Keresés

Részletes keresés

Fourty Creative Commons License 1 órája 0 0 40997

Üdv!

Igen, többen is használják ezt a típust!

Mi a kérdés?

Előzmény: sanyooo1 (40996)
sanyooo1 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 40996

Hali!

Ilyet használ valaki?

https://www.decathlon.hu/szetszedheto-alu-evezo-220-id_8248189.html

Köszönöm a válaszokat!

sanyooo

Arza Creative Commons License 1 napja 0 0 40995

Ezt miért?

Ja, hogy ez csak a vászon? A váz megmaradt?

Előzmény: Ork63 (40992)
Stock#12 Creative Commons License 1 napja 0 0 40994

Azért Te ne törd össze az eddigi hajóidat! Inkább megveszem őket, ha megszorulnál :D

Előzmény: Justin 2 (40991)
Arza Creative Commons License 2 napja 0 0 40993

Hát... ennyire azért nem lehetett rossz az a kenu...

Épelméjű ember az ilyen? :)

Előzmény: Justin 2 (40988)
Ork63 Creative Commons License 2 napja 0 0 40992

Ettől a videótól nekem is megjött a kedvem!

Bár puskát és dinamitot nem találtam itthon.

:)

Justin 2 Creative Commons License 2 napja 0 0 40991

Maximálisan egyetértek veled, de ez most egy kicsit más eset.

A scrác stresszoldásként építette, nem kenúzik, csak az építés érdekelt. Építés közben rájött, hogy sokk kiss trükk van amit nem könnyű találni a neten, azért még egyet épít, de videóza közben.

Sokáig próbálta eladni, de nem sikerült, így az az ötlet támadt, hogy tönkretesszi és azzal keres elég pénzt a másik megépítéséhez.

Tehát nem csak tönkretette valamit, amit megvet, hanem 6 hónapig építette, és most még egyet épít, és segít más embernek akik akarnak építeni

Másképpen nem tettem vólna fel a linket.

Előzmény: Stock#12 (40990)
Stock#12 Creative Commons License 2 napja 0 0 40990

Komoly ellenérzéseim vannak az ilyen nyikhajok által készített "pusztítsuk el" vidóktól. Konkrétan nem értem, hogy miért jó ez. Még komolyabb tesztértéke sincsen a videónak. Utoljára ott tett be nekem egy ilyen fajta videó, mikor a legújabb ájfónt tettek be fékbetét helyett egy turbós Porche-ba a két első kerékhez, hogy meglássák, mit bírnak 200-nál satufékezéskor. Talán joggal merül fel benne a kérdés, hogy mi a f@sznak?! Mégis mit vártak tőle? :O Ezeket a kérdéseket itt is fel lehet tenni, amikor shotgunnal lövik a kenut... :/

Stock#12 Creative Commons License 2 napja 0 0 40989

Thule 835 és 837 között a legnagyobb külömbség, hogy a 837 lecsukható, így nem jársz úgy mint Győzike a pickupon levő bútorral a mélygarázsba menet :) Viszont javaslom, ha nagyon felkerekedik a szél menet közben, akkor kössétek le elől-hátul is a hajókat, mert hiába erősek ezek a tartók, meg tudnak reccsenni a műanyag részeiknél. Saját tapasztalat :(

Amit én még tapasztaltam. A korábbi kiadású 835-ös tartól csövei még egy darabból voltak. Később vettem egy újabb 835-öst, ott már a szivacspárna alatt volt 1-1 pontheggesztés. Nem volt egyben az egész cső. Ezért is adtak hosszabb gurtni kötelet hozzá, mint az elődjéhez, hogy bele kell fűzni a tetősínbe is legrögzítéskor. Nehogy menetközben eleresszen a heggesztés és aztán elszáll az egész szállítmány a fenébe 130-nál. Akkor vettem észre ezeket a heggesztéseket, amikor állítgattam rajta a szivacsozás helyzetnén és előbukkantak. Azóta már megváltam ettől a tartótól, már csak az egybecsöveset használom. Illetve még ezt

Három hajó J-tartóban egy átlagos autón nagyon neccesen fér fel, kell vele logisztikázni, hogy felférjen mindegyik és hozzájuk is férj leköztözés szempontjából.

Ami nekem bevált:

1db J-tartó + az előbb linkelt példány, ami mellé két oldalról oda lehet tenni 1-1 hajót. Így három hajó egy Peugeot 307-es tetőrúdján kénylemesen elfér.

Előzmény: igricek (40982)
Justin 2 Creative Commons License 2 napja 0 0 40988

Ha valaki úgy gondolja, hogy a kompozit hajók nem erősek:

https://www.youtube.com/watch?v=nagWw0us1H0

nk74 Creative Commons License 3 napja 0 0 40987

Képlettel nem szolgálhatok :-). 30 napos előrejelzés nem szokott túl pontos lenni, és a hőmérséklet mellett számít a sok eső meg az erős szél is.

