Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ho-ho-ho* 2014.04.22 23:43:38 © 13500

"- Csak egy világ van – felelte a leány halkan –, s akik szeretik egymást, találkoznak benne újra és újra.

Találkoznak, elbúcsúznak és elmennek.

Aztán újra találkoznak, és újra elmennek, újra meg újra, míg elérkezik az idő, amikor nem kell megváljanak egymástól többé."

Wass Albert: Magukrahagyatottak

ho-ho-ho* 2014.04.22 23:40:29 © 13499

Weöres Sándor

Tizenegy szimfónia

NEGYEDIK SZIMFÓNIA

-----------------------

---------------------

4

Fordul az ég maga fenségében,
fordul a föld maga inségében
       egy-virágnak kelyhe, szirma,
       egy-törvénye az esztendő,
       mellyel a szegény veszendő
             általfogni bírja.

A Teremtő egy élettel áldott,
le nem tépem azt a szép virágot,
       aki bölcs, ám többre jusson,
       én az illatát ha érzem,
       s olykor ujjam is bevérzem,
             mint oktondi asszony.

Félszáz évig az idő ha zordúl,
az emberfő téliebbre fordúl:
       üres tökhéj botra tűzve,
       ajkatlan száj, merev orca,
       mint egy gyermek kése karca
             vettetik a tűzre!

Izzik a menny, izzik a medence,
a temető száz égő kemence,
       vérző tetem a kereszten,
       rög a dunna, sár a párna,
       mégis mindnek örök álma
             a jóságos Isten.

ho-ho-ho* 2014.04.22 23:34:39 © 13498

Szia draga Xexiske:-))

Koszonom, hogy gondoltal rank...Nincs baj, csak semmi sem egyszeru, zajlik az elet...sajnos meg nem tudom mi lesz a megoldas, eleg nehezkesen tortennek a dolgok...

Vigyazz Magadra, en is puszillak es olellek, szeretettel:-))...

Előzmény: Xexis (13497)
Xexis 2014.04.21 10:54:10 © 13497

Szervusztok kedves Topiktársak:)

Legyen nagyon szép, és kellemes a húsvét vasárnapotok .)))

Drága Ho-ho-ho-kám !

Nem tudom mi lehet veled, nem jön válasz tőled... Ugye nincs baj ? Vigyázz magadra, és a szeretteidre:)

Millió puszika, és ölelés :)))))

ho-ho-ho* 2013.12.31 20:44:15 © 13496

BUEK Mindenkinek!

Pilinszky János: Az újév küszöbén

(részlet)

A számadás és a tervezés napjai egybeesnek az óév végén és az újesztendő küszöbén. Mert bár együtt forgunk a kozmikus idővel, szívünk és szellemünk túlcsap a napóra mutatóján. Számadásunkkal és reményeinkkel szabadon közlekedünk abban, ami elmúlt és abban, ami el se érkezett még.

A föld haldoklása rólunk szól és nem rólunk egyszerre. A mi életmódunkhoz viszonyítva a tél csak viszonylagos halál, de a tavasz is csak átmeneti föltámadás. Mi valójában kívül állunk a „puszta időn”; együtt úszunk vele, de mégse egészen. Míg a mindenség a szakadatlan mulandóság jegyében él – mi halandók és halhatatlanok vagyunk.

E valódi és feloldhatatlan feszültségből született egész kultúránk és minden imádságunk. Abból, hogy itt vagyunk, s mégse vagyunk egészen itthon a földön.

Az esztendő küszöbén ezt a tényt számadásainkban és reményeinkben se szabad elfelednünk. Különben alapjaiban tévedünk. Adjuk meg hát az időnek, ami az időé, s az örökkévalónak a maga halhatatlan részét.

ho-ho-ho* 2013.12.31 20:35:26 © 13495

Draga Xexiske - koszonom :-)

Viszont kivanok boldogsagos, bekes Ujesztendot! :-)

Előzmény: Xexis (13492)
ho-ho-ho* 2013.12.31 20:24:27 © 13494

Koszonom draga Jahorka :-)

Bekes, boldog es aldott Ujesztendot kivanok, szeretettel! 

