Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Arza 2 napja Creative Commons License 37565

Nálunk a "lapát-probléma" úgy oldódott meg, hogy kapott a párom is egy ugyanolyant, mint az enyém :) ... a kislány meg egy kicsit kisebb tollút, és még könnyebbet :)

Előzmény: gyulakayak (37563)
slide73 2 napja Creative Commons License 37564

Érkezett egy túrázóknak is érdekes epic modell http://seakayaking.hu/epicv7 

Műanyag hajó-19 kg körül van és egész jó áron lesz, olyan 1300,-Eur, tavaszi tesztünkön már lesz belőle. Van hozzá folyami túra kormány opció is, tároló rekesz, ital tartó. 520 cm hosszú, 54 cm széles, V8-hoz hasonló stabilitású hajó lesz szerintem.

gyulakayak 3 napja Creative Commons License 37563

Egyetértek, sokkal nehezebb. Kétszer annyi megtakaritott pénz kell hozzá mert ha hozzájutsz valami jóhoz ami tetszik anyucinak onnantól szemet se vess rá :D így állandó keresgélésben vannak a házasok de ettöl lesz mégszebb ez a historia ;) A mienk valahol itt kerzödött ez volt az elsö túránk itt eveztem utoljára a Kajnerrel, visszafelé már a Werner Skagit-tal kellett beérnem ami azért nem ugyanaz. A Rainbow is hamar a múlté lett, cseréltünk egy Qajaq-ra.

Előzmény: jana_86 (37562)
jana_86 3 napja Creative Commons License 37562

Igen. Én speciális üzleti modell szerint fektetem be a pénzem. Minden megtakarított fillért sporteszközbe - főleg kajakba, evezős cuccokba - teszek. Rinyálhatnak nekem a gazdasági szakemberek, hogy ezt nem így kellene, én ebben látom a jövőt! :) (Ez a házas emberek számára sokkal nehezebben kivitelezhető portfólió.)

Előzmény: nk74 (37560)
Stock#12 3 napja Creative Commons License 37561

Nekem inkább kicsit olyan, mintha Gandalf ülne ott a kajakban szakáll nélkül és próbálja megregulázni a varázsbotját, ami kicsit rakoncátlankodik :)

Előzmény: gyulakayak (37558)
nk74 4 napja Creative Commons License 37560

Gyarapodik a flotta(-;

Előzmény: jana_86 (37559)
jana_86 4 napja Creative Commons License 37559

Ott sajnos most nem. De legalább a Keleti-főcsatornán igen. :) A szüleimnél vagyok, innen oda szoktam kiszaladni evezni egyet. Végre kipróbáltam a nemrég vásárolt Wind 505-öt (én vettem meg a M...exből az akciós darabot).

Előzmény: nk74 (37557)
gyulakayak 4 napja Creative Commons License 37558

Szerencsés egybeesések eredménye lett ez a fotó ahol pont az látszik,

mikor egyik kayakos barátom bekapcsolja a fényevezöt :

)

nk74 5 napja Creative Commons License 37557

Szerintem is egyről beszélünk, és már írtad is, hogy a kicsit túl pörögjük ezt a dolgot. :-) 

Tegnap - tegnapelőtt nem eveztél a déli parton? Fonyódon, ha nem is a legjobb, de tűrhető volt. 

Előzmény: jana_86 (37556)
jana_86 5 napja Creative Commons License 37556

Kicsit az az érzésem, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én is azt írtam, hogy bár a carbon tollnak lepattog a széle, ez pl. vadvízi használatnál, ahol, rendszeresen köveket ütök meg vele, természetes, és hogy ma sem vennék más lapátot. Szerintem sincs szükség kevlár erősítésre a peremen.

