Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.22 0 0 45

Sziasztok!

 

 

Budapesten a II. vagy a XII. kerületben tudnátok ajánlani magas szaktudással és tapasztalattal rendelkező házi gyermekorvost?

Csilli90 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 44

Helló! Én pedagógiát tanulok és szeretnék segítséget kérni. Egy szemináriumi munkámba lekell írnom a gyerekekkel való bánásmódot a kórházban. Egy esetet kell leirnom amiben elmondja a szülő hogy milyenek voltak a kórházban a körülmények, orvos-szülő viszonya, hogy nézett ki a szoba, milyen betegsége volt- van a gyermeknek, milyen terápiákra jár, hogyan fejlesztik. Előre is köszönöm

Shiro Creative Commons License 2011.11.10 0 0 42

Sziasztok!

 

Hátha valaki olvassa még ezt a topicot...

 

Gyerek ortopéd orvost keresek - lehetőleg Budapesten. Olyat, aki járatos a sport sérülésekben is, valamint a merev achilles ín kezelésében is... esetleg járatlan utakat is hajlandó kipróbálni és nem csak az a reakciója, hogy hagyja abba a gyerek a balettot, ami jelenleg a legfontosabb a számára.

 

Köszi, üdv, S.

Mona73 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 41
Nekem is ő mütötte a kisfiamat sérvvel aki 7 hetes volt, és én is csak azt tudom mondani hogy szupi doki!!!!
Előzmény: mizseiszilvi (39)
Syrene Creative Commons License 2006.12.19 0 0 40

Nem tud valaki jó gyerekorvost véletlenül a 6. kerület közelében. Csecsemőkortól... Január végén születik a pici és jó lenne találni egy megbízható orvost, aki ki is tud jönni házhoz és bármikor lehet hívni telefonon.

 

Köszi!!!

mizseiszilvi Creative Commons License 2006.11.22 0 0 39
Jó gyereksebész még a Madarászban Dr Mona Tamás!
Kislányom sérvét operálta, aki 5 hetes volt akkor. Nagyon lelkiismeretes doki.
jucis Creative Commons License 2006.10.25 0 0 38

Sziasztok!

 

Tud valaki jó gyerekortopéd orvost ajánlani Pécsett vagy az Ortopédiai Klinikán?

 

Köszi,

Judit

 

Utazó_1 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 37

Szia Kriza!

Azért jó, hogy írtad.

Egyébként nektek milyen pisilési gondok voltak?

Előzmény: Kriza (36)
Kriza Creative Commons License 2006.10.17 0 0 36
Kicsit álmos vagyok, közben látom, már elkéstem :-) Legfeljebb más veszi hasznát az infonak :-)
Előzmény: Kriza (35)
Kriza Creative Commons License 2006.10.17 0 0 35
Az én fiamat januárban vízsérvvel a Heim Pálban műtötte Dr. Kiss András, pisilési gondokkal került oda, de végül vízsérv műtétje lett, a pisilési gondok lelki eredetűek voltak. Az orvos nagyon szimpatikus, alapos, kedves volt, a műtét után este hazamehettünk, mert minden rendben volt, de az osztályon is rendben volt minden. A kontrollon is kedves volt az orvos, mindig előre elmagyarázott mindent,a gerekkel is aranyosan bánt.
Előzmény: Utazó_1 (0)
földikutya Creative Commons License 2006.10.17 0 0 34

Szia,

 

mi a nyáron vetettünk le a gyerekről egy anyajegyet vele:

 

http://www.matyasfoldklinika.hu/index.php?link=kollegak/safrany.htm,

 

utána láttam a tévében beszélni, égési szakértőként mutatták be.

Elégedettek voltunk vele.

Előzmény: Utazó_1 (32)
agimami Creative Commons License 2006.10.16 0 0 33

Sziasztok!

Ismertek Budapesten jó gyerekfogorvost?

Aki a gyerekkel is rendes, és szakmailag is megbízható...

 

Utazó_1 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 32

Sziasztok! Tud valaki jó plasztikai sebészt ajánlani (gyereknek)? Vagy van tippetek, hol, hogyan érdemes keresni? Égési sérülés utáni (kisebb) plasztikához kellene.  

EruS Creative Commons License 2006.09.19 0 0 31
méltem.
Előzmény: Maggancs (30)
Maggancs Creative Commons License 2006.09.19 0 0 30
Ha valakinek van jó pulmonolgus tapasztalata, kérném szépen emailben a nevét vagy a kórházat. Budapesten.
suniva Creative Commons License 2006.09.09 0 0 29

Sziasztok!