Előzmény: jahorka (13491)
ho-ho-ho* 2013.12.31 20:22:03 © 13493

Koszonom Draga Xexiske:-)

...lassan talan sikerul osszeszedni magam es irok a tortenesekrol...puszillak...

Előzmény: Xexis (13490)
Xexis 2013.12.31 18:59:38 © 13492

Szervusz kedves Jahorka:)

Köszönöm szépen, jól telt a karácsonyom, remélem neked is :)))

Kívánok neked, Ho-ho-hokának, és minden kedves topiktársnak nagyon

BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT :))

I..

Előzmény: jahorka (13491)
jahorka 2013.12.24 21:56:48 © 13491

Áldott, szép ünnepet kívánok, Drága Ho-ho-ho, Xexis, Kedves Mindenki!

Előzmény: ho-ho-ho* (13489)
Xexis 2013.12.24 18:20:41 © 13490

Szervusz drága Ho-ho-hokám !

Sok szeretettel kívánok neked, és szeretteidnek, és a topik összes lakójának, nagyon kellemes, boldog karácsonyi ünnepeket

Sok-sok puszi:

I...

http://www.jacquielawson.com/viewcard.asp?code=2008434989170&source=jl999

/katt az angyalkára/

Előzmény: ho-ho-ho* (13489)
ho-ho-ho* 2013.12.24 17:52:49 © 13489

Boldog, bekes, meghitt Karacsonyt Mindenkinek! 

/From 15th Verona, here's 'Madonna and Child with Saints Lawrence and Margaret of Antioch' attributed to Francesco Bonsignori (c.1460-1519)./

O Holy Night - Josh Groban

ho-ho-ho* 2013.11.15 00:35:51 © 13488

A Holdfény szonáta születése

Az anekdota szerint Beethoven szívesen töltötte az időt a szabadban, gyakran művei is itt íródtak. A századforduló környékén, egy nyáresti séta alkalmával, magába roskadva, elmerengve gondolt tragikus hallásromlására, az élet múlandóságára. Az öngyilkosság gondolata foglalkoztatta. Fejében egy alig körvonalazódó dallam motoszkált, mély hangok kavarogtak, helyüket keresték a még meg sem született műben. Ekkor egy vak asszony lépett a zeneszerzőhöz és fennhangon kiabált: - Mindent megadnék, hogy láthassam a holdfényt! Beethoven alig hallotta az asszony szavait, de megérezte elszántságát, látta a kétségbeesett, fénytelen szemeket. Ha nehezen is, de leolvasta szájáról a szavakat. Ebben a pillanatban gondolatai lázasan csapongani kezdtek, keresve az iménti dallamokat, futamokat. Fantáziája szárnyalt, belső hallása felerősödött, lelki szemei előtt megjelent a mű, amely oly lágyan hullámzik, mint ahogy a telihold fénye megcsillan a víztükrön. Aztán szinte hallotta a gyászhuszárok lépteit az éjszakai sötétségben, amint súlyos koporsót cipelnek vállukon, fájdalmas akkordokat szülve a szerző lelkében. Elképzelte újra és újra a Hold útját, a fények játékát, amely lassan oldani engedte addig szűnni nem akaró komorságát. Izgatottan vetette papírra a megálmodottat, míg egybefüggő, csodaszép szonátává formálódott, amely éppen úgy ringatja hallgatóját, ahogy a Hold simogatja az elcsöndesült természetet.

Az asszonyra emlékezve a mű a Holdfény szonáta címet kapta. (Opus 27, no. 2: Zongoraszonáta No. 14 cisz-moll „Sonata quasi una fantasia” „Holdfény” 1801.)

