Keresés

Részletes keresés

saintus Creative Commons License 2015.10.03 0 0 39461

No ezért kell a tengeren kajakozni. Pláne tengeri kajakal. :) Mondjuk a hátul ülő lába érdekesen hajlonghat az adott szituációban...

Előzmény: nk74 (39457)
jana_86 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 39460

Hú, ez súlyos! Úgy hallom, szokatlan volt a hölgynek, hogy nem megy semmire a hisztizéssel.

Előzmény: nk74 (39458)
nk74 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 39459

Nem tudok, de a tippen az, hogy ha véletlenül lehet is akkor is inkább méretre kéne varrni vagy varratni.

 

Persze kérdés, hogy mire kell. Szállításra? Prototipus szállításra a kémkedés ellen (-:? Tárolásra? Ha tárolásra akkor kinnti vagy bennti, fagypont alatti, száraz vagy nedvesedő helyre? Rövid vagy hosszútávú tárolás?

A privát véleményem szerint felesleges. Télen is evezni kell, ha valaki gondozni akarja akker meg mossa le vagy törölje le a port.

Előzmény: Baresz 4 (39456)
nk74 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 39458

A medve spray elhallgatott mellékhatásai :-) 

 

nk74 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 39457

Vannak hátrányai is a kettesnek :-) 

Előzmény: saintus (39446)
Baresz 4 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 39456

Sziasztok!

 

tudja valaki hol érdemes tengeri kajakra ráférő huzatot venni?

köszi!

nk74 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 39455

Amint látom Praa Sands-on vannak nagyobb hullámok is :-) 

http://magicseaweed.com/photoLab/viewPhoto.php?photoId=152831

 

 

Előzmény: nk74 (39421)
Foki66 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 39454

Sziasztok, Zoli vagyok Tatabányáról és egy új sportolója a tengeri kajakos tábornak. Korábban kenuztam majd túra kajakoztam egy RTM Brioval .

Ezt cseréltem le tavaly egy Hobie Island Tandemre, amit viszont bűn lapáttal hajtani . 

 

A sebessége , a stabilitása és a sokoldalú felhasználása miatt esett a választásom a tengeri kajak kategóriára .

 

Stock#12 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 39453

Jó kérdés, ha ennek a cuccnak lobogtatod a papírját, vajon felengednek-e vele a gépre. Szerintem nem.

Előzmény: nk74 (39452)
nk74 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 39452

A repülőn szállítás meglepő, mert nekem több helyen is kijelentették, hogy a mentőmellényben a patront ki kell szednem és nem is vehetek magammal. Akkor sem ha a kabinban is van CO2 patron az ottani mellényekben. 

Előzmény: Stock#12 (39451)
Stock#12 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 39451

Mentőfelszerelés nem csak kajakosoknak. Kezemügyébe került egy Restube. Kipróbáltam, hogy mit tud és hogy mit lehet kihozni belőle nekünk kajakosoknak. És úgy általában bárkinek... Ha valakit érdekel, itt olvashat róla.

Arza Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39450

Mi is sokat járunk kettes kajakkal. Épp a múltkor mondta egy ismerősöm, hogy ahhoz, hogy két ember 1-2-3... napot eltöltsön egy kettesben, meg kell, hogy legyen köztük az összhang (nem csak az evezés ritmusára értette :) ).
Eddig is mindig csodálkozva olvastam a "két egyes jobb mint egy kettes" hozzászólásokat, mert nálunk a kettes hajó nagyon bevállt a családban. Én ülök mindig hátul, előttem valamelyik lány - ha van kedvük eveznek, ha nincs kedvük nézelődnek ... szerintem sokkal kevesebb a probléma, mint két egyessel :)
És - igaz, hogy nehezebb - de ha ketten megyünk, akkor is csak egy hajót kell cipelni (és bele lehet tenni az evezőket, le lehet zárni, ... stb :) )

Előzmény: saintus (39446)
jana_86 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39449

Tavaly a barátnőmmel én is kettessel csináltam végig egy 8 napos túrát a Szporádokon. Sok ruha nem kellett, meg vizet is naponta tudtunk venni, de olyan szinten pakoltuk tele a raktereket, hogy minden bepakolás felért egy tetris-bajnoksággal. :) Nekünk mondjuk deck táskánk nem volt. Én akkor megfogadtam, hogy még egyszer nomád túrára kettessel nem megyek.

