Keresés

Részletes keresés

Illatka 66 Creative Commons License 23 órája 0 0 2810

Az Evansban már voltunk és mi elégedettek voltunk vele. Kellemes, tágas szobák, nagy terasz és tisztaság. Szép a kert is nagyon, a tulaj esténként locsolgatja, szépítgeti. Minden alapfelszerelés megvan benne, semmi luxus, de elegendő szerintem. Klíma kérhető, szúnyogháló nincs, de az elektromos riasztó elegendő. Mikro nincs, se tv szerencsére, de nyugalaom az van, mert nagyon csöndes. A Mediterrán part van a legközelebb hozzá, ami az egyik legszebb, de kagyló ott nincs. Nem tudom hol van, nekem még nem sikerült találni ott. 

Előzmény: hufik (2802)
Illatka 66 Creative Commons License 23 órája 0 1 2809

Az augusztus elég meleg tud lenni, de azért este felé mindig fúj a szél kicsit. Mi Lassiban szoktunk megszállni, ott szeles esténként, Xi-ben nem tudom mi a helyzet. Myrtos álltalában délután már szeles, nagy hullámokkal. Addig viszont nagyon meleg van, főleg a kövek tudnak nagyon forróak lenni. Ott a meleget nehezen tűrőknek tesztes lehet :)

Petani sem annyira a szeles partok egyike, de reggel korán és estefelé már mindenhol jobb a helyzet. 

Előzmény: Panzerbear (2804)
alcapone3 Creative Commons License 1 napja 0 0 2808

Sziasztok! Több helyen jártunk már Görögországban és idén is megyünk. Most Kefalónia a cél. Eddig mindig béreltünk robogót a amíg kint voltunk. Olvasgatom az infókat és változatosak az ajánlások. Aki már bérelt Kefalónián robogót, attól kaphatnék tapasztalatbeli infót? Eddig ketten 80ccm 2 ütemü robogóval nem volt olyan emelkedő, amivel ne küzdöttünk volna meg (volt hogy 10km/h). Kb.: mint Dumb és Dumber, de felment. Itt mi a helyzet? Van egyáltalán bérlési lehetőség? Ha igen, mik az árak? Volt 80ccm es 2 ütemű robogó? Korfun kaptunk egy 50ccm es 4 ütemű robogót, szó szerint padlógázon visszafelé gurultunk :) Elmeséltük a bérlőnél, mosolygott és adott 80ccm es kétüteműt. Azóta ez alá nem megyünk. Köszönöm előre is a segítséget!

levidalmi Creative Commons License 2 napja 0 0 2807

Én tavaly előre lefoglaltam a kompjegyet,ami semmiféle kötelezettséggel sem jár!!Fizetni a helyszínen kell!!Idén is Kefalóniára megyünk(Zakyntosszal lkiegészítve) és biztos,hogy lefoglalom a jegyet előre,mert tavaly a komp teljesen tele volt,bár szombaton mentünk,ami mindig zsúfoltabb.

Előzmény: Zsoltika85 (2805)
Fremen72 Creative Commons License 6 napja 0 0 2806

A jövőbe senki nem lát, én is Vassilikiből mennék július elején, sokkal hamarabb átérsz Fiskardónál. Gondolom a kompdíj is kevesebb a rövidebb távra. Ha valaki tud infót én is szívesen várom. Egyébként ha valaki tervezi az autós utat július 4 körül, megalvással Leskovacon vagy környékén, összebeszélhetünk. 

Előzmény: Zsoltika85 (2805)
Zsoltika85 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 2805

Sziasztok

Tervezgetjük a nyári uticélunkat, és Kefalónia is szóba jött. Kérdésem az lenne, hogy kompozni idén is Nidriből lehet Fiskardo-ba, vagy van rá esély, hogy visszaáll a Vasiliki-Fiskardo kompjárat. Vagy esetleg már visszaállt? A westferry.gr oldalon még Nidri-Fiskardo szerepel. 

Kompjegyet érdemes előre foglalni, vagy hétköznapokon nincs tumultus? Terveink szerint július 23-án, hétfőn kompoznánk át. 

Köszönöm előre is az infókat!