Több mint húsz év múlva Beethoven megalkotta a IX. szimfóniát, melyben - a szimfóniáknál szokatlanul- helyet kaptak a szólisták és a kórus, hogy életre kelhessen az Örömóda. A zenemű bemutatására 1824. május 7-én a Kärtnertor színházban került sor. A közönség kitörő lelkesedéssel, ovációval fogadta az előadást, melyből a háttal álló, akkor már teljesen süket Beethoven semmit sem érzékelt. Ekkor Carolina Unger (alt szólista) az ujjongó publikum felé fordította a szerzőt, így Beethoven láthatta az őt felállva üdvözlő lelkes tömeget. Meghajlással köszönte meg az ünneplést.

Grafologi@/facebook

Beethoven- Holdfény szonáta

ho-ho-ho* 2013.11.15 00:25:11 © 13487

Időhid épül....

Pillérei pillanatokból állnak. Szép pillanatokból. A legszebbekből. Az Ő pillanatokból. Amikor látod, amikor hallod, amikor szemébe nézel. Egyikről lépsz a másikra és mit számit, mi van a kettő között....hogy zavaros viz, tántongó mélység, jó, rossz, szürkeség, unalom, feladatok, kötelességek, szeretem és nem szeretem napok. Semmi nem számit. Csak a pillérekre figyelsz. Pillanatpillérekre. Csak azok fontosak. Azokra lépsz. Egyikről a másikra. Mig átérsz a tulpartra. Célodhoz. Álmodhoz.

Hozzá.

Csitáry-Hock Tamás

ho-ho-ho* 2013.11.15 00:20:32 © 13486

"A gyógyuló ember tekintete az igazi: elkezd látni. Látja, azt, hogy hány csoda és milyen szenvedés kell ahhoz, hogy az ember kimásszon a pokolból, feltámadjon a halálból. Akit megcsap a mulandóság szele, rájön, milyen csoda élni."

/Müller Péter/

ho-ho-ho* 2013.11.15 00:18:05 © 13485

Szia draga Xexiske - ha olvasol:-))

Irtam - remelem odaert:-))...

puszillak:-)

Előzmény: Xexis (13481)
ho-ho-ho* 2013.11.01 22:22:15 © 13484

Van az emlék. Valaki itt hagyta őket. Valaki, aki elment. De hagyott valamit. Sok emléket. Sokszor felidézhetetlen, már csak foszlányokban, érzésekben, félelmekben, fájdalmakban, apró örömökben, pillanatokban élő emléket. Amelyek itt vannak egy darabka hangban, néhány képben, teleírt füzetekben, néhány hátrahagyott ecsetben, ecsetvonásban. És benned. Mert nem csak emléket hagyott. Annál sokkal többet. A valóságot. Az életet. Az emléket, amely tovább él. Nem szavakban, nem gondolatokban, nem tettekben és nem tárgyakban. Hanem magában az életben. Egy másik életben. Ami az övé is. Így válik az emlék jelenné, jövővé. Lehet ennél többet hagyni?

Csitáry-Hock Tamás

ho-ho-ho* 2013.11.01 22:17:33 © 13483
ho-ho-ho* 2013.11.01 22:08:31 © 13482

Szia draga Xexiske :-))

Igen, tudom ...rengeteg minden/fokent hivatalos/ inteznivalo van /-  meg nem ertem/ ertunkunk a vegere....

...es  meg nincs mindennek helye sem a lakasban  :-))...Nov. 21.-en viszem a fiamat korhazba - ha nem valtoztatnak az idoponton / itt minden elofordulhat/...Olyan sok minden tortent, hogy ossze kell szednem a gondoltaimat - de: igyekszem majd :-)).../ forumozni is csak nagyon ritkan szoktam/...

Sokszor puszillak, Te is vigyazz Magadra :-))

Előzmény: Xexis (13481)
Xexis 2013.11.01 13:42:00 © 13481

Szervusz drága Ho-hokám:))

Nálam is akadozott szinte minden. Látom, hogy jártál a topikban, én sajnos csak most értem ide. 

Mélecskéd nem érkezett meg még... Reménykedem, hogy hamarosan ideér. Őszintén kíváncsi vagyok mindenre, hisz tudod:)

Sok-sok szeretettel gondolok rád. Vigyázz magadra, és a szeretteidre is :)))

Puszikák: I. 