Előzmény: nk74 (37553)
morrgo13 6 napja Creative Commons License 37555

Ez holnap (10.26) lesz a Fertő tónál, teszt lehetőséggel.  :-)

Előzmény: nk74 (37554)
nk74 6 napja Creative Commons License 37554

Én a seakayakingcornwall.com - nál veszem, ha venni fogok. De én decemberben kimegyek érte. Nem vállalnám be hogy hozom a tiedet is mert, csak becsomagolás nélkül férne el és így semmi garanciát nem tudok vállalni, hogy épségben megérkezik. Ők Elküldik ide is, tippen szerint nem kerül sokba. Vagy a seekajak.at - nál, most lesz szezonzárás és kiárusítás, ott is rákérdezhetsz (ha rendelni kell akkor szerintem náluk drágább). 

Előzmény: szilascet (37546)
nk74 6 napja Creative Commons License 37553

Köszönöm, megkaptam. Nekem ez csak a rendeltetésszerű használat miatti kopásnak tűnik. Ha van kevlár erősítés akkor is ez van, csak a kevlár szálak kilógnak a végén :-). Ezért mondtam, hogy szerintem nem sok értelme van a lapátoknál. 

Előzmény: jana_86 (37545)
gmarko 6 napja Creative Commons License 37552

Kösz a kimerítő választ. A külső-belső ív eltérő sebességviszonyaival tisztában vagyok, miközben lefelé jöttem, pont e miatt gondolkodtam el az optimális kerülési irányról. Akkor legközelebb fordítva támadok.

A magányos evezés nekem nagyon bejön, kicsit kizökkenek a mindennapokból, és nem kell kommunikálni senkivel.

Kisorosziban lent hagytam a kajakot a parton, csak a lapátot és pénztárcát vittem fel, a kocsma kb. 100 m-re van a rév utcában.

Előzmény: SzeZo (37551)
SzeZo 6 napja Creative Commons License 37551

De jó neked! Nem a magányos út miatt, hanem egyáltalán a túra miatt.

Felvitted a hajót Kisorosziban a kocsmához, vagy magára hagytad a vízen? Parti krimóra nem emlékszem, igaz az utóbbi időben átszoktam a jobb partra, mert az jobb.

Ha megnézed a váci ág ívét, az magyarázhatja megfigyelésed. A víz ereje mindig a kanyar külső oldalát vágja, a belső oldalon meg lassúbb és zátonyokat épít.

Idén háromszor mentem fel a nagy ágon (jó lett volna egy negyedik, hogy párban legyen a kis ági felmenéssel:)) Szerintem nehezebb a Vác - Kisoroszi - Szentendre irány. A gödi sarkantyúknál egyszer át kell kelni a túloldalra és ott erős sodrás vár. Vác lábánál is küzdős a pálya, mert a komptól kezdve sok stéget, hajót, vagy éppen hajórakodót kell kerülni a szemközti sarkantyúk jóvoltából amúgy sem lassú vízen. Valahol a Kompkötő-szigetnél érdemes a jobb partra evezni, mert addigra elfogynak a sarkantyúk. Onnan viszont elég sok evezőcsapásra van még a csúcs és nem túl változatos a pálya. Azért jobb mégis ez az irány, mert a visszaút sokkal szebb a kanyargós ágon, a Visegrádi-hegység előtt.

Egyszer kéne egy Vác felé kezdő topikos túrát is szervezni.

Előzmény: gmarko (37548)
Arza 6 napja Creative Commons License 37550
http://m.canoekayak.com/videos/merv-larson-wave-ski-legend-freestyle-kayaking-1969/

Egy régi vdeo...
gmarko 6 napja Creative Commons License 37549

Előzmény: gmarko (37548)
gmarko 6 napja Creative Commons License 37548

23-át magányos Szentendrei-sziget-kerüléssel töltöttem. 10h41', ebben van egy félórás kisoroszi kocsmalátogatás.

Felfelé a kis ágban eveztem, és szubjektív megfigyelésem szerint a nagy Dunán a sziget oldalán gyengébb az áramlás, mint a kis ágban.

Próbáltatok már úgy kerülni, hogy a nagy ágon haladtok felfelé?

digitalalpin okt. 23. Creative Commons License 37547
Előzmény: szilascet (37546)
szilascet okt. 23. Creative Commons License 37546

Most, hogy írogattok róla, én is átnézegettem a Werner lapátokat, és van olyan, ami tetszik. Pl. a Corrywrecken:-)

De hogy lehet ezt Mo-on beszerezni? Direkt rendeléssel külföldi webshopból?

