Keresés

Részletes keresés

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.29 0 0 4930

Az égben mindenki egyformán törekszik a tökéletesedésére, ezért az egymáshoz képesti helyzetek változatlanok

A Földön tudok gyorsan, mértéken túl tökéletesedni, az engedelmességben

És mint ahogyan a kenyér kovászát szelíd melegítéssel segíthetem, és abban egy kicsit gyorsíthatom, úgy magam is az engedelmességem mértékével befolyásolhatom a megszentelődésemet

Mindenki megkapja ugyanazokat a kérdéseket, de nem mindenki ismeri fel, hogy kérdés

Vagy panaszkodom azokra, elutasítva a megszentelődésemet, vagy kihasználom őket, a Hozzád igazodásommal

Igen, aki újjászületett annak minden jó, aki meg ragaszkodik a régihez, annak semmi sem válik az előnyére

A bűnbánatomban a bűneim is az előnyömre válnak, legközelebb felismerve, és elutasítva azokat

Dőreségemben menekülök, nehogy helyzetek jöjjenek

Okosságomban Hozzád igazodom

Csak a vak gondolja, hogy látványos a megszentelődése

Politikus akkor ad esélyt a megszentelődésére, ha a kezedbe helyezi az akaratát

És a lényegben mindenki ugyanúgy

Gondolhatnám, hogy a kezem erejében van a sorsom, pedig az engedelmességemben

 

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.28 0 0 4929

Oly sokszor, és minden nemzedék rácsodálkozik a természet törvényeire, halálára, és újjászületésére

A látszólagos halálára télben, és felébredésére tavasszal

Ahogyan virágba borul, majd a termésének a növekedésére, édesedésére

Rácsodálkozva a mustra, ahogyan a szőlő halálából élet születik a borban

És különösen a búzában, majd a kenyérben rácsodálkozva a csodákra, az igazi csodákra

Ahogyan az érett búzát aratva, a lényegben megölik a búzát

És felfedezzük a búzaszemekben az életet, ha elültetjük, meglátjuk, benne van az élet

Majd malomba visszük, és még egyszer megöljük

És nem azt teszi, hogy már tényleg nem lesz benne élet, hanem amikor vízzel összekeverjük, hagyjuk kovászolódni, meglátjuk benne, ott születik meg benne az élet

És akkor megszaporítjuk benne az életet az idővel, majd megsütjük, kenyeret sütünk belőle

Ha sarkosan nézzük, látjuk, megint megöljük a tűzben

Ha nézzük a kovászát, akkor még íztelen, ha viszont a kenyerét nézzük, akkor ízes

Ha hagyom benne a kovászt, hogy életre keltsem, és nem siettetem, hanem hagyom, ahogy adtad, olyan íze lesz, hogy leköröz minden más ételt

Háromszor megöltem, és mégis amikor ízlelem, érzem, benne az élet, nem is lehet másnak nevezni a kenyeret, mint életnek

És benne ott kérdés, annyira az emberi szükségre igazodik, a búzát igazítottad az emberhez, vagy embert a búzához, pedig nyilván a kettőt a másikhoz

Különösen, hogy felismerjük a hírt, amit hozott

 

És ha siettetem a kenyér érését a sütéshez, elveszem az ízét, és elveszti az üzenetét, amit hordoz

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.27 0 0 4928

Medjugorje, 2018. október 25.

 

“Kedves gyermekeim! Nagy kegyelemben van részetek, hogy új életre vagytok meghívva a nektek adott üzeneteim által. Gyermekeim, ez kegyelmi idő, idő és meghívás a megtérésre nektek és a jövendő nemzedéknek. Ezért gyermekeim, arra hívlak benneteket, hogy többet imádkozzatok és nyissátok meg szíveteket Fiam, Jézus számára. Veletek vagyok és mindnyájatokat szeretlek és megáldalak édesanyai áldásommal. Köszönöm, hogy válaszoltatok hívásomra.”

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.26 0 0 4927

Isten Szava, Szó a mindenségben, és egyetlen betű sem veszik el belőle, ahogy Isten örök öröktől, a Szava is örök az egész mindenségben

Isten mindenhol vonz, és mindenhol teremt, ugyanúgy a Földön is vonz, és a Földön is teremt

Akik befogadják a Földön, meghívást kapnak a mindenségbe a teremtésbe, a részesedésben

Isten lényege a szeretet, és önmaga Lélek

A Földön a lelket vonzza

És amit mond, a léleknek mondja a lélek útjain

A szeretet lényege ott van az első két törvényben, az egy törvényben

A szeretet mindig mozgás, és mindig teremtés

Ahol nincs szeretet, ott megszűnik a mozgás, és a rezgés

A szeretet alkot, ha nem lenne szeretet, akkor nem lenne teremtés, és Isten sem lehetne

Ha azon polemizálok, mi lenne, ha nem lenne szeretet, akkor a pokolban vagyok, és a pokol gondolataival foglalkozom

Ha megérint a Szeretet, akkor mozgásba vonz

Szabadságban vonz, mert az az értékes a mindenségben

Ha megérint a Szeretet, megmozdulok, használva a szeretetet

Ha az önszeretet alkotásai látványosak az elmúlóban, mennyivel inkább több a tiszta szeretet az el nem múlóban

Aki a Földön jár, az a kicsiben alkothat, ha akarja, az örök életre alkothat

Az Isten lényege a szeretet, és rész vagyunk Istenből

Tökéletesből tökéletesre alkotva, minden megfogható lényege a tökéletlenségünk

A tökéletes alkotás az, ami a szabad akaratában is tökéletes

Az elmúlás tökéletlenség, és kikeményedés

Ami tökéletes az örök

Aki a tökéletlenséget szolgája, az szolgája lesz az időnek

Az idő a szolgája a tökéletesnek

A szeretet mindig teremt, és hozzá tesz

Az első törvény tökéletes megtartása a második törvény megtartása

Akkor tudom a második törvényt, ha az első törvényben szeretek

Ha az egyik hibádzik nálam, a másik is hibádzik nálam

Ha az egyik hiányos nálam, a másik is hiányos nálam

Ha az egyiket tökéletesre tudom, a másik tökéletességében tudom

Ha az egyiket elhagyom, hogy a másikat tökéletesítsem, a másikat is elhagytam

Ha elzárom magam az egyik lehetőségétől, elzárom magam a másik lehetőségétől

Aki nem tudja a kicsiben, az egyáltalán nem tudja a nagyban

Ha tudom az első két törvényt az Isten szeretetében, akkor még meg kell tanulnom a szeretetemben

Ha megtanultam a szeretetemben a szeretetét, akkor kész vagyok az Isten országára

Amennyit tudok a szeretetemben a szeretetéből, annyit alkothat bennem

Ha meghalok a magam szeretetére a szeretetéért

Amikor meghalok az elmúló szeretetére

Tökéletesből nem tudok tökéletességre jutni, mert akkor hiányzik a döntésem

Tökéletlenségből tudok eljutni Isten tökéletességére, az Isten tökéletességében, mellette döntve

Elhagyva tökéletlenségemet, aki magamnak akar

A tökéletes szeretet nem ölelés

A második törvény nem az, hogy mindenáron adok

A bölcsesség sokszor mondja, hogy nem, ahhoz, hogy megtartsa az igenét

Ha a tökéletlenség mindent megkapna, amit kér, az biztosan elvinné az elmúlásba

Abban is tanulom a tökéletességet, mit adsz meg a kérésemben

Abban is tanulok a tökéletlenségemben, mi az, ami jó, hogy adok, hogy továbbadjam a tökéletességet

A töredékességemben a Tökéletesben tudok a Tökéleteshez vonzani

Töredékességem is képes befogadni, és tovább adni, tudva, töredékes vagyok

Ha a Tökéletesben, a töredékességemet nem tartod tökéletesnek, kiszabadít az a tökéletlenségedből

A második törvényben a töredékes szolgálva a töredékest

Az első törvényben vágyakozva a Tökéletességre

 

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.25 0 0 4926

Mikor vallástalanságomban megkérdezem, mikortól kezdődött a vallást, azt a kérdést kapom vissza, mikor kezdődött a vallástalanság?