Akinek szemészeti problémája van, annak nagyon tudom ajánlani a Tömő utcai klinikát. Korrekt orvosok, mindent elmagyaráznak (ezek ugye egy szülőnek nagyon fontosak). Ami még nagyon jó: ha beviszi az ember a csemetéjét vizsgálatra, több orvos nézi meg, nem csak egy. Utána megbeszélik a látottakat és közösen hoznak döntést.

Előzmény: suniva (28)
suniva Creative Commons License 2006.09.02 0 0 28
hála égnek, rendbejöttetek! No, ennek nagyon örülök! Jó ez a topik, ne hagyjuk elülni, fontos a tapasztalatcsere. Ilyen problémáról még, mint ez a szakaszos pisilés nem is hallottam - bár minden bizonnyal gyakrabban előfordul, mint a mi gondunk: a gyengénlátás. De miért: mert a szemfenéken végighúzódik egy redő, ami miatt a kép nem tud az éleslátás helyén képződni. És a bal szemében ráadásul visszamaradt vmi érköteg, ami azt a keveset is takarja, amit a kis csöppöm láthatna...
Előzmény: Utazó_1 (26)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.08.29 0 0 27
Jaj de jo! :-) Sejtettem en. :-) De azert szegeny, jo sokaig huzta ezt a barmit is. :- Jo, hogy azert elmentek vizeletvizsgalatra, nehogy ottmaradjon valami tunetmentes baci, bar arra is van egy tippem, hogy nem fog kimutatni semmit - barcsak. :-)
Előzmény: Utazó_1 (26)
Utazó_1 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 26

Suniva,

kedves vagy, nagyon köszönöm az érdeklődést! :)

Nálunk az a vidám helyzet, hogy mire megkaptuk a beutalót, hazajöttünk a nyaralásból, hazajött az orvos, időpontot kértünk stb., addigra elmúlt a panasz!!! :)) Azért egy vizeletvizsgálatra el fogunk menni és beszélünk a dokival, de valszeg mégiscsak valamilyen gyulladás lehetett, és nem szervi baj. Most legalábbis teljesen o.k. minden. Szóval nagyon-nagyon-nagyon boldog vagyok és megkönnyebbült:)))))

 

Más. Ha már orvos-téma: krákogás miatt fül-orr-gégésznél is jártunk. (Krákogása az orrából lecsurgó váladék miatt van a csemetémnek, a dokinál pont nem csurgott, így ő nem látta.) Fül-orr-gégész így tanácstalan volt... a biztonság kedvéért, mielőtt továb vizsgálódna, elküldött minket allergológiai és pulmonológiai (tüdő) vizsgálatra. Több pulmonológiát is végigtelefonáltam: erre az egyszerű (és szerintem fölösleges) szűrövizsgálatra leghamarabb NOVEMBER közepén kapnánk időpontot! Jó vicc, nem? Addig meg a fül-orr-gégész sem szíveskedik semmit csinálni.

Na mindegy, dühömben elővettem a piros lámpát és egy hét alatt végül kikezeltem itthon a krákogást... Pulmonológia nélkül... De azért sztem ez a novemberi időpont elég durva.  

suniva Creative Commons License 2006.08.16 0 0 25

De kérlek titeket, írjátok majd le, hogy mi lett a kis csemetékkel... nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi baj, és minél hamarabb rendbejöjjenek. 

Előzmény: tiszavirag12 (24)
tiszavirag12 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 24
Jelentkezni fogok:-)!!
Előzmény: Utazó_1 (23)
Utazó_1 Creative Commons License 2006.08.10 0 0 23
Tiszavirág, még nem voltunk, hasonló technikai okokból. Küldj egy mailt, hogy tudjunk priviben "tárgyalni" az ügyről! valeat@freestart.hu  
Előzmény: tiszavirag12 (22)
tiszavirag12 Creative Commons License 2006.08.10 0 0 22

Kedves Utazó1!

 

Olvasva a problémátokat, teljesen hasonlóval küzdünk a 3,5 éves fiammal! Meg-megszakadó pisilés, utána még többször jön pár csepp, stb. Pár hete kezdődött, most már talán jobb, de még nem a régi. Orvosnál még a sok program, utazgatások miatt nem jártunk, de muszáj lesz eljutnunk! Én is tartok tőle kicsit, hogy mi vár ránk, milyen vizsgálatok stb.

Ti végül voltatok vele orvosnál?? Mit mondott, vizsgált valamit?

