Keresés

Részletes keresés

Rundstricknadel Creative Commons License 2017.09.08 0 0 4083

Ne haragudj, de ha egy darab domain nevet nem tudsz megvenni és készíttetni egy weboldalt, akkor miből reméled , hogy a leendő kuncsaftjaid elhiszik hogy van egy darab vésőd és 10 m vezetéked? Ne vedd bántásnak

Előzmény: szakacsnicole234 (4082)
szakacsnicole234 Creative Commons License 2017.09.07 -1 0 4082

Ha villanyszerelőre van szüksége, válasszon minket! Munkatársaink megvalósítják önnek, amit szeretne.
http://villanyszereles-huszar.webnode.hu/

eekeili Creative Commons License 2017.09.03 -1 0 4081

"Az óra régi,"  

Az sohasem régi. Valahol van a hitelesítési idő tartományban, ami amúgy a hitelesítésre kötelezett mérőeszközök között az egyik leghosszabb tartomány, azaz  14 év, pl. a gázmérő 10 év a vízmérő pedig  4 év  és így tovább.

Viszont a teljesítménnyel, az Amperrel lehet gond. Az lehet 16 amp vagy  25  amp, ami  durván  5 és 7,5 kW ami elég szerény teljesítmény.

Remélhetőleg a villanyfűtés nincs tervbe véve ?

Habár ez  "illetve 1-2 héten belül a sima óra mellé H-s óra, tavasszal pedig egy vezérelt óra."

arra utal.

Legyen szerencséd.

Nekem pl.   20 kW vezérelt áll rendelkezésemre   10 db 16 Amp-es  biztosítékkal, mégsem fűtök vele.    / Már /.

Más.

Az egyik lakásomnál ahol lakom a tavasszal a ház  elektromos felújításon esett átt. Na gondoltam, hogy itt az ideje a 32 Amp megkérésének.

de mondtam  megéri egy körkérdés az emeleten a hol 5 lakás van, hogy mekkorák a főbiztosítékaik.   A következő jött ki   : a 4 lakás ami 150 - 190 - 110 és 105 nm mind  25 -ös biztostékkal bír. Na mondom akkor az én lakásom az 55 nm -rel szintén  elvan a 25 -sel. Elnapolva acsere.

Előzmény: Zirowe (4078)

eekeili Creative Commons License 2017.09.03 0 0 4080

"hogy mi a helyzet a társasház vezetékeivel, jelenleg erről nincs infóm."  

kezd ezzel, mert lehet nem megy bővítés !!

"egész procedúrához mire lehet még szükség?"

nagyon sok pénzre !

Peter atyuska Creative Commons License 2017.09.02 0 0 4079

Privátba keres meg óra ügyben.

Zirowe Creative Commons License 2017.08.31 0 0 4078

Sziasztok, lenne pár kérdésem villamos hálózat felújításához.

Most veszünk társasházi lakást és lecserélném a teljes vezetékezést és szerelvényeket.

A tervem az, hogy gyakorlatilag az óráig megcsinálok mindent szabványnak megfelelően, onnantól pedig nyilván elműnél regisztrált szakember.

Az óra régi, tehát a bekötéssel együtt 32A-ra való bővítés is szükséges lesz, illetve 1-2 héten belül a sima óra mellé H-s óra, tavasszal pedig egy vezérelt óra.

Azt majd még megérdeklődöm a közös képviselőnél, hogy mi a helyzet a társasház vezetékeivel, jelenleg erről nincs infóm.

Kérdésem az, hogy amikor elkészült az egész csőbehúzás, vezetékezés, konnektorok és kapcsolók bekötése, részleges visszagipszelés, mire lesz szükségem a szakember hívásakor, illetve az egész procedúrához mire lehet még szükség?

Domi-V63-138 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 4077

Panelben nem tudsz leverni földelőszondát. A /kék/ nulla (igazából PEN) vezető van 2 részre osztva. Igy a szerelő sem tud mást csinálni, mint a már szétválasztott PE-t továbbviszi.

Előzmény: Törölt nick (4069)
einohyl Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 4076

Ja és hogy képben legyetek, az híres Svájcban történt, hogy a  egy bérlakásban ténykedett egy villanyszerelő... természetesen a lakás számlájára. Amikor végzett, rákérdez a lányom, hogy itt a hűtő nincs belső világítás. A szaki mondja kein problem, kicserél egy izzót  és írja a számlát   kb. 80  magyar ft-nak megfelelő összegről. Montam a lányomnak előtte kell megkérdezni... annyit csak tudsz németül, hogy mennyi és ha ilyen összeget mond,  mondod néki mosolyogva hogy húzzon a picsába. Ezt már magyarul.

