Keresés

Részletes keresés

Szeretetláng Creative Commons License 9 órája 0 0 7018

A nép, amelyik sötétségben jár, nagy világosságot lát

Sötétsége az északi vidékek szikrázó világossága, amit átjár a tél hidege

Amint a havas hegycsúcsok, és jeges gleccserek, visszaverik a fényt

Hiszen az értelem a testé, földi értelmünk a test értelme, és bármennyire is éles körvonalakban szemlél, de mégis a megértésre képtelen

Mint ahogy a hold fénye világít, de meleget nem ad

Mint ahogy a hófödte táj derűs időben mindent kontúrt körberajzol, de attól még meleget nem ad

Szikrázó fénye visszfény

Mert máshol nincs világosság, egyedül a szeretet melegében

És nincs olyan sötét, ami mondhatná, győzök felette

A szeretet melege a szellemünké, aki képes átjárni, és megmutatni mindent az ő valódi lényében

Értelmet mutat, és összefüggéséket, megmutatva az okokat, és feltárva a célokat

És az értelem attól kezdve nem tehet mást, mint elsápad, amint felismeri az önmaga tehetetlenségét

Járhatunk, és kutathatunk, bejárva távolságokat, és közelségeket, de magasságba nem emelkedünk

Hanem megkérdezve a befelé hallgatózásunkkal a szellemünket, mutatja, van remény

 

Hiszen aki hozzám fordul, azt felemelem, aki az életet választja, annak életet adok

Aki a halált választja, meghajtom a fejemet, és hagyom a halálban, könny hull érte a szememből

 

Értelmem ugyan megért, sőt bólint, és meg is magyaráz, holott a szívemé a kincs

Befelé tekintek, és elhallgattatom a zajt, ami a számra kívánkozik

Nálad van a kulcs, és a zárja is nálad van

Szellemed mindennel bír, ami felemelhet téged az életbe

 

A Kegyelem jön, és betér közénk a Szavával

Hogy magunkba nézve ismerjük fel az életet

Az egyik így gondolja, a másik úgy, mindkettőnek ugyanaz van felkínálva, nálam van az élet, gyere el érte

Amerre jársz, kinccsel borítottam be az utadat

Ha lehajolsz, és felveszed, a tied lesz

 

Az értelmem küzd, és hadakozik, magának tüntetve fel az érdemet

Holott nincs semmije

A szívembe rejtetted el a kincseidet

Szeretetláng Creative Commons License 1 napja 0 0 7017

Amikor sokra tartod az értelmedet, és mások is sokra tartják, és valóban büszke lehetsz arra

Mégha Jézus karnyújtásnyira is állna tőled, nem lennél képes felismerni egészen addig, amíg nincs benned önmagadban felbuzdított szeretet

És az értelmed bármennyire is jó irányban halad, és telve vagy jó indulattal másokkal szemben, amíg szeretet nincs benned, nem ismered fel az igazságot igazságnak

A szeretet felvállalja az alázatot, áldoz az alázatáért

És meghallgat, és elemez

És már nem önmaga érdekei szerint szemlél

A szeretet mértéke a másokért meghozott áldozat

Szeretetláng Creative Commons License 2 napja 0 0 7016

Habár úgy van, hogy az élet, csak a kereszthordozásban érhető el, de ennek ellenére, ujjongásba jutunk

Mint ahogy néha a tavasz megörvendezteti a szívünket, és amint a madarak ujjongva dalolják tavaszi dallamaikat, ugyanúgy vagyunk, amikor betérünk a Szívedbe

És lábunk azon van, hogy örömtáncot járjon, magunk meg eltelünk énekléssel

Ahogy repes a szívünk

Mosolyogva és nevetve mondjuk, édes az Úr

Szeretetláng Creative Commons License 3 napja 0 0 7015

Mikor valamit tartok Veled szemben, és az megakadályoz Téged, hogy úgy lépj mellém, hogy tudjam azt, abban az elsők a bűneim, az akadályaid hozzám

Mikor a szenteskedésem az, ami megakadályoz, mikor a formát tartom, de főleg az első két parancsot nem élem, lehetek én az utolsó a halottak között, aki ezt megértem, és ellene teszek, aki ellene tennék a bűnnek

És lehetek olyan, aki soha nem bánt meg Téged a bűneimmel, de Hozzád nem megyek, mégis a legnagyobb bűnt követtem el a szemedben, ugyan egyáltalán meg tudom érteni azt, amit nem tettem milyen alapon nyugszik, fel tudom e ismerni a lázadásom Ellened?

És aki paradicsomot teremtek magamnak, akár a kéjben, akár a habzsolásban, akár a vagyonban, de alapvetően mégsem teszek az első két parancs ellen, annak ellenére, hogy nem vagyok tudatában a tetteimnek és a gondolataimnak, akár lehetnék én is az első, aki megértek

És lehetek egyedül csak magammal törődő, és távol áll tőlem minden megértés, és a fájdalmat azt nem tudom elviselni, ugyan mi lesz majd az, ami gondolatra késztet engem?