Köszi és minden jót: Tiszavirág

Előzmény: Utazó_1 (20)
73oktober Creative Commons License 2006.08.09 0 0 21
Javasolnám-egészségügyis lévén- az I.sz.gyermekklinikát!
Előzmény: Utazó_1 (20)
Utazó_1 Creative Commons License 2006.08.08 0 0 20

Suniva, sztem ez most nem lelkileg volt, amikor kijött, akkor pont egy hosszabb jó szakaszban volt, és az elmúlt 3-4 hét meg inkább megterhelő lehetett volna (idegen közösségbe beilleszkedni stb.). Meg látványilag is furcsán csordogált a vizelete.

  

Én inkább olyasmire gyanakszom, hogy talán valamilyen helyi gyulladás okozhat ilyesmit?...(Ott a billentyűknél vagy a záróizomnál). Vagy - esetleg - volt neki akkoriban egy jó masszív ronda felsőlégúti vírusa, összes nyirokmirigye megduzzadt stb., az is megfordult a fejemben, hogy végülis a prosztata is mirigy, hátha az is megduzzadt emiatt és az akadályozta a pisit ... De ez lehet nagy hülyeség. Mindenesetre azért megkérdezem majd a doki véleményét is. De nagy kő gördölt le a szívemről, hogy talán mégsem műtét- és rémesvizsgálat-sorozat előtt állunk...  

Előzmény: suniva (19)
suniva Creative Commons License 2006.08.08 0 0 19

Nem lehet, hogy esetleg vmi lelki tényező az ok? Esetleg vmi, ami történt körülötte a családban, akár veletek, vagy nagyszülőkkel stb., vagy vele, ami sokkolta kicsit, hirtelen nem tudta feldolgozni és így "reagálta le"? vagy esetleg azért jött szakaszosan a pisi, mert meg-megállította menet közben emiatt a lelki dolog miatt?

csak találgatok... :)

Előzmény: Utazó_1 (18)
Utazó_1 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 18
Bocsánat, most látom, hogy itt nem írtam az előzményekről: szóval onnan indult kb. 6 hete a dolog, hogy a kisfiamnak (7) egyszerre lekzdett nem ürülni ki rendesen a hólyagja, pisilés után újra és újra pisilt, és azt is észrevettem, hogy szakaszosan jön a vizelete; a gyerekorvosunk szervi elváltozásra gyanakodott és emiatt küldött urológushoz.    
Előzmény: Utazó_1 (17)
Utazó_1 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 17

Köszönöm a tanácsokat és az érdeklődést, aranyosak vagytok!

 

Az elmúlt hetekben nem voltunk itthon, tegnap éjjel jöttünk haza, ezért nem tudtam még elvinni a fiúcskát dokihoz. És közben, képzeljétek el, egyszerre az elmúlt napokban azt vettem észre, hogy mintha javulna a dolog!!! Már csak reggel pisil szakaszosan... és az se olyan szakaszos (már), csak hol erősebb, hol gyengébb, de ez reggel mintha természetesebb lenne... a napközbeni "újrázások" is, úgy tűnik, lassan elmaradoztak.

Ennek alapján talán mégis van idő megvárni azt a dokit, akit a legtöbben ajánlottak a Madarászból. Még nem simerem, de mindenki dícsérte dr. Sült T. P.) Meg holnap felhívom a gyerekorvosunkat, hogy ő vajon mit mond az egészre.

 

Mindenesetre fura ez az egész, nem? Nem szimpla felfázás volt, az biztos, mert az a szakaszos pisilés nagyon furcsa volt, néha 1-2 másodpercre is megállt a pisi, aztán tovább jött... de ezek szerint nem is valamilyen komolyabb szervi baj (hála Istennek! már rémálmaimban prosztata- vagy hólyagzáró-billentyű műtéttől rettegtem...). Azért elviszem megmutatni, hogy biztosan ne legyen semmi baj, de kezdek nyugodtabb lenni:)

 

Előzmény: suniva (15)
rollller Creative Commons License 2006.08.07 0 0 16
ha jot akarsz, akkor most egy ideig keruld a heim palt, foleg, ha esetleg befekvesre is sor kerulhet, nem a dokik miatt, hanem a veszteseges helyzetukbol fakado gyogyszer es eszkozmizeria miatt
Előzmény: Utazó_1 (5)
suniva Creative Commons License 2006.08.07 0 0 15
Mi a helyzet urológus-ügyben, Utazó? Sikerült találni? És mi a helyzet a kicsi fiúval?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!