Keresés

Részletes keresés

ivaan Creative Commons License 2016.01.26 0 0 3966

Sziasztok ! 

Segítségre lenne szükségem ha van valaki aki tudja, hogy a Démász milyen szekrényt fogadnak el és mi a menete a teljesítmény növelésnek és hogy a szekrényt a Démász adja ingyen esetleg?  

76zoli76 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3965

Sziasztok! Érdeklödnék , hogy falonkivüli szerelés leszálok 20as csö ,a vezeték nyomvonala álmenyó felett lenne vezetve. Arra lennék kiváncsi hogy mennyiért lehet elválalni melyik a jobb? Normával számólni vagy leágazásokra lebontva . Kazettás állmenyóba armatú szerelés , bekötés ,vezeték huzás munkadíj kiszámítása! Esetleg valaki benne van ipari villanyszerelés munkadijjazásába annak szivesen genném a segitségét! Elöre is köszönöm!

Mila0604 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3964

Sziasztok!

Legrand mini DLP kereteket lehet még valahol vásárolni? Beleillő Oteo szerelvényeket találok még, de DLP kereteket sehol sem. Úgy látom, hogy az Oteo is már kifutó termék. Mindenhol csak Forix-et árulnak, de az szerintem nem olyan elegáns, mint az Oteo.

Egyébként mi a vélemény az Oteo és a Forix termékek minőségéről (külön-külön, dugalj-TV-UTP aljzatok)?

Ilyeneket keresnék:

eekeili Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3963

Ja egy eset ezzel a kijelőlési gyakorlattal. Vagy 6 -7 éve vettem volna egy gáztűzhelyt. Egy neves  (, ) kereskedőháznál vásároltam volna. Már majdnem a végén vagyok a vásárlásnak  kérem a fiatal eladót, hogy a  pb gázhoz a fuvókákat,  amit minden gyártó mellékel, adja a kezembe.  A fiú előbb nem értette, majd mondja, hogy hozza  azokat az üzembehelyező szerelő, Nézem és kérdem, hogy de hát miért jönne  majd én üzem behelyezem.

kérdeztem, hogy gáztömör e a készülék és be van e szabályozva  - földgázra. nem tudott válaszolni, így ott hagytam- a mások helyen viszont vásároltam egy pb. gázra beállított és beszabályozott tűzhelyt. Az óta is jól működik.

+ 12 eft lett volna.

Természetesen aki nem ért hozzá, az hívjon szakembert, na de ne a gyártó határozza meg azt , hogy kit.

Előzmény: eekeili (3962)
eekeili Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3962

Igen érdekes probléma.

Vajon mit takar az a hitelesítés ?

Úgy általában  vannak gyártók akik bizonyos berendezéseiket csak az általuk kijelölt szakiknak engedik bekötni és beüzemelni. ezek bizonyos nagyfogyasztók főleg az itt említett tűzhely  és sütő, különben nem adnak garanciát. Mondjuk versenyjogilag nem biztos, hogy megállná a helyét ez a gyakorlat. no mindegy. természetesen egy fogyasztónak is érdeke, hogy a készüléki szakszerűen legyenek bekötve

A gyakorlatban eddig bizonyos gázkészülékeknél és bizonyos elektromos készülékeknél találkoztam ezzel a gyakorlattal.

a többi elektromos kütyűnél nem : Így nem a mosógépnél, nem a mosogatógépnél, nem a villanybojlernél...... a többit már nem is sorolom.

Na de mi az a hitelesítés ?   itt ebben az esetben ?

Amúgy minden elektromos készülék üzembe helyezésénél bizonyos dolgokról meg kell győződni.

Így arról, hogy bírja e a hálózat a terhelést és hogy az érintésvédelmi feltételek meg vannak é  !

Előzmény: kglrk (3948)
hódvadász Creative Commons License 2016.01.16 0 0 3961

"Továbbá tudtok-e arra példát, hogy valaha valakit is megbüntettek volna panellakás villanyvezeték-rendszerének (építési)engedély nélküli felújítása miatt?"