Egyik állapotomban sem vagyok más, mint egy festő, aki ecsettel próbál festeni, de festék nélkül

És még a nyolcadik évtized végére sem értem meg, mi maradt ki a gondolataimból

És bármennyire nem vagyok hajlandó megérteni, de a tettek azok nem mások, mint akarat

Akarat meg nincs gondolat nélkül

Így a halálom alapja sem más, mint a gondolatom

És az életem sem lehet másban, mint a gondolataim kiküzdéseiben

És a szenteskedésem sem indul másból, mint a tiszta gondolataim hiányából

A tiszta gondolatot meg felismerhetem a tisztuló tettekről, az önmagam háttérben tartásában

Amiben meg nyilván az első a beszédem, és a hallgatásom

A tükröm meg nem lehet más, mint Isten Szava

És a Szavából kiinduló ösztönzései

És a csend, aki beszédes

Szeretetláng Creative Commons License 4 napja 0 0 7014

Hogy majd azon leszel, hogy megmaradj Benne, az a természetes

Hogy most azon lennél, hogy bekerülj Hozzá, teheted

Hiszen az a vágya

És azt adja a Szavában, ha magadhoz veszed

Ami meg nemcsak a részéről ajándék, hanem akkor a részedről akarat

Hogy meg még nem becsülöd meg eléggé a békédet, majd mindennél értékesebbé teszi azt a számodra

Ugyan tehetné azt téged megelőzve, de érted nem teszi, hogy az akaratodhoz köti

És hogy azt gondold, hiszen akkor könnyen vagyok, akár el is fordulhatok

Majd amikor megleled Benne a békédet, a békéjében leled meg a békédet, akkor megrettensz a lehetőségtől, hogy elveszítheted

Isten Szavát venni, ugyan az nyilván a gondolatát venni

De több van abban, mint gondolat

A jelenlétét kaphatom meg a Szavából, ha elég kicsivé válok, és nem akarom Neki megmondani, hogy hogyan gondolja, hanem azon vagyok, hogy befogadjam a gondolatát a bensőmbe

És hagyom, hogy a gondolata kísérjen az utamon, és igazítson engem az igazsághoz

Veszem a gondolatát, mint egy téglát, és a helyére rakom, hogy a részemmé váljon  

Szeretetláng Creative Commons License 5 napja 0 0 7013

Hogy belépjek a szívem ismeretébe, hogy el ne tudjon engem hitetni a hazugság, az az ellenkezőjét jelenti annak, amit gondolsz

Mert avval, hogy oda betérek, az azt is jelenti, hogy nem egy másik ajtón lépek be, hiszen már benn vagyok

Mint ahogy a Nagyfigyelmeztetés azt jelenti, hogy felismerem hova léptem be, és az undorom a helytől kiléptet engem, hogy belépjek az ismeretbe, ami az egység

És akik belépnek az egységbe, azok késztetnek a vonzásban, hogy magam is belépjek

És ha belépek az egységbe, magam is késztetni fogom a bátortalanokat

Hogy hogyan képzelem el az egységet, az a rendelkezésemre álló információktól függ

És abban a legfontosabb maga az egység, ami maga tűz

És ami a szárazságomban is megtart az egységben, az nem az, hogy minden jól megy, hanem éppen a kereszt az, ami képes megtartani az igazságban, amikor felvállalom

Szeretetláng Creative Commons License 6 napja 0 0 7012

Mindenféleképpen egyesülhetünk az Atya szeretetében, és képesek vagyunk magunk is szeretetté válni, hasonlóvá válva szeretetünkben az Atya szeretetéhez

A Bölcsességben meg befogadókká válhatunk, bár Jézus bölcsességét a teljes terjedelmében át nem láthatjuk, sem a Földön, de még a mennyben sem

A bölcsesség kezdete meg az istenfélelem, ami egyrészt alázat, másrészt befogadás az akaratába lépve

Kilépve abból, hogy mások mondják mi a helyes, belépve a felismerésbe

Az meg ott kezdődik, hogy magamra veszem, amit mond

Lehet mondani, titokba lépve, feloldva a titkot

Aki meg továbbra sem kutatja az akaratát, nem is véve magára azt, amit valójába rá gondolva is mondott, annak titoknak marad a titok, illetve titokká teszi a nyilvánvalót

És bár távolságunkban meg nem érthetjük, mit jelent a közvetlen vezetése, nem érthetjük meg, hogy lesznek láthatóvá a miértek és a hogyanok

Aminek a kulcsa a szeretet, a Tőle befogadott szeretet

Hiszen a szeretet a kulcsa a megértésünknek

Ami nem az értelmünkből indul, hanem a szívünkből, az egységben

Senkire sem rákényszerítve az igazságot, hanem a vonzásban egyesülve

Vagy továbbra is megmaradva a sötétségben, amibe befér, hogy szemléljük mások világosságát

Értelmet adva a Hegyi beszédnek, vagy kívül maradva a megértésből

És hogy nehézséget jelent a megértés, nem, nem okoz nehézséget, attól kezdve, hogy felvállalom az áldozatot

Hiszen maga a Szeretet lesz az, Aki önmagát adja, mérlegelés, és latolgatás nélkül

És bevon a megértésbe

És arra rácsodálkozom, hogy egyrészt milyen egyszerű, másrészt miért is nem tudtam önmagamtól megérteni a nyilvánvalót

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.12 0 0 7011

Jogosan vetődik fel a kérdés a keresőben, valóban van Isten?

Hiszen ahány templom, annyi a gondolat, amelyik ki akarja sajátítani magának az Istent

Miközben adódik a felismerés, ha egy az Isten, akkor az állandósága is egy

És a Tanítása is egy

Miközben azt mondja, minden templom az én Házam

Hiszen egy vagyok

És adódik a következő kérdés, vajon mért engedi meg a nyilvánvaló tévedéseket, ahogy ahány templom, annyiféle a gondolat Róla

Hiszen mutatja a múlt, és mutatja a jelen is, ahogy az elhitetéssel hogyan próbálnak rabszolgákat faragni a szabadokból, mint Egyiptomban

És hogy ezek a gondolatok indulatokat keltsenek, az rossz felismerés, hiszen egy az Isten, és a Tanítása is egy

És ameddig konkurálnak egymással a gondolatok, addig a keresés se végződhet máshol, mint a bent csendjének a keresésében

Ahol meg megszületnek a szentek

Hogy megvalósulhasson, legyetek szentek, mert én szent vagyok

A felismerésben, hogy legjobb ami történhet velem, hogy befogad az egy Isten a szeretetébe