 

Az evezés élménye meg sokszor inkább szenvedés, mert úgy mozgatják alattam a hajót, hogy az idegrendszerem hamar elfárad a szokatlan mozgásoktól. Mondjuk a 32 kg-os lányommal nincs ilyen gond. Volt olyan is, amikor egy haverommal eveztem, akkor viszont repült alattunk a hajó, az nagyon jó élmény volt!

 

Az viszont igaz, hogy két egyessel sosem tudsz úgy együtt haladni, mint amikor egy kettesben ültök. Nem tudtok eltávolodni, végig lehet beszélgetni is, stb. Mondjuk barátnővel, feleséggel óvatosan! Egy-két veszekedés benne van a pakliban! :)

Előzmény: saintus (39446)
jana_86 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39448

Ja, értem. Igen, én olyan toldóra gondoltam, ami szétszedhető, állítható. De mivel ez szlalom nyél, valószínűleg nincs hozzá. De mivel az átmérője ugyanaz, elképzelhető, hogy a Kajner toldóját rá lehet szerelni.

 

Mondjuk ha síkvízen és tengeren használja az ember, érdemes esetleg epoxy helyett csak hőre lágyuló ragasztó stifttel összeragasztani, akkor még lehet a forgatás szögén állítani vagy rövidebbre vágni, ha kell.

Előzmény: JéEs (39447)
JéEs Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39447

A toldó egy kb. 20 cm hosszú cső, félig bele van ragasztva az egyik fél szárba. Ezt a nyéllel jár, benne van az árban, plusz egy csomag epoxy ragasztót, egy üvegszál fonatot is és műanyag lapocskákat is mellékeltek a ragasztáshoz. Mivel az egyikben benne van a toldó, és a hossz miatt vágni kellett, ezt csak a toldó nélküli részből tudtuk, így az illesztés nincs középen. Viszont teljesen a nekem megfelelő "custom" hosszt lehetett kialakítani (212 cm). Gyári szétszedhető toldót mintha láttam volna a honlapon, de lehet, hogy keverem, igazából nagyon nem kerestem, mert fixet szerettem volna.

Előzmény: jana_86 (39444)
saintus Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39446

Régen nem írtam megint a fórumra, gondoltam itt az ideje, egy kis szösszenetnek. Részben a szezonzáró apropóján, amire úgy döntöttünk, hogy nem a saját, hanem egy kölcsön kapott Rainbow Atlantisz kettes kajakkal megyünk.  Sokan sokszor felteszik a kérdést a fórumon, hogy egyest vagy kettest? Amire azt szoktuk mondani, hogy a „legjobb kettes két egyes” ami sokszor igaz is.  Sok vitát, feszültséget okozhat egy kettes kajak, ha nem összeszokott páros hajtja. De tudnotok kell, hogy két egyes is okozhat feszültséget, főleg, ha e páros egyik tagja döngetne, a másik meg csak lazulna. De miért jobb 2 egyes az esetek többségében? Könnyebb feltenni, levenni a kocsiról, vagy pusztán vízre tenni az egyeseket. Az Atlantisz érzésre jóval 30 kiló fölött van, és majd 5 és fél méter. Partról indulni/kikötni, száraz lábbal nem könnyű feladat, pláne ha csomag is van a kajakban. Az elől vagy hátul ülő kell, hogy betolja/kihúzza a kajakot, ami sokszor megerőltető pláne, hogy kifelé az elől ülő, általában gyengébb fél száll ki elsőnek.

Nyáron Arcipelago túrára 2 hétre vittük az Atlantiszt, az egyes kajakjaink helyett, és félelmein ellenére nagyon élveztük a vele eltöltött időt. Nem gyors kajak, csomagtere sincs nagy, de együtt evezni nagyon jó volt. Fotózni, távcsővel nézelődni kettesben gond nélkül tudtunk, míg egyesekben jó egyensúlyérzéket kíván, ha nem pont előre felé van a téma. Két gyakorlott kajakos hiába az extra hossz, és tömeg, könnyebben tud manőverezni egy ilyen hajót, mint egy egyest.

