Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

avéghlaci 9 órája Creative Commons License 37283

Hahó emberek!

Igaz, hogy az év eleji túra naptárban az szerepel, hogy "megy magától", de valaki írja már ki a Programok közé az idényzárót, mert csak jó lenne tudnom, hány emberre főzzek és hány napra?

morrgo13 2 napja Creative Commons License 37282

Eső közben, borulás ezúttal elmaradt.

Előzmény: Pepin (37272)
morrgo13 2 napja Creative Commons License 37281

kb. itt találkoztunk először :-)

Előzmény: Baresz 4 (37280)
Baresz 4 2 napja Creative Commons License 37280

azt már megszoktuk, hogy te mindig a legkülönösebb helyekre keveredsz el a legkülönlegesebb kalandok közepette....na de ez kérem?! merre jártál, Morrgo? :-)

Előzmény: morrgo13 (37271)
Baresz 4 2 napja Creative Commons License 37279

Kedves Pepin, emlékszel még az ördög és a falra festés esetére?? ;-)

Előzmény: Pepin (37270)
SzeZo 3 napja Creative Commons License 37278

Elhiszem, ha nem te adtad az alapot az elmúlt hétvége Tiszán-túli időjárás előrejelzéséhez:-).

Előzmény: Lola Lola (37276)
pappzsom 3 napja Creative Commons License 37277

Sziasztok!

Van egy eladó sárga, kormány nélküli, jó állapotú Prijon Motion-öm ha valakit érdekel.

Esetleg tud valaki tesztelhető WS Tempest 170ről?

Köszi; Zsomba

Lola Lola 3 napja Creative Commons License 37276

Nem fog esni:-)

Előzmény: SzeZo (37274)
szilascet 3 napja Creative Commons License 37275

A mostani vízállásnál már bőven átfolyt a gáton a víz, én is először a partnál mentem át. Az elvágó sodrás miatt a kormány nagyon hasznos volt. Anélkül az én technikám kevés lett volna ahhoz, hogy beálljak, lehet, hogy a fák között kötöttem volna ki.

Előzmény: Fuxa (37273)
SzeZo 3 napja Creative Commons License 37274

Esős időben is megtartjátok a szombati szigetkerülést? Nekem már víziszonyom van - a fentről érkező vízre vonatkozóan.

Fuxa 3 napja Creative Commons License 37273

sztem jo dontes volt, az a ket kovezes az kellemes, ott meg se mozdul a kajak masodikat le lehet vagni nagy viznel part fele az mokasabb :o)

Előzmény: szilascet (37266)
Pepin 3 napja Creative Commons License 37272

Tájkép borulás közben? :)

Előzmény: morrgo13 (37271)
morrgo13 3 napja Creative Commons License 37271

bizony ne :-)

Előzmény: Pepin (37270)
Pepin 3 napja Creative Commons License 37270

Soha ne becsüld le a sötét oldal erejét. :))

Előzmény: Baresz 4 (37269)
Baresz 4 3 napja Creative Commons License 37269

Pepin kedves, én nagyon szeretnék Veled egy közös túrát!!!..és majd meglátjuk, hogy kinek az energiái lesznek erősebbek....:-)

Előzmény: Pepin (37265)
Pepin 3 napja Creative Commons License 37268

Pontosan. :)

Egész nyáron ezt a közösségi teret próbáltam összehozni és jövő hétvégére terveztük, hogy felavatjuk. (Mert ekkor lesz itthon mindenki.)

Előzmény: Arza (37267)
Arza 3 napja Creative Commons License 37267
De miért volt olyan sürgős a kertibútor szerelés?
Ki akartál ülni az esőre, ... és kivilágítva? :)
Előzmény: Pepin (37262)
szilascet 3 napja Creative Commons License 37266

Kajak-beszerzés update:

Tahe Marine Wind Solo megvéve 

Ma elmentem a Mountexbe, azzal, hogy a Reval Midi-t kipróbálom, Miután szárazon beleültem, a lábaim helyzete miatt annyira nem voltam biztos benne (a 46-os cipőm eléggé rosszul passzolt), azután láttam a szélességét (egyébként nem egy batár), ami "indokolatlanul"  soknak tűnt a WS-hez képest , és gondolkodtam a plusz két kiló tömegen, és úgy döntöttem, hogy a Wind Solo-t viszem inkább kipróbálni. A WS sokkal jobban tetszett a boltban,  elméletem szerint ha a WS túl instabil, vagy más nem jó rajta, az RM-et megveszem próba nélkül, mert ebben biztos jobb. De megtetszett a WS, a portya után más kategória stabilitásban, noha van egy kezdeti billegése. Sajnos nem sok hajó jött, de ami hullám volt, azokon stabilnak tűnt (alattam), Háros fölött van két kőgát, azokban az örvényekben kavarogtam egy csomót és nem akart kiborulni. A gáton belül a sodrásban is elfogadhatóan haladam felfelé, vagyis a minimális sebesség-követelményt teljesítette. GPS-szel mérve 11,5-ig tudtam meghajtani, de folyamatos evezéssel a 8 km/h reális. Talán 1 km/h-val lassabb a portyánál. Végül, amikor vissza kellett vinnem a kocsihoz, és felrakni a tetőre, éreztem, hogy elmentem addig a határig, ameddig lehet, ennél nehezebb kajakot nem szabad vennem. Igényes kivitelezésű hajók, megnyugtató érzés tapintani a polietilént .