És ez a két kérdés egyáltalán nem olyan, mint a tyúk és a tojás kérdése

És nemcsak korszakokról beszélünk, hanem az életemről

Mert a gyermekben ott szunnyad az ismeret, a felnőtt meg ott van, ahova elment

Ugyan az újszülöttnek minden új, mégis a szívében ott van a folytatás

És abban az ébredése

Ugyan hallomásból kapom, de a szívemből folytatom, amit a szívem előbb tudott

Az értelmem a lassú, neki van szüksége a vizsgálódásra

És amikor lehet mondani, tagadva kérdezek, az már a szívemből induló fájdalom eredménye, aki ösztönöz, hogy keressem, és találjam meg az igazat

Ha közömbös vagyok, és nem kezdek vizsgálódni, és ezért nem tagadok, becsuktam a fülem a jóra, akkor is, ha passzív vagyok a rosszra

Ugyan az a jó nekem, ha az arany középúton járok, ami valódi arany, de az sem nem közömbösség, sem nem passzivitás

Mert az a bátrak, és a felvállalók útja, akik levetik a közömbösségüket, és állást foglalnak, és vizsgálják, jó helyen vagyok?

Vallástalanságomban kilépek az ítélkezésbe, és most küzdök, hogy legyőzzem

Ha keres az igazságot, akkor megtalálom, és akkor az ítélkezéseimet is legyőzöm

Az igazság pedig azért elrejtett, mert aki sötétben jár, az nem lát, hiába szemlél

Az kezd el látni, aki leveti azt, hogy azt lássam, amit látni akarok

És mindenhol ott vannak a fények, ott világítanak, ahol él a vallás az ő hitében

És aki él a hitében, az mindenben lát, és mindenben szemlél

És minden ugyanazt mondja, dicsőít, és hálás a sorsában

A hitemet meg akkor kapom, amikor a szívem tanúsít az egyszerűségében

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.24 0 0 4925

Mikor a hitetlenek gúnyolódnak rajtatok, amikor azt látják, ugyanazt teszitek, ugyanúgy beszéltek, és ugyanúgy gondolkodtok, valóban gúnyolódhatnak rajtatok

Mikor abban bíztok, és abban nyugodtak vagytok, Jézus kiontotta értetek a Vérét, Ő megtette, és megelégszem azzal

Mikor amit a világ az egyiknek jelent, azt megkövetelitek magatoknak

És éppen nem akartok a másiktól különbözni

Jogos a gúny rajtatok

Jobb a gúny rajtatok, a jogos szégyeneteken, minthogy kényelmesen besétáljatok a halálba

Azt gondoljátok ellene mondotok a gonosznak

De az csak olyan, hogy fél szelet kenyérrel nem lehet jóllakni

Mert nem a sötétségben haladva kell a sötétséget legyőzni, hanem a világosságban kell kitiltani magunkból a sötétséget

És máshol nincs világosságom, egyes egyedül Jézusban

És ha világosságom van Jézusban, akkor már ellene is mondtam a sötétségnek, és győztem felette, legyőztem, és kitiltottam az életteremből

Azaz törekednem kell a jóra, amihez hozzá tartozik az áldozat, és a lemondás

És akkor eltöltesz vággyal a testvéremért, aki még sötétségben halad

És ha a Jézus vágya a vágyam, a testvérem már nem gúnyolódhat az igazságban

És nemhogy nem fog sokáig gúnyolódni, hanem majd elgondolkozik az igazságon, az Igazságban

És majd amikor eljön a gyümölcs beérések az ideje, és megcselekszi érted az áldozatot, majd részesül abból, ami a részem, és ami képessé tesz mosolyognom a szívem derűjében

 

Éppen nem békés a hitetlenségem

És éppen az az a hely, ahol valójában nem szeretek

Még azért szeretek abban, mert még nem tapasztaltam meg a szívem békés derűjét a jelenlétedben

És még gúnyolódom azokon, akik mást mondanak, és mást tartanak, akik nem tartanak, de mondanak

És hogy megértsem, nem szükségesek tömegek, csak egy szükséges, akiben jelen vagy, mert az már a megértésem

 

És amikor megtudom, csak egy szükséges az egyben, és az nem én vagyok, most igazán szégyenkezhetek a választásomon, és a kitartásomon a választásomban

Amikor szám mond Téged, és mégis magamat választom, amikor éppen választhatnálak Téged

 

Persze könnyű azzal takaróznom, hogy nem találkoztam legalább eggyel, aki magában hordott Téged

 

És nekem is könnyű takaróznom azzal, nem én vagyok az az egy, de nem is tudtam, hogy egy legyek, egy legyek Benned, ahogy egy vagy az Atyában

Idáig dicsérő szavakat kaptam, de kitől is?

Láttam a lába nyomán a vérét serkenni, amikor másokért küzdött az áldozatban?

A vérét serkenni, ami annyit tesz, magáról lemondva másokért cselekedni

 

Szavad azt mondja, kövessem lábad nyomát, ahol vércsöppek vannak

Keresztülszúrva, a szép, és kerek, dicsérő szavakat

Lemondva a kényelmemről a teljesen elégő áldozatokban

Megtalálva az egyet magamban

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.23 0 0 4924

 

Az nagy hiányosságunk, hogy elvették Mózes illetve Áron utolsó könyveit

Amelyben szemlélhető a mindenséget felemelő Irgalom

A módok, és az eszközök, a visszatalálásban az igazságba

A pokolban amitől rettegnek a pokoli lelkek, az az ítélet

Ami megállítja a további zuhanásukat

De nemcsak megállítja, hanem a kezükbe teszi abban a felemelkedést

Lehet mondani, lekötözöd a pokoli lélek szubsztanciákat a kőbe

Teheted, mert a lélek jellemzője, a szubsztanciális tartalma

És ahogyan szétosztod az elemeire, abban, amiben tisztul, újra egyesül

És amikor esik az eső, az nem csak a földi értelmezésben eső, hanem a lélek értelmezésében is áldása a lekötözöttnek

És nem gondolhatom, hogy az egyszerű, mert ha ránézek az égitestekre, és belegondolok korukba, akkor szembetűnő, hogy nem egyszerű

Mégis ami lekötözött, az kiszabadul, mert amit Isten elkezd, azt bevégzi

Így minden, ami még nem kapta meg a szabad akaratot, az törekszik Isten felé

A helyzete kényszerében, de nem kényszerítve

Abban fejlődik, és az meglesz, és megtörténik

És amihez az Isten hozzáadja az akaratát, az tökéletes

Ha szemlélem a természetet, akkor a tökéletest szemlélem

És amikor belemélyedek egy szegmensébe, akkor felismerem a tökéletességét, és a végességemet

Minden, amiben a gőg az úr, az lassul, egészen addig lassulhat, amíg olyan nem lesz, mint a kő, ha pedig olyan lesz, sóhajtasz egyet a fájdalmadban, majd kimondod, legyen meg az akaratod a kőben

És amint emelkedik a lélek szubsztancia, egyre jobban szabadabb helyzetbe emelkedhet

Rácsodálkozhatok, hogy természet minden teremtménye tökéletességre törekszik a helyzetében, egyedül az ember az, aki még ragaszkodik a kőhöz

Nem a formájához, hanem a tartalmához a gőgben, a büszkeségben, az ítélkezésben, és az uralom vágyában

Habzsolva, minél jobban kikeményedjen

Hogy ne keljen mozdulni a jóra

Aki nem tud, azt a tudatlanságában nem lehet megítélni

Ha ezért ítéletet nem kap, mást sem ért el a Földön

Aki pedig tud, de nem cselekszi a tisztát, az elítélhető, ha gőgöt vet, megkapja a lassulását, hiszen az a vágya

Ha pedig eljut a Tanítás hozzám, akkor már nem mehetek vissza a tudatlanságba, felelősséget hozott hozzám a Tanításod

De véletlen nincsen, csak meg nem értett helyzetek

Ha elér hozzám az intelmed, az azt jelenti, felkészültem a fogadására

Rajtam áll, mit teszek

A szeretet nemcsak az, hogy tisztán szeretek, hanem éppen elutasítom a lassulásom abban, hogy kivetem magamból a gőgöt

Ha gőg van bennem, a kérésem is gőgös, ha megemelném magam a kérésbe, akkor azt kérem abban, amit nem hallgatsz meg

Gondolnám a szeretetem határoz meg előtted, de sokkal inkább az alázatom

Mert ha még keményebb is lennék a legkeményebb kőnél, de ha alázatban fordulok Feléd, lehullik rólam a keménység, és feltöltesz engem magadból

