Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

cityba szept. 5. Creative Commons License 3811

Szia látatlanban 180-200e + szerelvény.

Előzmény: V.T.ZS (3810)
V.T.ZS aug. 30. Creative Commons License 3810

Sziasztok. Átvezetékezés elött állunk. Érdekelne, hogy mennyibe kerül egy 90m2.es 6helyiséges ház átvezetékezése?
10vill. kapcsoló 30konnektor.
Tudom, hogy sokmindenen múlik. Egy tól-ig határ is megfelel.

Ricsipii aug. 28. Creative Commons License 3809

Nekem ez már kínai. Legfeljebb ha megcsinálja lefotózom és felrakom ide.

Köszönöm a segítséget mégyegyszer.

Előzmény: Tízenhármaska (3808)
Tízenhármaska aug. 28. Creative Commons License 3808

Semmi gond nincs az iker erveghuvelyezessel. Mikor van vezerelt mero is akkor a nulla sorkapocs csatlakozasi pontja keves,persze csak akkor ha Hlak tipusu sorkapcsot hasznal a szerelo. Es ebben az esetben a ket merohoz meno 6-os mkh-t iker huvelybe helyezik. Olcsobb mint egy olyan sorolo fovezetek sorkapocs amiben talalhatsz het lyukast is.

Előzmény: Ricsipii (3807)
Ricsipii aug. 28. Creative Commons License 3807

Köszi, akkor rendben lesz.

Egyébként amit említettél, "dupla érvéghüvelyezés dolog" az 5 kábellel, az tulajdonképpen mi is?Érdemes rákérdeznem erre, nehogy később problémám legyen belőle?

Előzmény: Tízenhármaska (3806)
Tízenhármaska aug. 28. Creative Commons License 3806

Szia.

Igen,ez igy szerintem okes.

Nekem meg az eon-nal van jo ismeroseim,tobb teruleten. De ez nem igazan szamit az ugyintezesben,mivel a papirok beadasatol szamitva a 8dik napon adjak ki a szerzodest alairni. Ahogy alairtad onnantol kiadjak munkaba,nah itt jo az ismerosmert 5 nap van adva a munka befejezesere.

Előzmény: Ricsipii (3805)
Ricsipii aug. 28. Creative Commons License 3805

Amúgy Pest megye és van "ismerőse" az Elmünél..

Előzmény: Ricsipii (3804)
Ricsipii aug. 28. Creative Commons License 3804

Szia!

Ez a komplett ajánlat, + elmüs,papirok,kivitelezői: 12000 Ft.

Légkábeles lesz, de nem a tetőn át, hanem kampóval, és úgy jön be a falon még kb 3.5 métert , ugyanis  pont előttünk van az oszlop és igy találta a szerelőm a legegyszerűbb-olcsóbbnak.

Akkor ez igy OK?

Előzmény: Tízenhármaska (3803)
Tízenhármaska aug. 28. Creative Commons License 3803

Aha,újra átolvasva,látom Csatári szekrényt írtál,akkor lehet benne a fogadó ára is,mert itt nálunk (Szabolcsban )

12.500 ft/db.

Előzmény: Ricsipii (3801)
Tízenhármaska aug. 28. Creative Commons License 3802

Nem tudom,hogy a teljes listát másoltad be.

Az anyaglista hiányos picit,mivel lesz vezérelted,így hiába légkábeles mondjuk az áramszolgáltatói méretlen csatlakozód,akkor is kell/előírt a csatlakozói szekrény illetve a 2"-os horganycső és ennek kiegészítői (pl. ferde/egyenes bilincsek).

Ezek nem olcsó tételek.

Ha nem dupla érvéghüvelyez akkor az 5db fővezeték sk kevés lesz.

Ha ennyiért megcsinálja és az áramszolgáltató is elfogadja,akkor igen.

Én többért csinálom,természeten ez jópár dologtól is függ.

Előzmény: Ricsipii (3801)
Ricsipii aug. 28. Creative Commons License 3801

Sziasztok!

Új villanyórát tesznek fel nálam (új építésű szerk. kész ház), hálózatbővítéssel egybe kötve. Jelenleg 1*16 A nappali és 10A vezérelt van. Ez lenne 3*20 A.

Az árajánlat a következő tételekből áll:

Csatári szerkrény

2x3f mérőszekrény                         35700
12M kiselosztó   2db                       21800
földelőszonda                                  6550
100x100 doboz                                280
160A sk                                           970
3f 25A 30mA áramvédő                     10850
C20A kismegszakitó startos   6db     4140
főáramköri sk         5db                     4000
36-os cső           6m                         1860
36-os könyök                                    630
36-os karmantyú    3db                     420
36-os csőadapter                              490
6m2 Mkh              9m                      1440
10m2 Mkh             3m                      825
érvéghüvelyek                                   650
230v-os sines dugalj                          950
nulla sin                 2db                     1460
földelő sin               2db                     1460
-----------------------------------------------------------------------
anyag                                                94475
munkadij                                           49500

Elfogadható ez így?