Átitatva az Atya szeretetében

Vezetve a Fiú Bölcsességében

Indíttatva a Lélektől

Hiszen a Szentháromság egy Isten

És bármit gondolsz, de avval hogy egy korszakot lezár az Isten, azzal a tévedések korszakát is lezárja

Avval, hogy bevon a bent felismerésébe

És bármit is gondolsz, de egy igen az önmagában nem élet, de végül is az az ellentmondása a halálnak

Hiszen az élet az ismeret

Ami abból kerekedik ki, hogy kapok, és amit kapok, abból adok

És amikor kialakul ez a kölcsönösség, kialakul a szentség, és a gondolata sem lesz más, mint egy

Megragadva a kitisztult és egyértelmű gondolatot, legyetek szentek, mert szent vagyok

És már rácsodálkozva arra, hogyan történhetett meg a megosztottság, hiszen teljesen értelmetlen

És akkor, amikor kitisztul az alap, megtelnek a templomok, hiszen elhárult az, amit az egymás elítélése letarolt, aratás nélkül tarlóra vágott

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.11 0 0 7010

Ugyan más jelenléte adja neked az életet, hogy azt gondold, más élete az életed?

Nem, hanem ketten kellenek az életedhez, egyrészt magad is, és másrészt, hogy részt kapsz az élettől

Más élete meg egy bizonyos fokig legyen közömbös a számodra, nehogy a haláloddá váljon, mikor elfordulsz magától az élettől

Naivan abban bízva, hogy a Kegyelem a lépted is

És tartalmát tekintve egészen hasonló, amikor rágalmat szórsz a hírhozóra, hiszen a tartalmát nézve, a hírt küldőre szórtad a rágalmaidat

És hogy eljutottál a hírhozóhoz, az egyben azt is jelenti, hogy kutatod az igazságot

Ami meg már önmagában is több, mint kutatás, hiszen átitatja azt a felelősség

Hogy mi a bizalom, és a remény? – hát nem az, hogy azt várjam el a Kegyelemtől, amit nekem kell megtennem

És persze nem is az, amit nem szabad megtennem, hiszen azok a halál cselekedetei 

És persze lassúak vagyunk a megértésben, hiszen valóban lassúak vagyunk

De hogy őrt állítsak a gondolataim , és a beszédem mellé, azt tehetem

És abból felismerhetem, mi az, amiben lemaradtam, vagy akár amiben vissza is fordultam

Így az ítélkezéseink az okulásunkra is szolgálhatnak, és attól kezdve az rendben lesz, ha a helyére teszem azokat a számosakat

Kiirtva magamból azokat

Hiszen már maga a gondolat is, és természetszerűen a beszéd is, rész a részemből

És mint ilyenek, szoros kapcsolatban vannak az élettel, illetve a halálommal, döntésem szerint

Így a Kegyelem építhet rá, vagy éppen nem fog építeni, hiszen az az épület, ami közvetlenül a homokra épül, az összeomolhat

És tudjuk hogyan építkezik a Lélek, hiszen mindig visszakérdez, ezzel megerősítve a tudatosságunkat

Abban állhatatossá válva

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.10 0 0 7009

Jó ha tudod, illetve tudnod kell, hogy vagy emelkedsz, vagy süllyedsz

Hogy lélek szerint ne történjen veled semmi, ahhoz az kell, hogy ne hallj semmit az igazságról

És ugyan az akaratodat mindenek felett tiszteli az ég, de mégis az van, és az történjen veled, hogy megértsél, hogy abból tudj dönteni

Az meg velejár a felelősséggel

Az meg nem lehetséges, hogy megértesz, és mivel nem kívánod a felelősséget, ezért elfelejtesz

Mint ahogy a gyermek megtanul járni, és azt el nem felejtheti

És tudatosan felvállalja a járást, és nem is tűrne meg maga felett semmilyen akaratot, ami megakadályozná, hogy megtanuljon járni

Így azt is meg kell értened, hogy máshogy nem mehetsz a halálba, mint tudatosan

És máshogy nem mehetsz az életbe, csakis tudatosan

Hogy nem vállalod fel a felelősséget, az sem más, mint tudatosság, és döntés a halál mellett

Ráadásul mindenki kap az életében egy tapasztalást Istenről

Így nem mondhatom a halálomban, hogy nem tudtam, hanem elém tehetik, hogy hányszor meg lettem kérdezve, és felszólítva, vállald fel a felelősséget az élet mellett, hogy életed lehessen

És az, hogy az élet fenyeget, az nem igaz, hanem sokkal inkább meghív az életbe, hiszen más nem lépheti át a küszöbét helyetted

És az a gondolatod, hogy jó vagyok, és az elég az élethez, az a tévedésed, mert egyedül Isten az, aki a sötétségedben megadhatja a világosságot

Az meg ott kezdődik, hogy gondolat, majd ott folytatódik, hogy felvállalt áldozat

Hiszen a szeretet lényege az áldozat másokért, lemondva magamról 

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.09 0 0 7008

Találkozás híján, az egész könnyen előfordulhat, és gyakran elő is fordul, hogy naivitásnak tartod az istenhitet

Mint ahogy léhaságnak a pap hivatását

Csakhogy abban nincs semmi naivitás, hanem sokkal inkább vizsgálat, és visszakérdezés

Nem is téglák kerülnek egymásra, hanem homokszemek mésszel

Hogy megálljanak a téglák

És ki kell ábrándítanom a hivatásokról alkotott nézetedet, ha azt gondolod, hogy az könnyű

Az sokkal inkább hasonlatos a bányászhoz, aki a mélyben keményen dolgozik

És sőt, egy vájár nem dolgozik annyit, mint egy hivatását komolyan vevő

És mint ahogy minden más hivatásokban, amikor letelik a műszak ideje, akkor megfürödnek és átöltöznek, addig aki a hivatását istenfélelemben tölti, annak a műszaka minden nap huszonnégy óra