Az derék svájciak és a többi    nyugati kultúr    nemzet tagjai  átnéznek a keleteurópai munkavállalókon, bezzeg a színes bevándorlóknak nyalják a seggüket.

Úgye emlékeztek még a lengyel vízszerelőkről szóló rémmesékről.

Na majd az  Áchmed jobban csinálja.

vagy nem ??

einohyl Creative Commons License 2017.08.30 0 0 4075

Szerencséd van,  ez a legalsó ár amennyiért még elvégzi valaki.

Megjegyzendő, hogy ha 10 perc lett volna, akkor is reális.

Előzmény: sztvibi (4072)
sztvibi Creative Commons License 2017.08.30 0 0 4074

Akkor ha jól értem ez reális ár..

Köszönöm a válaszod!

Előzmény: bexxter (4073)
bexxter Creative Commons License 2017.08.30 0 0 4073

Ha azt veszed alapul és figyelembe, hogy szakszerűen lett kijavítva, nincs további élet és vagyon veszélyben, akkor olcsó.

Előzmény: sztvibi (4072)
sztvibi Creative Commons License 2017.08.30 0 0 4072

Akkor máshogy kérdem. 10eFt ezért a munkáért (kb 1,5h) sok vagy kevés függetlenül attól, h milyen messziről jött (20km -ről jött)?

Előzmény: einohyl (4071)
einohyl Creative Commons License 2017.08.30 0 0 4071

Nincs olyan hogy reális ár.

Nyilván az a villanyszerelő aki 15 -20 km-ről jön lényegesen többért vállalja mint a szomszéd utcabeli.

Előzmény: sztvibi (4070)
sztvibi Creative Commons License 2017.08.29 0 0 4070

Sziasztok!

Mennyi a reális ára két gummontábla alatti elégett kötés kijavításának Pest Megyében?

Válaszokat előre is köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (4069)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.17 0 0 4069

Társasházi panellakásról van szó.

Előzmény: Domi-V63-138 (4065)
eekeili Creative Commons License 2017.08.17 0 0 4068

Ezt hogyan értsük  ?

Előzmény: Domi-V63-138 (4065)
eekeili Creative Commons License 2017.08.17 0 0 4067

Akárcsak nálunk.

Szintén védőföldelés nélküli dugaljak vannak. Sőt a csel annyi, hogy maga a dugalj lehetne védőföldeléses is, de nem megy oda 3. - védő vezeték.

A meleg padósokban még csak csak elmegy, de a hidegpadlósokban ??

Előzmény: Törölt nick (4064)
barkacsolo11 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 4066

(próbálj valahogy meggyőződni arról is, hogy az a földelés működik..)

Domi-V63-138 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 4065

Akár jó is lehet. Ha a lakás tényleg lakás, és nem családiház.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.16 0 0 4064

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves.Vásároltam egy lakást,amiben a két szobában nincs védőföldelés kialakítva,csak a konyhában és a fürdőben.

A villanyszerelő akit hívtam azt mondta,a konyhából át lehet húzni egy vezetéket és felszerel egy földelt dugaljt.

Ez így jó megoldás?

Gyusz_i Creative Commons License 2017.08.16 0 0 4063

Köszönöm szépen a hasznos infókat!

Peter atyuska Creative Commons License 2017.08.15 0 1 4062

Először terv, magadban végig gondolod hol mit akarsz és hogyan

- hány dugalj

- kapcsoló és mit kapcsoljon

- TV / Lan / USB / hangszóró csatlakozás előkészítése (nem feltételen kell szerelvényezi és vezetékezni)

- riasztó, kaputelefon, hagyományos telefon

- hőfokszabályzás (termosztát helységenként)

- milyen gyártó milyen családját nézted ki magadnak lehetőleg többet (vannak 300Ft os dugaljak de vannak 30000 Ft ért is)

- lámpák milyen és hol legyenek.

- nem árt egy méretekkel ellátott alaprajz sem

Ha ez megvan lehet szakembereket keresni és kezükbe nyomni majd kitalálják hogyan hol vezetik a csöveket és adnak erre egy árat.

Igen van aki kiállásonként ad egy árat, van aki nem hajlandó erre, csak pontosan írják le mit tartalmaz.

Előzmény: Gyusz_i (4054)
Zs:) Creative Commons License 2017.08.15 0 0 4061

Én csak magamat neveztem ki hozzá nem értő szakértőnek. Gondoltam tanulok valamit nálam okosabbaktól, ezért megkérdeztem, hogy miért is nem elég kapásból rávágva?

Persze válasz nem érkezett, így ma sem tanultam semmit! :(

Előzmény: zöldeskékek (4060)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.15 0 0 4060

ja hogy te  szakértő vagy nem tudtam !