Köszi előre is..

DkGrinder aug. 5. Creative Commons License 3800

880+ÁFA /db

Előzmény: dara78 (3799)
dara78 aug. 5. Creative Commons License 3799

Hello

Hűen a topik eredeti témájához, érdeklődnék szerelvényezést mennyiért csináltok mostanában? Előre is köszi. D

liptak1 júl. 16. Creative Commons License 3798

A szög nem nagyon számít, részint állatoknak világít részint pp lámpatestekben van elhelyezve így az megtöri a szöget és így már csak műszerrel mérhető a külömbség a hagyományos fénycsőhöz képest, elektronika alatt a ledes cső elektronikáját érted?

2 évet ír a cég a honlapján a csőre, azért az mégse gyenge, mindenesetre akkor egyenlőre parkoló vágányra teszem a dolgot, kivárok addig is valami öklet?

Előzmény: DkGrinder (3797)
DkGrinder júl. 15. Creative Commons License 3797

A LED kibírja az 50 000 órát de az elektronika, mék az 5000-et is nehezen.

Sőt teljesen más a sugárzási szög, szerintem nagyon kellemetlen fénye van.

Előzmény: liptak1 (3796)
liptak1 júl. 15. Creative Commons License 3796

Sajna , na de ne ócsároljuk tovább őket, kérdésem lenn: kinek van már hosszútávú tapasztalata a ledes fénycsövekkel? a napokban szereltem egy párat, majd hanyatt estem mikor olvastam hogy elvileg 50000 üzemórát bír, nekem kicsit gyanús a dolog , tényleg képesek ennyit világítani? Esetleg ez is csak reklámduma, azért érdekelne mert van egy épület amit a napokban néztem meg 3x32A a betáp , de jelenleg csúcson pörög így rendre lemegy valamelyik kismegszakító, emelni nem akar rajta mivel eléggé borsos lenne, a felvett áram nagy részét a fénycsöves armatúrák teszik ki(hagyományos trafós), beszereltem az egyik áramkörbe 16db -ot és kicsit meglepetésként ért , hogy közel 4 A-l kevesebbre jött ki a fogyasztása, viszont nem akarunk egyből beruházni ennyit , nincs még tapasztalatom mennyit bírnak mert ugye baromság teleszórni ezekkel ha mondjuk 2 havonta cserélni kell (mivel az ára nem kicsi) , ökletek , valakinek?

Előzmény: DkGrinder (3795)
DkGrinder júl. 15. Creative Commons License 3795

De, a gyakorlati ismeretük = 0

Előzmény: Dunit (3793)
liptak1 júl. 15. Creative Commons License 3794

Igazad van nem rosszabbak , csak tapasztalatlanok és még csak nem is érdekli őket ennek a hiánya, volt eset mikor egy komplett rendszert kellett felújítani(elektromos tolózárak, vezérlőművek,stb) egy szekrényben 60-70 kb(nem ritkaságban olyan amiben 20 ér is volt, elkezdtünk dolgozni és feltűnt van olyan kábel ami nincs a kábellistában , szóltunk hogy ez meg ez hiányzik, kijött a mérnök átnézte módosította, egy idő múlva megint akadt néhány ami nem stimmelt, megint jeleztük , kijött , kézzel rajzot készített , mondanom se kell ott helyben mintha Móricka rajzolta volna, mire egyikünk meg is jegyezte hogy ne vicceljen már több milliós beruházást ez alapján végezzünk el? Erre felfortyant, tudjuk mi mit hova kell szerelni végezzük, el ő meg ki jön utólag és majd módosít a rajzokon, itt elgurult a gyógyszerem és kivertem a církuszt mi órabéresen fillérekért végeztük a munkát ő meg több milkát kapott a tervekért ezt a fejéhez is vágtuk, meghallotta a tulaj , leállította a kivitelezést kiderült van ettől a mérnöktől okosabb is(ez akkor még fiatalnak számított), kihoztak egy másik tervezőt egy hét leforgása alatt lezongorázta az új terveket, mi pedig ez alapján végre befejeztük a kivitelezést.

Előzmény: Dunit (3793)
Dunit júl. 15. Creative Commons License 3793

Nem rosszabbak a mostani mérnökök mint a régiek !

Előzmény: DkGrinder (3792)
DkGrinder júl. 14. Creative Commons License 3792

Az a baj, hogy elvesztek a lépcsőfokok.

Apukám lakatosként kezdte, majd pár év után látták, hogy konyít a dolgokhoz és elvégeztették vele a technikusit.

Átkerült e tervezőkhöz, pár év múlva elvégezte a gépészmérnökit. 

Ha megtervezett valamit legyártották a mintadarabot, ő lement és végignézte

ahogy beépítik (vagy ő maga építette be) és mivel mindenki hibázhat ha valami nem jött össze akkor módosított rajta (akár 100-szór is) 

Ma kikerülnek olyan huszonéves mérnököcskék akik életükben nem fogtak kézbe egy csavarhúzót sem, megterveznek valami csili-vili  dolgot, és kész.