Még nem hallottam ilyenről, pedig egypárat csináltam.

Előzmény: Mila0604 (3958)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3960

Ja, liszt raktár RB szerelvény köteles és kell egy ventillátor is a kiszellőztetéshez!

Előzmény: _kip_ (3959)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3959

ANTSZ-ek mi köze a villanyszereléshez?

Most adtam át egy cukrász üzemet.

Mivel pályázatos volt, jó sok baromság került bele, mert a pályázatírónk fingja nemvolt róla, hogy mi miért és hogyan.

Sima vizes helyiségnek megfelelő IP-s motyóval volt szerelve, a rozsdamentes asztalok, tárolók stb meg előre egyeztetve és aljzatbetonból felállva (üzem közepén stb) ment az EPH bekötés.

Mindenkinek megfelelt.

Tűzvédelmi főkapcsolónak meg a katasztrófavédelem elfogadta a fogymérő alatt 3x32A kismegszakítót mert az utcai bejárat melett van udavr felé falon kívül.

A gépész és építész tervről meg annyit, hogy

-építész elszámolta magát és így a kőművesek simán arébb tettekegy ajtót 20cm-el, bevésett szerelvénydoboz után, kapcsoló gyönyörű lett..ű

-kapcsoló alá simán beépítettek a vizesek egy plussz kézmosót

Előzmény: Peter atyuska (3957)
Mila0604 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3958

Üdv!

Panel lakás villanyszerelésével kapcsolatban érdeklődöm arról, hogy horonymaráshoz elegendő-e a statikusi engedély vagy mindenképpen kell az építési engedély is?

Például, ha megkapom a statikus jóváhagyást, akkor a villanyszerelők nekieshetnek a horonymarásnak?

Továbbá tudtok-e arra példát, hogy valaha valakit is megbüntettek volna panellakás villanyvezeték-rendszerének (építési)engedély nélküli felújítása miatt?

Peter atyuska Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3957

OTSZ szerinti kockázati besorolás és zónák = tűzvédelmi irat meg kell lennie a létesítés tervezés előtt. Meg úgy a komplett építészeti és gépészeti tervnek. Ezekből kiindulva lehet villamos tervet készíteni. Befigyel az ANTSZ előírásai is, vagyis az ő papírjuknak is meg kell lenni. De ha van már villamos terved akkor nincs gond. Meg kell nézni mit írtak elő és annak megfelelő anyagokat összeválogatni és munkadíjat is hozzá igazítani egy IP doboz szerelés ami vízsugár ellen is véd nem ugyan annyi idő szerelni mint egy sima dobozt :) aztán rátenni úgy 15% felárat legyen miből alkudni :)

Előzmény: 76zoli76 (3953)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3956

Légkábel és minden költség a tied, majd a véglegest is ki kell építeni lehet hogy ugyan oda de nem fogadják el a régi meglévőt, azaz nem kötik át a madzagot simán. Ha jót akarsz magadnak végleges oszlopra vagy fel kell húzni a kukatárolót és oda szereltetni, a véglegesnél fognak földkábelt kötni ha az utcában csak az van akkor nincs díja ha vegyes akkor a légkábel és földkábel különbségét kifizettetik.

Előzmény: madottati (3952)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3955

Ideiglenest nem fognak földkábellel kötni.

Előzmény: madottati (3952)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3954

Te csinálod, vagy Te vagy a megrendelő?

Gyakorlatilag iprai/üzemi villamos hálózat, semmi extra, jó sok EPH-val.

Előzmény: 76zoli76 (3953)
76zoli76 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 3953

Érdeklődnék , hogy valakinek van e cukrász üzem villanyszerelésben tapasztalata. Villanyszerelési munkadíj hogyan alakul. Mert ez nem egy magán ház villamosítása én így gondolom . Az is nagyon fontos, de ennek a szerelésnek sokkal több mindennek kel megfelelni !  Ebbe szeretnék segítséget kérni!

madottati Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3952

Üdv!

Budapesten építkezéshez, ideiglenes vételezéshez a kiépítés költsége mennyi lehet? Az oszlop a kerítés mellett van, földkábelen szeretném beköttetni.