Így könnyen megy, hogy olyanokkal találkozhatok a pokolban, akik sokra voltak hivatva, de nem engedték el a gőgöt, tudtak, és értettek, mégis ragaszkodtak a gőghöz

A mennyországban pedig mást nem találok, csak, és egyedül alázatos lelkeket

Tevékeny lelkeket

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.22 0 0 4923

Ugyan mitől van az, hogy egyszer elfogadunk, máskor meg nem

Ha tapasztalunk, akkor tudunk, akkor már nem kérdés a kérdése

És mitől van az, ha egyszer bemutatnak, akkor elfordulunk, máskor meg azonnal befogadunk

Persze, ha még a bemutatkozásom előtt vagyok, nem foglalkozok ezekkel a kérdésekkel

Ha valaki Veled jár, és látom, könnyem megy, hogy magam is befogadlak

Ha pedig valaki ontja magából a mérget, a gyűlölet mérgét, és nem akarok abban részes lenni, akkor is befogadlak, az ellenpólusodban, annak ellen mondva

Az elsőben, az örömödben, a másodikban, a bánatodban

Te tudod azt a pontot, amikor megnyílok

És nem tudatlanul nyílok meg

Hanem vizsgálva nyílok meg, vizsgálódom, amint felkelt az érdeklődésem, és egyre több igazolást találok

Hogy ég az égből, föld a földből

Égen tapasztalom az eget, és a föld nem tud elszakadni a gyűlöletétől

Magam meg megállnék az ég és a föld között a kényelemben

De az egy labilis pont

Ott a súlypont mindig kívül esik az egyensúly pontjától, így az eredménye mindig szenvedés

Hiszen a föld látja rajtam, az eget keresem, de nincs, Aki körbevegyen, és megvédjen a földtől

A földtől, aki önmagával van betelve

Nem bizonyosságban kezdem, de bizonyosságra juthatok, a hitben egészen biztos bizonyosságra jutok

Olyanban, amit a föld nem él, nem tapasztal, ezért sejtelme sincs róla, a kapcsolatról

Az Isten, és teremtménye közötti szoros szeretet kapcsolatról

Hiszen az a hit, hogy cselekszel, úgy cselekszel, hogy tudjam, Te vagy a cselekvő

És amíg nem élem a hitemet, nem tudhatom, ha akarnám, akkor tudnám

Ha meg nem akarom, nem tudhatom

Szeretném a csodáidban, de a legkevesebb, ami félrevisz az is több a soknál, mert attól kezdve arra számítanék, Te viszel és nem a lábaim

Ha látok valakit, aki Veled jár, azt látom, és láthatom

Igazából az is egy bizonyosság, de az nem kényszerít

Most már csak a tudás kell, az élet, és a halál tudása, hogy mi az, ami életbe visz, és mi az, ami a halálba

És a felelősség felismerése

És a felismerés, semmi sem történik, aminek ne lenne folytatása

És amilyen a történés, olyan a folytatás

Megváltottál minket a halálból, ha elfogadom, akkor az az életem

Ha meg a halálba akarok menni, nem akadályozod meg, mert az a szabad akaratom

Ha valakiben meglátlak Téged az igaz

És ha igaz, akkor dönthetek

És nem azt látom, védtelen, hanem éppen Tőled segített

 

Még mindig azon vagyok, amikor másban meglátlak, szeretném kényelemben

De ez az a pont, ami nem mehet, éppen a kényelmemben nem mehet

Hanem az erődben mehet, kitartva a Hozzád igazított akaratomban

 

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.21 0 0 4922

A gonoszság nyíltan használja, hogy dicsér, mintha jót cselekedne

Magam meg elhiszem, amikor elhitetnek, hogy jót teszek

A gonoszság támogatja a büszkeségemet, hogy amikor”jogos”, akkor nyugodtan sértődjek meg

Hogy meg ne bocsássam, véletlenül se mondjam ki a megbocsátás, a kiengesztelődés szavait

Hogy ne engedjek másokat tükörbe nézni, és meg ne történjen, hogy véletlenül tükörbe nézek

Igen, felelősség Istennel járni, és igen, mindig megmutatja a nyomorúságomat

Nem azt a nyomorúságot mutatja bennem, ami nincs bennem, hanem azt, amit elrejtek magam elől ugyanúgy

Azt mondhatom, a félszemű a bénák között a császár, magam meg nyomorék, és teljesen vak vagyok

Nyomorék vagyok a jóra, és büszkeségemben, és sértődöttségeimben teljesen vak vagyok

Persze, hogy menekülök a világosság elöl, hiszen rámutat a tehetetlen lábamra, és rámutat a szememre, amikor körbenézek a sötétben

Gyere, tanulj meg járni, gyere, nézz körbe, lásd meg azt, amit mutatok

Segíteni fogok neked

Nézz a szívedbe, és meg fogod találni a segítségemet

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.20 0 0 4921

Mikor ránézek a keresztedre, akkor nem értem, mégis, olyanná válik, amin keresztül elindulhat felém egy kis patak

Még éppenhogy csak csörgedezik, még nem is tudom, hogy elért hozzám a kegyelem

Az apostolok sem igen értették, egészen addig, amíg a feltámadásod nem hozta el számukra a világosságodat

Pedig nyíltan elmondtad, mi fog történni

És magam sem igen értem, egészen addig, amíg nem kényszerülök választás elé

Olyanná válik, mint egy messziről látható irányfény a hegyormon

És amint van személyes tartalma, úgy van egy általános tartalma a nemzedékeknek

És van egy igen személyes tartalma a nemzedékünknek

Olyan az, ami keretbe fogadja a Tanítást

És olyan az, ami felemeli, messziről látható legyen

Szentjeid felujjongtak a keresztben

És a nemzedékünk is felujjong a keresztben, amikor a rá váró szenvedés elszakítja a világtól

Kiszakítva a nemzedékünk gondolatait a földből

Ha megkérdezzük a nemzedékünket, nem kér a szenvedésből, de majd olyat tesz, mint a fiú, aki megköszöni az apjának a fenyítését, ami visszarántotta a mélységből

Áldva a rásújtó kezét, az ébresztésért

Majd a nemezékünkben is felébred a hála, amikor felismeri a szenvedés értékét, aki kirántotta a morajló örvényből

Ha nemzedékünk nem vállalja fel, hogy Veled beszéljen, nem lesz több ok arra, hogy megkíméld a szenvedéstől, attól, amit magának okoz, amit magunknak okozunk

Mert olyan a bűn, mint egy bumeráng, és ha megüti az eldobóját, ki más felelhet érte, ha nem az eldobója

A bumeráng a lendületét veszti, mire visszatár, a bűn pedig erősödve tér vissza, és belém mar

A kereszted nem a szenvedést dicsőíti, hanem a feltámadást

Mint ahogy magunk is feltámadunk a bűn halálából a tisztaság életébe, örök életébe, ha lemondunk a  föld uralmáról, ránk telepedő uralmáról

Ha pedig élünk, akkor Benned élünk

Ha elvetem a keresztedet, becsukom magam a sötétbe

Ha megragadom, felvállalva, követem a Tanításodat, ha megtartom, akkor öröm forrásává válik

Egyetlen fájdalom, és szenvedés sincs ok nélkül

Szomorú lehetek, amiért kaptam, és örvendhetek, mert kirántott a szomorúságának az okából

Az ébredésemben már ellene mondva, hogy szomorúságot okozzak

Nem azt üzeni a kereszted, hogy szenvedj, hanem azt üzeni, mond le az elmúlóról

És vállalj fel az életért 

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 4920

Szia, elég jó ez az irás. (szép volt)

Nekem sikerült megnevettetnem (és majdnem megrikatnom is) a világ egyik legszebb csaját, és követőit. Persze a királynő nála sokkal szebb és jobb lesz (sokkal különlegesebb), de neki is ötezer jó zenéje van, boldogsága nagy, nagyon okos, spirituális fénye szinte mindig átüt a dolgai körül, szép házban él, van jövője, családja, áldott (fiatal) dekorativ stb. Boldogsága egy átlagembernek elképzelhetetlen, és mivel most mindenki átlagember, ezért az is marad... (+ mert nekem is segitett)

Hogy kell hirdetni az igét egy idegen házban?

