Keresés

Részletes keresés

Boar... Creative Commons License 4 órája 0 0 40524
Előzmény: Brook212 (40523)
Brook212 Creative Commons License 5 órája 0 0 40523

Én nem ilyen automata mellényre gondoltam, hanem pl. ami a Decathlonban is van. Tüdővel is felfújható meg beépített CO patronnal is, de azt akkor, amikor a felhasználó akarja. 

Viszont csak 50N-nak írják. 

Boar... Creative Commons License 7 órája 0 0 40522

Az automata mellények 150-160N-osak, vagyis a jobbak közül valók(a "normál" mellények 60-100N-os felhajtóerővel bírnak). Csak drága. Pláne ha potyára durran el... :-)

Előzmény: Brook212 (40520)
windproof Creative Commons License 10 órája 0 0 40521

Köszönöm mindenkinek a mellényes tanácsokat!

Az automatáról egyébként azt olvastam, hogy még jobb is lehet, mint ezek a fix töltetesek, csak sportolásra nem igazán alkalmasak, mert ha véletlenül mondjuk beszállásnál belecsobbansz a vízbe, akkor rögtön fel is fújódik :)

Előzmény: Brook212 (40520)
Brook212 Creative Commons License 11 órája 0 0 40520

Ha már mentőmellény, ezekről a tüdővel vagy CO2 patronnal felfújható mellényekről mi a tapasztalat? Gondolom ezek még jobban csak úszást segítő mellények, messze nem mentőmellények. Próbált már valaki ilyet?

szilascet Creative Commons License 14 órája 0 0 40519

Lehet, hogy nem eléggé egyértelműen fogalmaztam. Valóban úgy van, ahogy mondod, hogy az eltérő méretek eltérő felhajtóerejűek, így pl. a szabványos mellény sem feltétlenül 100N-es a valóságban.

A másik kérdés, amire gondolok, hogy a kajakosoknak tervezett mellények között, azonos méret esetén is vannak különbségek a felhajtóerőben. Pl. L-es méret esetén az egyik típus 70N a másik csak 50N. Hivatalosan mindegyik úszást segítő eszköz. Egy ilyen mellény választásánál sokféle szempont szóba jöhet, én ezt emeltem ki, mint érdekességet. Nem ez alapján választottam, de jobban esik a tudat, hogy nagyobb a felhajtóerő :-) 50N-est nem próbáltam, nem tudom, mennyire tartana fenn.

Előzmény: Fourty (40518)
Fourty Creative Commons License 15 órája 0 0 40518

"Valószínűleg van még kényelmesebb, de ez viszonylag olcsó, a méretemben (60-80kg)  ez 70N felhajtóerejű, más kajakos mellények csak 50N-t tudnak."

Ez így elég félrevezető !  Az én mellényem is L-XL méretben 70N-os.  Ugyanez a típus S méretben már csak 50N-os.

Előzmény: szilascet (40517)
szilascet Creative Commons License 16 órája 0 0 40517

A mellényekhez némi saját tapasztalat. Van egy decathlonos zsebes kajakos mellényem, nem felel meg a magyar szabványnak,de fenntart és lehet benne evezni. Jó ár-érték arányú. Valószínűleg van még kényelmesebb, de ez viszonylag olcsó, a méretemben (60-80kg)  ez 70N felhajtóerejű, más kajakos mellények csak 50N-t tudnak. 

A magyar szabványnak megfelelő mellények sem fixen 100N-esek, azt a felhajtóerőt csak a nagyobb méretek tudják, a kisebbek 50-70N-esek. Van 4 db LB mellényünk, az enyémnél eggyel kisebb méret is 70N-es, kb abban még bírok evezni, mert nem túl magas az oldala. Látható, hogy az egész műprobléma, sajnos a jogalkotókat ez nem zavarja.

Az LB mellényekkel az a baj, hogy a töltet lefele belenyúlik a kajak beülőbe, ha hullámkötényt is viselsz, feltolódik és az ember nyakát birizgálja. Tkp. alkalmatlan rendeltetésszerű evezésre tengeri kajakban. Ugyanakkor tökéletesen alkalmas csónakban, túrakenuban, túrakajakban és strandoláshoz stb. Csak meg kell gondolni mire kell. 

Nálunk az LB-k fel vannak gumizva hátulra, hogy messziről látszódjanak. Nyáron, normál hazai körülmények között nem vesszük fel. Ha nehezebb vagy hidegebb vízre megyek a decathlonos mindig rajtam van, ha a Balatonra, az LB is a kajakon van, a decathlonos pedig rajtam. 

