Keresés

Részletes keresés

Dettixx Creative Commons License 3 napja 0 0 2786

Szia Natyca! Gondolom a Granddal mentek. Nekik van Zakyntosi hajós kirándulásuk, ami úgy tudom szerdánként van. Esetleg a honlapjukon utánanézhetsz.

Előzmény: Natyca (2763)
Egomanyus Creative Commons License 5 napja 0 0 2785

Szia! Biciklit felejtős, hacsak nem vagy profi hegyi kerékpáros! Mi autót béreltünk és úgy jártuk körbe a szigetet. Egy egész nap szerintem sok a mytos beach-ra. Amennyiben elfogadsz egy tippet, nemrég nyitották meg az utat Assos felé, könnyebben el lehet most jutni, mint előtte megkerülve a teljes szigetet. Szerintem érdemes össze kötni a mytos-sal. Assos gyönyörű, igazi görög település, azt kár lenne kihagyni. A mytos pont olyan mint a képeken, lélegzetelállító! Azért is érdemes autót bérelni, mert nagyon sok szép partszakasz van útközbe, ahol meg lehet állni. Szép nyaralást! Mi nem vettünk részt fakultatív programokon, de a szigeten szinte mindent meg tudtunk nézni autóval közlekedve. Környező szigetek kimaradtak, de jövőre bepótoljuk. Jó nyaralást! 

Előzmény: Natyca (2763)
Egomanyus Creative Commons License 5 napja 0 0 2784

Szia! Mi két éve voltunk ott a Grand Tours-sal és tudtunk bérleni autót. Az ottani idegen vezető segít ebben is. A fiam most van ott, ha hazaértek elmondom hol bérelt autót. Szerintem az a lényeg, amikor oda értek rendeld meg, ne várj napokat. Jó utat, nagyon irigyellek szuper hely!

Előzmény: Mokadelic (2767)
P i x i e Creative Commons License 2017.06.13 0 0 2783

Nincs mit, örülök, hogy nektek is sikerült találnotok :) 

Előzmény: slipkorn (2782)
slipkorn Creative Commons License 2017.06.12 0 0 2782

Köszönöm a segítséget. Ma foglaltunk szállást sami mellett, 650 10 éjszaka. Én és a barátom 2 napig kerestünk szállást, én streetview-al és mapsel ahogy te. Ő pedig ahogy tudott.nem volt egyszerű de ebbe kiegyeztünk. 750 800 alatt nem találtunk.

P i x i e Creative Commons License 2017.06.12 0 0 2781

315 EUR volt egy hétre a stúdió. Tudom, hogy nem egyszerű, aznap, amikor ezt foglaltam, szerintem úgy 8 órát csak ezzel töltöttem. Kínomban már a Google Maps-en jártam az utcákat és minden egyes apartmannak, szállodának írtam, ami csak az utamba került. 

Előzmény: mokaur (2780)
mokaur Creative Commons License 2017.06.11 0 0 2780

Pixie megkèrdezhetwm mennyibe kerülr az apartman? Ên is szálläst keresek a szigeten, de nem egyszerű.....

P i x i e Creative Commons License 2017.06.09 0 1 2779

Valamelyik nap foglaltam egy stúdiót ebben az apartmanházban, kérdezd meg esetleg. Hamar válaszolt a tulaj, nagyon gördülékenyen ment minden. Ahogy nézem a honlapon, az apartmanok két hálószobások, szobánként 3 fő kapacitással:

http://veniastudios.gr/lassikefalonia/about-us/

Előzmény: slipkorn (2775)
P i x i e Creative Commons License 2017.06.08 0 0 2778

Hol lesztek? Mi a Mediterraneeben, illetve a Venia apartmanban. Ha úgy érzed, biztosra szeretnél menni, akkor foglalj, mi szerintem majd ott választunk egyet. Idén nagyon el vannak árasztva a görög szigetek minden ennyire overbooked, nem ez volt a jellemző, de nyilván érződik, hogy sok más üdülő hely kiesett a választékból. Tegnap kerestem szállást Lassiban, gyakorlatilag nem volt. Óriási szerencse volt, hogy pont a Mediterranee (ezt nagyon korán foglaltam) melletti Venia apartmanházban volt végül még egy szabad stúdió. 

Előzmény: paler (2776)
paler Creative Commons License 2017.06.08 0 0 2777

Például az egyik kölcsönzőstől ezt a választ kaptam:

Hello
Sorry I don't have any other car available on these dates (fully booked) Except if there will be any cancellation.July and August are very busy months.

I will have available on the 12th of July for 4 days a  Nissan Note 1.400cc if you are interested.
Many thanks

De volt másik is, aki azt írta, hogy max.3 napra tud biztosítani bérautót, mert előtte és után mind le van már foglalózva. 

Meg is van a email:

Hi,

There available the terios daihatsu(a/c,full spec,4seats,5doors,1.3lt) 
at 130 euros in total for 3 days of hire.The car is available just for 3 
days not more.
Have a nice holiday.