Rettentő nagy óvatóssággal, és tudni kell MINDIG hogy egy vendég/idegen vagy, és hol a határ. Az irást 1 sorba kell összetömöriteni (2 már üt, 3 már nagyon kemény és könnyü elrontani) és nagyon sokat várni (késleltetni) mielött leirod, inkább kitörölni és újra leirni (más szavakkal) helyzetnek megfelelően (ha muszáj). Legalább egyszer el kell mondani hogy idegen vagy, és nem akarod ezt (betrollkodni), egy idegen házban nem szabad uralkodni úgy hogyha jobbat irsz vagy beszélsz a többieknél akkor ez automatikus, mert a stranger furát is jelent. Tudni fogod, mert feszültséget generál, és alapesetbe észre sem vennéd, a jó alkalom meg nagyon ritka, és utána mindig visszajön az mielött elmulik (amikor nem beszélsz). Vendégként igen nehéz cselekedni, egyszerre kell megfelelned a királynak és követőinek. Vendégként maximum 5 percig maradsz meg a vezető fejében, mielött mással foglalkozna, ő az aki kitüntetett de mindenki másra is figyelni kell, összhangban (vagyis aszerint hogy ő miről beszél, a többiek miröl beszélnek, és csak picit lehet eltérni). Nagyon ügyelj a szavaidra, hogy mit mondasz ki, mert ők máshogy, másképp gondolkoznak, másik országban is.

Hogyan kell hirdetni az igét amúgy?

Itt lehet lazábban is, és nagyobb az öröm (de igy hirdetve ők sem felejtik el). Ez is nagyon csajos téma, mert reggel sok gondolatom volt róla, de azokat mind elfelejtettem (az ilyen témák könnyen elfelejtődnek, még a pillanatban is nehéz visszaidézni őket) Mivel magasabb szinten leszek (1 van még elvileg, még mindig nem láttam csak életembe egyszer régen 1 percig) még gyorsabb leszek akkor, és az is erősiti az irást (mindenféle módon). A lényeg hogy erre kell gyúrni, te meg tudod hogy nem számit semmi. A csajnak viszont azok kellenek (pasinál más de őket is vigasztalni kell lehetőség szerint, könnyü). Egy csaj mindig rosszkor jön a pasinak (mert más a rendszere), és a pasinak úgy kell bizonyitania, mindig nehezitve. Más szabályok szerint, amiket még én is nehezen látok, ezért kell egy csaj társaságában (alapesetben) a hibákban úszni, nem tudni melyik fogja meg de ha okos vagy, valamelyik megfogja. Ha jól csinálod, a látszat ellenére a többi is megalapozza.

Amúgy hazai pályán teljesen más hirdetni. Rögtön le lehet irni mindent, a teljes igét (1-2 oldal). A bódhiszattva és Buddha szint határán (ami már közel elérhetetlen) lehet úgy irni hogy naponta csak egyet, és az egész napra kinccsel tölti meg az egész pályát. Nem kell ilyen aljas trükköket alkalmazni, mert hazai pálya, hisz annak van itt az ideje. Nem mindig lehet kincset szóratni, de annak is mindig jó oka van, ami erősiti a következőket. Egy bódhiszattva-fokozat már mindegyik vallást ismeri, és igen sok ajándéka van ami megváltoztatja az irását. Egy bódhiszattva sosem lehet gazdag, amig meg nem tökéletesedik, be nem teljesiti a saját szintjét, mig van hova fejlődnie (ezért). Egy bódhiszattvának már komoly sikerei vannak, és komoly ihletettséget (és igy szépséget) képes elérni, ugyanis ez (most) folyton, de lassan növekedni fog egészen a végig, de neki nagyon kao, kiszámithatatlan eredménnyel (is).

A telepátia nem úgy müködik, ahogy azt a többiek elképzelik. Nincs alanya, de tárgya sem, és kizárólag az irás erején alapul. A telepátia mindig olyan erős, amilyen erős lesz az irás a jövőben (végül, sok idő múlva amikor sokan megismerik), tehát sokkal inkább olyan a hatása mint a gravitáció. Ugyanigy van a látnoksággal is, de ha valaki rájönne a teljes igazságra, annak látnám a testét, kinézetét és nevét is (a múltbéli kapcsolat miatt). Ez a gyémánt szútra szerint igy lesz a halál után is, mármint olyan messziről is (pl a következő Buddha esetében). Ezzel nem akartam senkit sem megtéveszteni, de ilyenekkel lehet látni a jövőt, vagy a mostani dolgokat messziről. Olyan mint a (helyes) következtetés, és olyan nehéz elérni mint pro szakértelmet szerezni valamely dologban, ami más emberekkel van kapcsolatban (verseny) A Buddha ennél tovább megy, és már bármit képes leirni, nehezen de sikerül leirni azt amit akar, és nehezen de mindenkit sikerül elérnie stb. Meghatározott témákkal, de változatosan, minnél ritkább egy téma annál ritkábban kell rola irni, valóságnak megfelelni, minden képességet birtokolni stb.

Nem fogok örökké irni, mert igy nincs idő hogy visszaolvassák a többi régebbi irást is, ami (szintén) segit. Az új irás mindig izzik és elvonja a figyelmet, az beteljesedés szintü de azt tanulmányozni is kell pl. A bódhiszattvák mindig szégyenlik a régi irásaikat, mert meglátják benne a hibáikat, de tudniuk kell hogyha jön az újabb ihletettség, az (időlegesen) eltünteti a hibákat, csak aztán mindig visszatér (az ujbol is). Emiatt képesek újból teljes erőböl dolgozni, de nem állandó az ihletettségük emiatt, amig csak van bármi hiba stb. Viszont komoly balhék is kitörhetnek emiatt neki, de tudni fogja hogy megéri, mert fejlődés stb.

Szerintem elég lesz ennyi most, légy jo, helloka

Előzmény: Szeretetláng (4919)
Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.19 0 0 4919

Mikor hozzáadott élesztővel készült kenyeret veszek, teljesen mindegy melyiket veszem, hol veszem, egy célom lehet csak, hogy ott vegyem, ami az utamba esik

 

Mikor megkóstolom, és befogadom a kovászolt kenyér, a jól elkészített kovászolt kenyér ízét, amihez magam élesztőt nem teszek, hanem hagyom a természetes élesztő törzseket működni, akkor már egészem máshogyan teszek, attól kezdve, hogy belopta magát az íze a szívembe, attól kezdve nem sajnálom az időt, és szinte a távolságtól függetlenül elmegyek oda, ahol készítik

 

És amilyen a jól elkészített kovászolt kenyér íze az ínyemnek, olyanná válik a Szavad a szívemnek, ha befogadlak az akaratomba

És amint egy íz özönt ad a kovászolt kenyér, egy íz özönnel árasztod el a szívemet, ugyanúgy mindenben azt keresed, hogy azt az ízt ad nekem, a tökéleteset

És amint a tökéleteset adod a kenyérben, úgy a tökéleteset adod mindenben, és a tökéleteset adod a jelenlétedben, ha hajlandó vagyok elhagyni a bűneimet, és bocsánatot kérni Tőled

És ha még inkább félrerakod a kenyeret, sőt nem sokba tartod, az azért van, mert azt etted, ami az akaratunk

Ha pedig sajnálod a költségét kifizetni a jó kenyérnek, akkor igencsak ugyanúgy van, hogy sajnálod meghozni az alázat áldozatát a Szent Szívednek

És amint így nem ismerheted meg a jó kenyeret, ugyanúgy nem ismerheted meg az értünk fájó Szívedet

Azt gondolod túlzás a párhuzam

Nem olyan az Isten műve, és művei, hogy magányosak

Hanem éppen keresi a társakat

Csodát kínál

És imádságot kínál, hogy befogadva megérezzük a nagyszerűségét a jelenlétének

S ha megértem a különbséget a langyosságomnak, és a buzgóságomnak a Kegyelemben, az ugyanolyan különbség, mint ami ott van a kenyérben, aki akarja megtalálja a valódi ízét, és abban megtalálja az egészségét

Ha szelídségedben megtaláljuk a lelkünk egészségét, nem akarjuk már a lelkünk szegénységét

És ha már megízleljük a jó kenyeret, már nem akarjuk, sőt elutasítjuk a rosszat

Az életről döntünk, a testünk, és a lelkünk egészségéről, de úgy dönthetünk, hogy csodálatos az egészség

