Keresés

Részletes keresés

Peter atyuska Creative Commons License 2016.04.28 0 0 3978

utolsó és egy kicsivel több. panel kérdés milyen technológiás volt.

Előzmény: ernő101 (3976)
Zöldár Creative Commons License 2016.04.28 0 0 3977

A legutolsó, azaz biztos hogy több.

Előzmény: ernő101 (3976)
ernő101 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 3976

Sziasztok!

XI. kerület, Gazdagrét, panellakás, 68 nm. Építéskori állapotban (kb. 1987). 

Az alábbiakra lenne szükségem:

- komplett elektromos kábelcsere mindenhol (nagyszoba, 3 kisszoba, WC, fürdőszoba, előszoba) kigyulladásmentes normális vezetékre

- biztosítéktábla (remélem jól szólítottam) cseréje értelmesre, érintésvédelemmel ellátva (fí relé vagy mi)

- helységenként egy villanykapcsoló, falanként egy konnektor

- amerikai konyhában a sütő, hűtő, mosó, mosogatógépek bekötése

- az előszobában gipszkarton álmennyezet lesz, és 2 szobában is, tehát ezzel feltételezem sok panelvésést megspórol a mester

- előszobában, nagyszobában, 2 kisszobában álmennyezetbe épített spotlámpák "bekötése"

Nevezzük komplett villanyszerelési munkának a nulláról. Szeretném, hogy ne ócsó Józsi csinálja meg okosba "jáúleszazúgy, na, E" hozzáállással, mert arra nem vágyom, így a feltűnően olcsó ajánlatoktól is tartózkodnék.

Tök hülye vagyok ehhez, nem akarom, hogy eladjanak, így kérem segítségeteket abban, hogy erre mondjatok egy hozzávetőleges munkadíjat, amibe már benne van a biztosítéktábla is. 100-200-300 ezer? Több?

A segítségeket előre is köszönöm szépen!

Téglás Elek Creative Commons License 2016.04.17 0 0 3975

Drágák a villanyszerelők. ok. Ez még el is menne, de az már nem hogy kéretik magukat.

5 éve egy lakásfelújításnál  kb. 10 mestert keretem meg mire egyet találtam, aki érdemileg foglakozott a munkával.

Tény, hogy 1 - 2 napos munkát nem szívesen vállalnak, na de mindig 2 - 3  hetes munka egy helyen nem lehet.

Előzmény: alfax1 (3970)
Téglás Elek Creative Commons License 2016.04.17 0 0 3974

Kérdésem : 1 db. konnektor, szaknyelven dugaszoló aljzat  felszerelése mennyit kóstálna ? A    'lik' már megvan. Az egyik bérlő kitépte a falból  - ez eddig rendben is van, de az mán nem, hogy titkolta.

Kérdezi egy rokon.

Én 15   _ max. 20 perc alatt felszerelem, a dugalj már megvan. 600ft/db. volt. Mondtam, hogy egy 10 -es re számítson. És még olcsó is lesz.

Lacivill Creative Commons License 2016.04.16 0 0 3973

Háát nem mondanám, hogy olcsó ajánlat.

alfax1 Creative Commons License 2016.04.16 0 0 3972

mérőhely bővítés - ajtón kívülre helyezés az egy külön tétel, nincs benne, arra 180.000 ft az árajánlat.

Előzmény: Lacivill (3971)
Lacivill Creative Commons License 2016.04.16 0 0 3971

Kevés az info. Mérőhely átalakítás, teljesítmény bővítés is van benne, elosztótábla csere milyenre, Fi relé(k), stb. Horonyvésés távolsága.

alfax1 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 3970

Sziasztok

60nm lakás 2+félszoba, 1 konnektor / fal 1 lámpa + kapcsoló / helység + 1 db villanysütő.

Kaptam árajánlatot, elektromos elosztószekrény szabványosítása , valamint elektromos vezetékek falba marása védőcsőben szerelvények nélkül 381.000 HUF Áfával.

Reális?

Kovács Zoltán/reg/ Creative Commons License 2016.04.10 0 0 3969

Helló.

HENSEL1000,3000 STB.

Előzmény: ivaan (3966)
Kovács Zoltán/reg/ Creative Commons License 2016.04.10 -1 0 3968

76zoli76 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3967

Be kell menni a DÉMÁSZ-hoz és ott van egy nyomtatvány ott lehet igényelni. De van több kérdés is !

