Keresés

Részletes keresés

JILING Creative Commons License 14 órája 0 0 38829
Fuxa Creative Commons License 1 napja 0 0 38828

Pünkösdi öböl kupa törölve...

Előzmény: Trike. (38822)
Stock#12 Creative Commons License 2 napja 0 0 38827

Pontosan. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... Papírt meg gyűjtsön az, akinek ez a mániája :)

Amúgy asszem idén is tartunk valamilyen kajakos sulit vagy a Balatonon vagy a Velencei tavon. Oda is lehet jönni gyakorolni. Soka hasznos infót szoktunk cserélni.

Előzmény: szilascet (38826)
szilascet Creative Commons License 2 napja 0 0 38826

Így jobban megnézve, lehet, hogy csak egy prezentációból készített pdf került fel a netre. Valóban nem a hivatalos szervezet weboldala. Persze az is kérdéses ez a minősítősdi mennyire lenne jó irány. 

Mindenesetre, amikor néhány "kalandomat" leírtam, kaptam hideget-meleget a gyakorlat és felszerelés fontosságáról (teljes joggal és szakszerűséggel). Azóta elfogadom, hogy érdemes lenne mindenkinek egy tanfolyamon részt venni, ahol rutin technikát, ön- és társmentést tanulhatna. Erről azután akár valami papírt is kaphatna az illető. De mint tudjuk, nem a papír menti meg az embert, hanem a tényleges felkészültség.

Előzmény: Fourty (38825)
Fourty Creative Commons License 2 napja 0 0 38825

Tudja valaki, ki ez az Úriember?  Valakinek a felkérésére alkotta ezt, vagy pusztán önszorgalomból?

Benyújtották ezt valahova?

Előzmény: szilascet (38818)
Nobiai804 Creative Commons License 2 napja 0 0 38824

Bocs, de ez megint a pénzről szól...persze a mi érdekünkben, mint minden.

Kiradíroztam a Balatont a térképemről. Ennyi.

Stock#12 Creative Commons License 2 napja 0 0 38823

Történik. Talán jövőre már benne lesznek a HSZ-ben a változtatások, ha az érintetteknek sikerül átvergődni a bürokrácia sűrű erdején...

Minősítési redszer OK. De csak akkor, ha hivatalos túravezető akarsz lenni! Csak azért, hogy a Balcsin evezhessünk a hullámokban mint magán ember, had ne kelljen minden évben megújítani egy vizsgát. No way... Akkor már tényleg nyomom tovább a gázpedált az M7-esen...

Trike. Creative Commons License 2 napja 0 0 38822

Üdv!

Az Öböl Kupa Keszthelyen egésznapos II.-fok esetén nem lesz elnapolva?

JILING Creative Commons License 2 napja 0 0 38821

szép reggelt, csodás napot!

Igen ez egy tankhajó, képtelenség felborítani! Cserébe jó "lassú" is, bár még nem ültem másik "tengeri" kajakban. Nekem soha nem volt portyám, van két K1, meg a gyerekeknek MK1, a fiaméval szoktam ökörködni, bár az elmúlt két évben 10Kg híztam és már nagyon mély a merülése...

Előzmény: szilascet (38820)
szilascet Creative Commons License 3 napja 0 0 38820

Jó kis vizek vannak felétek. Kádár János gyakori vendég lehetett sokfelé, mert nálunk is úgy hírlett, hogy a Szeremle fölötti nagy kanyarban lévő sziget (inkább zátony lehetett 100 éve)  mellett, a Pandúr-szigeten sokat vadászott, és annak a neve is Kádár-sziget. Bár, azt hiszem, azt régebben hívják így.

Jól látom, hogy lecserélted a portya kajakot? Volt egy videód, ahol a sodrásban ügyeskedtél a portyával. Ezzel a hajóval lehet menni bárhol... :-)

Előzmény: JILING (38819)
JILING Creative Commons License 3 napja 0 0 38819

Tegnap a Rácalmási-szigetet kerültem meg, de ma én is egy nem "létező" szigetet eveztem körbe...