Kenyérnél egyszerű a helyzet, csak meg kell keresnünk azt a péket, aki felvállalja, hogy az Isten kezébe teszi a kenyeret, Szavadnál ugyanúgy egyszerű a helyzet, ha imát adsz, azt imádkozom, és úgy imádkozom, ahogyan mondod

És amit kérsz tőlem, azt megteszem, és úgy teszem meg, ahogyan kéred

A jól elkészített kovászol kenyér önmagáról tesz tanúságot, megmutatja, megáldottad

Az akaratod követése önmagáról tesz tanúságot, hiszen az történik, jelen leszel

És nem úgy leszel jelen, hogy eltakarod magad előlem, hanem éppen megmutatod magadat, igaz, a lélek útjain

A jó kenyér meg megváltoztat minden korábbi étkezési szokásomat, nemcsak magáért a kenyérért, hanem azért, hogy mindenben azt keressem, ami ott van a jó kenyérben

És nem teszed azt, eddig nem kértél jó kenyeret, ezután már nem adom

És főleg nem teszed azt, hogy elzárkózz a hozzád közeledő elöl

És hogy mindenkit megérintesz, az kegyelem, de még nem az életem, hanem ott kezdődik az életem, hogy megkeresem az igazságot, és befogadom

Aki még nem ízlelt jó kenyeret, az tudatlan, nem a képessége miatt, hanem azért, mert még nem kereste

Aki még nem járt Veled kettesben, az megtévesztette önmagát, mert összetévesztette a kegyelmet a saját akaratában

A kegyelem jön, mert jönni akar, a jó kenyérnek meg egyszerű a receptje, csak igényli a türelmes törődést

Hogy jön a kegyelem, vagy megragadom a kegyelmet az kettő, és nagyon más kettő

És akkor még nem ragadtam meg a kegyelmet, ha rábólintok, amikor befogadom a Szavadat, hanem akkor ragadom meg, ha felvállalom azt, amit kér, különösen abban az imádságban, amit adott, mert az imádságban ott a felismerés

És ugyanúgy, ahogyan elárassza a bensőmet a jó kenyér íze

A kenyér ízében a teremtésed van, a Szavad követésében meg Te vagy jelen

És mennyivel több a jelenléted, minden más kegyelemnél, mint mikor azt mondom a Neved Szent, de több a jelenléted a Nevednél

És jelenléted adja át nekem a Neved szentségét, a felismerésben, kicsinységemre döbbenésemben

A Veled való találkozás, és együttlét túláradó örömében

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.18 0 0 4918

Az igen könnyen megy, és még annál is könnyebben megy, hogy megítélek, és mégcsak észre sem veszem

Könnyen megy, hogy a vámossal, az alázatossal egy térbe kerülök

És az ítéletem, majd az ítéletemnek, az elítélésemnek számít

És egészen könnyen ki tudnám magam vonni a nyomorúságom felsősége alól

Mert annyit kellene tennem, hogy imádkozom

És a felajánlásokban imádsággá tehetem minden látszatra más tevékenységemet, ugyanúgy

És amíg imádkozom, addig előtted a kérésem

És amíg előtted a kérésem, addig tisztává teszed a gondolataimat

Mégha meg is indulnék az ítélkezésbe, de Te megállítod azt, a felismerésben, nyomorúságos vagyok a jóra

Amíg felvállalom az alázatot, addig győzelmem van a jelenlétedben, a jelenlétedből

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.17 0 0 4917

A jó borász alázatos, keresi mi van a szőlőben, majd azt feltálalja a borban

A rossz borász büszke, beleteszi azt a borba, amit a borra a gondol

A jó bor íze elkísér, az igazán jó bor ízére egy életre emlékezem

 

Hasonlatos a jó bor, az Isten szívemben való jelenlétére, amit adott a bornak, hasonlóan adja a szívemnek

A jó borász eggyé válik Istenben, felfedezte a művében, felismerte szeretetében

 

A jó pék alázatos, minden veknijére emlékszik, felismerte mit tett a búzába az Isten

Kilókban gondolkodik

A jó pék kenyere olyan, hogy arra egy életre emlékezem, és attól kezdve azt nem máshoz eszem, hanem mást is eszek a kenyerem mellé

Pontosan benne van a lisztben minden, igaz, huszonnégy órás törődést igényel, olyan az, mint az üdvösségem, huszonnégy órás törődést vár el tőlem

 

A rossz pék büszke

Mázsákban gondolkozik, és még nagyobb mennyiségekben gondolkozik

Amit gondol a kenyérről, beleteszi, nem sokra tartja a jó péket

Olyan a kenyere, mint az önmagába forduló világ, aki nem kér az Istenből

 

Amit Isten alkot, azt tökéletesre alkotja

Nem haszonra alkotta a mulandónak

Hanem hogy szolgáljon, és kielégítsen

Szolgálva testet, és szolgálva a lelket

 

A jó pék lassan belefárad, annyit mondja a valódi hasznot, hasznot és egészséget a testnek, hasznot és egészséget a léleknek

 

Egyáltalán nem arról van szó, hogy jó bort igyak, és jó kenyeret egyek, hanem arról van szó, hogy Isten alkotása ott van mindenben, és ha azt alázatban fogadom, akkor a tökéletest kapom

 

A tökéletes bor, egy kortyában is már tökéletes, és a tökéletes kenyér, már önmagában teljes és egészséges étel

 

Szükségem a böjtöm, hogy felismerjem a tökéletlent, hogy vágyjak a tökéletesre

 

Ahogyan rácsodálkozom a jó borra, és a jó kenyérre, csodálkozva, milyen tökéletesek, hasonlóan csodálkozom rá Isten szeretetére

 

És a jó bor és a jó kenyér, és a rossz bor és rossz kenyér között pont annyi a távolság, amennyi a távolság, az ég és a föld között

 

És a tudatlanságomat mutatja, amíg nem ismerem meg a jó bort, és a jó kenyeret, addig a rossz társaikra gondolom, finomak

 

És a rossz borból nem kérek, és a rossz kenyér bármennyire is olyan, mint egy beöltözött, kifutón lépkedő manöken, kifordul a számból, ha ráharapok

Még azt a morzsát is kiköpöm, ami a számban maradt

Kiköpöm, mielőtt kiöklendezném 

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.16 0 0 4916

Jézus Jeruzsálembe bevonulását ujjongva fogadták, akik befogadták a Tanításait

Akik meg nem ismerték fel, azokat kikezdte a nagyságuk

És most arra vár, hogy bevonulhasson a szívekbe, ahol örömujjongással fogadnak Téged

Egyszerű a képlete, hogy felismerem, vagy kikezd a nagyságom

Mert ha imádkozom, alázatot veszek, és követem a szeretetedet, akkor felismerlek

Ima, az alázat, és a szeretet, a helyes útja a felismerésemnek

Addig meg csak nézem, ahogy mások örvendeznek a Tanításodban

Rettegek, hogy mást mondasz, de nem mást mondasz, hanem kitakarod a betakartat, hogy aki meg akar botránkozni, botránkozzon meg, aki meg Téged kíván, az találjon meg a szív egyszerűségében

Nem mást mondasz, és mást sem teszel, hanem elénk teszed az ígéretedet

És mivel eltávolodott Tőled ez a nemzedék, annyi kegyelmet adsz, mint korábban még sohasem, az eltávolodásunk mértékében

És nem úgy van, hogy ráérünk, és nem is úgy van, hogy kapkodjunk

Hanem imában, alázatban, és szeretetben kereslek

Nem abban a szeretetben, amit magam gondolok, hanem abban kereslek, amit Tanítasz

Mert amit gondolok, az magamból indul ki, amit Tanítasz, az az igazságból indul ki

És aki keres Téged, követve az ígéreted útmutatásait, az megtalál Téged, az találkozik Veled a szívében

Le nem írható módon, és le nem írható örvendezésemben

Ha kutatlak, akkor megtalálom az égi Jeruzsálemet, a lelkem találja meg a szellemedet

Ha örvendezel bennem, akkor örvendezek Benned

Örvendezel bennem, ha meglátod, amint kitartok az alázatban, és igazodom, hogyan szeresselek Téged, és hogyan szeressem testvéreimet

Nehezen indulok el az áldozatban, a magam feláldozásában másokért, de amikor Lángod érint, attól kezdve már keresem az alkalmakat, hiszen többet akarok, részt kíván a lelkem Belőled, hogy részed lehessek

