Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick 2010. jún. 5. Creative Commons License 11

Haliho

folyékony levegő is jó lenne

üdv denes

Törölt nick 2010. jún. 5. Creative Commons License 10

Haliho

igen jó lenne tudni hol lehet egyáltalán venni

üdv denes

Napsugár4 2009. szept. 19. Creative Commons License 9
h
00Egonka00 2007. jún. 27. Creative Commons License 8
Nekem lenne egy ilyen edényem, már csak folyékony nitrogén kellene bele.
Hát olyat hol kapok?
szofiof 2006. aug. 13. Creative Commons License 7

A Dewar edény is tényleg ilyesmire való, ugyanott árulják.

http://www.aalabor.hu/

Előzmény: csg67 (0)
szofiof 2006. aug. 13. Creative Commons License 6

Szia!

Én dolgozom folyékony nitrogénnel.

Sajnos a foly nitrogént házi körülmények között csak néhány óráig lehet tárolni mert a termoszból is elpárolog!

Megfelelő, NYOMÁSÁLLÓ tartály kell hozzá.

Ha írsz egy e-mail címet, küldök cégelérhetőséget, ahonnan emlékeim szerint anno mi vettünk ilyet.

De van még egy pár hasonló cég, keresgélj a neten! Laboreszközöket forgalmazó cégeket keress.

Nem tudom, pontosan mire kell, de szárazjég nem jöhet szóba?

Üdv

Előzmény: Egon14 (-)
moonshadow 2006. júl. 29. Creative Commons License 5

Felejts el bármilyen kettős falú termoszt, mert amihez hozzá tudsz jutni azok max háztartási célra alkalmasak és elpukkan a folyékony nitrogéntől, te meg megsérülhetsz.

A kémia-vegyészetben már volt róla szó, valamilyen edény kell, ami köré készítesz egy másik edényt hungarocell ból kivágva és az állítólag megfelelő, azon kívül olcsó.

stiglinc 2006. jún. 28. Creative Commons License 4
Luna23 2006. jún. 26. Creative Commons License 3

Helló Egon14!

A Dewar-edény duplafalú üvegedény, a két üvegfal között van vákum,ez azért jó, mert a vákum jó hőszigetelő, a nitrogén forráspontja meg -193 Celsius fok. Az edény üvegfala vékony fémréteggel van bevonva, ez javítja a hőszigetelő képességét. Laboratóriumi eszjözöket áruló boltban keresd, sajnos konkrét helyeket nem tudok, utoljára 16 éve Veszprémben jártam egy ilyenben. Az edény különböző méretekben létezik.

Üdv:Luna23

Egon14 2006. jún. 16. Creative Commons License 2
Hogy érted a "belül légüres tér van"? Hogy néz ki. hol lehet venni?
Előzmény: csg67 (0)
csg67 2006. jún. 15. Creative Commons License 1
A francba ezzel a szakmaisággal, elfelejtettem 0-ázni.
csg67 2006. jún. 15. Creative Commons License 0
Dewar edénynek hívják úgy száz éve. Gyakorlatilag egy termosz, csak belül légüres tér van.
Egon14 2006. jún. 15. Creative Commons License topiknyitó

Helló az ide iróknak.

A történet röviden:Az apám munkahelyétől adódóan, folyékony nitrogénnel is dolgozik(állatorvos, és ezzel fagyasztja le a "kis borjúkat"). A töltőkocsi háromhetente jár ide, és kiderült, hogy a töltősök adnak folyékony nitrogént, csak valamit, amiben tároljuk, kell vinni a , és azt megtöltik.

kérdés: mibe lehet a folyékony nitrogént, csak 2-3 napra eltárolni,( hűtés céljából). létezik-e ilyen eszköz, ami olcsó is?