És bár nem tudsz róla, de viselik a keresztedet, amikor fájdalmakat okozol másoknak

És mivel meglátja mindazt, amit keménységed nem akar meglátni, ezért a fájdalmai sem mérhetők a fájdalmaidhoz

És adja magát a kérdés, Ki lehet az, akiért érdemes ezt az áldozatot meghozni

Hát egyrészt érted

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.08 0 0 7007

Kettétöröm az elhatározásodat, hogy beburkold magadat a magányodba, hiszen egy melletted, és téged figyelő Istenről beszélgetünk

Akinek szándéka van veled szemben

Hogy szándékod legyen Vele szemben

Először is abban, hogy felismerd, nem vagy egyedül

Majd abban, hogy Benne van egy akarat, ami nem hagy magadra téged

És bár nem szívesen hallgatod meg, de abban léptél testedbe, hogy tested szándékai ellenére, a lelked legyen az, aki érvényesül a felismerésben, és a kapcsolatban

Sem nem vagy a tested szolgája

Sem nem az ellenséged

Hanem a szolgád

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.07 0 0 7006

Hogy akár egészen egyszerű értelmi úton, mindenféle nyakatekert gondolatok nélkül eljussak az önmagam felismerésére, az teljesen egyszerű, és természetszerű dolog is lehetne

Hogy amikor oda jutok, hogy valakivel jó értelemben elkezdenek foglalkozni a gondolataim, az jó dolog

És benne van a szívem indíttatása, anélkül, hogy bármi is befolyásolná az akaratomat

Önként adom a jóleső gondolataimat

De a gondolataimnak két síkja lehetséges

Hogy egyszerűen jól esik nekem, a testem indíttatásaiban

Vagy már jelen lesz benne az áldozat, hiszen az is megjelenik benne, hogy többet másokért, mint magamért

Mert az kettő, hogy a testem indíttatásában, amiben akár büszke is vagyok arra, aki vagyok, ami a tévedésem, hiszen a testem az ösztönző

Vagy már a lemondásomban, és a lemondásom következtében jelenik meg nálam az, aki nem vagyok, mégis a jelenlétének örvendezésében

És tudatom képes megkülönböztetni a kétféle jóleső gondolatomat, és ne mond, hogy az nyakatekert gondolat, hiszen egyszerű, csak annak kell látnom magam, aki vagyok, és nem annak, akinek szeretném elképzelni magamat

Így lesz az életemre döntő hatással a gondolatom

És abban a felismerésemben teheti már a Lélek, hogy közelít hozzám, anélkül, hogy tudnám az óráját, és a módját a közeledésének, mégis az érzékelésében

Hiszen tehetem, hogy mások iránt érzett szeretetemben magamat tolom az előtérbe

És tehetem, hogy magamat a háttérbe tolom

Hogy akarati tevékenységem legyen az, aki felmér, dönt, és megtart – a másikért, amiben benne van, lemondva magamról

És annak az első lépése valóban nehéz, és a folytatása mégis a legkönnyebb, hiszen abból adok, ami nem az enyém, de abban, hogy adom, mégis a részemmé válik

Mint aki tapasztalta, mondja, jónak lenni jó, abból mondva, amit átél

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.06 0 0 7005

Még a földi vakságunkban is felismernénk az öngyilkosságban meghalt lelkeket, és nagyon könnyen felismernénk a szekszuálisan aberrált lelkeket, az öngyilkosokat a ruhátlanságukról, és arról, hogy a csontjaikon nincs hús, csak mint csontváz láthatók, az aberrált lelkeket meg a félelmükről, és hogy azon vannak, hogy elbújjanak félelmükben, és szégyenükben

Ugyan a vakságunk szembeszökő, de Jézus szeretet érintése feloldja a vakságunkat

Ugyan gondolnánk, hogy adja akkor is, ha nem kérjük, de nem, mert akaratunk ellen nem cselekszik

Így minden, ami feloldja az eltemetkezésünket a halálba, célravezető az utunkon

Azok pedig a fájdalmak, betegségek és a sikertelenségek, és a megaláztatás

És ide tartozik a rossz kedélyállapot, ami értéktelenné teszi mindazt, amit a halott értékesnek tart

Ugyan ezeket nem mondhatjuk jónak, de hát a magunk megalázását nem tesszük

Mert ha kicsik lennénk az önösségnek, akkor nem mennénk el az élet mellett, anélkül, hogy meg ne ragadnánk

Az élet a vonzásban van, és ott kezdődik a jó kedélyvilágunk

Minden, amit a világ nyújt, híján van annak

A gyermek kedélyvilági is abban lesz teljes, hogy azt adjuk magunkból, ami az égbe mutat

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.05 0 0 7004

Aki nem próbálgatja a kerékpárt, az majd nem is fog rajta menni

És akiben bármilyen nagy zenei tehetség rejlik, ha nem gyakorolja magát abban, az nem tud benne kibontakozni

Isten jön, mert a Nevére kimondta, jövök, így jönni fog

Mintha ítéletet hirdetne, holott nem tesz mást, mint megmutat magadnak

Akik meg addig felismerik, azoknak magát adja

Az egyik víz, a másik tűz

Hogy tüzet keltsen bennem

Hogy tüzet keltsen benned

Hogy már ne az legyen, hogy messziről látom, hanem hogy tapasztalom az életet

Azok meg olyanok, mintha köszönő viszonylatban sem lennének egymással

Mert az egyik a gondolatom, aki felismerésben felismeri magát, mint szegényest

A másik meg a megismerés a tapasztalásban

Kaptam, kincset kaptam, ha mindenemet eladom, akkor sem tudom kifizetni az értékét

