Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sunco2 30 órája Creative Commons License 13343

Sziasztok!

Nekem is szükségem lenne a magyar címerre! Megköszönöm ha valaki elküldi! Ha esetleg lehet .EMB kiterjesztés is lehet vagy .exp

Nagyon köszi előre is!

üdv

Sunco

Előzmény: Hucsika (13338)
Kiskata1959 2 napja Creative Commons License 13342

Szia Liumia!

Az Artista 185-ös elég régi típusa a Berninának. Nekem 640-esem van és már az sem kapható újként.  Ezért gondolom hogy használtat szeretnél venni. A használati utasítás innen letölthető  http://www.bernina.com/en-US/Support-5/Machines-en/BERNINA-artista-4  Sajnos csak angol nyelven találtam.  Itt mind két pdf-et bogarászd át, mert az egyik a varrógépé, a másik a hímzőegységé. Szegényes angol tudásom és az én gépem tapasztalata alapján a mintákat vagy kártyán tudod bevinni, de akkor kell hozzá egy kártya író-olvasó, mert nélküle az elég borsos árú gyári hímzőminta kártyákat tudod csak használni, vagy a számítógéphez közvetlenül kapcsolhatod, de akkor kell hozzá egy progi ami ezt lehetővé teszi. Ahogy utána néztem, a bernina honlapjáról ingyenesen letölthető ArtLink6-os progi jó erre a célra.  Arra figyelj, hogy a hímzőegységhez hozzáadják, a kereteken, vagy kereten kívül a speciális bobint ( alsó orsó tartó tok) ami abban különbözik a varráshoz használttól, hogy van rajta egy icipici csavart vezető. külsőre olyan mint egy pici rugó, de nem az. és a hímzőtalpat ha jól emlékszem 15-ös a száma.

Remélem elég érthető volt a leírásom, ha kérdésed van, ha tudok szívesen segítek

liptak1 3 napja Creative Commons License 13341

Van sima varrógéped? aAszomszéd církuszol? Ha nem akkor ezzel se igen fog , de azért van hangja, de ha veszel egy whirpool 6-ik érzék mosógépet garantálom a szomszéd örülni fog ha csak a hímzőgép megy:)

Előzmény: Hucsika (13340)
Hucsika 3 napja Creative Commons License 13340

Szia Lilumia !

Én ezt ugy oldottam meg ,hogy egy vékony szivacs van alatta ami kell is ,de attol függetlenül van hangja de nem hangosabb egy sima háztartási gépnél .Viszont szerintem hosszu távon az nem jó neki ha egész nap megy ....néha pihennie is kell ,más az ipari gép az arra van hogy egész nap megy de nekem például melegszik is igaz hogy már 10 éves de nem adnám oda semmi pénzért sem :) Lehet ,hogy panellakásba hallaná a szomszéd ha nagyon nagy csend van .

Előzmény: Lilumia (13339)
Lilumia 3 napja Creative Commons License 13339

Sziasztok!

Mennyire hangos a hímzőgép? Van valakinek bármilyen infója hogy hímzés közben hány decibellel zajoskodik?

Itt arra gondolok, hogy ha a lakásban ahol lakom, egész nap menne, nagyon zavaró lenne a szomszédoknak? A szigetelés félig-meddig jó.

A másik pedig hogy szerintetek Bernina Artista 185 mennyire jó, van-e valakinek? 

Mi a tapasztalata? Stb...

Köszönöm!

Hucsika 3 napja Creative Commons License 13338

sziasztok magyar cimerre lenne szükségem ,elöre is köszönöm szépen :)

[img][/img]

horikati 4 napja Creative Commons License 13337

Sziasztok!

Manchester United mintára lenne szükségem, ha lenne valakinek!

Előre is nagyon köszönöm!

Kati

Linda67 5 napja Creative Commons License 13336

Igen, 3 réteg vékony fóliára varrtam,mert még csak ez van itthon.Már tudom tőletek hogy nem ilyenre kell csipkét varrni. Sajnos nekem meg itt ezt adták a boltban,hogy arra való,több rétegben használjam.De már nem bírtam ki hogy ne próbálkozzak.:)

Előzmény: Kiskata1959 (13335)
Kiskata1959 szept. 24. Creative Commons License 13335

Ahogy a képen látom, te a vékony fóliát használtad. Ahogy a képen a fólia ráncot vet abból gondolom. Ez nem alkalmas csipkére. Bár lehet hogy csalóka a kép.

Előzmény: Linda67 (13332)
Balage101 szept. 24. Creative Commons License 13334

Sziasztok! Nagy segítség kellene, akinek van esetleg tudna küldeni nekem kalocsai mintákat? Sajnos két gyerek mellett nem sok idő marad a tervezésre..:) balage001@gmail.hu

Köszönöm Mindenkinek aki küld!

Marcsi_ka szept. 24. Creative Commons License 13333

Én is végig próbáltam ezeket  a fóliával,aztán megrendeltem a GUNOLD-nál a vastag fóliát,és azóta minden oké. A papírt még nem próbáltam ki,de van aki arra esküszik. Szóval a vékony fólia több rétegben (még 4 réteg sem )nem olyan mint a vastag egy rétegben. 