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.15 0 0 4915

Sem azt nem tudom, mennyire tiszta, és fenséges vagy, se azt nem tudom, mennyire tisztátalan, és nyomorúságos vagyok

Már a gondolataimmal kezdem a nyomorúságomat

Ugyan megrökönyödök, de majd bólintok, a Neved szentségén

És ugyancsak rácsodálkozok, mennyi hatalom van már a Nevedben

Mert olyan az, hogy már magában képes megdönteni királyságokat

Királyságokat, a nagyságokat

Szemem becsukom, mert nem akarom látni, magam akarnám, de a nyomorúságomnak magamban nem megy

Tenném a csodákat, de csak azt tapasztalom, Te teszed a csodákat

És azt teszed, magadhoz vonzol, hogy Benned magam is tehessem

Nem ahogyan gondolom, hanem ahogyan gondolod

És visszatérek a gondolathoz, az elsőhöz, ami visszatérő és alkotó, és alkotó erő az erődben

Te vagy a Teremtő, és mint Teremtő, mindenható vagy, mindenek felett

De nem úgy vagy mindenható, hogy kérkedsz, hanem úgy, hogy a békédbe vezetsz

Vonzva, és nem taszítva, magam meg próbálok visszatérni a taszításból

Hogy békédben a béke szigete lehessek

És nem úgy van, hogy ki akarod mondani, hanem úgy van, hogy hallani akarod, hogy kimondhasd, legyen

Gyermekedben akarod, amint Atya magad is teheted

És mint Atya, a gyermekedben szereted

Igen, ébredj fel gyermekem a szeretetemre

Ébredj rá, hogy befogadhassalak a szeretetembe

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.14 0 0 4914

Ha színről színre láthatnám az arcodat, akkor az elemésztene engem

A sötét foltjaim emésztenének el engem

Ezért amit megengedsz magadból látni, az a tükörképed, szellemed, szellemem közvetítésével

Hogy ne haljak meg a bűneim súlyában, hanem éppen megragadjam a kezedet, az értem kinyújtott kezedet

Ha akarom, látlak a testvéreimben, és ha akarják, látnak Téged bennem

Megengeded a nyomorúságnak, hogy visszatükrözze az arcodat

És mindenben megtalállak, és mindenben fellelek, amiben kereslek

És csak azt találom, azt a gondosságot, és törődést, amit nekünk adsz

Ami túlhaladja az értelmünket

És egyre azt találjuk, túlhaladja a gondoskodásod, és a törődésed az értelmünket

És úgy van, ki hol áll, aszerint lát, aszerint ért

Így amint teszem az akaratod, aszerint tapasztallak

A böjt, és a virrasztás nem felesleges, elmúló esemény

Mert események a hozzád közeledésben

Mert aszerint közelítesz, amint közelítünk Hozzád

És Házaddal is ugyanúgy van

Aki szívéből indulva böjtöl, és imádkozik, virraszt, és keresi az akaratodat, az megszentelődik, a saját akarata követésében, az akaratodat követve

És a megszentelődés az jó, hiszen oda kerülünk, ahol az igazi otthonunk, és az úgy van lélekben is, mindenhol jó, de legjobb otthon

 

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.13 0 0 4913

Bőséges útravalóval indítottál az utunkra avval, hogy sáfárkodjunk felette

És az könnyen lehet, hogy valaki bepanaszol Nálad, nem vigyáztunk a ránkbízottakra

 

Igen, a világból nem szakadhatunk ki, hanem a világ akaratából kell kiszakadnunk

 

Így mehetünk azokhoz a világban, akikben ott az ínség, megkönnyítve terhüket

Kinek megkönnyítve a harmadával-felével a terhét

Okosokká válva a szemedben

Tartozásukat leírva az adósságlevelükben

 

Mert amivel bírunk, az megkönnyíti a világ viselésének a terheit

Megosztva azt, amit ránk adott a kegyelem

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.12 0 0 4912

Mint ahogyan nem lehet egyszerre két úrnak szolgálni, úgy a jó fán jó gyümölcs terem, a rossz fán pedig rossz gyümölcs terem

És a jó fán nem terem rossz gyümölcs, és a rossz fán nem terem jó gyümölcs

És senki sem tiszta, csak az, aki megfürdik a Tisztaság kegyelmében

Így mindenekelőtt első a kegyelem

És senki sem mondja, hogy jó vagyok, csak az, aki az önszeretetében fürdik, mert akit megérint a kegyelem, azt mondja, én méltatlan és rest szolga

Az ó az önszeretetéből indul, és mikor jót próbál cselekedni, az önszeretetéért cselekszi

Az új Érted cselekszik, és ami nem sikerül neki tisztaságban, az is a hasznára válik, és megtisztul, hiszen támaszkodik a kegyelemre

Azt cselekszem, amit gondolok, és azt mondom, amit mondani akarok

Nem amit mondok, hanem amit cselekszek, az mutat rá a valódi gondolataimra

Ha meg akarok ismerni valakit, megnézem, mit cselekszik

Amit pedig mondasz, azt addig nem fogadom el, amíg nem látom, mit cselekszel

Amit cselekszek, próbálom eltakarni, de csak ideig, óráig sikerül

Értelmemmel törekedhetek a tisztaságra, de csak a szívemből kiinduló kegyelemben leszek képes

Ha felvállalom, hogy hallgatózok a szívemben, felvállalom, hogy megérinthessen engem a kegyelem

A kegyelem ott jön, és úgy jön, amint akar, de az ígéretedre hallgatva, a tisztaságra törekedő akaratomban, befelé hallgatózva a vágyam kiesdi

Sőt, akarod, hogy így legyen

Éppen nem Rád kényszerítve, hanem befogadva Tőled

Azaz keresve az akaratodat, követve az akaratodat, megformálva

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.11 0 0 4911

Ellentmondást vetek az asszony, és a férfi közé

Megosztottam a nyelveket Babilonnál

 

És kérdezi bennem az ó ember, mivégre?

És nem felesleges a kérdésem

 

Kettészakítok egy papírlapot, ha színükkel egymás mellé teszem őket, akkor passzolnak, ha szétforgatom őket, nem tudom őket összeilleszteni, hiába próbálom, nem sikerül

Amit meg lehet mutatni élettelennel, az élőhöz, benne van a papírlapban

A többit az életben kell keresni

A szőlőt nevelik, gondozzák, és vigyáznak a fürtjeire, hogy épek, és egészségesek legyenek, hogy az ízük minél jobb legyen

Majd mikor megérik, leszüretelik, darálják, bogyózzák, és majd préselik

Ki-ki a maga módján erjeszti

És amikor erjed, kivet minden idegen anyagot, és mikor borrá válik, letisztul

A gondos borász segíti az erjedésén túl az erjedését az almasavbontásban, tudva, ízt hoz az az erjedés a borba

A búzát elültetik, nevelik, majd aratják, és a végén a malomba kerül

A végén pékhez kerül, süssön jó kenyeret

Az ó élesztőt vesz, és sietve kisüti, az új kovászt készít, és időt hagy a tésztának, hogy jó íze legyen

Az új megkéri a plusz munkájának az árát, az ó besöpri a hasznot, az újhoz visszajárnak a vevői

Ha meszes talajra fát, vagy szőlőt ültetek, a gyümölcsük savasabb lesz az átlagnál

Ha valakitől rendszeresen sok vért vesznek, vagy ha sűrűn vért ad, akkor megnövekszik a vérnyomása

Az ó előírásokat alkot, és uniformizál, az új mindig és mindenben keresi az okokat, és a célokat

Az ó siet, az új ébred, és ébreszt

Az ó mindig hasznot keres, és abban remél

Az új mindig a szívének a jó érzését keresi

Mindenben ott a két oldal, és minden passzol

Az ó magához igazítja azt, ami addig passzolt

Szakítsuk le Éva almáját, hogy megvizsgáljuk a tartalmát

Tízezer búzafajtából kiragadni néhány tucatot, ez termeszthető, nincs abban logikai hiba, és micsoda szegénység

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.10 0 0 4910

Vannak, akiknek az önként felvállalt vállalkozásukban, lelki vállalkozásukban, a mások lelki vezetése a céljuk, a Veled egyesülésben