Amitől nagyon féltünk az a tárkapacitás. 2 hétre, hűvös körülmények közé mentünk, és élelmet se akartunk helyben vásárolni, valamint ki kellett tartani 3-4 napig vízutánpótlás nélkül. A „kijelölt” csomagtartó-rekeszek persze nagyon picik voltak, sőt a vízállóságuk is rég a múlté lett, mielőtt hozzánk került a kajak. A kajak ellenben nagyon alacsony, lapos és széles (63cm lehet) Így egymás mellett, a két beülő között 3 vízhatlan zsák is elfért a decken. A középső a prijon decktáskám, a két szélső pedig 1-1 10 literes SealLine volt. Ilyenek még az első és hátsó decken, valamint a lábtartók előtt a beülőben is voltak. Valószínűleg több csomag volt a rekeszeken kívül, mint bennük, de így, úgy fértünk el, 2 heti cuccal, hogy fotóállvány, DSLR, spektív is volt a kajakban, amit lássuk be, sokan tudnátok nélkülözni. Sokat lehet spórolni a felesleges ruhákon. Idővel mindenki tudja, mi az, amit sose vesz fel, csak hurcolja. Spórolni lehet a tömörebb kajával, a kicsire hajtogatható matraccal, olyan hálózsákkal, ami pont az adott hőmérséklet-tartományra szól. Tehát lényegében azzal, ha régóta túrázol, és be tudod lőni, mi fog kelleni, mennyi, és milyen. Tudjátok, hogy jómagam Kodiakos túrázó vagyok. Ott nincs szükség a helytakarékosságra, hacsak nem akarsz 3 hetet kajakozni a világ szélén. Kettessel az nem ment volna. A kívülre kötött zsákok az Archipelago viszonylagos nyugodt vízén nem okoztak gondot, de nagy hullámokon, erős szélben nem lett volna kellemes a használatuk.

Az Atlantisz alacsony építése ellenére elég kényelmes hajónak bizonyult. Egész napos evezés után is inkább ücsörögtünk benne, mikor a többiek az esőben fene tudja már mit akartak venni a faluban, minthogy ázzunk. A kicsi beülőmagaság miatt érdemes jó spricót tenni rá, mivel a hátulról érkező hullámok sokszor úgy söpörtek át rajtam, hogy a derekamnál, volt a vízszínt. Szerencse, hogy megtaláltuk az eddigi legjobb spricóinkat. Full neoprén, egy csepp víz be nem jut rajta.

Nagyon a kajakról nem is szeretnék írni, igaz ez minden kettesre: Nem a kajak a lényeg, hanem hogy kivel vagy benne! Egy jól működő párosból a kettes jó kajakos párost csinál. Én továbbra is jobban szeretek egyesben evezni, de kettesben túrázni igazi élmény.

jana_86 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39445

Valóban, csak lejjebb kell görgetni! :) Köszi, engem kimondottan a wing érdekelt volna!

 

Na igen, kínai gyártó, és ahhoz képest azért nem olcsó. Ennyi pénzért itthon megkapod a Brácsát. Annak is van ergo nyele, bár a hazai forgalmazó azt mondta, ő azt nem árulja, mert sok minőségi probléma volt vele. A szlovák importőrtől lehet pl. beszerezni.

Előzmény: Fuxa (39443)
jana_86 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39444

Toldót nem találok a honlapon. Onnan rendelted? Előtte kipróbáltad, vagy lesz-ami-lesz alapon megkockáztattad?