Előzmény: windproof (40514)
Fourty Creative Commons License 29 órája 0 0 40516

Ha csak ritkán, rövid távokat nézelődve szeretnél lapátolni, akkor talán nem nagy gond a kényelmetlenség amit az elfogadott, ormótlan mellény nyújt. A kimondottan kajakosoknak készített mellények hónaljkivágása, vállpántja, egész kialakítása a speciális mozgáshoz van alakítva. Én 80 kg vagyok és egy Hiko Aquatic mellényt használok.  Magyarországon nem elégíti ki az előírásokat, de simán megtart a víz felszinén. Itthon nem tudok normális áron, megfelelő választékkal üzletet. Én is külföldről hozattam. Sokat vásárolunk innen: https://www.wetsuitoutlet.co.uk/buoyancy-aids-c-23_85.html  

Eddig senki nem jelzett negatívumot a webüzlettel szemben. Ajánlom, vásárlás előtt feltétlenül próbálj a kinézett típusból. Sokunknak sofféle mellénye van, biztosan segíteni fognak. Az enyémet Budapesten felpróbálhatod.

Evezek Kálmán Creative Commons License 30 órája 0 0 40515

A Hajózási Szabályzatban leírt követelményeknek mindenben megfelel. Én ezeket használom a kölcsönzőmben. A Dunán Dömös-Nagymaros környékén sokszor ellenőrzik a rendőrök. Naponta 40-60 ember viseli illetve a nagy többség csak a hajóban tartja.

windproof Creative Commons License 30 órája 0 0 40514

Köszi Kálmán, ez az LB márka akkor elfogadható/ajánlott?

(bocs, kb 0 tudásom van a témában, de úgy vagyok vele, hogy inkább legyen pár forinttal drágább, de jó minőségű, mint valami tesco gazdaságos holmi, már ha létezik ilyen mellény fronton)

Előzmény: Evezek Kálmán (40512)
windproof Creative Commons License 30 órája 0 0 40513

Szia,

nem, nem adok bérbe, inkább bérbe veszek, most mindig vagy ismerősöktől kapok mellényt, vagy a bérbeadó cégtől, de ez utóbbiak finoman fogalmazva sem túl bizalom gerjesztőek, látszik rajtuk, hogy sokat kaptak már az élettől, és nincs sok bizalmam bennük... :)

Tudsz mondani olyan márkát/típust/boltot, amit érdemes megnéznem, ha lemondok a törvényes útról, de azért bízhatok benne, ha beborulok? (mármint olyat nem szeretnék, ami tényleg csak dísznek van, hogy 500 méterről azt gondolják, hogy minden ok :)). 82-85kg vagyok, ha jól láttam, akkor ez számít a választásnál még. 

Előzmény: Fourty (40509)
Evezek Kálmán Creative Commons License 30 órája 0 0 40512

LB Lazar 6000 Ft

ISO 12402-4

CE 395

100N

A rendőrnek ez kell.

Előzmény: windproof (40507)
Evezek Kálmán Creative Commons License 30 órája 0 0 40511

Prijon CL 430 Basic

20 kg

157.000 Ft

Előzmény: saintus (40502)
Pepin Creative Commons License 1 napja 0 0 40510

Végülis egy neoprén spricót rendeltem meg, meg egy túradzsekit. Meglátjuk.

Előzmény: M_Atts (40508)
Fourty Creative Commons License 1 napja 0 0 40509

Üdv!

Kényelmes viseletű, Rendőrség által elfogadott CE minősítésű mellényt nem fogsz találni. Az itteniek legtöbben kimondott kajakos mellényt használnak, bevállalva az esetleges büntetés lehetőségét.  Nagytöbbségünket nem vegzáltak még a nem megfelelő minősítés miatt. Ha bérbeadsz, vagy üzletszerűen túráztatsz, akkor az nehéz eset.

Jó, kényelmes mellényeket ajánlhatunk pontosan márkára és típusra, de azek nem a hivatalosan elfogadott minősítésűek.

Előzmény: windproof (40507)
M_Atts Creative Commons License 1 napja 0 0 40508

Nekünk már több éve beváltak a Reed spricók, viszont a Jancsiéknak gondjai voltak velük.

Néhány évig biztos kitart, bár olyan teljeskörű tesztet nem tudtunk produkálni mint te! :-))

Ilyet még Justin is használ...

Előzmény: Pepin (40506)
windproof Creative Commons License 1 napja 0 0 40507

Sziasztok,

visszaolvasgattam a fórumot egy keveset, meg a keresővel is próbálkoztam, de nem találtam választ arra, hogy mentőmellényből milyen márkát érdemes venni. 

Viselni szeretném, tehát nem csak a hajóba kell a yard embereinek, a neten kutakodva már sikerült tisztába kerülnöm az úszás segítő eszköz vs mentőmellény témakörben, és abban, hogy a rendőrök mit fogadnak el.