Most állítólag 20 cm vastag a jég és most van a jégvitorlás EB ami péntekig tart:

http://hajozas.hu/magazin/balaton/dn-europa-bajnoksag-jegvitorlas-jegvitorlazas-balatonfured/

Hétvégére nem terveznék evezést a Balatonon.

Előzmény: katonafull (40986)
katonafull Creative Commons License 3 napja 0 0 40986

Sziasztok!

Öreg balatoni rókáktól kérdezném az időjárás előrejelzés és jégvastagság függvényében mi a véleményük, előre láthatólag mikor lesz újra járható a Balaton?
https://www.idokep.hu/30napos

morrgo14 Creative Commons License 4 napja 0 0 40985

A Jász utcában 1 hete láttam J-tartót, saját termékük. 

Nálam kb fél éve van ilyen Menabo Niagara. Erős koncentrálás, de inkább odaragasztás vagy kötözés kell, hogy ne vesszen el róla a gumi. A szivacsrész az íveken repedezik. Olyan rövid a tartó "függőleges" támasztója, hogy 52-54 cm-nél szélesebb hajó alul, vagy felül szállítás közben kimozdul oldalra csak a gurtni tartja. A keresztléc aljához a rögzítőelem Uri Geller nélkül is hajlítható, a második-harmadik szállítás után ki kellett hajítani, helyette egy 2 cm vastag tömör vasat használok (az bírja...).

Szóval ha valakinek kell, viheti 23e Ft, tán még garanciális :-)

Előzmény: Pepin (40983)
morrgo14 Creative Commons License 4 napja 0 0 40984

Kopásból adódó hiba nem jellemző a  Prijonokra, a Custom Line sorozat a szerelvények hiánya miatt kedvezőbb árú, illetve a szerelvényekkel együtt már nem olcsóbb a többi PE hajójuknál.

Nekem 7 évig semmi gond nem volt a szállítással a J-tartóban, aztán lustaságból elkezdtem egyszerűsíteni: keresztlécre szivacs, azon hasra fektetve, jól leszorítva. Az eredmény: 1 év alatt kilágyult az anyag. A 'visszarúgja magát' néhány alkalomra igaz, de a Prijon túl jó hajó ahhoz, hogy ezzel amortizáljuk le.

A régi Mountexes J-tartót idén egy 43 kilós kettes szállítására használtam, zötyögő úton 10 perc alatt kiegyenesedett, igaz  a hajó formája nem illeszkedett a tartó ívére. Megfelelő illeszkedésnél valószínűleg semmi gond vele.

Pepin Creative Commons License 4 napja 0 0 40983

A Thule 835 iltetve 837kajakszállitó között  láttok lényeges  különbséget?

Például az árát. :)

Általában elmondható, hogy a Thule termékek nagyon profik, de vastagon meg is kérik az árát. Ha nem engedheted meg magadnak, akkor teljesen jó a hagyományos J tartó, az, melyet a Prijon oldaláról is belinkeltél. (Egy időben nálunk is lehetett kapni hasonló áron a Jász utcában, de ahogy nézem, a weblapjuk már eltűnt a netről.) Ha nagyon tutira akarsz menni, akkor veszel barkácsboltban csőszigetelő szivacsot és behúzod vele.  Itt láthatod a sajátomat: a bal oldalon be van húzva, a jobbon még nincs. (A súllyal ne foglalkozz, a tető teherbírása hamarabb fog korlátozni.)

Illetve még egy találat. Ezt nem ismerem, de eléggé Thule koppintásnak tűnik. Olcsóbban.

igricek Creative Commons License 5 napja 0 0 40982

Üdv !   Van valakinek még tapasztalata itt rajtam kivül a prijon custom line sorozatával ? Én nagyon megvagyok elégedve a kettes menettulajdonságaival és fontolgatom a családi igények miatt még egy kettes beszerzését,mert hát néha most már öten mennénk néha kajakozni egy autóval.Ez egy könnyű kettes,csak 30 kg.Viszont én vékonynak érzem az alját,szerintem innen jön a súlynyereség.A tetőn szállitva bárhogy párnázom,a spanifer mindig behorpasztja az alját...viszont pár óra alatt eddig mindig ki is rúgta.Igaz volt pár Ipolytúrán ,ahol elkerülhetetlenül "besmirgliződött"...paráztam is rendesen,de eddig nem volt gond.Mélyebb hazai viziken,"gyógy"- Adrián sem volt gond,mert tudtam kikötésnél vigyázni.Lehet feleslegesen aggódom,mert mégis PRIJON ,és preciz,mint a legtőbb sváb holmi,de azért mégis jóval alacsonyabb árkategória,mint a gyár többi hajója.