Panzerbear Creative Commons License 2018.01.06 0 0 2804

Üdv. Idén először megyünk Kefaloniába. Xi-Strandon lesz szállásunk, lesz autónk is, nagyjából tudjuk, miket szeretnénk megnézni, csak egy aggodalmunk van, az időjárás. És nem, nem a rossz időtől félünk :-) Inkább a melegtől. A nyugati part legszebb strandjait (Myrtos, Petani) ugye este süti nap. Mennyire kibírható a hőség augusztus közepe után? Jön valami kis hűvös szellő a tenger felől? Milyenek az éjszakai hőmérsékleték?

Mizsei Georgina Creative Commons License 2017.11.16 0 0 2803

Sziasztok!

Idén sajnos el kellett adnunk az Kefalóniai utazásunkat, mert beteg volt a kutyánk. Úgy döntöttünk ezután, hogy jövőre elmegyünk, de megpróbálunk kutyával, autóval. Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni. Volt-e köztetek valaki kutyával a szigeten? Tud-e valaki kutyás strandról vagy olyan helyről ahová nem vihetem be? Bármiféle információnak örülök. Köszönöm!

hufik Creative Commons License 2017.09.13 0 0 2802

Kedves Fórumtársak !  Köszönet a sok hasznos információért. Én már a jövő nyári utazásunkat tervezgetem. Kinéztem Lassiban az Evans apartmant. Páran írtatok már róla, szívesen olvasnék friss információkat,  na meg  arról is, az apartmanhoz közeli strandon lehet-e kagylókat szedni? Illetve a szigeten hol találok kagylókat? 

Szilvia Elek Creative Commons License 2017.08.25 0 0 2801

Sziasztok!

Sürgősen eladó 2 főre szeptember 7-től 16-ig, egy kefaloniai buszos út, Lassi, Minas apartmanba. Az ára 115.000,- 2 főre, ellátás nélkül, plusz az átírás. IBUSZ utazási iroda útja. Érdeklődni az elek.szilu@gmail.com email címen lehet.

Ani7919 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 2800

Sziasztok! Próbált idén valaki lejutni a Platia Ammosra? Megjavították már a lépcsőt? Az odáig vezető mellékút milyen állapotú, kárt tud tenni az autóban? Előre is köszi az infókat!

Ani7919 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 2799

Szia Brigi! Elfogadják a magyar jogosítványt, ha legalább 1éve már van jogsid. Jó nyaralást!

Előzmény: Brigike124 (2798)
Brigike124 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2798

Sziasztok ! Holnap utazunk Kefalóniára és most merült fel a kérdés hogy az itthoni jogsival tudunk autót bérelni ? Valaki válaszoljon minèl hamarabb légyszíves .előre is köszönöm

dokeee Creative Commons License 2017.08.09 0 0 2797

Rég volt már :),  mi Fiskardoban béreltünk egy napra, Ithaka északi részére is át lehetett vele menni, jó program egy napra. Vezetni meg teljesen egyszerű, 5 perc alatt elmondják.

Előzmény: Ani7919 (2796)
Ani7919 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 2796

Sziasztok! Bérelt már valaki motorcsónakot Kefalónián? Megéri az árát? Mennyire nehéz vezetni? A víz alatti sziklák gondot okozhatnak? Előre is köszi az infókat.

Ani7919 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 2795

Kedves Levidalmi! Mi tavaly délelőtt 11óra körül voltunk teknős lesen. Akkor még volt a kikötőben egy halászhajó, ami szórta a vízbe a kishalakat, jöttek is teknősök.

Előzmény: levidalmi (2788)
Mercutio_ Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2794

Aki az előzmény hsz-ben említett Lourdas-i Lucky-ba megy: a mini marketnél lévő lejáró (lépcső) alatt talál 2 napozó ágyat és 2 napernyőt, használjátok bátran, mi is úgy örököltük.

Felesleges felcipelni a szállásra, ugyanoda ha visszarakjátok senki nem nyúl az ágyakhoz.

Előzmény: qualityman (2674)
Markesito Creative Commons License 2017.07.16 0 0 2793

Kedves Miklós! Látom, hogy senki nem tudott információval szolgálni az Aridas apartman kapcsán. Amennyiben már túl vagytok a nyaraláson, szívesen venném a tapasztalataidat, mi is oda készülünk a hét végén, kisgyerekkel. Köszönöm előre is!

Előzmény: Négyesi Miklós (2761)
MEGYER Creative Commons License 2017.07.12 0 0 2792

Nem egész nap, pontosítanék, inkább csak reggelente.

Előzmény: levidalmi (2788)
cilike001 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 2791

Köszönöm ezt már néztem.

