Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Totya07 2014.06.05 Creative Commons License 87

Húú, gyors választ kaptam, köszönöm. Az a magnolia is gyönyörű, bár én még csak a neten gyönyörködöm bennük, de nagyon szeretnék, ha már kertes házba költöztünk.Légyszi küldj elérhetőséget, ahová küldhetem a borítékot. Az e-mail címem, bár publikus: arpad.totya@gmail.com. Előre is köszönöm,köszönöm.

Előzmény: artamira (86)
artamira 2014.06.05 Creative Commons License 86

Lombhullató, magnolia soulangiana magok.

Rengeteg  kikellt, vagyis jók a magok és van még bőven, szívesen küldök egy válaszborítékért.

Azért az már korábban ki lett tárgyalva, hogy ezek a magok csak 10-15 év múlva virágoznak, Én is alanyként fogom használni és oltani fogok rájuk  egy - két különlegesebb példányt.

Előzmény: Totya07 (85)
Totya07 2014.06.05 Creative Commons License 85

Szia! Olvastam, hogy szedtél sok magot a szomszédban, esetleg nem maradt belőle, hogy vehetnék tőled? Milyen fajta, lehet tudni?

Előzmény: artamira (73)
Totya07 2014.06.05 Creative Commons License 84

Nagyon aranyosak ezek a magoncok,a magnolia virága pedig csodálatos. A magoncok hány éves korukban virágoznak először? Virágzáshoz kell vmi. táppal öntözni? Szeretném megkérdezni, hogy magot  tudnék-e Tőled venni (mennyiért), esetleg mire cserélnéd? Bocsi a sok kérdésért, a választ előre is köszönöm.

Előzmény: Mediterránum (83)
Mediterránum 2014.01.05 Creative Commons License 83

kb. 2 hónap!

Előzmény: móniszilvi (82)
móniszilvi 2014.01.05 Creative Commons License 82

Üdv !

Kb. 4 méteres  örökzöld magnóliámról szedtem magokat.  Egyrészüket a piros burokkal  együtt, másik felét anélkül vetettem el. Cserépben vannak egy ablakpárkányon, fütött  helyen.

Kb. mennyi idő alatt kelnek ki, illetve jó volt-e módszerem, vagy így nem lesz eredményes a szaporítás ?

Köszönöm

Előzmény: Mediterránum (79)
rac333 2013.12.23 Creative Commons License 81

Örökzöld magnolianak mennyire van szuksége savanyu földre - sok féle képen olvastam - valakinek tapasztalat ?

Előzmény: Mal924 (80)
Mal924 2013.10.26 Creative Commons License 80

Persze , én sem üzleti célzattal ültetem el, csak hobbiként.

Végülis, van úgy 18ha területem, max csinálok a 200magból egy egyedülálló Magnólia-ligetet az utókornak, végülis egyedülálló lenne, és 50év múlva senkinek lövése sem lenne, vajon miért is létezik... :D

Mediterránum 2013.10.23 Creative Commons License 79

A lombhullató magnóliákat nem érdemes magról szaporítani!

Nagyon sokára virágoznak és nagy része nem örökli az anyanövény tulajdonságait!

Csak vegatatív uton dugványozással.

Az örökzöldeket magról is lehet szaporítani. Én is igy csinálom. Van egy 10 métere növényem nagyon jó tulajdonságai vannak Jó fagytürő és a mi éghajlatunkon is nagy fává nő! Rengeteg magot érlel!

Tudnák eledni,vagy másnövényre cserélni!

E-mail cimem: tibor_58@citromail.hu

Mal924 2013.10.23 Creative Commons License 78

Viszont ott a szépsége, hogy nem tudni, milyen lesz a virág... :D

Előzmény: artamira (77)
artamira 2013.10.23 Creative Commons License 77

Nekem van többfajta magnoliám, nagyon szeretem ezeket a növényeket.  Főleg azokat amik lombfakadás elött virágozak (soulangianák), de van örökzöld is.

Ha csak egyet ültetnék, akkor nem   kísérleteznék maggal. Vennék egy magnolia soulangeana rustica rubrát. Nagyon szép vöröses színű virágja van. valamivel jobban tolerálja a meszesebb talajt mint az átlag magnoliák, de azért ő sem szereti.

Egyébként küldhetek magot ha gondolod (mail-em nyilvános), de abban meg van az a rizikó hogy sok évig nem  nem fogod látni virágozni.   

Előzmény: lujzacica33 (76)
lujzacica33 2013.10.22 Creative Commons License 76
Sziasztok!
Szeretnek a kertembe egy magnoliat ultetni. Eddig sehol nem talaltam leirast arrol,hogy magrol is lehet szaporitani,most olvastam,amit irtatok. Esetleg valakinek nem lenne felesleges magja,amibol adna is?azt is olvastam,hogy ezek lehet hogy 10 evig nem is viragoznak? erdemes magrol ultetni,vagy ezek csak alanynak jok? Elore is koszonom a valaszaitokat!
artamira 2013.10.20 Creative Commons License 75

Én valószínű csak alanynak használom fel őket. 

Előzmény: Mal924 (74)
Mal924 2013.10.15 Creative Commons License 74

Nekem sem tűnik túl problémásnak az ügy (bár én elvileg kertész vagyok), itt a gond a 8-12éves virágzási szünet :)

De a kíváncsiság, ugye... :P

artamira 2013.10.12 Creative Commons License 73

Egyébként Én pont tegnap mentem el egy házhoz ahol egy idős magnolia fa áll. tele magokkal. Szedtem egy szatyorral, úgy legalább 500 magot, (de mit fogok vele kezdeni nem tudom) Ott monda a tulaj, hogy Ő nem szokott szedni belőle, de örül ha viszik,  mert tavasszal annyi kiszokott kellni a fa alatt, hogy nem győzi kapálni. Vagyis ezek szerint úgy is kikell ha csak elszóröd a földön, hántolás nélkül is. 