Tehát elégé hazárdjátéknak tűnik arra játszani hogy majd ott helyben bérelünk autót. 

paler Creative Commons License 2017.06.08 0 0 2776

Mi is július 7-től 14-ig leszünk Lassis-ban. Autót azért akarunk előre bérelni, nehogy a végén mikor ott vagyunk ne jusson nekünk autó. Állítólag elégé kifogynak az autókból Júliusban és Augusztusban. 

Előzmény: P i x i e (2774)
slipkorn Creative Commons License 2017.06.08 0 0 2775

sziasztok!

a barátaimmal szeretnénk Kefalonia szigetére utazni Augusztus végén. segítségre lenne szükségem, hogy ki melyik városban járt már, melyiket tudná ajánlani, valamint szállást?

lehet e ott helyben találni jó árban, vagy jobb ha előre foglalunk?

eddig igen drága szállásokat találtunk, 10 éjszakára szeretnénk menni és 850 euro alatt nem találtam, sőt.

5-en mennénk és ahogy a foglalási oldalakon láttam nem nagyon akadnak ilyesféle apartmanok. többnyire 4 embert várnak.

előre is köszönöm !!!

P i x i e Creative Commons License 2017.06.08 0 0 2774

Nem tudom, hogy milyen állapotúak a kocsik, inkább majd ott bérlünk, nem foglalok előre. Az árak szerint nem is igazán érdemes, ahogy nézem, hogy milyen árajánlatot kaptál. Mikortól lesztek Kefalónián és hol? Mi július 7-től 14-ig Lassiban. Valaki még ugyanekkor esetleg?

Előzmény: paler (2772)
Márti_SZ Creative Commons License 2017.06.08 0 0 2773

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy volt-e valaki már közületek szeptemberben Kefalónián. Ha igen, az időjárás milyen volt? Ugye akkor is jó idő van még ott?

Mi szeptemberben szeretnénk menni és valami jó kis last minute ajánlattal, repülővel. Szerintetek milyen árakra számíthatunk? Volt valaki tavaly vagy korábban ilyen módon? 

Köszönöm a válaszokat!

Üdv: Márti

paler Creative Commons License 2017.06.07 0 0 2772

Én most kaptam három ajánlatot 5 napra  a CBR-től.

A - Daihatsu Cuore or similar 170€ 

B - Fiat Panda or similar  180€

C - Ford Fiesta or similar 190€

A CBR-nek kb. mennyire öregek az autói, illetve milyen állapotúak? 

Előzmény: P i x i e (2771)
P i x i e Creative Commons License 2017.06.07 0 0 2771

3-4 napos bérlésre a Greekstonesnál egy Chevrolet Spark (1000 cc) 129 EUR, ez a legalacsonyabb kategória. Online egyelőre ezt találtam. A CBR Car Hire 7 napos intervallumban adja meg az árait, náluk egy Matiz 219 EUR egy hétre. 

Előzmény: paler (2769)
levidalmi Creative Commons License 2017.06.07 0 0 2770

Információt szeretnék kérnii a pessada-Beachről és a közeli St,Thomas beachről elsősorban a parkolási lehetőségek és a kitáblázottság érdekel,valamint  az isl hogy ezek a partok valóban olyan szépek-e mint a képeken.Antisamos -beachen mennyire nagyok(durvák) a kavicsok?Kisgyerekekkel megyünk és először kefalóniára  ez ezért érdekel.

paler Creative Commons License 2017.06.05 0 0 2769

Sziasztok!

Valakinek van infója az idei autóbérlési árakról? Júliusba mennénk, és szeretnénk majd autót bérelni, de jó lenne tudni kb, milyen összeggel kell számolnunk 3-4 napra bérlésre. Milyen biztosítások az ajánlottak, és melyek azok amelyek szerintetek feleselgessek.

http://www.cefaloniarentacar.com/  -> ezzel az autókölcsönzővel valakinek van-e tapasztalata? 

dokeee Creative Commons License 2017.05.31 -1 0 2768

Számodra az, amelyiknek lesz szabad autója.

Előzmény: Mokadelic (2767)
Mokadelic Creative Commons License 2017.05.31 0 0 2767

Sziasztok! Július 21-én Skalára utazunk a barátnőmmel, szeretnék kocsit bérelni 3 napra. Melyik szerintetek a legjobb kölcsönző? 

940-eS70-es Jani Creative Commons License 2017.05.27 0 0 2766

Köszönöm az infót, amit tudunk megnèzünk a szigeten.

Mi június 29-től leszünk az Elpida Stúdióban, az is a Trapezaki beach fölött van.

Jó nyaralást!

Előzmény: Jonhy62 (2765)
Jonhy62 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 2765

Adéli részen sok ilyen van  Moundátol  a vöröshomokos Xi beachig. nagy részén már mind voltunk s idén is bejárjuk

Előzmény: 940-eS70-es Jani (2759)
Jonhy62 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 2764

15-től mi is a szigeten leszünk  Lourdas kb 2km-re lesz  tavaly is lesétáltunk. Az apartmanunk a Trapezaki beach felett van. Jó nyaralást.

Előzmény: Négyesi Miklós (2761)
Natyca Creative Commons License 2017.05.21 0 0 2763

Sziasztok. 

