Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

liili Creative Commons License 24 órája 0 0 2058

Sziasztok!

2009-es benzin gázos(gyári)c max-hoz, keresnék szűrőket, a gáz részéhez. Syda motorkód, 2.0 benzin, 107kw , 145le.

Hol tudnék ilyet beszerezni. BRC gázrendszer.

I.Blasius Creative Commons License 6 napja 0 0 2057

Mivel a kocsid motorja francia, szerintem próbáld meg itt. A Műhely PRN-ben sokszor szerepelt a fickó, hozzáértőnek tűnik:

 

https://jarmuelektronika.com/#services

Előzmény: Boti.. (2056)
Boti.. Creative Commons License 2024.03.21 0 0 2056

Sziasztok!

Pár éve vettünk egy Ford Focus C-maxot 1.6 TDCI 2004-es motorral. A hiba a következő:A motor indul pöccre, porlasztók szerelő szerint jók, azonban az autó füstöl minden színűen. Nagyon. Hibakódolvasáskor azt adta, hogy EGR, részecskeszűrő, illetve a részecskeszűrő tisztitófolyadékának tartálya hibás, továbbá állandóan regenerál. A motorja ennek ellenére nagyon szépen jár.Az autónak nincs semmi ereje, szerelő tanácstalan. Az érdekelne, hogy más találkozott-e már hasonló problémával, és hogy mi lehet rá a megoldás. Előre is köszönöm a válaszokat.

nyemi Creative Commons License 2024.01.05 0 0 2055
Előzmény: nyemi (2054)
nyemi Creative Commons License 2024.01.05 0 0 2054

A "A legtöbb problémát a tulajdonosok számára a nem túl megbízható fázisszabályozók okozzák" de íme a  link:https://mymotorlist.com/engines/ford/hxda/

Előzmény: M41 6212 (2053)
M41 6212 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 2053

Sziasztok!

 

Ford C Max 116 lovas, 1.6 szívó benzines, HXDA motorkóddal meg szabad venni? Van olyan típus hiba, ami ennél a motornak előjöhet? 2005 év végi.

Köszönöm 

hmpeter Creative Commons License 2023.12.21 0 0 2052

Sziasztok!

Van egy 2017-es ford c-max eco-box   benzinesem... mostanában jelentkező probléma , néha induláskor beesik a kuplung pedál,és nem tudok váltani 1-ből kettőbe...

csak ha megállok,és újra indítom az autót.

Nincs hangja a kuplungnak,ezektől eltekintve jó a váltó.

Mi a véleményetek,mi okozhatja,és mi a megoldás....???

 

 

Focka Creative Commons License 2023.11.26 0 0 2051

Sziasztok!

Ford c max 2012. Volt egy kisebb koccanásom (belémjöttek hátúról). Megsérült a hátsó ajtó és a lökhárító. Sérült elemek levétele - javítása - festése után az elemek vissza, majd összerakása. Mitán az autót visszakaptam a szerelőtől a GPS nem működik. A GPS jel a kijelzőn áthúzva, majd kiírja, hogy "Az autó helyzete nem meghatározható". Esetleg mehetnek-e ott az érintett részeknél (hátso ajtó, lökhárító) kábelek, kábelkötegek, csatlakozók amitől eredhet a hiba? Vagy csak véletlen egybeesés?

Válaszokat előre is köszönm.

vilitech Creative Commons License 2023.06.16 0 0 2050

Sziasztok!

C-max 2006-os 1.6 tdci hátsó féktárcsa csere után az elektromos rögzítőfék behúzásakor, túl akarja azt húzni és krepeg. Nagyon! Mi lehet a megoldás?

7esbusz Creative Commons License 2023.06.12 0 0 2049

Sziasztok,

 

Van egy 2014-es ford c-max grand-om, mostanában bemelegedés után (hidegen nem) 1-0-ba ránt egyet a powershift, ez is kuka, vagy esetleg egy olajcsere segíthet? Igen, el fogom vinni szervizbe, csak érdekel, hogy egyből nyithatom a buxát, vagy még menthető a dolog tapasztalatok alapján. 166E van benne, a szervizkönyv alapján 60-nál és 120 volt olaj csere benne. 

