Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Arza 16 órája Creative Commons License 38253

Csütörtökön hóesés, tegnap  egész nap eső ...

Ma meg szerencsére gyönyörű idő volt :)

morrgo13 1 napja Creative Commons License 38252

Tankap,

ha még aktuális a próba lehetőség, pls küldj mailt, mikor, merre, hogyan.

Előzmény: tankap (38137)
jana_86 2 napja Creative Commons License 38251

:)

Előzmény: jbmerv (38250)
jbmerv 2 napja Creative Commons License 38250

Igen, azt írja, hogy kisebb sérülést szenvedett, de nem lett komolyabb baj.

Előzmény: jana_86 (38249)
jana_86 2 napja Creative Commons License 38249

Ez nem nézett ki jól. Nagyon élettelenül lógott az a test, amikor próbálta a csóka becibálni a hajóba. Remélem, sikerült megmenteni!

Előzmény: nk74 (38246)
Baresz 4 2 napja Creative Commons License 38248

Wow tényleg....ezt jól félreírtam.... mondhatni freudi "elszólás"?.... remélem nem :)

Előzmény: Pepin (38247)
Pepin 2 napja Creative Commons License 38247

Ööö, izé. Light lesz az. Nem mindegy, hogy hagyom, hogy valakiben felgerjedjen a vágy, vagy esetleg én gyújtom fel. :)

Előzmény: Baresz 4 (38245)
nk74 2 napja Creative Commons License 38246

Nem, nem én kameráztam (-;. De ezek után viszont meghalgattam, hanggal is, mert eddig csak némán néztem. Bár úgy is tetszett.

Eddig a full race-ben nem jártam, csak a foknál és ott is csak akkorra tervezve amikor éppen nem mozog a víz. Ez elvileg egy kb 20 perces időszak.

Ha már az egyik kajakom erről lett elnevezve mindenképp meg akartam nézni. Ez tavalyelőtt volt, amikor is Cornwallba menet oda és vissza úton is megálltam másfél-másfél napot. A Silhoutte kajak nem éppen a legstabilabb, de azért ebben is fel tudok állni és otthon álltalában ebben evezek. Odafele (Cornwallba odafele úton megálláskor) nem is volt vele probléma elég szép kis hullámokban elvoltam benne mind a 2 napon. Malőr csak az volt amikor azon a strandon nem tudtam partra menni, amelyikről elindultam, mert délutánra megtellt az 1+ m-es dumping szörfben pancsoló emberekkel és gyerekekkel. Nem akartam tömeg mészárlást, ezért az elég közeli kikötőt választtam, ahonnan viszont csak jó nagy körben tudtam visszamennni a kempingbe. Ez kb 2km gyaloglás volt vállamon a kajakkal (-:.

Aztán Cornwallban csak kb 2 napot eveztem a Silhouette-ben majd bepakoltam a Greenlander-embe és azzal mentem kinnt alvós túrára (mert ebbe sokkal több cucc befér). Majd ez maradt nálam még kb 3 hétig.

Hazafelé megint megálltam Bretagne-ban és újra a Silhoutteben eveztem, kissebb hullámokban mint korábban, de ezekben a hullámokban is az egyész evezésem folyamatos támasztás lett. Egy jó darabig bírtam idegekkel, próbáltam nyugtatgatni magam, de végül kimentem a partra. Ott győzködtem magam, hogy ez csak pszihológia, majd újra be és megint ki, aztán be és ki. Nem eveztem keveset, de nem igazán élveztem. Másnap nyugodtabb vízet akartam így Pointe du Raz-t délről próbáltam megközelíteni. Itt kissebb volt a hullámzás valamivel. Elértem a fokot, de elég sok támasztással. Kb mire odaértem tanultam meg újra evezni, szerencsére mert a közelében már rendesen hullámzott. Pechemre annak ellenére hogy előzőnap hétágra sütött a nap ezen a napon totál köd volt. A foknál már nem sokat lehetett látni, próbáltam fotózni de csak jóval elötte készült képen látszik csak valami. Annak ellenére, hogy flat water volt éppen, a race-ben eléggé fortyogott a víz. Köddel együtt olyan Eric a viking világvége hangulat volt.