Előzmény: ho-ho-ho* (13478)
ho-ho-ho* 2013.10.19 22:58:22 © 13480

Szia, udvozollek :-)

...koszonom, koszonjuk...:-)...orommel veszem, ha maskor is teszel fel kepet, kepeket:-)...

Előzmény: csanga (13479)
csanga 2013.10.19 14:22:59 © 13479

sziasztok! egy kis kíváncsi "betolakodó"ként hoztam ezt a képet...

ho-ho-ho* 2013.10.17 18:11:13 © 13478

Szia kedves Xexiske :-))

Tervezem, hogy irok Neked - most vagyunk tul megint egy koltozesen...meg nincsen minden a helyen :-))... rendes netunk is pont ma lett - a mobil net nem engedett belepni a zindexre:-))...igyekszem irni Neked par napon belul - puszillak en is :-)))...

Előzmény: Xexis (13477)
Xexis 2013.10.07 15:06:40 © 13477

Szia kedves Ho-ho-hokám:))

Végre ideértem, de sajnos képet nem tudok betenni. Reggel még tudtam...

Remélem később is fogok tudni:))

Hogy vagy drágám ? Várom ám a mélecskét :)))

Sok szeretettel gondolok rád, rátok. Fiacskádról is szeretnék már tudni :)

Puszillak:)))

Előzmény: ho-ho-ho* (13476)
ho-ho-ho* 2013.10.01 19:01:56 © 13476
ho-ho-ho* 2013.10.01 18:55:02 © 13475

Hiszek az álmokban. Hiszem, hogy ezen a bolygón minden éjszaka megálmodják azt, ami van, volt és lehet. Hiszek abban, hogy bármi is történjen az álmainkban, az semmiben sem különbözik attól, ami az ébrenlétünk során történik velünk, és semmiben sem lényegtelenebb annál. Hiszem, hogy az álmok állnak a legközelebb ahhoz, ami a jelen korban élő embereknek rendelkezésére áll az időutazáshoz. Hiszem, hogy álmainkban képesek vagyunk ellátogatni a múltunkba, a jelenünkbe, a jövőnkbe. Hiszem, hogy álmomban már láttam életemnek azt a felét, ami a valóságban még nem játszódott le.

Marilyn Manson

ho-ho-ho* 2013.10.01 18:50:48 © 13474

Szervusz draga Jahorka :-)

En is szeretettel olellek:-))

Halász Judit - Szitakötő tánca

Előzmény: jahorka (13472)
jahorka 2013.09.02 16:57:02 © 13473

Ne "küzdj a Jóért".

Keresd és szeresd. Örülj,

amikor elér.

Fodor Ákos

jahorka 2013.09.02 16:52:06 © 13472

Szervusz, Drága Ho-ho-ho!

Örülök!!!!:-) Munkával....:-)

Szeretettel ölellek.

Előzmény: ho-ho-ho* (13469)
ho-ho-ho* 2013.08.31 23:14:20 © 13471

Mirtse Zsuzsa

NAPFÉMJÁTÉK

Hány hektáron fér el békésen a lélek?

Nappal is kell útlevél az alvilágba?

Ki fogadja be azt, akit ember sem? Csak

a szív tolvajkulcsa illik minden zárba.

Van, aki elhiszi, hogy mindent elveszít?

Ki kopog? Valaki még kószál a kertben.

Hol botorkál az, aki nem tud elmenni,

vajon mit nem lehet elmondani versben?

Tizenkét oroszlán tart egyetlen kutat,

a legerősebb őrzi magát a Napot,

négy nagy folyó indul el négy égtáj felé,

megnyitnak odafönt aznap minden csapot,

sárga eső hullik sárga égből, egyszer

megölik a hidrát, legyőzik a vadkant.

Árulónak aznap nem osztanak lapot.

Miért kell itt hagyni ezt a földi katlant?

Tényleg, a por is összeáll újra testté?

S mi lesz azzal, aki nem hal meg egészen?

Van úgy, hogy már nincs kedved többé szeretni.

Jó lenne új szívet venni kulcsrakészen.