A Dunán található 1574 FKm környékén, és csak magas vízállás esetén lehet körbeevezni, de így sem egyszerű! Neve hivatalosan nincsen, de a környékbeliek Kárár-szigetnek nevezik, mert a parton egy vadászház állt régen, amit az előző rendszerekben Kádár János használt redszeresen.

szilascet Creative Commons License 3 napja 0 0 38818

Nem tudom, hogy történt/történik-e valami a szabad balatoni kajakozással kapcsolatban. Korábban többször is volt ez téma itt is, és más portálok is foglalkoztak vele, hogy valamilyen enyhítés kellene a viharjelzések idején való kajakozással kapcsolatban, illetve az 1500 m-es sávra vonatkozó korlátozásban. 

A fő kérdés, hogy egyáltalán van-e olyan ember vagy szervezet, aki ezt a témát napirenden tartja, vagy csak időnként az állampolgári morgás hallatszik itt-ott?

Az alábbi linket tudom ehhez a témához esetleg ajánlani. Ha már létezik valamiféle minősítési rendszer, akkor ennek mentén is lehetne engedélyeket adni. (Azt a véleményemet továbbra is fenntartom, hogy kompromisszumos javaslattal kéne előállni. Illúziónak tűnik, hogy elfogadjanak egy olyan javaslatot, ami bárkinek, bárhol, bármikor, bármilyen kézi hajtású vizijárművel megengedné az evezést. A folyamatos médiahírek éppen arról szólnak, hogy az állam mennyire vigyáz az emberekre.)

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:8PvsbCwC2MEJ:wwtc-hu.jimdo.com/app/download/4624665714/MKKSZ_vv%2Bes%2Btengeri%2Bkajak%2Bminositesi%2Brendszer.pdf%3Ft%3D1301927239+&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

Grizzly. Creative Commons License 4 napja 0 0 38817

Nem volt bántó, részemről nem is bántódtam meg, pont azért vettem műanyag túrakajakot, hogy bármin átmenjek vele, és át is szoktam. Fatörzsön, uszadékon, alacsonyabb kőgátakon (ha nem veszem időben észre), bokáig érő vízben a kavicságyon csúszva, ártéri erdőkben az aljnövényzetben harcolva, kavicsos partról indulva, oda megérkezve, stb. Cserébe 30-40 kiló, nem mindenkinek a kenyere egy ilyet emelgetni, amit meg is tudok érteni, de nekem összességében bejön.

Azt nem tudtam, hogy folyóvizekben nem ennyire ragályszerű a busa elterjedése mint állóvizekben, köszi.

Előzmény: SzeZo (38815)
szilascet Creative Commons License 4 napja 0 0 38816

Nem tudom, milyen ritka, de én már fogtam 10 kg-os busát Szeremlénél, sodrásban, persze véletlenül. Ennek alapján gyakoribb lehet, mint a tű a szénakazalban.  Szerintem szaporodik valahol, talán a Tiszában.

Előzmény: SzeZo (38815)
SzeZo Creative Commons License 4 napja 0 0 38815

Bocs, nem akartam a Prijon tulajokat megbántani, de a csónakházban lévő hajók tényleg olyanok, hogy bármit elviselnek, még egy ütközést is a betonfallal. Biztosan vannak kecsesebb, finomabb építésű típusok.

A busa a Dunán ritka. A Körös holtágban fogtam már, a Tisza-tavon is megtépett néhány, a Balatoni állományt meg tudjuk, milyen népes. Dunai fogásról nem nagyon hallottam és eddig csak tavasszal találkoztam néhai példányaikkal. Talán valami csendesebb folyóból, vagy a duzzasztott részről sodródnak le.

Előzmény: Grizzly. (38813)
Grizzly. Creative Commons License 4 napja 0 0 38814

Az Angyali-sziget az RSD-n van, délen, Ráckeve fölött.

http://www.zoldmuzeum.hu/angyalisziget-a-rackevei-duna-ag-ekkove

Előzmény: Baresz 4 (38809)
Grizzly. Creative Commons License 4 napja 0 0 38813

Ha jövő hétvégén lesz időm, majd arra járok a Prijon rombolómmal és szétbombázom, ha addígra más meg nem teszi.