Szívükön az Isten pecsétjével

Így minden összefüggés fontos a számukra

Bár a farizeusok megnevezés tartalmaz egy csomó ítéletet, az önmaguk elítélésében, de nem úgy volt, hogy közülük mindenki keményszívű maradt

Volt, aki abban maradt, és voltak számosan, akik befogadták a szívükbe Jézus Tanításait

Ha valamit nem értünk, vagy elmegyünk a befogadása mellett, és ha bennünk a szándék a jóra, akkor Jézus addig ismétli különböző irányokból, amíg egyszerre csak rá nem érzünk

Azonban, ha a tanító útja alatt, két látszatra hasonló esemény történik, akkor abban ott a kettőben az egymásra, és egymásból egymás mellé állítás

Esetünkben különösen a lelki vezetőknek

Mikor a két kenyér és halszaporítás történt

Mert az egyik hétből indult, és elérkezett a tizenkettőhöz, a másikban halmazból történt, és megérkeztünk a héthez

A hétből az isteniből, a hét erényből kiindulva, azaz befogadva, elérkezünk a tizenkettőhöz, Izrael tizenkét oszlopához, azaz a befogadásból a világosságba

A másikban a héthez jutunk, mint maradékhoz, azaz a meghallgatás megtörtént, de az erények felvállalása nem történt meg

Tehát a különbség ott van, a Tanítás a lényegben egy, az eredmény meg ellentétes

És különösen a lelki vezetés számára fontos a megértés, azoknak, akik másokért felelősek

Mert egy ismeretből két eredményre lehet jutni, úgy, hogy mindenki elégedett, befogadtam

Az elsőben, szellemben és igazságban

A másodikban az értelem talaján

A második úgy megy a templomodba, Hozzád megy, hogy találjon, de mikor kilép a templomodból, nem visz magával

Nehéz megrengetni ezt a nagyságomat, mert hitem van magamban, anélkül, hogy hitem lenne Benned, azt gondolva hiszlek, pedig csak tudlak az értelmem útjain

 

Igen nehéz akkor ahhoz eljutnom, hogy a szívembe nézzek, és elfogadjam a szívemből kiáramló érintéseidben a vezetésedet

 

Ez a nagy különbség, amire azt mondja a Szentírás, dőljetek le ti halmok, hegyek omoljatok a porba

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.09 0 0 4909

Azt hiábavalóan gondolod, hogy a régi és az új tanítások eltérnek, mert akkor sem térnek el, ha az első a bevezetője a másodiknak

Mert az elsőben is megtették, és a másodikban is megteszik, hogy kényelmessé teszik maguknak, ami éppen nem kényelmes, hanem küzdelmes

Mert más nem tud felemelkedni az ég felhői közé, csak az, aki lemond magáról a másikért

Aki böjtöt vesz testében, és lelkében

Aki megérti, és cselekszi, hogy nem az a szeretet, ha magamat imádom

Hanem áldozattá teszem magam a lemondásokban a másikért

Felismerve az alkalmakat, az alkalmatlanságukban

Az nem szeretet, ha megvárom az alkalmas lehetőséget

És az sem szeretet, ha megvárom a nagyot

Hanem az a hatalmas szeretet, aki a kicsiben cselekszik, láthatatlanul, önmagát áldozva

Mert mi a teljesen elégő áldozat, amikor a saját elhatározásomból, minden kényszerítő körülmény nélkül cselekszek a másikért

És a kicsiben, a kicsiben lemondva, arról, hogy beszéljek, és felvállalva a beszédet

És felvállalva, hogy nem az számít, amit mondok, hanem amit cselekszek

Amit beszélek, az megállít, amit cselekszek, az elindít

És nem a végén kezdem, hanem az elején

Mert amit gondolok, az olyan előtted, már elvégeztem

Cselekvésemhez kell az alkalom, amit gondolok, az már ott van az alkalomban

Így amit gondolok, az letaszíthat a hegyedről, és amit gondolok, az felemelhet a hegyedre

És a kezem sem mást fog tenni, hanem azt, amit már gondoltam, így amit teszek, az a pecsétje a gondolataimnak

És ha jön bárki a Nevedben, és megmozgat a langyosságomban, és kimozdít a kényelmemből, tehetem, hogy megvizsgálom magamat, és tehetem, hogy felbőszülők, hiszen megzavarták a kényelmemet

Ha annak állok, akit hozzám küldtél, ellened állok, akkor is, ha büszke vagyok a hatalmamra, sőt annál inkább az lesz a halálom

És ha megvizsgálom magamat, és újból, és ismét, és ismét elvetem a kényelmemet, akkor a segítséged elvitt az életbe

Zsinórmértékül a szemem előtt tartva a hegyi beszédedet

 

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.08 0 0 4908

A szeretet és a türelem a két első érdemszerző

Ott tudnak gyökeret verni, ahol felébred az alázat

Az alázat engedelmes, ezért tudnak benne jól elférni az erények

Az engedelmesség győzi le Sátánt, és állítja helyre az országodat

Ahol honol a béke

Ahol túlárad a szeretet

Engedelmességben vitted a keresztedet

És engedelmességünkben tudjuk felemelni a ránk eső részét

Az alázat befogadja a Szavadat, engedelmesség felemeli, és megtartja

És az olyan, mint egy vetés, ahol bőséges az aratás

És ahol jóízű a termés

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.07 0 0 4907

Lehetek hűtlen a gyermekemben, a szüleimben, a barátaimban ugyanúgy

Hűtlenségeim nem olyanok, mint amiket ne tudnék, vagy nem tudnám őket megelőzni

Hűtlenségemben jogosan esik rám mások hűtlensége

Hűtlenségeim olyanok, mint amikor tudatosan szalmonellás ételt eszek, tudva, jön utána a fájdalom

És hűtlenségeim követő fájdalmak aránytalanok lesznek, mégis arányosak azzal, ami fájdalmakat okoztam

És amire akár büszke is lehettem, majd azok lesznek a fájdalmaim a szégyeneimben, a tisztulásomban

Hűtlenségeimben nem akarok látni, tisztulásomban össze vagyok azzal kötve, hogy látok

Tisztulásom azzal van összekötve, hogy tapasztallak

És az édesebb minden más ételnél, és édesebb, és kívánni valóbb minden más italnál

És az a vágyam, nem olyan, hogy amit megbánhatok

Hanem sokkal inkább, egy nyíló rózsa

Mindennél szebb, és mindennél kívánatosabb

És egyben beteljesedés, anélkül, hogy eltelnék vele

És olyan szép, hogy minél közelebb akarom szemlélni

És olyan jó, hogy tehetem, hogy közelről szemléljek, és egyesüljek Benne

Hűtlenségeim beleégnek a szégyenembe, és része lesz a felismerés a hálámban

Akit még nem szenvedtetett meg a szalmonella, nem tudja a szenvedését

Aki megtalált Téged, az távol tartja magát a hűtlenség minden formáitól

Boldog az a szűz, aki menyasszonnyá vált Benned

És boldog az a pár, aki Benned tartja a hűségét

Boldogan lépnek majd Hozzád mindnyájan az égi országodban

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.06 0 0 4906

Ugye szeretnéd elérni, hogy Jézus azt mondja neked, szeretett tanítványom

Hogy ezt elérd, meg kell állnod a Péterit

Méltatlanságod, és nyomorúságod tudatában, tehetetlenséged tudatában, a valódi mértékek tudatában

És a felismerésben, és a bizalmában, minden vagy mindenben, mindenre képes

És ezt máshol nem érheted el, csak a lemondásban, felvállalva a szolgálatot

Felismerve, Te vagy a képes, magam képtelen vagyok

És ami bennem a képes, az rész Tőled

Így nem marad érdemem semmi, nincs is semmi érdemem

Egyedül az akaratom lehet a győztes

Felvállalva, megalázom magamat

És nemcsak előtted

Felismerve Téged a testvéremben

Együtt munkálkodva 

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.05 0 0 4905

Medjugorje, 2018. október 2.

 

„Drága gyermekek! Arra hívlak benneteket, hogy legyetek bátrak, ne lankadjatok el, mert a legkisebb jó, a szeretet legkisebb jele is legyőz minden láthatóbb rosszat. Gyermekeim, hallgassatok rám, hogy a jó győzhessen, hogy megismerjétek Fiamat. Ez a legnagyobb boldogság: Fiam ölelő karja, Ő, aki szereti a lelket, Ő, aki önmagát adta értetek, és mindig újra ezt teszi az Eucharisztiában, Ő, akinek örök életet adó igéi vannak.

