.

12.00-13.00                                                 -                      ebédszünet  

13.00-16.00                                                   -                   virágok varrás nélküli megnemezelése, lakásdekorációnak, fejpántnak, nyakláncnak, övnek…

A következőket kérjük, hogy a réztvevők tarsolyában legyen:

- Jókedv!

- Olló, 1db kisebb ill. 1db nagyobb törölköző (lehetőleg olyan, amit nem sajnálunk)                 

Zsolnay Kulturális Negyed területén ebédelni lehet.

Reggelit, vacsorát a helyszínen tudunk biztosítani, ezügyben hívható Juhász Ági: 06 70 – 411 30 00

Részvételi díj 16.000Ft + anyagköltség.

Helyszínen mindenféle gyapjú, különböző szálak,  anyagok nagy választékban, magas minőségben biztosítva lesznek.

Jelentkezni Lehnert Renátánál e-mail-ben lehet: renatalehnert@aol.de                 

A helyeket jelentkezési sorrendben tudjuk bitosítani és a részvételi díj 10%-ának befizetésével érvényesek.

Utalásnál kérjük feltüntetni, „A SZÁLAK ÚTJA“.

Számlaszámunk:  KERN KFT., Szentlőrinc-Ormánság Takarékszövetkezet 50700114-16104141-00000000.

 

Szeretettel várunk minden kedves jelentkezőt,

Lehnert Renáta & Juhász Ági 

 

Márta néni azéris Creative Commons License 2012.05.21 0 0 627

Bocs, hogy nem dugtam ide az orrom, Csak akkor szoktam mikrózni a gyapjút (profik ezt nem csinálják, csak a magamfajta amatőrök,) ha keveset akarok festeni, és nem akarom, hogy maradék fesék legyen, ami megy a csatornákba. Tehát csak éppen annyi festéket öntök rá, hogy átjárja, és a mikróban csak melegítő fokozaton, (az 500 W alatti kategória) teszem be 3-4 percre. Hagyom kihülni, ecetes vízzel fixálom, és nagyon óvatosan öblítem.

Előzmény: ÁgG (626)
ÁgG Creative Commons License 2012.04.18 0 0 626

Hogyan kell mikróban gyapjút festeni? Nem fonalat, hanem szalaggyapjút. Még csak fazékban próbáltam, de nem mindig sikerült úgy, ahogy szerettem volna. 

Márta néni azéris Creative Commons License 2012.04.17 0 0 625

Ez a SEWO festék is kapható Leknert Renátánál a neten, etenhaki@aol.com-on. A gyapjú festésnél az én tapasztalatom, hogy a gyapjú a mikrózást jól bírja, így festékből éppen annyi kell rá, hogy átjárja, nincs pazarlás, de öblítésnél nagyon vigyázok, hogy szinte meg se fogjam a gyapjút, csak a vizet mozgatom körülötte, és rácson csurgatom le, semmi nyomkodás, így marad olyan szálas, hogy szinte elemeire lehet szétszedni a nuno filcezéshez. 

Előzmény: Szinalkó (617)
Szinalkó Creative Commons License 2012.03.25 0 0 624

 

Alpaka:))

Szinalkó Creative Commons License 2012.03.25 0 0 623

Fantasztikus fonalcsemegék!

Az alpaka fonal  nemezeléshez  csodálatos!

Keverik más fonalakkal, főleg gyapjúval. Így még inkább kihangsúlyozhatóak az előnyös tulajdonságai: puhasága és melegsége.

http://www.1001fonal.hu/blog/kategoria/alpaka/

Nyünyőke :) Creative Commons License 2012.03.24 0 0 622

Csodás dolgokat alkottál! Ez a poros dolog nagyon felkeltette a kíváncsiságomat! Már másnál is láttam hogy ilyen mintásak a kendők de el nem tudtam képzelni hogyan csinálják!! :D Köszi hogy megosztottad velünk! :)

Ha venni szeretnék hol keressem? Hobby boltban, vagy inkább a neten?

 

Szép napot!

 

 

      

 

 

Előzmény: Szinalkó (621)
Szinalkó Creative Commons License 2012.03.24 0 0 621

 

 

 

 

Nagyon kedves vagy köszönöm!

 

Előzmény: Hanna4901 (620)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 620

Megérte RÁD várni:-))) Ismét csodás amiket ALKOTTÁL! Gratulálok:Lonci

Előzmény: Szinalkó (619)
Szinalkó Creative Commons License 2012.03.23 0 0 619

Bocsi de a kép valamiért nem jelent meg.

 

 

 

Szinalkó Creative Commons License 2012.03.23 0 0 618

Itt láthatod a selyem fényét a pigmentek csikkogását a fény viszonyoktól függően .:))

Előzmény: kustrae (616)
Szinalkó Creative Commons License 2012.03.23 0 0 617

SEWO porfesték.ÖKO STANDARD FESTÉK.
Savas bázisú , kimondottan állati szőrök,szálak festésére.

ALAPSZÍNEK:
Kék, türkiz, pink piros, karmin vörös, c. sárga, n sárga, fekete. Kb. 900 Ft/10g/szín  nem tudom mert idén még nem vettem.

200gr gyapjúhoz 2gr festék számolható persze függ attól milyen sötét árnyalatoot szeretnél.Ez az arány  egy elég jó intenzív szint hoz létre. Boszorkánykonyha:))) próbálgatás élvezkedés.....

kustrae Creative Commons License 2012.03.23 0 0 616

Aranyos a gyöngyvirág sapka :)

Szinalkó!Te mivel fested akkor a selymet?

 

Előzmény: Szinalkó (615)
Szinalkó Creative Commons License 2012.03.23 0 0 615

A belinkelt honlapon lévő selyem tapasztalatom szerint nagyon drága !:((

Ha magatok festitek negyed árból kijöttök és olyan amilyenre éppen szükségetek van. A hobby selyemfestéket  én nem kedvelem mióta magam festem a selymeket,rostokat, gyapjút . Óriási a különbség van a két végeredmény között,ez szemmel is látható és nagyon durván kézzel tapintható. Ráadásul egy műanyag réteget viszünk fel a csodás természet adta selyemre mely a használat során kopik, a selyem elveszíti a csillogását. Ha lesz módotok kézbe venni a kétféle anyaggal készült selymet akkor látjátok igazán a különbséget.

Én motivállak benneteket  a saját selyem,- gyapjú  festésre mert az élmény is felemelő a látvány meg leírhatatlan, a végeredmény  pedig megismételhetetlenül egyedi.

Szinalkó Creative Commons License 2012.03.23 0 0 614

Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre mert az idős szüleimmel rengeteg probléma van és az ídő meg nem végtelen sajnos!:)))

Olvasva a hozzászólásokat anyagokat,selymet, gyapjút itt tudtok rendelni.Selyem szálat,rostokat.....

Lásd az 541,543 hozzászólásomat.Megbízható tüneményes hölgy!

Hogy kedvet csináljak nektek.....:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!