Viszont ezen a busán meglepődtem, én úgy tudtam, hogy a Busa terjed mint a nátha, és nem az a kérdés, hogy hogyan él meg, hanem hogy hogyan irtsák ki, nem?

Előzmény: SzeZo (38806)
SzeZo Creative Commons License 4 napja 0 0 38812

Csodaszép, ez így igaz. Csak az a pöhöly, az a szép, fehér pöhöly ne szállna olyan sűrűn!

Előzmény: szilascet (38810)
szilascet Creative Commons License 4 napja 0 0 38811
Előzmény: szilascet (38810)
szilascet Creative Commons License 4 napja 0 0 38810

Csodaszép most a Duna! Múlt héten sikerült nekem is bejárnom a Tündér-sziget ágát, én "rombolóval" voltam, így körbe tudtam menni. Érdemes volt, igazán vadregényes.

Hétvégén Verőce-Zebegény volt a program, járhatók voltak a nagymarosi mellékágak, és gyönyörű volt a Szent Mihály-hegy is. Most a legszebb a kizöldülő növényzet. 

Előzmény: SzeZo (38808)
Baresz 4 Creative Commons License 5 napja 0 0 38809

ok, akkor megvan.... csak van ott még valami Angyali-sziget is... kevertem a kettőt .

Előzmény: SzeZo (38808)
SzeZo Creative Commons License 5 napja 0 0 38808

A Luppa-sziget melletti kis ág parthoz lapuló szigete, a Luppa északi vége magasságában.

Közepes vízállástól lehet bejárni, mert eléggé eliszapolódott a torkolat. A felső bejárót nehéz észrevenni.

Előzmény: Baresz 4 (38807)
Baresz 4 Creative Commons License 5 napja 0 0 38807

melyik is a Tündér-sziget?

Előzmény: SzeZo (38806)
SzeZo Creative Commons License 5 napja 0 0 38806

Egész hosszan járható a Tündér-sziget belső ága és szúnyog sincs. Sajnos a felső tisztás előtt elzárta az átjárót az uszadékhalmaz, aminek nem mertem nekimenni a portyával. Talán egy Prijon-romboló megfelelt volna. Mindegy, így is szép volt.

Úgy látszik, a tavasz velejárója, hogy néhai busák akadnak fel bokrokon. A dolmányosok ennek jobban örülnek, mint én. Rejtély, hogy hol terem busa a Dunán.

tankap Creative Commons License 5 napja 0 0 38805

Valaki szeretne valamit a wetsuitoutlet-ről (az angolról, nem az amerikairól), mert Andinak rendelnénk egy mentőmellényt, de ahhoz még kellene ötven fontnyi cucc az ingyenes szállításhoz :)

M_Atts Creative Commons License 2015.05.15 0 0 38804

Szia!

Az azért nem egészen úgy működik, hogy Emdzsí osztogatja a meghívókat...

Kicsit olvass utána, számtalanszor leírtuk a menetét.

Előzmény: pinter78 (38803)
pinter78 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 38803

Üdv! Tudnál nekem is küldeni egy meghívót a Programszervezőre? Előre is köszi

Előzmény: Emdzsí (38799)
Pepin Creative Commons License 2015.05.14 0 0 38802

Nyugi, ha így halad tovább a világ, hamarosan megint barlangban élünk. :)

Előzmény: Stock#12 (38801)
Stock#12 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 38801

Mennyivel jobb is lenne úgy! :)

Előzmény: Baresz 4 (38800)
Baresz 4 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 38800

"Tudod, járt utat a járatlanér el ne hagyd... :)".. ha ezt mindig mindenki megfogadta volna, tán  még mindig a barlangjainkban élnénk mammutra vadászva  :)

Előzmény: Stock#12 (38760)