Keresés

Részletes keresés

Abu F Creative Commons License 2023.03.01 0 0 2883

Fogd meg a kép és az oldalsó panel határát és húzd ki, ameddig engedi.
Ennyi.

 

 

Előzmény: navinavi (2882)
navinavi Creative Commons License 2023.02.25 0 0 2882

Sziasztok!
Ilyen kezdőképernyőt szeretnék látni:

 

 

de ilyet látok:

 

 

Mit kell átállítanom, hogy a két szélső  blokk kisebb legyen?

Köszönöm, ha segítesz :-)

Abu F Creative Commons License 2022.01.02 0 1 2880

Most is lehet előfizetni nem egészen 4 ezer forintért, a "nagyszerű emberek" alkotta kormányunk minden igyekezete ellenére.

 

Előzmény: Zabalint (2878)
Kunpusztai Creative Commons License 2021.12.20 -1 0 2879

Legális, eredeti, "dobozos" Adobe Photoshop Lightroom 6 szoftvert vásárolnék.

Ha továbbléptél, csak a polcon áll, keress bátran. Köszönöm 

Zabalint Creative Commons License 2021.12.17 0 0 2878

Ja, 4600 Ft lesz az, a legolcsóbb előfizetés.

Én Silkypixet meg Affinity Photo-t használok, a kettő együtt alig több mint fél évi Lightroom előfizetésbe került. Az ingyenesekkel mondjuk csak szívtam...

Előzmény: képfaragó (2876)
Degeczi Creative Commons License 2021.12.17 0 0 2877

Jó, nyilván lehagyott egy 'e' betűt utána (bár árfolyamot is rég nézhetett, mert pártunk és kormányunk gondoskodott róla, h a 13 EUR már közel 5e Ft legyen)

Előzmény: képfaragó (2876)
képfaragó Creative Commons License 2021.12.16 0 0 2876

Havi 3-4 forint? Kac, kac...

Előzmény: Abu F (2874)
AnaMorrison Creative Commons License 2021.12.07 -1 0 2875

Webhelyek, amelyeken ingyenesen letölthetők a 2021 legmenőbb legjobb fotószerkesztő alkalmazásai: modsuper.com

Előzmény: innerimages (2845)
Abu F Creative Commons License 2020.12.13 0 0 2874

Akinek fontos, hogy jogtiszta szoftvert használjon, annak havi 3-4 forintnak nem lenne szabad akadálynak lennie.
Akinek ez sok, az használjon ingyenes (Gimp, Darktable, Photopea, Pixlr), vagy olcsóbb de sokat tudó megvásárolható szoftvert pl. Affinity Photo.

Előzmény: eos-m (2873)
eos-m Creative Commons License 2020.12.13 0 0 2873

Vennék én, de ez az előfizetéses modell nekem nem jön be. :-) Gondoltam csak van valahol egy dobozos 6.14 standalone vagy ilyesmi.. 

Előzmény: Abu F (2872)
Abu F Creative Commons License 2020.12.12 0 0 2872

Jogtiszta Lightroomot csak venni lehet. Ezzel ne áltasd magad.

Előzmény: eos-m (2871)
eos-m Creative Commons License 2020.12.12 0 0 2871

Sziasztok! 

Szeretnék venni egy jogtiszta lightroom liszenszet MAC-re. A netet túrom, de nem találok semmilyen megoldást. Előfizetni nem szeretnék. Nincs valakinek egy eladó lightroom 6.14?

 

Köszi előre is! 

Kata1028 Creative Commons License 2020.07.28 0 0 2870

Köszönöm szépen! Valóban a vírusírtó okozta a gondot. Most megint működik szépen a program! :)

innerimages Creative Commons License 2020.07.20 0 1 2869

Azt a víruskergetőnek kinéző, ámde csak a gépet lassító Avastot gyaluld le, és rögtön nem lesz ilyen problémád!

Előzmény: Kata1028 (2866)
Abu F Creative Commons License 2020.07.20 0 1 2868

És ha kikapcsolod a vírusirtót?
(Mentés alatt ugye a kép exportálását érted?)