I.Blasius Creative Commons License 2023.05.30 0 0 2048

Köszi, azokat láttam. Közben vettem  a zárhídra szerelendő zárat, megvettem azt a kereszt alakú műanyag bizbaszt, ami a kulcsos részt összeköti a zárszerkezettel, de valamiért nem megy bele a kulcsos rész végébe a fehér kereszt profilú műanyag, így elakadtam. Nyilván ki kellene szerelni magát a kulcsos részt is, és úgy beleerőltetni ezt az összekötő keresztet, de egyelőre nem akarom szétbontani a kocsi elejét, így marad a ragasztószalagos motortérzárás.:)

Előzmény: lufi77 (2047)
lufi77 Creative Commons License 2023.05.28 0 0 2047

Vannak fent videók a neten. Úgy emlékszem, hogy vissza lehet rakni.

Előzmény: I.Blasius (2046)
I.Blasius Creative Commons License 2023.05.22 0 0 2046

Nem tudja valaki, hogy egy Focus C-max motortérzárjánál ha megveszem az új zárszerkezetet 7 ezerért, - és esetleg megint sikerül kinyitnom a motorteret, mint tegnap véletlenül egyszer sikerült, csak vissza kellett zárnom, és újra már nem nyílik- abba bele lehet eszkábálni a gyári zárbetétet, vagy a gyári zárszerkezetből csak roncsolással jön ki  az a bovdenes-hengeres rész, ami a kulcsos zárbetéthez van kötve?

Ata61 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 2045

Sziasztok!

Kicsit elkezdett vacakolni a Power-índitásgombom. Ha csak megnyomom  simán nem reagál,  durvábban nyomom meg, akkor índit. Félek, egyszer ott hagy miatta. Nézegettem, hogy hogyan lehetne kiszedni és esetleg letéemkázni az érintkezőit, de nem jőttem rá. Van valakinek ezzel tapasztalata, írja le légyszi. Előre is kőszi. 

barbon1 Creative Commons License 2022.11.30 0 1 2044

Ki kellene olvasni géppel,lehet,hogy valamelyik fej rendetlenkedik vagy esetleg csatlakozó részleges kontakt hiba.

Előzmény: army74 (2043)
army74 Creative Commons License 2022.08.04 0 0 2043

Sziasztok. Vettem egy Ford C-MAX Energi autót és a tolató kamera teljesen random módon hol működik, hol nem. A parkoló szenzorok működnek tolatáskor, de a kamera van hogy menet közben mikor még működik, egyszer csak a kép eltünik majd azt írja, hogy a kamera nem elérhető, keressem fel a kereskedőt (persze angolul.) Az autó 2015.11 havi.  Tud valaki erről valamit, hogy mi lehet?  A csomagtér nyitás csukás nem szokta megoldani, szerintem nem az átvezető kábel. Leállítás kiszállás majd később mikor újra beülök akkor meg van hogy megjavul magától. 

Másik probléma a motoros napfénytető roló. Motor működik, de a motort kikötöttem és csak kézzel lehet húzogatni a rolót de nehezen, tehát szorul és a motor ezért nem viszi. A rolót tartó keresztrúd is srégen áll. Ilyet javított már valaki közületek? Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

GTTamás Creative Commons License 2022.07.27 0 0 2042

Szia.  Segítségre lenne szükségem.

Ford c max 2011. 1.6 Tdci

 

Kuplung benyomaskor a fordulat le esik 400 ra majd megáll a motor ezt csak akkor csinálja mikor kuplungolás történik de minden benyomaskor, menet közbe a fordulat nem ingadozik nem döcög, 

És kicsit kellemetlen mikor a 4es kereszteződésnél a közepén leáll. 

Hibákat akumlator alacsony feszültség, motorszerviz. 

De a hibák törlése után nem visszatérő.

Akumlator hibátlan!

3 autó szerelőnek is fejtörést okoz.... 

Segítséget kérnék.

Ha lehet az email címemre küldve várom tapasztalatok, megoldásokat köszönöm. 

Hellotomi11@freemail.hu

Ibn Creative Commons License 2022.07.15 0 0 2041

Sziasztok! Egy fékhibával kapcsolatban kérnék segítséget.  Menet közben elkezd "puhulni" a pedál, majd teljesen beesik. Amikor rápumpálok felkeményedik egy pillanatra, majd ismét "bekúszik", gyakorlatilag megszűnik a fékerő. Az az érdekes, hogy ha áll az autó egy ideig, megjavul, hetekig problémamentesen használható, aztán minden előzmény nélkül újra jelentkezik a hiba. Fogalmam sincs mi lehet az oka.

Ha valakinek van ötlete kérem írja meg. 

 

dokilh Creative Commons License 2022.06.14 0 0 2040

Sziasztok!