Sajnos konkrét márka tippet nem találok sehol, és gyakorlatilag a hazai webboltok 99%-a az LB Lázár nevű gyártó termékeit tartja csak, vagy úszássegítő eszközöket. 

Tudnátok adni konkrét tippet, hogy mit érdemes nézni még, és, hogy az LB márka mennyire megfelelő?

Köszönöm szépen!

Pepin Creative Commons License 1 napja 0 0 40506

Köszi, közben a netes nyomozás során én is ide jutottam. (A Prijon spricókat egyszerűen nem értem. De ez legyen az ő dolguk.)

Előzmény: Stock#12 (40505)
Stock#12 Creative Commons License 1 napja 0 0 40505

Szerintem a Reed spricók most a legjobbak ilyen téren. És árban is verhetetlenek lettek, hogy a GBP az elmúlt hónapok eseményei kapcsán a béka feneke alatt van...

Előzmény: Pepin (40503)
szalamandró Creative Commons License 2 napja 0 0 40504

A lengyel kirándulás beszámolóját a negyedik napig létrehoztam. (folyt köv)

A szervezőn találja akit érdekel.

Fájlmegosztó>Lengyel túra.

Pepin Creative Commons License 2 napja 0 0 40503

Spricócsere lesz a közeljövőben. (A Roanoke megy a kukába.) Tudtok valami olyat, amely legalább egy-két évig vízálló? (Most ezzel szemezek, de semmilyen leírást nem találok róla a neten. Viszont illik a kajakomhoz.)

saintus Creative Commons License 2 napja 0 0 40502

Gyors kérdés: Valaki nem tud eladó olcsó (150 ezer körül vagy inkább alatt) könnyű hajócskát Orsinak? Igazából bármi jó: sikvízí, kiszuperált pörnyeszi, potya. Lényeg, hogy könnyű legyen. Szóba jöhetnek rövid PE kajakok is, 20 kiló alatt.

saintus Creative Commons License 2 napja 0 0 40501

Nem kizárt, hogy addigra rendelek is egyet. Kávétfőzni jó lenne a gáz. Benzint nem jó begyújtogatni, pár decikért.

Előzmény: M_Atts (40497)
saintus Creative Commons License 2 napja 0 0 40500

Nekem olyat magyaráztak régen, hogy idővel a szelepes palack szelepe ereszt. Bár ha fixen rajt van a főzőfely, akkor gondolom mindegy. Esetleg a korrózió lehet még probléma, a menetbe kerülő víz miatt. Érdekelne a hosszabb távú tapasztalat ezzel is, mert maga a töltés nem egy nagy feladat, és valóban olcsó.

Előzmény: T-omti (40498)
NickNuku Creative Commons License 2 napja -1 0 40499

Na, megvan az első Tisza(-tav)i élmény, és, ha nem is úgy jött ki most a lépés, hogy Ork63-ékkal tarthassak, de délelőtt és délután is összefutottunk. Noname hajók.. :)))

Sajnos nincs közel, hogy gyakori célpont lehessen, ám, ha adódik hasonló potyaút, nem kell rajta sokat agyalni, hogy: menni vagy nem menni? 

T-omti Creative Commons License 2 napja 0 0 40498

Sziasztok

Én a 11kg-os gázpalackról töltöm a kicsi szelepes palackjaimat.

Kb. 50 szer tudom tölteni 1 palackról.

Praktikerben a forrasztás-hegesztés osztályon vettem szelepet a kis palackra, Kb. 250ft.

Víz-gáz-szerelvényboltban kb 20cm narancssárga gázcsövet és egy hollendert a 

nagy palackra.

+ az bilincsek.

Így 1 töltet kb 100ft.

Üdv Oláh Tomi

Ui: ha valakit érdekel leírom a technikát is.

2000ft-ot nem adok egy új palackért.

Előzmény: M_Atts (40497)
M_Atts Creative Commons License 2 napja 0 0 40497

Most úgy néz ki, mégis tudok menni az évadzáróra. Ott meg tudod nézni az adaptert.

Nekem kb. 2 hét alatt érkezett meg, ilyen cuccot senki nem tart az országban...

Előzmény: saintus (40494)
saintus Creative Commons License 2 napja 0 0 40496

Főzőből én most egy régi orosz kockát kaptam.  Megfelelő használtat mellett elég jól működik eddig, pedig az se mai darab. Jóval halkabb, mint a többi benzines főzőm, és pakolhatóság szempontjából nincs párja, mivel egy féltégla tulajdonságaival bír. Tömegben is persze, de kajakban mindegy.

Előzmény: aeroe (40493)
saintus Creative Commons License 2 napja 0 0 40495

Más: A siófoki vizisünség jövő héten zár.  Feltehetőleg a többi is hasonlóképp tesz. Utána a Bacsi szabad préda.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!