1 fázis vagy 3 fázis ? milyen szekrény van most ? Mennyit akarsz emelni? A bejövő méretlen meg felel e!

Helyileg hol lenne a szerelés?

Előzmény: ivaan (3966)
ivaan Creative Commons License 2016.01.26 0 0 3966

Sziasztok ! 

Segítségre lenne szükségem ha van valaki aki tudja, hogy a Démász milyen szekrényt fogadnak el és mi a menete a teljesítmény növelésnek és hogy a szekrényt a Démász adja ingyen esetleg?  

76zoli76 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3965

Sziasztok! Érdeklödnék , hogy falonkivüli szerelés leszálok 20as csö ,a vezeték nyomvonala álmenyó felett lenne vezetve. Arra lennék kiváncsi hogy mennyiért lehet elválalni melyik a jobb? Normával számólni vagy leágazásokra lebontva . Kazettás állmenyóba armatú szerelés , bekötés ,vezeték huzás munkadíj kiszámítása! Esetleg valaki benne van ipari villanyszerelés munkadijjazásába annak szivesen genném a segitségét! Elöre is köszönöm!

Mila0604 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3964

Sziasztok!

Legrand mini DLP kereteket lehet még valahol vásárolni? Beleillő Oteo szerelvényeket találok még, de DLP kereteket sehol sem. Úgy látom, hogy az Oteo is már kifutó termék. Mindenhol csak Forix-et árulnak, de az szerintem nem olyan elegáns, mint az Oteo.

Egyébként mi a vélemény az Oteo és a Forix termékek minőségéről (külön-külön, dugalj-TV-UTP aljzatok)?

Ilyeneket keresnék:

eekeili Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3963

Ja egy eset ezzel a kijelőlési gyakorlattal. Vagy 6 -7 éve vettem volna egy gáztűzhelyt. Egy neves  (, ) kereskedőháznál vásároltam volna. Már majdnem a végén vagyok a vásárlásnak  kérem a fiatal eladót, hogy a  pb gázhoz a fuvókákat,  amit minden gyártó mellékel, adja a kezembe.  A fiú előbb nem értette, majd mondja, hogy hozza  azokat az üzembehelyező szerelő, Nézem és kérdem, hogy de hát miért jönne  majd én üzem behelyezem.

kérdeztem, hogy gáztömör e a készülék és be van e szabályozva  - földgázra. nem tudott válaszolni, így ott hagytam- a mások helyen viszont vásároltam egy pb. gázra beállított és beszabályozott tűzhelyt. Az óta is jól működik.

+ 12 eft lett volna.

Természetesen aki nem ért hozzá, az hívjon szakembert, na de ne a gyártó határozza meg azt , hogy kit.

Előzmény: eekeili (3962)
eekeili Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3962

Igen érdekes probléma.

Vajon mit takar az a hitelesítés ?

Úgy általában  vannak gyártók akik bizonyos berendezéseiket csak az általuk kijelölt szakiknak engedik bekötni és beüzemelni. ezek bizonyos nagyfogyasztók főleg az itt említett tűzhely  és sütő, különben nem adnak garanciát. Mondjuk versenyjogilag nem biztos, hogy megállná a helyét ez a gyakorlat. no mindegy. természetesen egy fogyasztónak is érdeke, hogy a készüléki szakszerűen legyenek bekötve

A gyakorlatban eddig bizonyos gázkészülékeknél és bizonyos elektromos készülékeknél találkoztam ezzel a gyakorlattal.

a többi elektromos kütyűnél nem : Így nem a mosógépnél, nem a mosogatógépnél, nem a villanybojlernél...... a többit már nem is sorolom.

Na de mi az a hitelesítés ?   itt ebben az esetben ?

Amúgy minden elektromos készülék üzembe helyezésénél bizonyos dolgokról meg kell győződni.

Így arról, hogy bírja e a hálózat a terhelést és hogy az érintésvédelmi feltételek meg vannak é  !

Előzmény: kglrk (3948)
hódvadász Creative Commons License 2016.01.16 0 0 3961

"Továbbá tudtok-e arra példát, hogy valaha valakit is megbüntettek volna panellakás villanyvezeték-rendszerének (építési)engedély nélküli felújítása miatt?"

Még nem hallottam ilyenről, pedig egypárat csináltam.

Előzmény: Mila0604 (3958)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3960

Ja, liszt raktár RB szerelvény köteles és kell egy ventillátor is a kiszellőztetéshez!