Így maradtam a Wind Solo-nál, nem kellett levenni a tetőtartóról, és a próbát jóváírták az árból.  Szép zöld színe van, a két létező hajóból ezt választottam.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a véleményét, javaslatait, hozzájárulását, sokat segítettetek. Ha rajtam múlik, a szigetkerülésen megjelenek, jó lenne személyesen megismerkedni veletek. 

Előzmény: aeroe (37263)
Pepin 4 napja Creative Commons License 37265

Baresz drága, egy fontos szabály van: ha jót akarsz magadnak, akkor ne tervezz velem közös túrát. Vagy az idő romlik el, vagy jön egy addig soha nem látott ellenőr. :) (A mai napig nem értem, hogyan úsztuk meg a Balaton körbeevezést csak egy esőnappal.)

Előzmény: Baresz 4 (37264)
Baresz 4 4 napja Creative Commons License 37264

Dettó Arza...én is így jártam..a Hárosin sem esett...sőt, mialatt eveztem még ki is sütött a nap....nagyon szép kajakos idő volt, pont abban az 1-2 órában :-)

szerintem a kajakosoknak még az idő is segít!! persze csak ha eveznek, és nem pl. füvet nyírnak Pepin kedves :-)

Előzmény: Arza (37261)
aeroe 4 napja Creative Commons License 37263

a wind soloval volt már minden, 60 kg, 75 kg és 60 kg + 10 napnyi túracucc kajával és vízzel. akkor olyan nehéz volt a hajó, hogy besz*rtál, mire vízre tetted, de a menettulajdonságain nem láttunk nagy változást (meglehet, csak azért, mert a többi hajó ugyanígy teli volt buggyantva

Előzmény: szilascet (37258)
Pepin 4 napja Creative Commons License 37262

Ja. Esőben szereltem villanyt a kerti bútorba. Esőben nyírtam füvet. Ezeket a sorokat is esőben írom. Vidám az élet.

Előzmény: Arza (37261)
Arza 4 napja Creative Commons License 37261

Az RSD-n ma se esett amikor kinn voltam :)

Mondta a család, hogy amíg nem voltam itthon, szakadt az eső. Most is esik.

Előzmény: Arza (37257)
Stock#12 4 napja Creative Commons License 37260

Akkor addig itt el tudod olvasni, én milyennek találtam a Reval Midi PE-t.

szilascet 4 napja Creative Commons License 37259

Bocsi, helyesen: aeroe (rejtvényes :-) )

szilascet 4 napja Creative Commons License 37258

Kedves aroe, holnapra beterveztem egy Reval Midi próbát a Mountex-ből kölcsönzött kajakkal. Meglátom, milyennek érzem, ha nagyon tuti, lehet, hogy belevágok, de ha marad bennem bizonytalanság, a másik hajó, amit kipróbálnék a Wind Solo lenne. Ezért nagyon köszönöm a felajánlást, és jelentkezni fogok. Mondjuk, egy hetet azért még tudok várni a vásárlással:-)

Egy kérdésem lenne: milyen testmagasság és testsúly mellett használjátok a Wind Solo-t? Illetve milyen típusú vízen? Mert nekem az az elképzelésem, hogy a hosszabb hajó jobb (kivéve a vadvíz és  a keskeny folyók), ezért preferálnám a Reval Midi-t, persze a 10 centi nem olyan sok. 

Előzmény: aeroe (37256)
Arza 5 napja Creative Commons License 37257
Nem kell az előrejelzéssel foglalkozni... Ma is épp szép evezős idő volt az RSD-n :)
Előzmény: aeroe (37256)
aeroe 5 napja Creative Commons License 37256

ha nem lenne ilyen takony időre vonatkozó előrejelzés, azt mondanám, hogy holnap tudnék neked mutatni kipróbálásra egy tahe marine wind solo pe hajót (nekünk olyan vétel előtti szerelem volt, amilyet stock emleget), de így inkább beszéljünk a jövő hét vége előtt, hátha akkor jobb lesz az előrejelzés

Előzmény: szilascet (37254)
Lola Lola 5 napja Creative Commons License 37255

Ha az olyat megvennéd, mint az enyém, akkor megadom a ráckevei sporttárs telefonszámát és szerintem kérdezd meg tőle, hogy mennyiért adná el az övét. Az is karbon, gumifedeles, tehát olyan, mint amit próbáltál:-)

De szerintem is azt vedd meg, aminél legalább eleinte nem érzed úgy, hogy ezt-azt át kellene alakítani, hanem úgy jó, ahogy van.

Előzmény: szilascet (37254)
szilascet 5 napja Creative Commons License 37254

Köszi, Stock a tanácsokat, én is éppen erre jutottam az elmúlt 12 órában, hogy túl sok a megalkuvás a minőség és más terén is, és megtakarítás meglehetősen relatív. Mikor életbe léptettem magamban a B-tervet, a súly problémára mindjárt találtam megoldási lehetőséget, csak némi kreativitás kell hozzá, hogy valami egyszerű hordozót szerkesszek (tudom, hogy venni is lehet, de én spéci dolgon gondolkodom).

Szóval most ez a két Mountex-es hajó jár a fejemben, és akkor már inkább a hosszabb Reval Midi-t venném meg. 

A próbát amúgy meg szeretném csinálni, ha sikerül kölcsönözni.

Bármilyen tanácsot örömmel és köszönettel fogadok. :-)

Előzmény: Stock#12 (37253)