Sose kapnak visszajelzést, hogy mekkora sz.. amit készítettek.

Előzmény: liptak1 (3791)
liptak1 júl. 14. Creative Commons License 3791

Van egészséges önismeretem, egyébként meg nem kell főiskola sok világítást én is kreativitással oldom meg , ja és megnézem mit is akarok így annak megfelelően próbálom kiválasztani(igaz nem egyszer előfordul hogy , végképp nem lehet kihagyni ezeket a nyamvadt szerelvényeket mert azért a megrendelő a diktáló és hát azt nem lehet megkérdőjelezni) a lámpákat. Egyébként is főleg azzal van bajom hogy gyönyörűen megtervezi(mondjuk számítógépen) és kész a többit meg oldja meg a szerelő, látnám legalább egyszer hogy miként javítana ilyen lámpát a tervezője, erre lennék igazán kíváncsi.

Előzmény: Ofenbau (3790)
Ofenbau júl. 14. Creative Commons License 3790

Lépj a helyükbe, csinálj jobbat !

Előzmény: liptak1 (3789)
liptak1 júl. 14. Creative Commons License 3789

Megnyugtató a tudat hogy más is anyázza a sok süket tervezőt, ezekkel a lököttekkel szereltetnék vagy ezret fel naponta hátha rájönne hogy valamit nem jól csinál.

Előzmény: DkGrinder (3788)
DkGrinder júl. 13. Creative Commons License 3788

10-ből 8 lámpatest szerelhetetlen, de már szinte mindenre igaz ez. Agyvérzést kapok az összepattintható, többé szét nem szedhető ketyeréktől is. :-D

Előzmény: liptak1 (3787)
liptak1 júl. 13. Creative Commons License 3787

Egyébként tényleg mutatósak a munkák már befejezve(ja volt dolgom egy két alkalommal ilyen típusú lámpákkal , te hogy bírod ezeket szerelni mert én időnként felemlegetem az ősét annak az ökörnek aki ezeket tervezi:))

Előzmény: DkGrinder (3779)
liptak1 júl. 13. Creative Commons License 3786

Egyéb a belső építész meg egyébként is egy külön állat faj, volt olyan munkám ahova 80db dugaljat kellett telepíteni , mindegyiket egy egy kapcsolóval kellett kapcsolhatóvá tenni, és mivel a hapsi hallott már váltókapcsolásról ő úgy gondolta mekkora ász ha mondjuk ugyan azt a konnektort több irányból is fel lehet kapcsolni meg le, ja és hogy elég macerás legyen hát összeszedette két helyre az egész kapcsolót no meg a világítást soroló keretes szerelvényekkel , hát el lehet gondolni mekkora fal rész kellett az egészhez(ja és hogy cifra legyen az egész építmény nem üzemelt 2 évnél tovább) úgy hogy még jó hogy kitalálták a belsőépítész szakmát

van ember most már aki kétszer háromszor többet keres csak az ökörségével mint az aki ténylegesen kivitelezi azt a szemetet amit kitalált.

Előzmény: DkGrinder (3783)
liptak1 júl. 13. Creative Commons License 3785

Ebben csak az a ciki hogy , a mutatott képek alapján patentúl dolgozol ami ugye feltételezi azt hogy nem egy két évre terveztél hanem évtizedekben gondolkodtál.

Tehát vagy már nem leszel az élők sorában vagy nem fogsz ilyesmivel tökölni amikor megjelennek a hibák, elvakolt doboz csőhátán cső ember legyen a talpán aki ezt később javítja. Én még anno amikor a szakmát tanultam az oktatóm állandóan azt hangsúlyozta nem kell bonyolítani száz év múlva is szerelhető legyen én ehhez tartom azóta is magam , akár hogy is van a villanyszerelésnél mindig az az első nézőpontom később ne kelljen átszerelni az egész házat, utánam ha javítani kell,tiszta , jól működő , átlátható legyen a dolog.

Előzmény: DkGrinder (3782)
liptak1 júl. 13. Creative Commons License 3784

Azt ugye tudod az építési törvény szerint ekkora vésést már épeszű építtető nem vesz át , ráadásul ebben az esetben már tilos a fal másik oldalán bármilyen vésést végezni

Előzmény: DkGrinder (3777)
DkGrinder júl. 12. Creative Commons License 3783

Sokszor meg csak megbeszélés alapján, na az már macerásabb.

Pl minap egy marék virágcserép aljjal jelent meg a belsőépítész, hogy ebben lesz RGB világítás :-S!!?:-(

körző vonalzó :-DD

tádáááááám :-D

Persze lesz még egy fehér plexi az alján.

Előzmény: DkGrinder (3782)
DkGrinder júl. 12. Creative Commons License 3782

Nincs elektromos terv, én találom ki mi merre menjen.

Előzmény: KömKel (3781)