Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Palási 2014.04.23 09:01:04 © 3665

Akkor egyet értünk.

Sajnos  van egy szolgáltatónak álcázott a valóságban hatóságosdit játszó szervezet aki/ami ezt nem tudja.

Úgy hívják őket hogy kéményseprők.

Na ezek mindenbe beleütik az orrukat. Pl. abba is hogy a kéményem fedőlapján van e vízorr. Meg sok egyébbe is. természetesen ami összefügg a biztonsággal  azt jogosan észrevételezik, de azért sok olyan Előírás van aminek semmi köze a biztonsághoz. De hát tanulatlan emberektől mit lehet várni  /főleg ha hatalmat vélnek maguknak / ?

H

a viszont rajtam múlna én bizony sok sok ilyen ellenőrző szervezetet létesítenék.

Kezdeném a lakások elektromos hálózatának a felülvizsgálatát végző szervezettel.

Neve : Lakás elektromos hálózat és készülék felülvizsgáló szervezet

Tevékenysége  a magánszemélyek lakásaiban az elektromos hálózat és elektromos berendezések időszakos felülvizsgálata biztonsági  szempontból. A szolgáltatás igénybevétele kötelező és díj köteles. Aki elmulasztja, akadályozza az megfelelően szankcionálandó.

.

.

. kidolgozás alatt a tevékenységi kör, a szervezet stb.

És  akinek a lakásában a szabványtól eltérő esetet  találunk,  annak jujj.  (némi csúszópénz ellenében viszont nagyon rugalmasak lehetünk )

Végül, is az élet és vagyonbiztonság mindenek felett   a köznek ( de nekünk a lényeg  a biztos piac, a jó árbevétel  természetesen konkurencia nélkül )   na ez a vonat már elment, de jön a 18 -as ciklus ha labdába rúgunk. Micsoda piac lenne !!!4 millió háztartás, belegondolni is kéjes !!

Előzmény: Peter atyuska (3663)
Zs:) 2014.04.22 20:30:35 © 3664

Pedig nem kötelező, de célszerű betartani! :)

Előzmény: Palási (3660)
Peter atyuska 2014.04.22 19:45:45 © 3663

És miért is? Nem mondtam mást csak tömören mint te írtál. Mint műszaki ellenőr is rendesen vitatkozok kivitelezőkkel és háttérben a megrendelővel is hogy ha tervben standa pityere x dolog van leírva azt kell betenni és kész, ha mást akar bármelyik bokszolja le a tervezővel és a megrendelővel - kivitelezővel a költséget is.

A tervezők tisztelet a kivételnek még az MSZ 1600 szerint terveznek és még nem is halottak az MSZ EN 60364 ről esetleg arról sem hogy már nem a 92-es törvények vannak :)

Előzmény: Palási (3661)
Palási 2014.04.22 18:44:54 © 3662

Májkrémes kötöző doboz !! Hagyjad én meg a padláson láttam fadobozokat   -kötésnek -nem másutt mint nálunk ! A háború után gányolták úgy 48 -ban. Azt tárgyaltuk az öcsémmel jó 30 év után hogy milyen mázlink volt !!

Lehetett volna szép fáklya és volt ház, nincs ház !!

Előzmény: liptak1 (3650)
Palási 2014.04.22 18:39:02 © 3661

Ez inkább neked szólt !!

Erre :

"Semmi sem kötelező betartani csak ha gond van akkor a bíróságon a bizonyítás igen nehézkes és körülményes."

Előzmény: Peter atyuska (3654)
Palási 2014.04.22 18:36:51 © 3660

Dehogynem kötelező !

A szabványokat a vállalkozónak kötelező betartani. Viszont a magánember azt bütyköl a lakásában amit akar. De ha baleset lesz, akkor számon kérik.