Előzmény: Kata1028 (2867)
Kata1028 Creative Commons License 2020.07.19 0 0 2867

Sziasztok! 

 

 

Tudnátok nekem segíetni? 

 

Minden előzmény nélkül egyszer csak szerkesztés után nem tudtam lementeni a képet. 

 

Sajnos nem jövök rá mi lehet a gond, de ahogy nézem se új se régebbi beimportált kép  nem menthető " védett nézet" miatt.

 

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel? 

 

 

Előzmény: Kata1028 (2866)
Kata1028 Creative Commons License 2020.07.19 0 0 2866

Sziasztok!

 

innerimages Creative Commons License 2020.06.06 0 1 2865

Valami félreértés lehet, mert az kb. olyan, mint decibelekben beszélni vektorokról, vagy egy felsőbb szintű matematikai egyenletet kottában leírni. :)

Előzmény: Diána Vasas (2864)
Diána Vasas Creative Commons License 2020.05.24 0 0 2864

Sziasztok, 

 

tudna nekem valaki segíteni abban, hogy lrtemplate fájlokat átkonvertál dng formátumba?

 

Előre is köszönöm. 

eo.sz Creative Commons License 2020.05.05 0 0 2863

Igen, ez is megfontolandó. Valójában nem a képekkel van a baj, hanem a nyavalyás katalogizálással. A céges katalógus lényegében minden nap fejlődik, mert az előtt ülve dolgozom. És, ha van egy kis idő, vagy éppen eszembe jut valami okos keresőszó, azt nyilván beírom. Szóval folyamatosan gyártom az eltéréseket :) És miután nagy állományok, a nagy 4 giga fölötti, a kicsi is majd 3, minden művelet idő, és tévesztési lehetőség. (De ez meg az én bajom :). Sajnos nincs pofonegyszerű, hülye biztos megoldás. A legjobb mindent egyben tartani, amihez mindig jobb és jobb gép kell(ene). Köszönöm, hogy gondolkoztál a problémán!

Előzmény: Abu F (2862)
Abu F Creative Commons License 2020.05.04 0 0 2862

Ilyen esetben lehet, hogy fordítva csinálnám. Minden új képet a nagy katalógusba importálnék és onnan a kiválogatott céges képeket exportálnám ki külön katalógusba.

Előzmény: eo.sz (2861)
eo.sz Creative Commons License 2020.05.02 0 0 2861

Jogos, köszönöm. De, ha jól emlékszem azért nem csináltam ezt, mert egyszer egy egyesítés után rengeteg duplikátum lett a katalógusban, annak ellenére, hogy jelöltem, a meglévő képeket ne húzza be. És akkor nem néztem utána alaposan, hogy mi is történt. Amúgy én is az egy katalógusban hiszek. Az estemben ez kétszázötvenezer körüli kép. És az az oka, hogy mégis két katalógusom van, mert a cégnél gyakran ülnek a hátam mögött, amikor képeket kell válogatni, és nincs kedven a nem rájuk tartozó, de egy keresésre felbukkanó képeket mutogatni. Ezért csináltam egy új katalógust, és a cégnél csak ezt használom. De miután ide kerülnek az új képek is, néha valóban egyesíteni kell őket, hogy otthon viszont lássam az összes fotót, ha válogatni akarok egy-egy munkához.

Előzmény: Abu F (2860)
Abu F Creative Commons License 2020.04.28 0 0 2860
Előzmény: eo.sz (2859)
eo.sz Creative Commons License 2020.04.27 0 0 2859

Szervusztok, LR katalogizálással kapcsolatos kérdés. Két katalógusom van. Az egyikben minden képem szerepel, sok-sok évfotói, a másikban csak az elmúlt 5 év. Maguk a RAW állományok egy helyen léteznek (plusz a mentés egy másik HDD-n ill. felhőben), évek / események könyvtárszerkezetben. Mindkét katalógus ebből a képgyűjteményből. A kisebb katalógussal többet dolgozom, ezért (is) sokkal részletesebben van feldolgozva, több kereső kifejezés, kulcsszó, stb. A kérdés: lehetséges-e a kisebb és a nagyobb katalógus kulcsszavait  egyesíteni?