Hogy jön, és bemutat magadnak, vagy Vele találkozol, az a döntésed

Abban találkozhatsz vele, hogy amint megmutat magadnak, és felismered mindazt, amit elrontottál, hogy bocsánatot kérsz Tőle

És az egészen más, hogy megtudom, ki vagyok a valómban, vagy Ki az Isten

Hiszen az Isten vonzás, és nincs köze a taszításhoz

Hogy Ki az Isten, Isten a Szeretet, és tartalmat kap abban a felismerésemben a megismerésem

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.04 0 0 7003

Isten a legtisztább Lélek

És amit mond, az élet

Ha nem léleknek veszem, amit mond, akkor azt próbálom belőle kivenni, amit kihallani akarok

Az Isten Fény, árnyék nélküli Fény

Világosság, amiben nem maradhat meg a sötétség

Ha a sötétség találkozik a világossággal, akkor a sötétség önmagával is találkozik, ami fájdalom, hiszen a világosság tükör

A Világosság nem ad fájdalmat, a sötétségé a fájdalom

Ha azt akarom, hogy felemeljen a Világosság, akkor be kell fogadnom a világosságot, ami úgy kezdődik, hogy gondolat

Amikor a Világosság gondolatát fogadom be, az a bölcsesség

A befogadása meg nemcsak gondolat, hanem felismert akarat

Eggyé válva az akaratában

Önként befogadva az akaratát az akaratomba

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.03 0 0 7002

Az nyilvánvalóan teljesen rendben van, ha Isten Szavát veszem

És az is rendben van, ha gondolatokat veszek a gondolataiból

De mégiscsak az van, hogy arra késztet, hogy Vele vegyek közösséget

Ami meg nem kezdődhet másban, mint a Felé irányított gondolataimmal

Ami meg arra készteti, hogy választ adjon, de nemcsak úgy, mint beszédben, hanem a sors kezében, tettekké formálva gondolatokat

És nem a távolban, hanem a közelségemben, hogy felismerhessem a közelségét

Hogy kialakulhasson egy kapcsolat közöttünk

Amiben meg nyilván az a gondolat, hogy kialakulhasson a kapcsolat közöttetek

Illetve tovább mélyítve a meglévő kapcsolatotokat 

Azaz mért is ne ösztönözd magadat arra, hogy gondolatot cserélj Vele

És nincs szükséged vakvezetésre abban, hanem a gondolatodra van szüksége

Azaz nem más gondolatára, hanem a gondolataid szavakba öntésére

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.02 0 0 7001

Hogy a Kegyelem az, Aki jön, és betakar, megértem, de mégiscsak fel nem foghatom

Ami abból adódik, hogy nem hatott át engem a felismerés, hogy az akaratpróbámhoz mindent hozzá kapok, magam meg a lényegemben akarat vagyok

Aki meg figyel, az mérlegel is, és ebből megért

És minden, amit kaptam, azon van, hogy engem szolgáljon, mikor pedig azon vagyok, hogy kihasználjam azokat

Egy hálóban kaptam helyet, aminek a célja, hogy használjam a kapottakat, és azzal paradicsomi állapotot teremtsek

Ellenben azon vagyok, hogy paradicsomi állapotot teremtsek magamnak, és az nagyon nem egyenlő kettő

Részt kaptam, hogy elérjem a teljeset

Az meg hozott, és hozzá kiérdemelt

Ha nem teszem hozzá a kiérdemeltet, a lényegében nem tettem semmit, és semmi lényeges nem történt velem

Hogy azt használom ki, amit hoztam, mikor az arra lett rendelve, hogy hozzá kapjak

A kapjak meg ott kezdődik, hogy kérjek

Ugyan anélkül is kapok, de annyit kapok, hogy felismerjem, hogy kérjek

Hogy sokra tartod magadat, abban a rész, hogy hoztál

Mikor valójában nem rendelkezel más sajáttal, mint akarattal

Ebből is látszik, hogy milyen kincs az akarat

Szeretetláng Creative Commons License 2024.04.01 0 0 7000

Isten sohasem fog erőszakkal hozzád közeledni

Hanem először megkérdezi az akaratodat

Maga nem teheti, hogy ne legyen Isten

És ugyanakkor teremtett voltodat felválthatott nem teremtetté, az akaratodban

A Szavát küldi a vizeknek, a gondolatoknak

Hogy a gondolatai életre keltsék a vizeket

Ami megformált akarat

Befogadva a köszöntést, Kristos Annesti! – felismerésedben

Hogy már ne idegenként fogadd, hanem a megismerésedben

És a megismerése akkor már nemcsak gondolat, hanem az, aki kész megváltásodban paradicsomivá tenni a sorsodat, ami meg nem kényelem

Hogy előbb a kedélyvilágod találjon helyet a békéjében

Ami meg megismerés a tetteiben, amint érted cselekszik

A Szava felismerteti a Jelenlévőt

A figyelmed meg a késztetése, hogy kezébe vegye a sorsodat, ami megint nem a kényelmed

Hanem ami a késztetéseddé válik

Hogy még jobban a közelében ismerd meg

Amikor közelítesz, a kisujjadat nyújtod, amikor közelít, a karját nyújtja

Azt nem mérlegeli, mennyit adjon, hanem mérlegelés nélkül adja, amit adhat

Amit meg adhat, az nincs másban, mint az akaratodban, aki meg is gátolhatja, hogy adjon, mint ahogy ezért adja a Szavát, hogy fellebbentse azt a fátylat, ami mögé magad lépsz

És amint azon van, hogy megismerd a szeretetében

Úgy azon is van, hogy megismerd magadat a valódban

Hogy azon legyél, hogy részesedj, hogy bővelkedhessél

Hogy szűkmarkú lenne az Isten, ki hallott olyat?