Régen vitám volt pont egy villanyszerelővel. Kértem hogy a kapcsolókat tegye lejjebb a szokásos  1,3 - 1,4 m -nél. Konkrétan nem tudom mennyi a szabványos. Olyan gyerekbarátra akartam volna csináltatni.

Nem ment bele. Hivatkozott a szabványra. Valóban ha nem kéri valaki, akkor szigorúan a szabvány szerint kell telepíteni. De kérésre el lehet térni. Ha a kedves ügyfél kéri, lehet 1,6 , de lehet 0,8 magasan is. Ugyan ez  pl. a konyhai pultokra. Van egy előírás talán 85 cm. Ha kereskedelmi forgalomba hozunk ilyen bútort vagy asztalossal csináltatunk evidens hogy szabványosra készíti. De megbeszélésre el lehet térni ettől.

Sok ezer/ van vagy tízezer szabvány/ szabványból azokat kell betartani amit valami jogszabály elrendel. Ezek általában az élet és vagyonbiztonsággal vannak összefüggésbe. Ezeknél alkudni nem lehet.

Azért egy villanyszerelő jobban teszi ha az összes szabványt betartja. Ha kér valamit az ügyfél  - na akkor kerül a tájékozatlan nehéz helyzetbe,mert ha egy nem kötelezőnél köti az ebet a karóhoz, akkor esetleg nem fizetik ki/elküldik. Jobb ilyenkor a tapasztalt kollégát/főnököt megkérdezni.

Előzmény: DkGrinder (3655)
DkGrinder 2014.04.22 17:46:01 © 3659

Nem járnál jól vele, mert egy cég megszüntetése kb. 10x annyi mint a megcsinálása:-D

Előzmény: _kip_ (3658)
_kip_ 2014.04.22 16:40:17 © 3658

Ez most úgy hangzik mintha a sheff, nem főzhet otthon vacsorát :-)

Villanyszerelő vagyok, a régi rendszerben nem egy rokonnak megcsináltam az egész ház elektromos hálózatát, sőt vagyonvédelmi és házautomatizálási szereléseit.

Akkor inkább kiváltom a vállalkozóit két hónapra amíg nem végzünk :-)

_kip_ 2014.04.22 16:37:10 © 3657

Kissé hülye a helyzet, hiszen szakmabeliként, nem szeretnék olyanért fizetni amit nem műkedvelőként, hanem hozzáértőként el tudok végezni.

Nem a padlófűtés cső letekeréséről van szó :-(

Régi rendszerben ez ment szó nélkül. Villanyszerelő saját házát megcsinálhatta.... f@sza irányba tartunk.

Közben egy építésszel is egyeztettem, mesélte, hogy sokszor javasolja inkább a feketén építkezz, a szomszéddal meg legyél jóba dolgot, mert többe kerül a hivatalos papír mint az egész építmény :-(

Előzmény: Peter atyuska (3653)
Peter atyuska 2014.04.17 18:01:42 © 3656

Persze de litániát nem akartam írni:)

DkGrinder 2014.04.17 17:47:51 © 3655

Ez ennél bonyolultabb, nem kapja meg rá a lakhatásit, és kb kétszer annyit fog kifizetni a papírgyárosoknak, mint amit egy villanyszerelőnek fizetne.

Előzmény: Peter atyuska (3654)
Peter atyuska 2014.04.17 16:45:44 © 3654
Semmi sem kötelező betartani csak ha gond van akkor a bíróságon a bizonyítás igen nehézkes és körülményes.
Előzmény: liptak1 (3650)
Peter atyuska 2014.04.17 16:42:57 © 3653
Ha van vállalkozásod akkor és van felelős műszaki ellenőri papírod akkor igen. Ha ezekkel nem rendelkezel akkor nem.
Előzmény: _kip_ (3651)
angel_fire 2014.04.17 16:02:23 © 3652

Sziasztok,

regebben kerdeztem mar itt, nagon hasznos tanacsokat kaptam. Most egy picit mas temaban kernek tanacsot, remelem, tudtok segiteni.