2011-es Grand C-Max kormány rásegítő hibát ír. Régebben csak néha, indulás után hirtelen kanyarodáskor állt le néha.
Most néhány napos állás után, (amikor letettük működött) már nem indul el a rásegítő motor.

 

Szokott hiba lenni a tápkábellel?
Ha cserés a rásegítő lehet javítani külön, vagy csak a kormányművel egyben cserélhető?

subex Creative Commons License 2022.04.21 0 0 2039

Sziasztok.

Ablakemelő szerkezet csere után azt jelzi a számítógép, hogy nyitva van az ajtó? Mit felejtettem le? Nagyon szét kell újra szedni hozzá? Köszönöm!

I.Blasius Creative Commons License 2022.04.20 0 0 2038

Köszi! Az nem csak a 115 lovas VCT-re vonatkozik?

Előzmény: Atala86 (2037)
Atala86 Creative Commons License 2022.04.19 0 0 2037

Hali.

Nekem úgy rémlik, hogy okoskerekes.

Előzmény: I.Blasius (2036)
I.Blasius Creative Commons License 2022.04.09 0 0 2036

Nem tudja valaki, az első szériás C-Maxok 1,6 100 lovas motorja (HWDA az esetemben) hidrotőkés vagy ezeken kell szelephézagot állítani? Kicsit dízeles hidegen a hangja újabban.:(

Törölt nick Creative Commons License 2022.04.06 0 0 2035

Szia!

Tudom, hogy 2 éves a hozzászólásod, de érdeklődnék, hogy megoldódott e a fűtés probléma! Nemrég vásároltam ugyan ilyen autót, és szintén ez a problémám. Ha sikerült megoldani, mi volt a gond? Előre is köszi a válaszod!

Laci

Előzmény: paca76 (1770)
kristof-25 Creative Commons License 2022.03.26 0 0 2034

Üdv !

 

C-Max benzines vásárlását tervezem. Tempomat mindenféleképp szükséges. Ha belefutok tempomat nélküli változatba, van-e, milyen lehetőség "tempomattosítására"? Pl: bontott átépítése vagy más megoldás? Ha a bontott változat menne, milyen azonosító adatokra van szükség ?

dokilh Creative Commons License 2022.02.09 0 0 2033

Sziasztok!

 

2011-es Grand C-MAX -hoz keresek utastér hőmérséklet jeladót.

Ata61 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 2032

Ok. Köszönöm az infót. 

Ezeket sajnos én is tudom, de gondoltam hogy valaki kitalált már rá valami jó megoldást. 

 

 

 

 

 

Előzmény: vjano (2031)
vjano Creative Commons License 2022.01.26 0 0 2031

Nekem kb. 6km-nél jelzi a hőmérő az üzemi hőfokot, ha akkor bekapcsolom a  klímát 21-22 fokra, akkor szépen visszahűl egy kicsit.  Ilyen a dízel, csak hosszab útnál működik télen  hidegben "normálisan"

Előzmény: Ata61 (2030)
Ata61 Creative Commons License 2022.01.26 0 0 2030

Szia!

Köszi az infót, nagyjából én is igy használom. Annyi még talán, hogy amit leírtam az külső légkeverésre vonatkozott. Ha viszont belsőre van rakva, akkor jobb sokkal a helyzet, még lefele is tartja nagyjából a motorhőmérsékletet. Viszont akkor meg borzasztoan párásodik. Klimahasználatkor, meg ugyanugy kintről szivja a hideg levegőt, ami megint csak lehűti.

Előzmény: Atala86 (2029)
Atala86 Creative Commons License 2022.01.25 0 0 2029

Hali.

Ez ilyen, facen is folyamat megy, hogy termosztát hiba stbstb. Nekem 2011es 1.6tdci van és nem szoktam foglalkozni vele. 65fokig elektromos rásegítés van, így nem hül ki teljesen a víz. Mostanság ha rövid táv/időn megyek akkor 19fokra állítom 1-2 ventire.

Ha hosszabb út akkor automat 21re klima off. Ha lakott részre érek akkor nekem is leesik a vízhőfok. Amint terhelés van akkor vissza áll. Még Baranyában is (Pécs-Villány). MIvel kicsi a hatásfoka így nem termel annyi hőt. Mondjuk azt még mindig nem tudom, hogy a mutatónak hol van a szenzora. Ha a hűtőben akkor persze h lemegy, mert lezár a termosztát és nem kap meleg vizet. Ha nem akkor passz.

Előzmény: Ata61 (2027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!