Hanem meghív a megterített asztalához

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.31 0 0 6999

Krisztus feltámadt, valóban feltámadt, és velünk van

Neki kétezer év egy pillanat

És mivel semmi sincs, ami titok maradjon az új Égre, ezért eléd lesznek tárva a nyílt titkok

Nyíl mindazoknak, akik megismerték a jelenlévő Jézust

Mint ahogy a Szentírás nyelvezete is megadta az önösnek az igazolásait a vakságában, hogy az önelégültségében tehetetlenné váljon a gonoszságokra

Jézus szemlélésében eltöltött fél óra, a mennyben ezer év fejlődése

Ami nemcsak annyit jelent, hogy mit kezdesz egy óráddal, hanem azt is, hogy a tiszta környezetben kimondott igen, az természetes, hogy az önmagában a tiszta környezetében nem emel téged

Ugyan nyilvánvalóvá válik a jelenlévő Krisztus, de nem mindenki tér meg

Sót, aki a sötétségében felismeri azt a gúnyt, amit magára kimond a bűnös, és akit a sötétsége gyilkosságra késztet, gyilkolni is fog a sötétségében

Így önmagában a felismerés nem élet, hanem csakis a választás hozhatja el valakinek az életet

Így ne gondold, hogy a felismerés önmagában az életbe emel, hanem csakis te tudsz életbe lépni, vagy a halálban maradni

Hogy a felismerés az kegyelem, igen valóban kegyelem

Hogy a felelősséget és a döntést a kezedbe teszi, hiszen eddig is megvolt a felelősséged

Csak a sarlatán teszi, hogy először megöli a beteget, majd aztán kezd el gondolkodni, az orvos beteget gyógyít, sőt megmutatja, hogyan kerüld el a betegségeket

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.30 0 0 6998

Tanúságot teszek a feltámadt Krisztusról

Arról, Aki velünk maradt

Aki befogadott engem, és aki helyet foglalt a szívemben

A méltatlant, és az alkalmatlant fogadta be

Azt fogadta be, akinek nem sok újat tudsz mutatni

Hogy tanúságot tegyen

De nem úgy, mint aki újat hoz, hanem úgy, aki ismétel

Ha kell, kigúnyollak, ha azt teszed, hogy rám állsz

Hogy ne hozzám gyere, hanem ahhoz, akiről tanúságot teszek

Ugyan most még lehet, hogy azt gondolod, hogy amíg nem tapintom, addig nem érintem, és csak azt fogadom el, amit megérinthetek

Pedig amikor megérint téged, azt tapasztalod, megérintetted

Az első várat próbálom ledönteni, ami azt bizonygatja, elég vagyok magamnak

Amikor megérint, megtudom, milyen kevés vagyok a magam számára

Semmi sincs bennem, ami értékes, és ami tőlem származna

Hanem minden értékem annyi, amennyire birtoklom

És annyira birtoklom, amennyire meghalok a magam számára

Ha belegondolsz, ketten adnak ki egy párt

És amilyen mértékben meghalnak a maguk számára, olyan lesz a boldogságuk

Ebből építkezik az a boldogságuk, amiről az éppen egymásra találó pár, még csak álmodhat

És amint majd választanak, úgy részesülnek

És hiába gondolod, hogy fogadjon be az irgalom

Amikor az irgalmasnak mondja, gyere, lépj be az örömömbe

Ami pedig nincs másban, az irgalom nem más, mint kiküzdés, lemondva magunkról

És ne gondold, hogy az ima és a lemondás nem lenne más, mint a lényegében irgalom

És a lelki értelemben annyit teszek magamért, amint másoknak megteszek

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.29 0 0 6997

Ha nem hiszel, akkor csakis akkor hallgatsz meg másokat, ha valóban keresed az igazságot

Ha meg keresed az igazságot, ha kutatod Isten létét, és istenségét, akkor eljutsz oda, hogy nem tudsz elképzelni más Istent, csakis egy mindenek fölött jóságos Istent

És amikor szétnézel a világban, azt találod, vannak gazdagok, és mérhetetlenül gazdagok, és vannak éppen elélő rétegek

És ha megkérdezed, mért van ez a különbség oda lyukadsz, hogy azért, hogy akinek van, annak még többje legyen

Ez pont az a válasz, mint amikor megkérdezed, mért kell a frissen ültetett szőlő oltványt betakarni, és azt a választ kapod, hogy ne száradhasson ki az oltvány

Hát ez a válasz egy megszolgált elégtelenhez elegendő, hiszen kimaradt belőle a lényeg

Mert a takarás azt a célt szolgálja, hogy legyen a gyökerének ideje megerősödni, mielőtt elkezdene hajtani, ez a tartalmas válasz

Éppen ezért tartják távol tőled a Világosságot

Hogy nehogy megtörténjen, hogy a jómódú ne tudjon munkást keresni magának, hiszen nincs más, csak jómódú

És bármennyire is olyan mint egy ellentmondás, éppen a vallást használták fel minden időben, arra használták fel, hogy meg ne ismerd az Istent a valójában, és a Tanításában

Nem megismertetve az Istent, hanem a céljuk szerintinek mutatva

Mert amilyen mértékű volt az istenismeret, olyan mértékű volt a gazdagság

És bár most nem látható, olyan mértékűvé válik a gazdagság, amilyen mértékben kiárad az ismeret

Ugyanakkor meg a valódi szükséged a szükség, hogy elkezd keresni az igazságot

És ezért engedi meg az Isten a szükséget, hogy magad legyél az, aki elkezd keresni

Hogy meg más mondja meg neked milyen az Isten, és azt mondja, felesleges Hozzá menned, miközben magad is megtapasztalhatod, azt ne nézd máshogy, mint a kihasználásod lehetőségét, ami a kihasználásodra irányul