Adva van egy eloszoba, ami L alaku. A hosszabb szar 5m (kb 11nm) es a vegerol termeszetes fenyt kap az ablakbol, a rovidebb szar 4m (kb 4nm), ez sotet, ajto van a vegen. (a belmagassag 2.7m)

Szeretnem almennyezetbe sullyesztett LED izzos spotokkal megvilagitani szinten csak egy L-alaku gipszkartonbol epitett izebol. Abszolut hulye vagyok a temahoz, szerintetek hany darab hany wattos kell ide es milyen?  Tudnatok tippeket adni?
Elore is koszi.

_kip_ 2014.04.17 15:44:43 © 3651

Üdv!

Erősáramú technikusi végzettséggel szeretném a házunk bővítésében én megcsinálni a villanyszerelést.

Tudnátok segíteni, hogy az idióta E-naplóban legálisan ez hogyan működik?

Köszönettel:

kip

liptak1 2014.04.15 04:46:59 © 3650

A szerelés nem lényege a doboz (bár igaz láttam már régi lakáson májkrémes kötődobozt) a lakás villamos hálózatát sem kötelező áthúzatni mivel a szabvány szerint(ami jelenleg nem is kötelező) a lakásnak az építéskori szabványnak kell megfelelnie. Amit az emberek előszeretettel elhagynak az az időszakonkénti felülvizsgálat(és itt nem felülvizsgálóról beszélek hanem szimpla villanyszerelő is elég) de a kötéseket és a vezetékek állapotát időről időre ellenőrizni kell mert öregszik , fárad. A biztosítók legfeljebb ennek a hiányába köthetnek bele. A lakás átvezetékelése a saját érdekünk, főleg ha tudom hogy eredetileg volt egy izzós világítás némi kisfogyasztóval , mondjuk ha volt esetleg egy tv vagy mosógép és később meg teleszórták mindenfélével. Egyébként új szerelésnél is láttam már érdekességeket, úgy hogy ha a kolléga esetleg lusta , vagy nem ért a szakmához vagy egyszerűen csak a pénzlehúzásra hajt akkor lenyomja az árat ami később a réz vezetékek és a szerelvények meghibásodásához fog vezetni. Na és persze a tulajdonos kárához.

Előzmény: Calcitos (3639)
Calcitos 2014.04.12 13:35:14 © 3649

Én is úgy értettem, hogy a dobozok és a bennük lévő kötések. Sodrottak, azaz nem szabályosak !

Előzmény: King_of_Giants (3641)
cityba 2014.04.12 13:22:26 Creative Commons License 3648

:D A próféta beszéljen belőled :)

Előzmény: DkGrinder (3647)
DkGrinder 2014.04.12 12:13:12 © 3647

Remélem "zsíros meló" :-D

Előzmény: cityba (3646)
cityba 2014.04.12 11:01:18 Creative Commons License 3646

:D Igen, megnézem a jövőhéten :) 

Előzmény: DkGrinder (3645)
DkGrinder 2014.04.11 20:38:40 © 3645

VÉGÜNK VAN !!! :-D

Keresett a koma?

Előzmény: cityba (3644)
cityba 2014.04.11 17:33:15 Creative Commons License 3644

:D pedig fogja látni :)

Előzmény: DkGrinder (3642)
cityba 2014.04.11 17:30:35 Creative Commons License 3643

Na igen, Gány Géza mindig olcsóbb és 100 ból megoldja :) Igazán nincs mit. 

Előzmény: King_of_Giants (3640)
DkGrinder 2014.04.11 17:23:36 © 3642

Kékember meg ne lássa :-D

Előzmény: King_of_Giants (3641)
King_of_Giants 2014.04.11 07:32:00 © 3641

A kötés "szabványossága" a lényeg, nem a doboz milyensége. Ma már összesodrott drótok, a megnövekedett terhelés miatt veszélyforrások lehetnek, mert ott melegszik, korrodál a vezeték az apró sokszor észrevehetetlen apró szikrázások miatt.