Más:

A Thule 835 iltetve 837kajakszállitó között  láttok lényeges  különbséget? Illetve a prijonnak van hasonló alakú kajaktartókja /igaz nem bepárnázott és nem lehajtható,de lényegesen olcsóbb és könnyebb/.....használ valaki olyat? ...igy 36 kg. -g kellene max.hajót szállitani rajta

Eddig mindig csak két hajót ittem és a thule 520-1 ökéletesen működött,de égetően éne lassan alkalmanként 3 hajót vinnem

Köszönet a segitségért

http://www.prijon.com/Ovalbuegel.html

Rollende Landstrasse Creative Commons License 6 napja 0 1 40981

Elfér a vitorláskikötőben, ahol én is tartom a kajakomat. Ennek csak egy hátránya van: szabad téren kell tárolni. De biztosan olcsóbb, mint bármelyik úszóház vagy a Vízitelep. Ha komolyan érdekel, összehozlak a kikötő tulajdonosával.

Előzmény: sirdavegd (40980)
sirdavegd Creative Commons License 2017.02.16 0 0 40980

Erősen gondolkodom saját két személyes tegeri kajak vásárlásán, de nem lenne túl praktukus minden alkalommal végigmásztatni egy ilyen 5 méteres jószágot a fél városon. Nem tudod, hol lehet érdemes érdeklődni a nyári tárolást illetően? Vízitelepről már hallottam, illetve allítólag a sárkányhajó kikötőnél is lehet tárolni. Úszóházakat nem ismerem, meg ott ki tudja mennyi marad Szegeden áprilisig (és mennyi latogat el a Vajdaságba...). Tudsz esetleg valamit ajánlani?

Előzmény: Rollende Landstrasse (40976)
M_Atts Creative Commons License 2017.02.16 0 0 40979

Ilyet mi is láttunk, csak az gyík volt! :-))

(Pontosabban: Szalamandró.)

Előzmény: Beka621 (40978)
Beka621 Creative Commons License 2017.02.15 0 1 40978
szalamandró Creative Commons License 2017.02.13 0 0 40977

Kiraktam a Körös hétvégét, nézzetek rá akit érdekel.

Más:

Került hozzánk némi éger rönk. Ha valaki barkácsolna belőle jelezze, felvágjuk kért vastagságra.

Rollende Landstrasse Creative Commons License 2017.02.13 0 1 40976

Most éppen csendes a víz, de jégtáblák néha jönnek:

https://www.idokep.hu/webkamera/vitorlaskikoto1

Szilveszterkor puha, kásás jég úszott. Most nem érdemes nekimenni egy táblának se, mert a Titanicot is elsüllyeszenék. Némelyik húsz centi vastag és éles a szzélük, mint a kés.

Előzmény: sirdavegd (40970)
Arza Creative Commons License 2017.02.12 0 0 40975

Írtam... :)

Előzmény: mister K (40974)
mister K Creative Commons License 2017.02.12 0 0 40974

OK - írj egy mailt, adok tel.számot

Előzmény: Arza (40973)
Arza Creative Commons License 2017.02.11 0 0 40973

Lehetséges, hogy eljövök megnézni élőben...

Előzmény: mister K (40971)
Arza Creative Commons License 2017.02.11 0 0 40972
mister K Creative Commons License 2017.02.11 0 0 40971

elvben lélegzô anyagról van szó, tehát lehet benne mozogni - mondjuk nem feltétlenül teljesítménytúrára való :)

egyébként szerintem kényelmes, az evezéshez szükséges mozgáshoz jó

Előzmény: Arza (40969)
sirdavegd Creative Commons License 2017.02.10 0 0 40970

Ez nagyon finom lehetett! Mi szilveszterkor indultunk meg kenuval Mindszentről Mártély felé. Ányási kanyarnál össze torlódott annyira a jég, hogy vissza kellett fordulni. Indulási helyre visszaérve sikerült elkunyerálnom egy ontopic járművet, hogy megnézzem a mindszenti kompot is :)

Előzmény: Rollende Landstrasse (40884)
Arza Creative Commons License 2017.02.10 0 0 40969

Láttam a hirdetésed, akartalak is hívni, de a 42 az kicsi nekem...

A másik meg, hogy nem tudom jó-e kajakozáshoz... de miért ne lennejó? :)

Előzmény: mister K (40968)
mister K Creative Commons License 2017.02.10 0 0 40968

üdv!

Van egy eladó Beaufort MK20 használt katonai szárazruhám, amitôl méretproblémák miatt megválnék!

Nagyon jó állapotban van, viszont nekem 182-es magassággal és 42 körüli lábmérettel éppen a mérethatáron van, így sajnos nem tudom használni.

Mérete L-XL (3E)
Vállszélesség 107-111 cm
Derékbőség 98-102 cm
Belső lábhossz 76 cm
Cipő rész kb 42-es

Ha érdekel esetleg vkit, email pls!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!