Mal924 2013.10.12 Creative Commons License 72

Szia!

Köszi, ezeket olvastam, a hökezelés, pucolás, kezelés megvolt mind, az idei meg ugye tavaszre lesz meg... :)

Valakinek mag esetleg?

artamira 2013.10.10 Creative Commons License 71

Ezt érdemes elolvasni, ha nem  akarod, hogy csak 3 év mulva csirázzanak ki.

http://gazigazito.hu/?modul=oldal&tartalom=502730

Előzmény: Mal924 (70)
Mal924 2013.10.07 Creative Commons License 70

No, egyelőre 218 idei mag, és 70 tavalyi. :)

Ültetek idén bentre párat, illetve tavasszal a nagy részét. Ötletek? :)

Mal924 2013.10.05 Creative Commons License 69

Szép Napot!

Hátha olvassa még valaki ezt a fórumot... :)

Van egy gyönyörű Magnoliánk, szertem róla tavaly magot, 60db-ot, és az ideit most szüretelem.

Egyelőre van ~110db, de még úgy nagyjából 200van a fán. .:)

Bár nem tudom,mi a tervem 300 Magnoliával, de majd elválik. Csinálok egy szép ligetet, 10 év múlva szép lesz. :)

Arra gondoltam, az egy éves magokat elültetem még idén, az idejit tavasszal. Szerintetek, ötletek, tapasztalatok?

artamira 2013.06.15 Creative Commons License 68

Bocs, hogy nem válaszoltam, de rég jártam erre fele.  Amit Te csináltál az a dugványozás. Lehet, hogy ez is sikeres lesz. Én sok mindent sikeresen dugványoztam, fás szárúakat és örökzöldeket is. Ahogy csináltad az lényegében jó.

Inkább kicsit szárazan tartsd, mint nedvesen, a pet palack alatt egyébként is párás a levegő. Ha túl nedves a talaj elrothad a földben lévő ág, mielött gyökeret ereszt. Ezért a  földje legyen minél levegősebb. A  virágföldhöz legalább ugyanannyi kertészeti perlitet esetleg homokot kellett volna keverni. Sokan csak tiszta kertészeti perlitben szoktak gyökereztetni. Ha ilyan gyökereztető közegben van, akkor lehet 1-2 naponta is locsolni, a fölösleg ugyis kifolyik alul. Persze alatta ne legyen tálca, ne álljon vízben.

Egyébként a bujtás:

http://www.mkk.szie.hu/dep/kerteszet/ta/gyumolcs/szaporit/ivartala.htm

Előzmény: norbec25 (67)
norbec25 2013.06.14 Creative Commons License 67

Szia!Tulipánfát!

Szereztem a fa ágából,levágtam a friss hajtásokat,amik kb15cm-ek hagytam rajta felül egy levelet na meg azt a kis gumós részt,a vágott részét belenyomtam gyökereztető hormonba,és beledugtam virágföldbe,és ráhúztam egy 2l flakkont!ugyanezt megcsináltam már erősebb ággal is!Remélem jól csináltam és beáll 1-2 a hatból:)

Meddig kell rajta lenni a pet palacknak?Milyen gyakran öntözzem?mikor ültethető ki?

Előzmény: robida (66)
robida 2013.06.13 Creative Commons License 66

Tulipánfát vagy liliomfát? Nem mindegy ám...

Ha most kezded a kerted, akkor talán tanulságos lesz ez:

http://nellikert.blogspot.hu/

Előzmény: norbec25 (63)
norbec25 2013.06.10 Creative Commons License 65

Szia!Erről többet is elmondanál nekem!Mit és hogyan kellene csinálnom:)Lépésről lépésre!

Nemrég vettünk egy kertesházat és annak a kertjét szeretném különböző szépségekkel pompáztatni!Nem értek a szaporításhoz,de itt z idő!!!

Köszi!

Előzmény: artamira (64)
artamira 2013.06.10 Creative Commons License 64

bujtással

Előzmény: norbec25 (63)
norbec25 2013.06.10 Creative Commons License 63

Sziasztok!

Szeretnék magamnak a egy tulipánfát,de nem tudom hogyan tudnám a barátom fájáról szaporítani?

Andrea-79 2011.06.11 Creative Commons License 62

Szaisztok!

Keltsük életre ezt az oldalt!!

Kb. két hete hajtatok búra alatt két tövet. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, sikerül e?

Szép napot mindenkinek!

1krisz1 2009.11.02 Creative Commons License 61

Sziasztok!

Vettem magnóliát, Susant. Kb. 40-50 cm-es lehet. Kiültettem, kapott trágyát, savanyú földet és tápot is. Mulccsal be van takarva a töve, és csirkehálóval körül van véve a kutya miatt. Érdeklődnék, mit kell még tennem ahhoz, hogy ne fagyjon meg télen, ne érje a hideg szél? Tekerjem körbe a csirkehálót folpackkal? Vagy tegyem körbe újságpapírral a hálón belül?

1Era 2009.10.31 Creative Commons License 60
Szia!

Marad még számomra is azokból a magokból?
Küldhetek mailt, hogy miből tudnál válogatni?
Válaszod előre is köszönöm.
Előzmény: Mediterránum (54)
farkasetus 2009.10.30 Creative Commons License 59
Szia! Email ment!
Előzmény: Mediterránum (58)
Mediterránum 2009.10.24 Creative Commons License 58

E-mail cimem:tibor_58@citromail.hu Szivesen cerélnék veled más növényre,magra.

Légyszives ird meg, mik vannak.

Előzmény: farkasetus (57)