syrius Creative Commons License 2020.04.03 0 0 2858

Én viszont önkénytelenül is az ACDSEE- használtam évek óta és alapvetően elégedett voltam vele, de azért ha lehet, beszerzek legális példányt és csábító volt a hozzá kapcsolt video szerkesztő, főleg a képernyőrögzítő progival. És ahogy elnéztem elég komoly profi(l) váltás lenne a Lightroom. Szóval maradok a réginél, de így is segítetél.

 

 

Előzmény: Abu F (2857)
Abu F Creative Commons License 2020.04.03 0 0 2857

Nincs mit. Én a Lightroom "önkéntes aktivistája" vagyok, mindenkit igyekszem rábeszélni a használatára :)

Előzmény: syrius (2856)
syrius Creative Commons License 2020.04.01 0 0 2856

Nagyon köszönöm a fáradozásod, sokat segítettél és megint tanultam valamit. 

Előzmény: Abu F (2855)
Abu F Creative Commons License 2020.03.31 0 0 2855

A Lightroomban nem "megnyitni" kell egy képet mint általában a képnéző programokban (amik ma már többségükben szerkesztő funkciókat is tartalmaznak), hanem "importálni". Ez azt jelenti, hogy a program tulajdonképpen egy adatbázist készít, ami alapból a beimportált képek elérési helyét tartalmazza, illetve ugyanitt tárolja a későbbi képfeldolgozás minden egyes lépését is. Az eredeti képhez nem nyúl, csak az eltárolt szerkesztési lépések figyelembevételével jeleníti meg a monitoron a képet. De ha közben egy másik képnéző programban megnyitod a képet, akkor az eredetit fogod látni, módosítások nélkül. Amikor a képkidolgozás végeztével el akarod menteni a módosított képet, akkor "exportálni" kell valamilyen pl. az internet számára is emészthető képformátumban (jpg, tiff, png). A beimportált képeket exif adatok alapján és az importálás során, vagy később megadott kulcsszavak alapján is lehet visszakeresni, csoportosítani.
A Lightroom lényege a katalogizálás mellett a raw feldolgozás. A Lightroom egyike a valódi raw feldolgozó alkalmazásoknak (Capture One, PS ACR, Raw Therapee és mások mellett), szemben az alapvetően képnéző alkalmazásokkal (ACDSee, IrfanView, Faststone viewer, stb), amelyek valójában nem a raw fájlt nyitják meg és kezelik, hanem az azokba ágyazott jpg képet, amit a digitális fényképezőgép LCD-je is mutat a képek visszanézésekor. A nagy különbség az, hogy a beágyazott jpg a fényképezőgép beállításaival generálódik a fényképezőgép szoftverje által, beleértve például a WB-t és esetleges effekteket is (fekete-fehér kép, élesítés, színek módosítása, stb.)  amit a fgépen kiválasztott a fotós.
A raw fájlban viszont valamennyi információ mentésre kerül a felvételkor, így az összes fenti dolgokat utólag, a számítógép nyilvánvalóan nagyobb teljesítményű szoftverével a felhasználó állíthatja be.
Egyszerű példa: ha fényképezőgépet fekete-fehér képre állítod, akkor a gép által készített jpg valóban ff lesz, de a raw kép akkor is színes.

Előzmény: syrius (2854)
syrius Creative Commons License 2020.03.31 0 0 2854

Köszi, de részleteznéd egy kicsit a lényeget, ha belefér az idődbe és pár sorba.

Előzmény: Abu F (2853)
Abu F Creative Commons License 2020.03.29 0 0 2853

A Lightroom egy roncsolásmentes raw feldolgozó képszerkesztő, egyúttal képkatalogizáló program, teljesen más kategória, mint az ACDSee.

Előzmény: syrius (2851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!