Köszönöm!

Peter atyuska Creative Commons License 2015.12.06 0 0 3951

:)) ha tudod érvényesíteni.

Előzmény: Fázisceruza (3946)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.12.06 0 1 3950

Van egy kormány rendelet ami meghatározza az alkalmazandó minimális óradíjat. Én ezt használom.

Előzmény: DkGrinder (3942)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.12.06 0 0 3949

Mennyire sürgős?

Előzmény: kglrk (3948)
kglrk Creative Commons License 2015.12.06 0 0 3948

sziasztok!

budapest belvarosaban egy elektromos fozolaphoz es egy sutohoz keresek szakembert, aki szamla elleneben es hitelesitett" modon tudna elvegezni a beuzemelest. ha jol ertettem a hitelesites hianya kizar a garanciabol. segitsegeteket elore is koszi.

DkGrinder Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3947

:-D

Előzmény: Fázisceruza (3946)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.11.21 -1 1 3946

Szerintem egy villanyszerelő vállalkozónak, MINIMUM 500.000Ft-ot(netto) kell keresnie/ hó, tehát ezt oszd vissza.

De mivel Te az átlagnál jóval képzettebb szerelő vagy, nyugodtan számolhatsz 1000.000Ft-tal. 

Előzmény: DkGrinder (3942)
_kip_ Creative Commons License 2015.11.17 0 0 3945

Alsó hangon 500eFt ha normálisan meg van csinálva, + szerelvények ahol elég nagy a szórás árban.

Előzmény: Evonly (3944)
Evonly Creative Commons License 2015.11.17 0 0 3944

Szerintetek egy 100 nm-es ház ( 20 konnektor, 20 dugalj, 10 plafonvílágítás, 6 fixre kötött htgép, 1 tv, 50 méter földkábel a nyélre stb.....szóval nem egy túl nagy volumen ) miből áll meg, ha nem kínai cucc van benne, hanem rendes? Számlásan. mármint új építés esetén ennek a fentieknek a kiépítése.......

orchidea59 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 3943

Szia!

Megtudnád adni a villanyszerelő elérhetőségét?

Nagyon köszönöm.

Üdv:Z Ibolya

Előzmény: angelkate (3854)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3942

Mi magánlakásoknál eddig végpontokat számoltunk, nem szoktunk szórakozni anyagkiírással, de most már minden házhoz kell terv és ehhez anyagkiírás is jár általában. 

Legtöbb esetben elég fars adatok vannak benne,de a megrendelők mégis erre szeretnének ajánlatot. Milyen nettó rezsióradíjjal lehet normázni ezeket az ajánlatokat?

(nem közületi)

Peter atyuska Creative Commons License 2015.10.18 0 0 3941

Tobb milios tetel, a terveztetes, egyeztetes, uj merohelyek.

Előzmény: sz332 (3940)
sz332 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 3940

Sziasztok,

Budapest, IX. kerület, Epreserdő utca, 4 emeletes társasház elektromos hálózatát szeretnénk felújítani (196x-es technológia, az akkor fogyasztásra méretezve). 4 emelet, 4 lépcsőház, 20 lakás/lépcsőház. Fővezetéket kellene cserélni az órákig, illetve komplett biztosítószekrényt (meg ami még ilyenkor kell), illetve aki kéri, annak az órától a saját biztosítékokig. Szerintetek nagyjából mennyibe fájna ez a háznak?

DkGrinder Creative Commons License 2015.09.25 0 0 3939

Ez sok mindentől függ, ha több 1000 darabot kell kicserélni fillérek, ha egy darabért kell kiszállni ezrek :-D

Előzmény: amanabt (3937)
zugloinap Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3938

Mennyiért lehet eladni egy (használt ) armatúrát? Azt hiszem, 4 neoncsöves

amanabt Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3937

Sziasztok!

Megmondaná nekem valaki,hogy mennyi a norma ideje egy fénycső armatúra fázisjavító kondenzátor  cseréjének?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!