Előzmény: JéEs (39439)
Fuxa Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39443

oks, de nem ebben gondolkozok ár és kockázat miatt.

ezt néztem amugy

http://www.aliexpress.com/item/Sell-Crank-elbow-carbon-paddle/491243449.html?spm=2114.01020208.3.188.dIuh6D&ws_ab_test=201526_3,201527_1_71_72_73_74_75,201409_5

 

ja elég sok adat fenn van általában, kérdés igaz e

Előzmény: jana_86 (39441)
jbmerv Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39442

Adnak:

Product infomation:  crank wing      TYPE: Q22

 Blade :50.5x15.5cm or 52.5*16.4cm   Weight: 830g +/-35

 Shaft:Full Carbon 2 pieces, 10 cm adjust

Length:210-220cm or 205-215cm

 

Előzmény: jana_86 (39441)
jana_86 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39441

Az valóban ergo és wing és toldós is! Na, legalább már láttam ilyet is! :) Kár, hogy semmilyen adatot nem adnak meg róla (súly, hossz, tollak felülete).

 

Ha rendelsz, megengeded, hogy kipróbáljam? :)

Előzmény: Fuxa (39440)
Fuxa Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39440
Előzmény: JéEs (39439)
JéEs Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39439

Két darabból állt, az egyikbe be volt ragasztva az összekötő cső fixen. Így most ez a lapát nem szétszedhető, de lehet venni hozzá toldót is. A fogó része elég szűk, csak négy -öt centit tudom változtatni le-föl a fogás helyét, de nekem pont jó helyen van. Két evezés után még sokat nem tudok beszélni a különbségről az egyenes nyélhez képest, de az biztos hogy jóval hosszabbat tudok húzni. Nagyon kicsivel nehezebb így, mint volt, de jelentéktelen mértékben.

Előzmény: jana_86 (39438)
jana_86 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39438

Elsősorban szlalomra gyártják az ergo nyeleket, ezért toldós nincs is. :( (Vagy csak én nem találom.) Pedig az igazi egy pozitív toldós lenne. A tied, ha jól látom, neutrális és fix. Középen te (ill. Kajner Gy.) ragasztottad össze, vagy egyben jött? Ha külön jön akkor esetleg egy Kajner toldót bele lehet tenni. 

Előzmény: JéEs (39434)
jana_86 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 39437

A Kinetic Wing? Az nem teljesen olyan toll, mint egy "igazi" wing.

Előzmény: nk74 (39433)
jana_86 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 39436

Igen, nekem pl. a Werner jön be nagyon - fene az ízlésem. :) Galasportot próbáltam, az nem állt jól kézre, bár az csak egyfajta volt nekik meg sokféle ergo nyelük van.

Előzmény: nk74 (39435)
nk74 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 39435

Az ergo nyelek között azért elég nagy különbségek vannak, mármint formában. Nem mindenkinek passzol mindegyik, sőt ált. mindenkinek más a "jó" forma. 

Előzmény: JéEs (39434)
JéEs Creative Commons License 2015.09.24 0 0 39434

Galasport, a katalógusukban megtalálható, most nem tudom megírni a típusszámát, de otthonról igen. 29 mm-es átmérőjű, pontosan beleillik a Kajner tollba, 80 euro + posta volt. Nagyon szerettem volna egy ergo lapátot, de a legolcsóbb, amit érdemes megvenni az 306 euro (Ophion). A nagyobb márkák (Werner, Mitchell, AT) 400 font fölött adják. Jelenleg nem akartam ennyit költeni lapátra, és találtam ezt a nyelet. Kajner Gyuri készséggel kicserélte.

Előzmény: jana_86 (39431)
nk74 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 39433

>( Mondjuk valószínűleg nem véletlen, hogy egyik gyártó sem kínál ergo nyeles wing lapátot, de akkor is kíváncsi vagyok! :) )

Lendal-nak volt (-;

Előzmény: jana_86 (39432)
jana_86 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 39432

Régen foglalkoztat a gondolat, hogy ki kellene próbálni egy ergo nyelet wing tollal. Talán ez a nyél alkalmas lehet rá.... Vajon a kajner túra toll cső része, amelyik rámegy a nyélre ugyanolyan belső átmérőjű, mint a wing toll?

 

( Mondjuk valószínűleg nem véletlen, hogy egyik gyártó sem kínál ergo nyeles wing lapátot, de akkor is kíváncsi vagyok! :) )

Előzmény: JéEs (39430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!