Előzmény: Linda67 (13332)
Linda67 szept. 23. Creative Commons License 13332

Úgy lett ahogy írod.

Ma kipróbáltam 3 rétegre hímezni egy FSL mintát,egy hattyút.Az elég jól sikerült.Igaz a fólia eltüntetése után már látható volt rajta 1-2 hiba,de ez még csak a legelső munkám volt.A második mintánál már varrás közben elvágta a fóliát a minta szélénél és félbe is kellett hagynom a varrást.Úgy hogy fólia kilőve,veszek azt amit Te ajánlottál.

Örülök hogy vagytok,mert tudtok tanácsokat adni,tapasztaltabbak vagytok.

Előzmény: Kiskata1959 (13329)
liptak1 szept. 23. Creative Commons License 13331

próbálj meg egy kicsit vastagabb cérnát végighúzni a felső szál útvonalán, , ha szerencséd van akkor valahol van egy szép kis porcica, ezt ha kiszedi akkor elvileg vissza kéne állnia a helyére, ha mégse teszi akkor gond van mert vagy szerelő vagy csinálsz egy olyan tartót mint az ipari gépekhez van és húzatod a szálat fentre vele(mi ezt tettük mikor nem jutottunk semmire, azóta is szépen megy)

Előzmény: maccski (13325)
liptak1 szept. 23. Creative Commons License 13330

a telepítő lemezt hozzá kellett volna kapnod, bár ha usb-és akkor látnia kell a számítógépnek, ha nem látja mégse akkor sérült az egység, vagy annyira régi géphez van, hogy a mostani windows egyszerűen nem kezeli

Előzmény: dokiodon (13319)
Kiskata1959 szept. 23. Creative Commons License 13329

Látom mire én a géphez ültem már feltették a linket. A hőre keményedő alátétet én még nem próbáltam ugyan, de ismeretségi körömben volt olyan aki megpróbálkozott vele, ő nem ajánlotta senkinek. Több a gond vele mint a haszna. nem kiporlad belőle az anyag, hanem becsomósodik, alig lehet a csipke közül kitisztítani, ráadásul a fehér cérnát besárgította. Ismétlem ez nem az én tapasztalatom, ezak után én már ki sem próbáltam. Sajnos a szlovákiai helyzetet nem ismerem, de itt a Gunold linkje a címmel http://www.gunold.hu/hu/1.3.php nekik már írtam és küldtek alátét mintákat, próbáld a kapcsolat címszó alatt.  Az én tapasztalatom az hogy a Solvyt sokszor 3 rétegben is feltéve, sokszor elnyíródik a minta kerete, főleg ha nagyon sűrű az öltésszám. Én mindenképpen a vízben oldódó papírt javaslom, már csak anyagi megfontolásból is, hiszen még nagyon sűrű minta esetén sem volt szükségem két rétegnél többre (általában egy réteget használok belőle) A másik amiért javaslom a fóliát nagyon el kell zárni a nedvességtől (légmentesen) különben kikeményedik és használhatatlan lesz, a papír ezzel szemben nem olyan kényes, tehát ha esetleg nagyobb mennyiséget veszel is belőle sokáig használható. Én két éve vettem egy nagy tekercset és csak egy nylon tasakba van beletekerve és semmi baja. A kimosásnál langyos majdnem meleg vizet kell használni, kicsit lassabban oldódik (talán ezért nem olyan kényes a tárolásra)

Az ArtLink 6-os progival kapcsolatban szinte minden gyakori kiterjesztést felismer, kivéve a jef-et, ezt nem látja és nem is menti.

Előzmény: Linda67 (13315)
Mal924 szept. 23. Creative Commons License 13328

Akkor passz, csak a lámpatakarót tudod levenni, meg fenn kipattintani az a mélyedést, és onnan belepiszkálni a feszítőhöz. De ha valami be van koszolódva, akadva, akkor elvileg azt onnan látod...

Előzmény: maccski (13327)
maccski szept. 23. Creative Commons License 13327

Süllyesztve volt..

Előzmény: Mal924 (13326)
Mal924 szept. 23. Creative Commons License 13326

Süllyeszteni kell a talpat, csak akkor működik, emelt állásban nem, erre figyelj... :)

Előzmény: maccski (13325)
maccski szept. 23. Creative Commons License 13325

Felső szálfeszítő nem igazán működik, ezt most vettem észre. Húztam a cérnát, közben tekertem a gombot és nem sok különbség volt 0 és 9-es állás között. Hogyan tudom orvosolni ezt a problémát? 

Mal924 szept. 23. Creative Commons License 13324

Jaja...

Kiszedtem az alsó szál tartóját, úgy ahogy van, és szétszedtem, pucoltam, összeraktam.

Most csak fél fordulatnyit van kitekerve a  az állító csavar a maximumtól, de szépen, és pontosan dolgozik...