Előzmény: _kip_ (3959)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3959

ANTSZ-ek mi köze a villanyszereléshez?

Most adtam át egy cukrász üzemet.

Mivel pályázatos volt, jó sok baromság került bele, mert a pályázatírónk fingja nemvolt róla, hogy mi miért és hogyan.

Sima vizes helyiségnek megfelelő IP-s motyóval volt szerelve, a rozsdamentes asztalok, tárolók stb meg előre egyeztetve és aljzatbetonból felállva (üzem közepén stb) ment az EPH bekötés.

Mindenkinek megfelelt.

Tűzvédelmi főkapcsolónak meg a katasztrófavédelem elfogadta a fogymérő alatt 3x32A kismegszakítót mert az utcai bejárat melett van udavr felé falon kívül.

A gépész és építész tervről meg annyit, hogy

-építész elszámolta magát és így a kőművesek simán arébb tettekegy ajtót 20cm-el, bevésett szerelvénydoboz után, kapcsoló gyönyörű lett..ű

-kapcsoló alá simán beépítettek a vizesek egy plussz kézmosót

Előzmény: Peter atyuska (3957)
Mila0604 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3958

Üdv!

Panel lakás villanyszerelésével kapcsolatban érdeklődöm arról, hogy horonymaráshoz elegendő-e a statikusi engedély vagy mindenképpen kell az építési engedély is?

Például, ha megkapom a statikus jóváhagyást, akkor a villanyszerelők nekieshetnek a horonymarásnak?

Továbbá tudtok-e arra példát, hogy valaha valakit is megbüntettek volna panellakás villanyvezeték-rendszerének (építési)engedély nélküli felújítása miatt?

Peter atyuska Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3957

OTSZ szerinti kockázati besorolás és zónák = tűzvédelmi irat meg kell lennie a létesítés tervezés előtt. Meg úgy a komplett építészeti és gépészeti tervnek. Ezekből kiindulva lehet villamos tervet készíteni. Befigyel az ANTSZ előírásai is, vagyis az ő papírjuknak is meg kell lenni. De ha van már villamos terved akkor nincs gond. Meg kell nézni mit írtak elő és annak megfelelő anyagokat összeválogatni és munkadíjat is hozzá igazítani egy IP doboz szerelés ami vízsugár ellen is véd nem ugyan annyi idő szerelni mint egy sima dobozt :) aztán rátenni úgy 15% felárat legyen miből alkudni :)

Előzmény: 76zoli76 (3953)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3956

Légkábel és minden költség a tied, majd a véglegest is ki kell építeni lehet hogy ugyan oda de nem fogadják el a régi meglévőt, azaz nem kötik át a madzagot simán. Ha jót akarsz magadnak végleges oszlopra vagy fel kell húzni a kukatárolót és oda szereltetni, a véglegesnél fognak földkábelt kötni ha az utcában csak az van akkor nincs díja ha vegyes akkor a légkábel és földkábel különbségét kifizettetik.

Előzmény: madottati (3952)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3955

Ideiglenest nem fognak földkábellel kötni.

Előzmény: madottati (3952)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3954

Te csinálod, vagy Te vagy a megrendelő?

Gyakorlatilag iprai/üzemi villamos hálózat, semmi extra, jó sok EPH-val.

Előzmény: 76zoli76 (3953)
76zoli76 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 3953

Érdeklődnék , hogy valakinek van e cukrász üzem villanyszerelésben tapasztalata. Villanyszerelési munkadíj hogyan alakul. Mert ez nem egy magán ház villamosítása én így gondolom . Az is nagyon fontos, de ennek a szerelésnek sokkal több mindennek kel megfelelni !  Ebbe szeretnék segítséget kérni!

madottati Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3952

Üdv!

Budapesten építkezéshez, ideiglenes vételezéshez a kiépítés költsége mennyi lehet? Az oszlop a kerítés mellett van, földkábelen szeretném beköttetni.

Köszönöm!

Peter atyuska Creative Commons License 2015.12.06 0 0 3951

:)) ha tudod érvényesíteni.

Előzmény: Fázisceruza (3946)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.12.06 0 1 3950

Van egy kormány rendelet ami meghatározza az alkalmazandó minimális óradíjat. Én ezt használom.

Előzmény: DkGrinder (3942)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.12.06 0 0 3949

Mennyire sürgős?

Előzmény: kglrk (3948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!