Előzmény: Zs:) (4057)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.15 0 1 4059

Ja hogy cs. ház ! Akkor a 32 Amp-nek semmi akadálya. Meg kell kérvényezni és kb. 15 eft -ét megcsinálják. Az egy háztartásra bőven elég.

Meg kell venni azt a házat... ha tetszik, kipróbálni, belakni majd jöhet a korszerűsítés,  ami egy  hatalmas terület.

Az un. átvezetékezés csak egy kicsi szelete.

A fűtésre és főzésre van bőven a villanynál lényegesen olcsóbb energia. Ott a gázkonvektorok. Igaz nem a leggazdaságosabbak, de megvannak ,strapabírók elnyűhetetlenek.

A melegvíz a problémás ahogy látom. Villanybojler, de lehet van is olyan.

Vissza erre az 'átvezetékezésre'. jó bevétel a villanyszerelőknek. Nem biztos hogy indokolt.  A vezetékrendszernél általában a kötések  azok amik  néha kérdésesek. Azokat nem árt megvizsgálni.

Vettem én is több használt lakást... mindig azzal kezdték, hogy át kell vezetékelni. Mondtam azt majd én döntöm el.

Általában két tendencia van. Az egyik, hogy bizonyos fogyasztók csökkenő teljesítményűek.... elektronika , energiatakarékos fényforrások stb., mások pedig nőnel... pl. mosogató gép   elketromos tűzhely. Na e szerint kell a rendszert is kiépíteni... ill. a fogyasztáshoz igazítani.

Én úgy igazítottam, hogy  külön áramkör a nagyfogyasztóknak  és oké.

Van 32 Amp és amiről beszéltem 25 Amp és bőven elég.

De tűzhelyt,  fűtést erről üzemeltetni eszembe sem jut.

A jövő egyértelműen a gázkazán a konvektorok helyett és az fog már melegvízet is termelni neked.

Előzmény: Gyusz_i (4058)
Gyusz_i Creative Commons License 2017.08.14 0 0 4058

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!

Lakásvásárlást írtam, de helyesbítek: ez egy ház, kertes családiház.

A házban mindenhol gázkonvektor van és két szobában működő cserépkályha is. Valóban gondolkozunk a villanybojler elhagyásán is, csak állítólag most már kondenzációs kazánokat lehet üzembehelyezni, ami megint igen zsebbenyúlós dolog és erre már a fennmaradó anyagi keretből most nem igen fog jutni.

Komolyabb dolog ez az átvezetékelés mint ahogy én ezt elsőre gondoltam volna.

Zs:) Creative Commons License 2017.08.14 0 0 4057

"

Amit írtál arra kapásból sem jó a 16 Amp.

"hiszen napi szinten használnánk villanybojlert,  olajsütőt, kombi tűzhelyet, mosogatógépet, néha szárítógépet stb...

...csak jó lenne biztonságba tudni az otthont, hiszen annyi rosszat hallani."   Sőt a 32 Amper sem.

"

Aztán miért nem elég? Ugye nem össze akarod adni minden fogyasztó igényét?

Előzmény: zöldeskékek (4055)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.14 0 0 4056

Most látom, hogy lakásról beszélsz és nem házról. Igaz a családiházban is lakás, az  egy  un. 1 lakásos épület. De ha tényleg egy több lakásos épületeben van az a megveendő, kinézett lakás, akkor a 32 Amp se biztos , hogy megyen. A szoláltató ugyan adná, de hát a ház már elégé túlterhelt.. nem egyezik bele. Másnak is kell az az áram... hacsak saját költségeden nem újítod fel a ház közös rendszerét. Az meg drága móka lehet. tehát sok körültekintés kell, de hát egy lakásvásárlásnál nem az első az elektromos rendszer... megnézi az ember.. tájékozódik, de nem ezért veszi meg.

zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.14 0 1 4055

Amit írtál arra kapásból sem jó a 16 Amp.

"hiszen napi szinten használnánk villanybojlert,  olajsütőt, kombi tűzhelyet, mosogatógépet, néha szárítógépet stb...

...csak jó lenne biztonságba tudni az otthont, hiszen annyi rosszat hallani."   Sőt a 32 Amper sem.

Ha én ilyen feladat előtt lennék, először is megterveztetném.

A terv tartalmazná a vezetékek térbeli elhelyezkedését  méretét ( mármint átmérőre ) illetye a fogyasztók  milyenségét mennyiségét.

Majd  még a tervező ( ha ért hozzá... egy villanyos tervező miért ne értene ? ) készítene egy költségvetés kiírást, az beárazná és az árazott lenne az un. költségbecslés.  Viszont az árazás előtti példányt megküldeném... felkeresném a  szimpatikus és elérhető villanyszerelőt, megkérném ,hogy nézze meg, érdekli e a téma. Ha igen... mondjuk 2 hét múlva  küld egy árajánlatot.