Visszaérve már jóízűen szörföztem egyet, aztán másnap indulnom kellett haza.

Az ilyen helyeken jön ki a kajak előnye, hogy ha felborul könnyen visszaállítható ellentétben a hajókkal (-:. (Az alábbi videót sem én készítettem (-:):

Előzmény: Baresz 4 (38245)
Baresz 4 3 napja Creative Commons License 38245

arra nem jöttem rá, hogy ezt te kameráztad Nk74? tetszett a zene (is)...come on baby, let my fire... igazán stílusos volt :)

Előzmény: nk74 (38242)
szilascet 3 napja Creative Commons License 38244

Szuper videó. Aki kajakozik, az tényleg át tudja érezni a víz mozgását, az erőt, amit nem lehet megzabolázni, csak alkalmazkodni hozzá, és menni a vízzel, hullámmal. Igazán élvezetes volt nézni. 

JILING 3 napja Creative Commons License 38243

szép estét!

Igen van hova fejlődni, bár vasgyári munkásként kevés esélyt látok arra hogy ilyen helyekre valaha is eljutok... :P

A videó csodálatos, nagyon tetszett!

nk74 3 napja Creative Commons License 38242

Egy kis Bretagne video:

jana_86 5 napja Creative Commons License 38241

Rendben! Azért megvárom, hogy enyhüljön egy kicsit az idő! :)

Előzmény: nk74 (38240)
nk74 5 napja Creative Commons License 38240

>Meg persze a mentési technikák is teljesen mások

Gyere a Balcsira, én mindig szívesen gyakololok ha van jelentkező (-;

Előzmény: jana_86 (38239)
jana_86 5 napja Creative Commons License 38239

Persze, nem is annyira a technikára gondoltam különbségként (nyilván ott is van), hanem a víz mozgásának a különbségére, az időjárás meg az evezés kapcsolatára, navigálásra, stb. Meg persze a mentési technikák is teljesen mások.

Egy kétszeres freestyle világbajnok biztosabban közlekedik a vízen bármivel, mint ahogy én járok a szilárd talajon! :)

Nem tudtam, hogy lehet bármelyik tanfolyamra menni, azt hittem, előfeltétel a szintben alatta lévő elvégzése. Egyébként én is híve vagyok annak, hogy tanuljam azokat a dolgokat, amit művelek (ww kajakozás, síkvízi kajak tehcnika, sí, stb.), csak pont azpn agyaltam, hogy ha már egy ilyen helyre utazok, és csak néhány nap a tanfolyam, jó lenne maradni és evezni még egy pár napot vagy egy hetet. Szóval ha mégy/mentek, szóljatok, l.sz.! Az augusztus vége-szeptember eleje nekem is jó lehet, de pontosan én sem tudok ilyen távra tervezni.

Előzmény: nk74 (38238)
nk74 6 napja Creative Commons License 38238

Jbmerv-re gondoltam (-:

Vannak a vadvíz meg a tengeri "vadvíz" között különbségek, de a vadvízesek azért elég masszív technikai tudással szoktak rendelkezni, csak a kajak más meg a környezet. Kajakok között most már vannak rövidebbek amik nem fordulnak nagyon rosszul. A tanfolyam szerintem mindenképp megéri, nem kell előlről végig járni, ha eszkimó és a támasztások mennek zavarosabb vízen akkor mehetsz az advanced tanfolyamra (ez középhaladóknak van akik többet akarnak), sok függ attól, hogy éppen kik vannak a tanfolyamon, de erre már nem szoktak nagyon ügyetlenek menni (persze azoktól is lehet tanulni).

Decemberben éppen két vadvízessel voltam, persze bőven volt tengeri tapasztalatuk, de főleg vadvízesek (Deb 2szeres free style világbajnok (-;).