Ma már wago a biztos kötés

Előzmény: Calcitos (3639)
King_of_Giants 2014.04.11 07:17:36 © 3640

Kicsit erősebbre jött ki :)

Nem közöltem árat, de leirtam hogy a javításba nem nyúlnék bele, mert olyan a hálózat, és csak szivhatok a porladó drótok földhiány, életveszély stb és mi a helyzet a bútorokkal, mert ez se tisztázott.

Személyes találkozót kértem, mert a fizető féllel még nem is találkoztam.

Meglátom lesz-e válasz, vagy valami biciGlis megjavitja a jelenlegi hibákat

Elmúlt hetekben jóbarátnál hasonló hiba volt

A harmadik kötődoboznál amit kiástam a falbol, nulla vezeték  alu drótok szorosan összetekerve és még csak nem is vékonyak, de a villany nem ment át a "kötésen", de legalább 80-as dobozok voltak és nem 55-ös.

Köszi mégegyszer!

Előzmény: cityba (3638)
Calcitos 2014.04.10 07:28:37 © 3639

Nem öregebb véletlenül az a ház ? Meg hogy hogy telepítették ? A házakat építik.

Nekem is pont ott van egy házam, igaz az 31 -ben épült és a régi vezetékeim tényleg 'rongyba' vannak burkolva, azaz szövet borításúak a szigetelései. Az más hogy többszöri bővítés után a vezetékek 85  %-a már modern, de akad még régi is. Anno annak is már vagy 30 éve, hogy a régi bergman csövekbe behúzták a réz vezetékeket, minden nehézség nélkül. Van vagy  50 kötődoboz, nyilván van bennük pár, ami szabálytalan, de hogy melyik, nem tudom. Épp ezért nem kötök biztosítást.

Mindig megkörnyékeznek a biztosítók . Kérdem tőlük elektromos lakástűzre kötnek e biztosítást ? igen és fizetnek é ? hát erre hümmögés, majd kinyögik ha minden szabályos. No de ha szabályos, akkor minek erre a biztosítás ?

Meg kell próbálni hátha megy az áthúzás !

Előzmény: CornFake (3637)
cityba 2014.04.09 20:36:49 Creative Commons License 3638

Igen anyag+munkadíj nettó ár a 400. Bizony, az ilyen "csak tologatni kell" feladatból van a legtöbb gond :) aztán lehet lakkozni a parkettát :) Az anyagok közül a réz ment fel nagyon,4-5 évhez képest a duplája, és abból kell a legtöbb :( 

Előzmény: King_of_Giants (3636)
CornFake 2014.04.09 18:44:40 © 3637

100nm családi ház 1963-ban telepített, rongyba csavart villanyvezetékezésére keresek XVII. kerületi,vagy közeli, profin dolgozó szakembert.

Új kiállás nem lesz csak a meglévők cseréje, nagyszámú szerelődoboz van telepítve és előzetes felmérések alapján csak át kell húzni a kábelezést. 

előre is köszi,emailem pub,de ide is várok tippeket

köszi

k

King_of_Giants 2014.04.09 14:42:02 © 3636

Ha a végére gondolsz, mint anyagosan, de netto munkadíjjal, akkor jó árat mondtál

Átszámoltam, osztottam/szoroztam :)

Azért a bútor tologatás, takarás nem tecc nekem, viszi az időt, "látszatja" meg nincs.

"Óóó, csak arrébb kell húzni!"

Erröl még beszélnem kell a tulajjal, mert elhangzott olyan is hogy "majd a Béla segít"

Na, ezt nem szeretem amikor családtag "segitőnek" ajánlkozik, vagy a megrendelő hozzá nem értően akarja megvenni az anyagot. :)

Előzmény: cityba (3634)