A tervező által készített .... mondjuk 35m -45 tételes költségvetés  végösszege... na mennyi ?  Hát 600 eft.

A felkért  villanyszerelőjé mondjuk 650  eft, akkor tenyérbe csaphatunk, ha 700-750, akkor talán a nagyon eltérő tételekre rákérdeznék hogy miért is ?

ha viszont  800 - vagy 900 ezer akkor elgondolkodnék , hogy vajon ki tévedett ? Mert lehet , hogy pont a szerelőnek van igaza.

ha egy második is /pl egy párhuzamos  ajánlattévőnél szintén  750 -800 körüli az ajánlat, akkor viszont a tervező lőtt mellé.

az áraim csak konstruáltak, de biztos nem  300eft  és az is biztos nem 2 mill. 300 eftft lesz a munka.

Ha viszont  lesz lift, akkor biztos több.

"Pld. mit jelent az, hogy szerelvényenként 6000Ft-os díjjal számoljak "  mit jelent. pl. azt hogy egy lámpa a mennyezeten  600O ft /szerintem a kapcsolókkal, de lehet tévedtem.. meg kell kérdezni ? Vagy egy dugalj  6000ft. habár itt is van csel,mert ugye az elején ez a 6eft megy majd később rákérdez a mester, hogy egyes  kettes netán négyes legyen ?

és a mohó mester  bizony  24 eft -ot számol és ha  lesz a lakásban pl. helyiségenként kettő akkor már ez is lehet akár 100ft nál is jóval több. Ennél pl így korrekt : aljzat kiállás  nála 6 eft  + az felszerelendő konnektor  ... 1 -es 500F t  , kettes 600  Ft, a négyes sem   több  mint 900 ft és nem 2000 ft mármint a szerelvény ára.

Tehát egy ajánlat  is sok munkával jár van aki ingyen adja van aki pénzért.

Aki ingyen az elnagyolhatja... nyilván így nagy a mozgástere.... vagy ami még rosszabb elsőre komolytalannak tartja a megrendelőt.. minek foglalkozna vele.

Amúgy mondjad  gáz nincs abban a megvett     megveendő házban  ?. Ha véletlen van, akkor azt ne dobd el ! Egy gázrendszer tud   50 kW-ot ,  a fűtésre , melegvízre és  főzöcskére bőven elég és akkor egy 32 Amperrel minden mást el tudsz látni... majd.

Sajnálom árral szolgálni nem tudok , de majd más.

Gyusz_i Creative Commons License 2017.08.14 0 0 4054

Sziasztok!

Egy vidéki 71nm2-es téglaépítésű lakásvásárlás előtt állunk, amely 1972-1975 között épült.

Első lépésként szeretném a teljes vezeték rendszert kicserélni, hiszen napi szinten használnánk villanybojlert,  olajsütőt, kombi tűzhelyet, mosogatógépet, néha szárítógépet stb...

...csak jó lenne biztonságba tudni az otthont, hiszen annyi rosszat hallani.

Próbáltam utána olvasni a netten, hogy milyen munkadíjakra számíthatok, de hatalmas a szórás és nem jutottam előrébb. Írnak több százezer forintokat, de van aki csak a töredékét...nem vagyok szakmabeli és sohasem csináltattam ilyet, így tényleg tanácstalan vagyok. Tudom, helyszíni felmérés nélkül csak tapogatózni lehet, de még jelenleg villanyszerelő keresési fázisban vagyok, nem sikerült találnom még.

A kérdésem végül is az lenne, hogy ragaszkodjak-e a "papiros" szerelőhöz vagy olyan is megcsinálhatja aki  csak ért hozzá. Azt sem tudom, hogy ilyenkor kell-e az áramszolgáltató felé valami engedélyeztetést kérni. Bár valószínű kismegszakítót is cserélni kéne mert csak 16Amperes van a villanyórában.

A másik pedig a hozzávetőleges ár, -hogy, hogyan lehet kontrollálni a munkadíjat amit a szerelő kérni fog. Mi a reális ebben a világban?

És most ne értsetek félre, nem a legolcsóbb munkát keresném, hanem olyan becsületes embert, aki munkájába tényleg meglehet bízni és mindent szívvel-lélekkel é szakmailag is tökéletes munkát végez. Mi saccolt  ára egy ilyen szerelési munkának?

Pld. mit jelent az, hogy szerelvényenként 6000Ft-os díjjal számoljak? Ilyet több helyen olvastam már.

Köszönök minden segítséget és infót előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!