Ha olyan forrásod van nk74, aminél jól jön a betársulás, pl. a szállítási költség csökkentése miatt, jelezz, kérlek, mert lehet, hogy beszállnék.

Köszi

Előzmény: nk74 (37530)
jana_86 okt. 23. Creative Commons License 37545

A szabadbalatonos email címedre küldtem képet.

Előzmény: nk74 (37530)
digitalalpin okt. 23. Creative Commons License 37544

én is ezt a két lapátot használom tengeren a werner a tartalék lapát  ha nincs nagy hullám, itthon tavon folyón a kajner a tartalék a másik dolgosabb.

Előzmény: Kolmiki (37543)
Kolmiki okt. 22. Creative Commons License 37543

Köszönöm a tippet.

Előzmény: gyulakayak (37539)
gyulakayak okt. 22. Creative Commons License 37542

lemaradt a 340.000kilós lapát

ami egyébként jól megállja a helyét mindenhol

gyulakayak okt. 22. Creative Commons License 37541

Gondolom a 340.000 kilós lapátot nem kell bemutani, sokat eveztem ilyennel, nagyon jó evezö.

gyulakayak okt. 22. Creative Commons License 37540

Nekem egy Werner Kalliste van ergo nyéllel, sajnos mániásan szeretek a sziklák közt bújkálni még hullámokon is igy párszor már belevátam a sziklába de ennek az evezönek meg se kottyan. Ha lenyomom a víz alá úgy ugrik ki belöle tavon se rossz de igazából hullámosabb tengeren mutatja meg mit tud. 

Elötte KAJNER túralapát volt a társam, na vele könnyebb és jobb túrázni mint a Wernerrel csak lenyúlta tölem a nejem :D , ez volt az a lapát ami egyáltalán nem terhelte meg a hátat olyan könnyedén húzta a vizet mint egy gronlandesa viszont sokkal "nagyobb" sebességre is képes. 

Mindkét evezö teljes karbon és mindkettöt a kategóriája favoritjának tartom, árban nem tudom otthon mennyi de a Kajner evezöket ott egész jó áron látom a fb. kajakos oldalain csak ajánlani tudom, próbáljátok ki. Valoszinü a tengerikayak és a túraevezés miatt a rövid széles tollú lapátok nekem nem jöttek be, sokszor cserélgetünk és érdekes akik széles lapáttal eveznek nem tetszik nekik a Kajner lapát mert nem kell úgy húzni ezért az az érzésük, hogy nem halad mert nem dolgozik, pedig ott van végig mellettem.

A Werner lapát a széles után csámpázik a vízben az ergo nyéllel úgy mintha kanálra vagy gronlandesra cseréltek volna.

gyulakayak okt. 22. Creative Commons License 37539

http://www.boatpark.eu/ 

Itt HIKO cuccok vannak, nagyon jó minöségben és jó árakon. Már jó pár éve nyúzom öket a tengeren de még mindig nagyon jól bírják pedig a sós víz az sós víz.

Előzmény: Kolmiki (37527)
jana_86 okt. 22. Creative Commons License 37538

Igen, köszi, valószínűleg élni fogok a lehetőséggel.... :)

Előzmény: digitalalpin (37536)
szinaikrisztian okt. 21. Creative Commons License 37537

Kedves Csaba!

Figyelmedbe ajánlanám a Minimax gyerekcsatorna után lévő C8 csatornán hétfő este 23:00 kor kezdődő tengeri kajakos filmet.Két srác evez A jéghegyek közt.Üdvözöl örök barátod Krisztián

Előzmény: digitalalpin (37536)
digitalalpin okt. 21. Creative Commons License 37536

a Werner Shuna toll olyan pontosan alakra mint a Corrywreckan csak kissebb a felülete

Előzmény: jana_86 (37534)