A Jerrys apartmanról mi a véleményetek? Strand és központ közelsége? Kilátás emeleti szobából?

Előzmény: Marcsi2691 (2790)
Marcsi2691 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 2790

https://kefallinia.hu/index.php/utikonyv/utikonyv-kefaloniarol   tőlük egy nagyon tartalmas könyvet lehet rendelni. Minden benne van amit Kefalóniáról tudni lehet. Az oldalt is böngészd át, van mit.

Előzmény: cilike001 (2789)
cilike001 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 2789

Sziasztok!

Van esetleg valakinek nyomtatható útikönyvecskéje a strandokról és látnivalókról? Térkép esetleg?

Köszönöm :)

levidalmi Creative Commons License 2017.07.02 0 0 2788

Argostoliban a kikötóben a halászok etetik a teknósöket akik odajönnek a hajókhoz.ezt szeretném megmutatni a gyerekeimnek,ezért azt kéedezném,hogy ezt csak délelőtt lehet látni amikor még ott vannak a halászok vagy esetleg egész nap?

Terka3 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 2787

Két éve voltunk szeptemberben Skalan. Az idő végig szuper volt. A víz is jó volt, 25-26 fok. A parton már nem sokan voltak. Este azért volt egy kis nyüzsi az éttermek körül. Szerettünk volna utazgatni, na ez annyira nem jött össze, mert már nem volt főszezon, így nem jártak a buszok minden nap. Elég nehéz volt ezt kideríteni. Végül egy buszos út összejött, valamint két nagyon szép hajóút. Ittaka volt a nyerő, még delfineket is láttunk a hajóról. nem került egy vagyonba az utazás, de azért a pénzért legközelebb Horvátországba mennék.

Előzmény: Márti_SZ (2773)
Dettixx Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2786

Szia Natyca! Gondolom a Granddal mentek. Nekik van Zakyntosi hajós kirándulásuk, ami úgy tudom szerdánként van. Esetleg a honlapjukon utánanézhetsz.

Előzmény: Natyca (2763)
Egomanyus Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2785

Szia! Biciklit felejtős, hacsak nem vagy profi hegyi kerékpáros! Mi autót béreltünk és úgy jártuk körbe a szigetet. Egy egész nap szerintem sok a mytos beach-ra. Amennyiben elfogadsz egy tippet, nemrég nyitották meg az utat Assos felé, könnyebben el lehet most jutni, mint előtte megkerülve a teljes szigetet. Szerintem érdemes össze kötni a mytos-sal. Assos gyönyörű, igazi görög település, azt kár lenne kihagyni. A mytos pont olyan mint a képeken, lélegzetelállító! Azért is érdemes autót bérelni, mert nagyon sok szép partszakasz van útközbe, ahol meg lehet állni. Szép nyaralást! Mi nem vettünk részt fakultatív programokon, de a szigeten szinte mindent meg tudtunk nézni autóval közlekedve. Környező szigetek kimaradtak, de jövőre bepótoljuk. Jó nyaralást! 

Előzmény: Natyca (2763)
Egomanyus Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2784

Szia! Mi két éve voltunk ott a Grand Tours-sal és tudtunk bérleni autót. Az ottani idegen vezető segít ebben is. A fiam most van ott, ha hazaértek elmondom hol bérelt autót. Szerintem az a lényeg, amikor oda értek rendeld meg, ne várj napokat. Jó utat, nagyon irigyellek szuper hely!

Előzmény: Mokadelic (2767)
P i x i e Creative Commons License 2017.06.13 0 0 2783

Nincs mit, örülök, hogy nektek is sikerült találnotok :) 

Előzmény: slipkorn (2782)
slipkorn Creative Commons License 2017.06.12 0 0 2782

Köszönöm a segítséget. Ma foglaltunk szállást sami mellett, 650 10 éjszaka. Én és a barátom 2 napig kerestünk szállást, én streetview-al és mapsel ahogy te. Ő pedig ahogy tudott.nem volt egyszerű de ebbe kiegyeztünk. 750 800 alatt nem találtunk.

P i x i e Creative Commons License 2017.06.12 0 0 2781

315 EUR volt egy hétre a stúdió. Tudom, hogy nem egyszerű, aznap, amikor ezt foglaltam, szerintem úgy 8 órát csak ezzel töltöttem. Kínomban már a Google Maps-en jártam az utcákat és minden egyes apartmannak, szállodának írtam, ami csak az utamba került. 

Előzmény: mokaur (2780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!