Előzmény: maccski (13323)
maccski szept. 23. Creative Commons License 13323

Lett megoldás erre a problémádra? Nekem is a Berninám rosszalkodik, de én akárhogy állítom az alsó szál feszességét, nem javul a dolog :(

Előzmény: Mal924 (13306)
Mal924 szept. 23. Creative Commons License 13322

Köszi, 10cm széles van nekik, feketében, fehérben, de előtte illik odatelefonálni, van-e.

Párban 720HUF métere, ha mást is érdekel.

Előzmény: maccski (13320)
maccski szept. 23. Creative Commons License 13321

Technikai problémám akadt :(  a felső szál valahogy betekeredik alulra az orsótartó köré. Szétszedtem, kifújkodtam, semmi extrát nem láttam, újrakezdtem, ugyanez a probléma.. A minta kb feléig rendesen működött minden. Az alsó szálat nem használja, csak bebumszlizza a felsőt az anyag aljára. 

Kérek szépen ötleteket hogy mi lehet a gond.

maccski szept. 23. Creative Commons License 13320

Csepel művek területén van egy "ponyvabolt", szerintem kérdezd meg tőlük. tel.szám: 420-44-67

Előzmény: Mal924 (13308)
dokiodon szept. 23. Creative Commons License 13319

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni gépi hímzéssel kapcsolatban. Vettünk egy használt gépet (pfapp creative 2140), amihez kaptunk hímzés szerkesztő programot is. Pfaff creative customizing a neve. Van hozzá biztonsági pendrive is, viszont ezt nem tudom egyszerűen feltelepíteni. A program nem nyílik ugye meg, mert nem látja. A gép azt írja ki, hogy nem ismeri fel, emiatt nincs telepítve. Viszont semmi drivert nem találok hozzá a neten se. 

Valakinek valami ötlete? :) Előre is köszönöm szépen! 

Linda67 szept. 23. Creative Commons License 13318

Köszi Casaa,letöltöttem,telepítettem de el sem indul.Lehet hogy én vagyok béna :))

CaSaa szept. 22. Creative Commons License 13317

Tessék. Erre a linkre kattintva megtalálod a konvertálót. :)

https://www.bernina.com/en-US/Products-us/BERNINA-products-us/Software-5/BERNINA-embroidery-software-us/ArtLink-Seven-6

Előzmény: Linda67 (13315)
maccski szept. 22. Creative Commons License 13316

Sziasztok,

Újabb kér(d)ésem lenne. Ilyesmi mintát tudna nekem küldeni valaki?

Na, nem tudom bemásolni.. kalocsai hímzés.. valami egyszerűbbet keresek, ami mutat valahogy, max 2,5 cm széles.

Köszi előre is :)

Linda67 szept. 21. Creative Commons License 13315

Köszönöm lányok! Szegyu21,írtam neked.

Kiskata, Solvy a fólia és kétrét sem volt elég.Ahonnan rendeltem,csipkéhez ajánlották.Igaz hogy azt írták több rétegben használandó,de azt nem hogy mennyi az a réteg.És van még valamilyen hőre keményedő anyagjuk is,ami utána kitörik a mintából,kiszedhető belőle.Ezt még nem vettem,nem próbáltam.Elvileg ezt is csipkéhez ajánlják.Utánanézek annak a papírnak is amiről te írsz amikor legközelebb Bp-en járok.A cérnákból nekem a mettlert (aranyárban)alsó cérnának ajánlották,felsőnek isacordot vettem egyet kipróbálni.40eset ír a géphez a tájékoztató.Cérnamintát rendelhetnék,csak nem külföldre.Elvileg itt is van (Szlovákia) a gunoldnak kirendeltsége,írtam is nekik,de nem válaszoltak.Az oldalukon meg nincsenek árak sem és rendelni sem lehet.Szinte csak terméktájékoztató árak nélkül.Lehethogy magánszemélyeknek nem adnak el.Ezt szerettem volna megtudni tőlük.

A Bernina oldalán nem találtam hol van a konvertáló progi.

Kiskata1959 szept. 21. Creative Commons License 13314

A vízben oldódó fóliából kétféle vastagság létezik, a vékonyabbat bolyhos anyagokhoz használjuk felülre, hogy az öltések ne süppedjenek a bolyhok közé. A vastag fóliát használjuk csipkéhez, vagy olyan anyagoknál ahol nem szeretnénk ha az alátét a hímzésben maradna. Gyártóként más-más néven árulják PL Avalon, Solvy, Solvy film stb. Létezik még un. vízben oldódó papír is a Gunoldnál Solvy Fabric a neve. Én ezt jobban szeretem mint a fóliát, mert velem is előfordult amit leírtál. A cérnákkal kapcsolatban én Mettlert, vagy a Gunold cérnáit használom, Alsó szálnak Bobifil, vagy Moon cérnát, kivéve a csipkéhez ahhoz ugyanazt mint felül. A Gunoldtól neten is rendelhetsz kérésre mintát is küldenek, és úgy tudom a Varrógépcentrumtól is. Az Amman-tol is rendelhetsz neten, de az ő cérnájukat nem ismerem, bár ismerek hímzősöket akik használják és meg vannak elégedve vele. A Bernina honlapján ingyenesen letölthető  a konvertáló progija és az angol nyelvű használati utasítása.

Előzmény: Linda67 (13312)