Az Ő szeretetét megismerni, lábnyomát követni, lelki gazdagságot jelent. Olyan gazdagság ez, amely jó érzéseket kelt, szeretetet és jóságot lát mindenhol. Szeretetem apostolai, gyermekeim, legyetek olyanok, mint a napsugarak, akik Fiam szeretetének melegével mindenkit felmelegítenek maguk körül. Gyermekeim, a világnak szüksége van a szeretet apostolaira, a világnak sok imára van szüksége, de nemcsak szájjal mondott, hanem szívvel és lélekkel mondott imára. Gyermekeim, vágyakozzatok a szentségre, de alázatban tegyétek, alázatban, amely megengedi Fiamnak, hogy azt tegye általatok, amit Ő szeretne.
Gyermekeim, imáitok, szavaitok, gondolataitok és cselekedeteitek, mindez, vagy kinyitja, vagy bezárja előttetek a mennyország ajtaját. Fiam utat mutatott és reményt adott nektek, én pedig vigasztallak és bátorítalak benneteket. Mert gyermekeim, én megismertem a fájdalmat, de volt hitem és reményem. Most az élet jutalmában van részem Fiam országában. Ezért, hallgassatok rám, legyetek bátrak, és ne lankadjatok el. Köszönöm nektek.”

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.04 0 0 4904

Mikor egy szőlőoltványt ültetünk, még eltakarjuk a napfény elől, nehogy a hajtása túlontúl siessen

Segítünk neki, hogy gyökeret eresztve, avval egyensúllyal hajtson

És magunknak is jobb, ha úgy haladunk előre, ahogyan meggyökeresedünk az igazságban

Hogy ne úgy haladjunk előre, hogy megmarkolunk, majd eleresztünk, hanem úgy, hogy megragadunk, tapasztalunk, és megtartunk

Te is azon vagy, hogy tapasztaljunk, és az a tapasztalás ne vigyen másokat a kényszerbe

Az imádkozás a jó társunk, hiszen az elvezet minket a büszkeségtől

És ahogyan elhagyjuk a büszkeséget, úgy leszünk készek befogadni

És ha készek vagyunk befogadni, akkor adod a tapasztalásokat a lélek útjain

A lélek útjain, hiszen a lényünk lényege lélek, és a Te lényed Lélek

Ha ragaszkodok ahhoz, hogy testben tapasztaljak, az még a ragaszkodásom a büszkeséghez

A büszkeségem lényege meg az, hogy azt gondolom, elég vagyok magamnak

Ha pedig megtapasztallak, arra kell rádöbbennem, mennyire nem vagyok elég önmagamnak

Ígéreteket adsz, hogy azokat követve bemenjek a hit útjaiba, tapasztalva, és növekedve az erényekben

És minden tiszta gondolatomnak talapzatot adsz, hogy akkor emlékezzek azokra, amikor eljön ahhoz az ínségem

A tiszta gondolataim a jó társaim, és az imádkozás elhozza nekem a tiszta gondolatokat

Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.03 0 0 4903

Meghívod a meghívottakat a bőségesen megterített asztalodhoz

Akik pedig úgy érzik, elegek önmagukban, ők távol maradnak, szorgosan festik szürkére a napjaikat

És ha megkérdezed őket, akkor mentegetőznek, hiszen elfoglaltak a szürkével

És kiküldöd az angyalaidat az utcára, hogy behívják azokat, akik éppen arra jártak

Mindig is úgy volt, hogy a nagyok, bár közel vannak a tűzhöz, nem értenek, hiszen nem kérnek a segítségedből

Kénytelen leszel rájuk engedni önmagukat, hogy megtapasztalják önmagukat

És mindig is úgy volt, hogy akik távol maradtak a nagyságtól, és megtartották az alázatot, és a szerénységet, ők ujjongva veszik az angyalaidtól a meghívásodat

És beözönlenek a termedbe

És felismerik, Ki hívta meg őket, és igen hálásak lesznek a sorsukért

Nem olyan könnyű legyőzni a nagyságomat, hogy felismerjem, engem szólítasz meg személyesen, és személyesen próbálod felolvastatni velem a meghívódat

És senki sem mondhatja, nem kaptam meg, és arról is gondoskodsz, hogy azt se mondhassa senki, nem olvastam

És tudnom kell, hogy a lényem társas

És azt is tudnom kell, hogy az étkezés tartalma is kettő

És mint ahogy étkezik a testem, úgy szomjazik a lelkem is a társas vacsorára

Így amikor leülök közösségbe, akkor adok ugyanúgy, és kapok ugyanúgy

Így a vacsora is olyan, hogy nemcsak veszek, hanem viszek ugyanúgy

És ha felismerem, akkor már törekszek arra, hogy magam is vigyek

Hiszen vacsorában ott van a nap végzésének a jóleső öröme

És ha lélekben adok, és kapok, akkor telve van a vacsora a békéddel

Felismerve, segítségedben adok, és kapok

Testben és lélekben bővelkedve, sőt, túlcsordulva

Ünnepi napra emelve napot a hálámban

Szivárvány alá vonva napot, eltűnnek a szürke napok, és már nem is emlékszem azokra

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.02 0 0 4902

nem lesz mostmár fullra elegem van, mindenki nyugodjon meg, sziasztok térjen minden vissza a helyére ami volt, na gg

Előzmény: Törölt nick (4901)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.02 0 0 4901

Drága kedves lányom!

 

Nekem már majdnem sikerült a dolog, vagyis egy utso irás maradt ezen kivül. Sajnálom, de lebuktál mert nem te vagy a szerelmem, neked most van pasid igy nem tudok rád sugározni ugy stb. Ez ilyen egyszerü, ki kell érdemelni a múltban azt (hogy olyat kapjon valaki, csak igy lesz természetes) Azt kell tudnod hogy engem figyelnek, tehát mindig van valaki (és többen is) a térben akik engem abban a pillanatban figyelnek, teház ez odafent is igy van (nem tudni csak max jelekböl, sokkal korábbi eredményekből) Mivel nagyon szépen kértél engem, az csodálatos lesz neked stb.

Sajnállak, de a királynő olyan hogy nem ismer félre engem, elviseli azt (mert magábol indul ki és korábban legyözött) de nem mentem hozzá, nem értem hozzá soha mert féltem tőle és ő se értette miért, igy kölcsönösen kerültük egymást de azért voltak fura dolgok és 1 napig jártunk, csak én ugy féltem tőle és tiszteltem hogy nem tettem semmit, fiatal voltam.. és ő is, de érettebb sokkal és ezt biztos tudta, ezért elhagytuk egymást. Tehát olyan vagyok neki, mint az exe, direkt az a legrosszabb fajta de saját képességeiből adódoan majd (korábbiakból) felismer engem a megfelelő pillanatban stb.

Tehát neked lézer-erőd van, de neki az olyan, hogy a tekintetével (már), ő mindigis tudta hogy különleges vagyok stb. Nagy, átható tekintetü ő, általában mosolygos, tüzrölpattant de emellett szépséges, egészséges, teljes.. (inkább olyan mint egy sárkány, de vele nem) mert neki és benne több dolog van amenyinek (valojában) szabad lennie, ő az első bodhisattva, azelött ismertem meg miután rájöttem volna és azota is folyton emlékeztem rá, többé-kevésbé (de nem lehet őt elrejteni) és ugyse menne addig a dolog.. tehát most már rég odáig jutottunk hogy nem emlékszek rá, csak dolgozom tőle függetlenül, és tudom az egészet

Tehát nem tudni ki ő de ő fogja megnyerni a versenyt, ez az ami el van rendelve, nem másvalami stb. (mindet felülirja) ez egy Buddha dolga, tevékenysége, kötelessége és bölcsessége (másra nem tartozik mert akkor nem sikerül) de aki közel van hozzá, azért annál nagyobb erök jutnak neki késöbb, főleg igy mindennek az elején (mert ez olyan idő, az eleje stb.)

Pihi kell mert már ő sem birja tovább, de a szülinap még erőt adhat neki is egyet holnapra (meglátja a jövöt, a garantált nyeremény olyan) szivből remélem hogy jo lesz neki a drágámnak, és annak igéretével nekem is, ami neki szol (abban)

áldott legyen mindörökre

Előzmény: Szeretetláng (4900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!