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.28 0 0 6996

Hogy az Egyház felismerést ad a kezedbe, az úgy legyen, amiben az úgy azt jelenti, szükséges a figyelmed

Hogy az Isten az alkalmatlant hívja tanúnak, attól még nagyobb küszöböt kell átlépnie

Hogy az alkalmasságból akarsz felismerni, de azt találod, nem kell magas küszöböt átlépned, akkor az első feltevésedet újra kell gondolnod

Hogy egyedül képes vagy, azt is gondold újra

Egyházközséged papja igen fontos a számodra, hiszen megadhatja neked a jó vezetést, amivel magasabbra jutsz

Neki meg te vagy a fontos, hogy emelkedjen, hogy tudjon emelni téged

És nem közömbösek a gondolataid vele szemben

Hiszen a gondolataidat következmények követik

Mint ahogy minden gondolataid következményeket vonzanak

Ha meg el akarsz jutni a Főhöz, amúgy mért is ne akarnál eljutni Hozzá?

Egész egyszerűen egyedül kell maradnod Vele

Ami egyedülléted azt jelenti, hogy a gondolataid Vele foglalkozzanak, és semmi mással

Minden más gondolataidat átadva Neki is

És azt találod, elkezdenek vonzani az együttléted percei

És elkezdenek a gondolataid tisztulni, mint ahogy a szemed is mutatja, amint tisztul

És a láthatatlan vezetése nem mindent zúdít rád, hanem egyesével teszi tisztába a gondolataidat

És megtudod, hiszen megmutatja mire képes a Sorsod

Hiszen a Sorsnak célja van, és ez a felemelkedésed

Bevonzva téged az örök életbe

Ha meg nem találkoztál magas küszöbbel, aki milyen mélyről jön, olyan mértékű az őt emelő Kegyelem

Ha meg küszöbbel találkozol, akkor már magasságba emelt a Kegyelem

És hogy le tudd győzni a küszöböt, meg kell találnod az alkalmatlanságodat, hogy képessé válj a ragaszkodáshoz

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.27 0 0 6995

Mikor a felnövekvő gyermeked rossz irányba halad, és nem hallgat a jó szóra, sőt bosszankodik törekvéseden, ugyan melyikőtök fájdalmai a nagyobbak, sőt a sokkal nagyobbak, ha nem a te fájdalmaid

És mennyivel nagyobbak a fájdalmaid, ha meglátod, hogy a gyermeked a halálba tart

És mit meg nem tennél, miközben tehetetlennek érzed magadat, az önpusztító akaratával szemben

És mennyivel nagyobb az Atya fájdalma a fájdalmadhoz képest, amikor meglátja a halálba tartó akaratodat

És ugyan még láthatatlan az Egyház egységének a hiányának a következménye, ami lehetővé teszi ezeket a tévedéseket

Ugyan azzal, aki maga akarja tudatosan a halálát, a lelki halálát, azzal az akarattal szemben nem sokat lehet tenni

De azzal az akarattal szemben, ami tévedésből fakad, az ellen fel lehet lépni, jó eséllyel gyógyítható a betegsége

Az a gyógyító erő pedig ott van a papságban, mégha nem is igen érted

Amikor maga is lelki életével törődik, aminek a része, hogy a lelki fejlődéseddel törődik

Amikor már megszólal benne a Lélek

Amikor ugyanez a Lélek megjelenik a Szóban, és felismered a Lelket

És találkozik veled, és beköltözik a lakásodba

És Aki tanácsot ad neked, és adhatja, hiszen a tanácsát kéred

És minden szándékos tévedés lelepleződik

És minden kérdés megmutatja a valódi lényegét

És ahogy eggyé válsz a Lélekben, úgy meglátsz másokban

És avval a megértéseddel kiárad a béke a világra

Ebben van a béke, és másban nincs béke

És amikor megvalósul az egység, amikor Isten Háza újra egy lesz

Akkor majd rácsodálkozol a Lélek igazságára

A Szeretet lángja szikrát gyújt benned, és megmutatja mindennek az értéket

És az majd arra késztet téged, hogy hagyd el az értéktelent, sőt megragadod, és magadtól messze hajítod

És még rá is kiáltasz - vissza ne gyere, itt nincs semmi keresni valód!

Ezt hozza neked az egység, ezt kínálja fel, hogy örvendezhess

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.26 0 0 6994

Az Isten Irgalmasság, és Igazságosság

És ugyan a hatalmasságok mit gondolnak arról - ugyan mi dolgunk lehet közös veletek?

Csakhogy az Isten Hatalom, a Hatalom meg azt mondja, eddig, és ne tovább

Nem az van, hogy mi lesz az eljövőben, hanem az van, mi történik az Érkezőben

Az óhazában a gonoszság embere felépítette a tíz tornyát, tíz tornyot a tíz bűn tornyát

Tízen viselik a koronáját

És mint a vízözön árad ki a hazugság tengere, hogy elemésszen népeket és nemzeteket

Ne reménykedjetek abban, hogy láthatatlanok maradtok

Mert a Hatalom lép elétek, és letaszít titeket a trónotokról

És ugyan most könnyet ejt az alázatos, de a felismerésben csak neveti azokat a tornyokat

Forrás fakad a templom sarkában, és semmilyen erőszak nem tudja visszatartani

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.25 0 0 6993

Gondolni, mondani, és cselekedni

Nyilván, ha mondom Jézusnak, hogy szeretlek, az akkor teljes, ha mögötte van a gondolat

És nyilván, ha mondom Jézusnak, a gondolatomban ott van az Atya is

És az ösztönzésemben ott van elrejtve a Lélek

És hogy a vallomásomért sok bűnöm bocsánatot nyer, elfér bennem az a felismerés is, a tudatosságomban is