Idén először fogunk menni Kefaloniara (Skala) és lenne pár kérdésem.

Fakultatív programra biztosan befizetünk, de szeretnénk egy teljes napot eltölteni a myrtos beach-en, mivel elég messze van ezért érdeklődnék, hogy busszal vagy taxival vagy mivel lenne érdemes, vagy egyáltalán megoldható az oda jutás. Esetleg valaki ezen a részen tud-e bicikli bérlést hogy a közeli helyeket is fel tudjuk fedezni...

Ami még nagyon érdekelne, hogy zakhyntos navagio öbölbe is szeretnénk átjutni de nem nagyon találtam erről infot. Pedig ez lenne az egyik amit mindenképpen meg szeretnénk nézni...

Előre is köszönöm a válaszokat és minden tanácsot szívesen fogadunk. 

940-eS70-es Jani Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2762

Üdv Mindenkinek.

Megoldódott a Kefalónia-Korfu közlekedés problémája, sikerült venni jegyeket a sky express helyi légitársaság gépére.

Szerintem nem is horribilis áron, a kettő jegy 145 euro.

Mostmár minden le van foglalva, fizetve : repülőjegyek, autók, apartmanok...., csak a maradék 66 napnak kell eltelnie, és indulunk :-) 

"dokeee" :

Légyszi "ne bántsd" Korfut :-), nekünk a szivünk csücske, leginkább a Vitalades nevű falucska nyugodtsága fogott meg minket, most is oda megyünk vissza.

Előzmény: dokeee (2760)
Négyesi Miklós Creative Commons License 2017.04.20 0 0 2761

Ez éve június közepétől készülünk Kefaloniára az Aridas apartmanba Lourdason.Minden infót köszönettel fogadunk az apartmanról, a hozzá tartozó tavernáról és a környékről. (Étlap, árak, lehet-e bankkártyával fizetni az étkezésért, bérelhető-e napágy szett, mennyiért, van-e a közelben élelmiszer shop, esetleg árak, milyen a tengerpart, stb).

dokeee Creative Commons License 2017.03.18 0 0 2760

Macerás és drága lesz, szerintem Korfu nem ér annyit, de ezt nehogy felvesd a Korfu fórumban :). Amúgy ,ahogy néztem vagy komp, Poros-Patras-Korfu, vagy Fiskardo-Nidri komp-Nidri-Igoumenitsa busz-Korfu komp.

Előzmény: 940-eS70-es Jani (2759)
940-eS70-es Jani Creative Commons License 2017.03.15 0 0 2759

Jó estét Mindenkinek!

"Ramman", a kérdésedre a válasz:

dji phantom 3 advanced drónnal próbálok majd minél jobb képeket, és videókat készíteni, ígérem megosztom majd a termést.

A nagyérdeműhöz is lennének kérdéseim:

1.

Mivel első alkalommal megyünk Kefalónia szigetére, ezért légyszives ajánljatok nekünk nem meredeken mélyülő, homokos partszakaszokat.

A szigeten elvileg a távolság nem akadály, autót fogunk bérelni.

2.

A tervünk továbbra is az, hogy Kefalónián kezdjük az idei nyaralást, és onnan szeretnénk átmenni Korfura.

A sky express helyi légitársaság nyári menetrendje még továbbra is ismeretlen a számunkra, ezért keresgélnék alternatív megoldást, például komp járatokat.

Hol kezdjem el, esetleg ebben van valakinek tapasztalata?

Köszi elóre is a segítséget.

Előzmény: Ramman (2756)
viizo7 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 2758

Üdv!

Assosra elég lehet néhány óra - 1-2 óra ha csak szétnéztek, maga a falu nem túl nagy - ennek kb duplája, ha fel is akartok menni az erődbe, és kb. plusz egy óra ha ott ebédeltek.

Fiskardo ua., ott az északi részen lehet elsétálni a velencei világítótoronyhoz, ami ebben az esetben plusz program lehet, vagy akár a közeli strandokra elmenni - elsősorban az Emblissi, Dafnoudi beacheket értem ezalatt.

Petani vs Myrtos viszonylatban: mindkettő a nyugati oldalon fekszik, és ha hullámzás van akkor mindkettőnél akadnak hullámok, de Petaninál általában olyankor sincs olyan fokú zúzda mint a Myrtoson.

Előzmény: levidalmi (2757)
levidalmi Creative Commons License 2017.02.13 0 0 2757

Sziasztok! idén Kefalónia lesz nyaralásunk egyik állomása és Assost és Fiskardót is tervbe vettem.Assosra csak egy rövid megállást terveztem kb.2 óra késő délután amikor a egynapos látogatók elindulnak hazafelé és már lehet parkolni.A szigetet jól ismerőktől kérdezem,hogy Assosra elég néhány óra vagy érdemes egy fürdős napot beiktatni.Hasonló a kérdésem Fiskardót illetően.Korábbi kérdésemre válaszolva kaptaam az infót,hogy Myrtosnál  gyerekekkel óvatosnak kell lenni.Mi a helyzet Petani -beachnél?Gyerekbarátabb?A válaszokat előre is köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!