Ha csak saját maga tanulgat az ember az is rengeteg pénz és még több idő (ami szintén pénz). Nyilván nem csak tanfolyamon kell tanulgatni, de 1-1 jobb tanfolyam sokat tud dobni, meg találkozik az ember másokkal és szinte mindenkitől el lehet lesni valami apróságot (akár pozitív akár negatív dolgot).

Én ha minden jól megy akkor huzamosabb ideig leszek kinnt amiből kb 1 hetet tudok vállalni közös evezéskénnt, de akik tavaly kinnt voltak Bretagne-ban elég elszánntnak tünnek, hogy idén is jönnek ide vagy oda (-:.

Az időpont még nem fix kb nyár vége vagy szeptember eleje-közepe, ilyen messze még nem tudok tervezni.

Előzmény: jana_86 (38237)
jana_86 6 napja Creative Commons License 38237

És kinek hazai a pálya? :)

Egyébként tényleg szívesen mennék, mert a vadvízről még tudok is valamicskét, de a tengerről meg a tengeri kajakozásról nagyjából semmit. És vannak azért különbségek. :) Néztem a tanfolyamaikat, amik biztosan nagyon jók, csak ahhoz, hogy mind végigjárjam, rengeteg idő és pénz kellene. De ha esetleg szerveződik itthonról ide túra, akkor csapódnék én is!

Előzmény: nk74 (38230)
Emdzsí 2015.01.24 Creative Commons License 38236
morrgo13 2015.01.24 Creative Commons License 38235

Akkor a technikai tudásomat figyelembe véve itt kb. a tápláléklánc közepén lennék :-)

Előzmény: nk74 (38234)
nk74 2015.01.24 Creative Commons License 38234

Hódot nem láttam, de van fóka, delfin, cápa, bálna, makréla, kagyló, tengeri madarak. Sziklás tengerpart és vasárnap is nyitvatartó Tesco (-:

Előzmény: morrgo13 (38231)
Baresz 4 2015.01.24 Creative Commons License 38233

miért Morgo, hoznád a házi állatkád is?? :)

Előzmény: morrgo13 (38231)
Baresz 4 2015.01.24 Creative Commons License 38232

naná, hogy van!!! :)

Előzmény: nk74 (38227)
morrgo13 2015.01.24 Creative Commons License 38231

Vannak hódok ? :-)

Előzmény: nk74 (38230)
nk74 2015.01.24 Creative Commons License 38230

Akkor gyertek. Már korábban is ajánlottam, akinek ez hazai pálya annak duplán :-). 

Előzmény: jana_86 (38229)
jana_86 2015.01.24 Creative Commons License 38229

Engem pl. érdekelne.

jbmerv 2015.01.24 Creative Commons License 38228

Van. :-)

nk74 2015.01.24 Creative Commons License 38227

Miért van rá érdeklődő? Nekem ez elég biztos pont minden évben, lehet jelentkezni :-). 

Előzmény: Baresz 4 (38226)
Baresz 4 2015.01.24 Creative Commons License 38226

és nem szervezel ide egy túrát, Nk74? :)

Előzmény: nk74 (38216)
Nobiai804 2015.01.23 Creative Commons License 38225

Optimális esetben a Kajaksportos ülésnek az ülőgumó alatti részen 15mm magasítást igényel két okból.

Egyrészt dőlne túlzottan hátra és zsibbadna a lábad, másrészt az első pereme úgy fekszik fel tökéletesen

a padozatra.Fejből 40cm szélességre emlékezem, ha kell megmérem.

PUR hab pár év után elpizlik: nem nyerő, zártcellás műszaki habot keressél, az jól faragható

és a vizet se szívja (annyira) be.

Előzmény: szilascet (38224)
szilascet 2015.01.23 Creative Commons License 38224

Köszönöm Nobiai804, ha úgy alakul jelentkezem. 

Előzmény: Nobiai804 (38222)