És mivel nem adhatok neki semmit, ami nem az Övé lenne, ezért amit másoknak adok, abban neki is adok, Neki is szánom

Így beteljesedik az, amit mondok, és gondolok

Ebben van a gyermekség

És a vallomásom egyben az önmagam megkérdezése is

Megkérdezve a gondolataimat, együtt vagytok a beszédemmel, vagy lemaradtatok

Hogy az igazságot kutatom, azzal magamat is kutatom

Hogy a paradicsomi helyzetemet a paradicsomban ismerjem fel, és ne a hiányát ismerjem fel a kilépésemmel

Hiszen a paradicsomba belépni az könnyű, de kilépve onnét visszalépni az keserves

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.24 0 0 6992

Olyanok vagytok, mint a téglák, és Jézus fel tud használni titeket háza újjáépítéséhez

Ha megengeditek, mindegyikőtöket felhasználod

Szíved izzik és lángol, és kész felizzítani titeket!

Csupán be kell lépnetek Szentséges Szívébe, és elragadtatásba hoz titeket iránta, az Istenünk iránt

 

És mért is ne ismernéd fel a küldőt, és mért is ne ismerd fel a lépcsőt

A lépcsőnek meg nincs más küldetése, minthogy könnyedén lépj be a házba

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.23 0 0 6991

Felajánlás

Kérdés

És válasz

És amikor igen a válasz, a felajánlás életbe lép

Magyarország megkapta a felajánlást – legyél az engesztelő népem

És arra az első válasz megérkezett az engesztelőtől, akik körbe veszik az országot imáikkal

És felajánlást kaptunk a Szent Anna réten épülő kápolnára

Ahol helyet kapott a Kegyelem, és ahova beköltözött a Kegyelem

Így aki befogadja a Kegyelmet, az befogadja a hatalmat

Úgyhogy mondhatjuk, rettegjetek sötét erők és sötét hatalmak, mert közeleg a végetek

Amilyen ütemben válaszolunk igennel a kérdésre, olyan mértékben veszíti el a sötétség a sötétségét, hogy helyét átvegye a Világosság

Hogy helyére kerüljön az élet, hogy eltöltsön minket az élet, és életet adjon

Hogy beköltözzön hozzánk a Béke

Hogy Fényoszlop emelkedjen a világ fölé

Meghívást küldve a nemzeteknek a békébe

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.22 0 0 6990

Hogy én mint a toronynak az őre, nem lépek be a toronyba, és másokat sem engedek a toronyba lépni, azzal felelni fogok azokért, akiket kint rekesztettem

Jeruzsálem toronyfalainak hagytál negyven évet, az őrizői nem hallgattak meg téged, az a torony leomlott

Most itt vagyunk, hogy lassan kitelik a negyven év

Haraggal a szívedben mondod, ne fenyegess

Valóban fenyegetnélek, ha nem lenne kőbe vésve az a negyven év

És valóban fenyegetnélek, ha nem itt jönne, hogy kitelik a negyven év

Ha meg tudod tenni bármelyik negyven évvel, hogy ne legyen, ne hallgass a Szavára

De ha nem tudod megtenni, akkor vagy rettenj meg attól, amit nem tettél, és amit megtettél, vagy változtass a sorsokon

A most letelő negyven év tanúságot hordoz magában, attól, Akinek hatalma van az évek felett is

Hogy az egyik tanúsítja, hogy találkoztam a Tanúval, magam meg nem találkoztam Vele, az nyilván az én hiányosságom, amikor ragaszkodtam az életemhez, és evvel elveszítettem az életemet

Hogy a vaknak a vakságomban azt mondjam, ne menj arra

Azzal beteljesítettem a sorsomat, mint vak vezettem a világtalant

Mit is lehet velem tenni, amikor pedig meg lettem hívva a Vőlegény menyegzőjébe

És hogy azt látom, koldusokat öltöztetnek ünneplő ruhába, hát végül is én maradtam távol

És hogy megvárjam az utolsó pillanatot, hiszen itt van a pillanata

Az igába fogott okosabb nálam, hiszen arra megy, amerre szóval ösztökélik

Szeretetláng Creative Commons License 2024.03.21 0 0 6989

Ugyan amikor a világgal foglalkozom, merre járnak a gondolataim, az bizonyos, hogy nem az égben

Hanem célokat és vágyakat fogalmazok meg magamnak, és az is megtörténik, hogy eszközöket

És amint engedem, hogy eszközeim egyek legyenek a bűnnel, úgy lekötözöm magam a bűnbe, és meggátlom a gondolataimnak, hogy szabadon fussanak

A gondolataimat vezetem rács mögé, és onnét más nem is tudja kihozni őket, csakis én

És megtehetik a gondolataim, hogy lefejtem mindazt rólam, amivel bírok, és amíg a gondolataimat a bűn fogságában tartom, addig azt találom, hogy nincs semmim

Ha viszont a gondolataim szabadok, és kvázi nincstelennek veszem magamat, azt találom, mégis birtokolok

A bűn lekötözi a gondolataimat, és avval a lehetőségeimet az eszmélésre

Amíg a bűnbánat nem szabadít meg attól a gúzstól, addig lekötözött is maradok

És amikor megkérdezik tőled, mivel bírsz, arra is gondolj, hogy mid van a föld múlandó kincsei nélkül

És az örök kincsek, az nem egy igen, hanem egy kiküzdés

És nem csak egy kiküzdés, hanem egy építmény, alappal, falakkal

Ami pedig nemcsak munka, hanem tervezés, latolgatások, és döntések, azaz küzdelmes gondolatok, és küzdelmes szív

És a gondolat meg olyan, ha tiszta az alapja, tiszta marad maga a gondolat is, bármerre jár, tiszta

Megragadva az alapot, és sarokkövet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!